
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.12.2020 Справа №607/18843/20
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., розглянувши матеріали, які надійшли із Управління патрульної поліції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за ст.122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
З Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції в Тернопільській області до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтями 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 017411 від 30.10.2020 року, 30.10.2020 року о 19 год. 10 хв. в м.Тернополі по вул. Промислова водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «ВАЗ 21099» державний номерний знак НОМЕР_1 , була неуважною, не стежила за дорожньою обстановкою та її зміною, не дотрималася безпечної швидкості руху, не впоралася з керуванням, в результаті чого допустила наїзд на бордюр ний камінь та металеву тротуарну огорожу, внаслідок чого було завдано матеріальну шкоду, чим порушила вимоги п.п. 2.3б, 12.1,12.3 Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачено ст.124 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 017411 від 30.10.2020 року, 30.10.2020 року о 19 год.10 хв. в м.Тернополі по вул. Промислова водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «ВАЗ 21099» державний номерний знак НОМЕР_1 , здійснила наїзд на тротуарне огородження та залишила місце ДТП, чим порушила вимоги п.2.10 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст.122-4 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Приймаючи до уваги той факт, що в провадженні судді знаходиться справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, які кваліфікуються за статтями 124,122-4 КУпАП, вважаю, що вони відповідно до ст. 36 КУпАП мають бути об`єднані в одне провадження та їм слід присвоїти єдиний унікальний номер справи: 607/18843/20 (провадження 3/607/6817/2020).
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованих адміністративних правопорушеннях не визнала та вказала, що за кермом була не вона, а її чоловік.
Згідно із статтею 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності до закону. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 245 КУпАП встановлено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Стаття 280 КУпАП закріплює обов`язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Відповідно до наданих суду копій матеріалів кримінального провадження, а саме з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань №12020210010002193 від 31.10.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України вбачається, що 30.10.2020 року близько 19.10 год. водій ОСОБА_2 , керуючи автомобілем марки ВАЗ-21099 р.н. НОМЕР_1 та рухаючись по вул. Промисловій м.Тернопіль, під час руху не справився з керуванням, виїхав транспортним засобом за межі проїзної частини дороги з подальшим наїздом на перешкоди та пішохода ОСОБА_3 , який йшов по пішохідній доріжці. Під час наїзду автомобіля ОСОБА_3 отримав тілесні ушкодження.
Відповідно до повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення від 30.11.2020 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про те, що він підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, тобто у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому ОСОБА_3 середньої тяжкості тілесні ушкодження.
З огляду на те, що досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №12020210010002193 від 31.10.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України встановлено достатні підстави вважати, що до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України причетний ОСОБА_2 за обставин, вказаних у повідомленні про підозру у вчиненні кримінального правопорушення від 30.11.2020 року та при тих же умовах, в тому ж місці, у той час, на тому ж транспортному засобі, що і у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди, що інкримінується ОСОБА_1 , зважаючи на те, що обставини вчинення ДТП є об`єктом дослідження у кримінальному провадженні, суд вважає, що ОСОБА_1 не причетна до вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, а і відповідно за обставин, вказаних у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 017411 від 30.10.2020 року, і у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП.
Таким чином, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284, 285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП №607/18667/20 (провадження 3/607/6746/2020) та за ст.122-4 КУпАП №607/18843/20 (провадження 3/607/6817/2020) об`єднати в одне провадження, присвоївши об`єднаним справам єдиний унікальний номер судової справи: №607/18843/20 (провадження 3/607/6817/2020) .
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.ст. 124, 122-4 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником.
Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
СуддяВ. Л. Дзюбич