
Справа № 420/11317/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бутенко А.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5 м. Одеса, 65044) до товариства з обмеженою відповідальністю «РАФ-ПЛЮС» (вул. Ковалевського, 30-А, м. Одеса, 65029) про стягнення суми податкового боргу у розмірі 1143987,49 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Стислий зміст позовних вимог.
З позовом до суду звернулось Головне управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «РАФ-ПЛЮС», в якому просить суд:
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «РАФ-ПЛЮС» (ЄДРГЮУ 31185987). а саме з усіх відкритих рахунків у банках, обслуговуючих підприємство:
- суму заборгованості з податку на додану вартість - 1 143 987,49 гри., на бюджетний рахунок - UА578999980313080029000015008. банк отримувача Казначейство України, код 38016923. отримувач коштів УК у м. Одесі/Приморський р-н.
Виклад позиції позивача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до розрахунку податкового боргу, довідки- розрахунку заборгованості до бюджету та інтегрованої картки платника (ІКП), податкова заборгованість ТОВ «РАФ-ПЛЮС» перед бюджетом становить 1 142 987,49 грн., а саме з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)..
Суд зауважує, що Відповідач відзив на адміністративний позов не надав.
Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Заяв чи клопотань від сторін, до суду не надходило.
Процесуальні дії у справі, судом не вчинялись.
Ухвалою суду від 29 жовтня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та повідомлено сторін, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі та буде розглянута у строк не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Обставини справи.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «РАФ-ПЛЮС» (ТОВ «РАФ-ПЛЮС», Відповідач) зареєстроване юридичним департаментом Одеської міської ради від 09.11.2000 року за №1556120000, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
За даними Головного управління ДПС в Одеській області (далі - ГУ ДПС в Одеській області, Позивач) ТОВ «РАФ-ПЛЮС» перебуває як платник податків за основним місцем обліку у ГУ ДПС в Одеській області, Південне управління у м. Одесі, Приморська державна податкова інспекція (Приморський район м. Одеси) з 24.11.2000 року.
Так, станом на 27.07.2020року, відповідно до розрахунку податкового боргу, довідки- розрахунку заборгованості до бюджету та інтегрованої картки платника (ІКП), податкова заборгованість ТОВ «РАФ-ПЛЮС» перед бюджетом становить 1 142 987,49 грн., а саме з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).
Заборгованість по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) виникла в результаті:
- проведення планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2013 по 31.12.2014, валютного законодавства за період з 01.10.2013 по 31.12. 2014, в результаті якої складено акт за №5923/15-53-22-04/31185987 від 10.08.2015 року та винесено податкове повідомлення-рішення за №0002362204 від 25.08.2015 року на загальну суму 768185,00 (512 123,00 грн. (основний платіж) та 256 062,00 грн. (ш/с));
- самостійного нарахування платником податку уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9011480822 на суму 108 584,00 грн. (основний платіж);
- проведення перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість, в результаті якої складено акт за №620/15-32-50-04/31185987 від 18.02.2020 року та винесено податкове повідомлення-рішення на суми 7 507,01 грн. (основний платіж) та 7 507,01 грн. (ш/с).
Також, платнику податків була нарахована пеня на загальну суму - 252 204,47 грн., відповідно до ст.129 Податкового кодексу України та ч.4 гл.2 розділу III «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов язкове державне соціальне страхування» затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422.
512 123,00 грн. (основний платіж + 256 062,00 грн. (ш/с) + 108 584,00 грн. (основний платіж) + 7 507,01 грн. (основний платіж) + 7 507,01 грн. (ш/с) + 252 204,47 грн. (пеня) = 1 143 987,49 грн.
Джерела права й акти їх застосування.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п. п. 14.1.175. п.14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
В силу статті 15 Податкового кодексу України, відповідач є платником податків і зборів.
Податковий кодекс України, регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.15.1 ст. 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п. 36.1 ст. 36 ПК України, податковим обов`язком визнається обов`язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Крім того, пунктом 36.5. ст.36 ПК України, встановлено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов`язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Пунктом 54.1. ст. 54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Так відповідно до п. 58.3. ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення- рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Згідно з п. 59.1. ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Згідно із п. 87.11 ст. 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Пунктом 95.2 ст. 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Вищий адміністративний суд України в своєму листі від 09.04.2012 р. N 1017/11/13-12 роз`яснює тлумачення терміна "надіслання" податкової вимоги, так термін "надіслання" податкової вимоги в контексті норми пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України означає відправлення податкової вимоги платникові податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення на адресу такого платника податків.
Відповідно в разі використання поштового способу інформування платника податків про наявність у нього податкового боргу право на внесення подання про стягнення податкового боргу виникає у податкового органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня відправлення платнику податків податкової вимоги рекомендованим листом із повідомленням про вручення, незалежно від дати фактичного отримання цієї податкової вимоги платником податків, вказаної в повідомленні про вручення.
Також, п. 95.3 ст. 95 цього Кодексу передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.4. ст. 95 ПК України закріплено, що контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Так, відповідно до п. 2 Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1244 вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками контролюючого органу з урахуванням вимог пунктів 95.2 - 95.5 статті 95 Податкового кодексу України.
Висновки суду.
Відповідачем отримано копію ухвали суду від 29 жовтня 2020 року про відкриття спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), що підтверджується підписом на поштовому повідомленні.
Судом встановлено, що у зв ’язку з несплатою Відповідачем заборгованості податковим органом було винесено податкову вимогу форми «Ю» №5839-17 від 02.07.2016 року (копія додається), яку було направлено Відповідачу.
Докази сплати суми податкового боргу на час розгляду справи відповідачем не надані, а позивач зазначає про несплату.
Наведені правові норми свідчать, що стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків здійснюється контролюючим органом виключно на підставі рішення суду, в свою чергу. Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу регулює механізм стягнення такої готівки, тобто порядок дій контролюючого органу, вже після прийняття відповідного рішення суду, а рішення контролюючого органу про погашення усієї суми податкового боргу шляхом стягнення готівки приймається також після винесення судом відповідного рішення та з метою його виконання
Приймаючи до уваги викладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу (ч. 1 ст. 77 КАС України).
Згідно зі ст. 242 КАС України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись статтями 2, 5-9, 77, 90, 189, 242 - 246, 263 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5 м. Одеса, 65044) до товариства з обмеженою відповідальністю «РАФ-ПЛЮС» (вул. Ковалевського, 30-А, м. Одеса, 65029) про стягнення суми податкового боргу у розмірі 1143987,49 грн. - задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «РАФ-ПЛЮС» (ЄДРГЮУ 31185987). а саме з усіх відкритих рахунків у банках, обслуговуючих підприємство:
- суму заборгованості з податку на додану вартість - 1 143 987 (один мільйон сто сорок три тисячі дев`ятсот вісімдесят сім) гривень 49 копійок, на бюджетний рахунок - UА578999980313080029000015008. банк отримувача Казначейство України, код 38016923. отримувач коштів УК у м. Одесі/Приморський р-н.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бутенко А.В.
.