Постанова № 93918997, 29.12.2020, Тарутинський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
29.12.2020
Номер справи
514/1711/20
Номер документу
93918997
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Тарутинський районний суд Одеської області

_______________

Справа № 514/1711/20

Провадження по справі № 3/514/677/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 грудня 2020 року смт Тарутине

Суддя Тарутинського районного суду Одеської області Кравченко П.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеса, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого директором ТОВ «ТАРУТИНСЬКА ЗЕРНОВА КОМПАНІЯ» (код за ЄДРПОУ 40799320),

за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «ТАРУТИНСЬКА ЗЕРНОВА КОМПАНІЯ» (код за ЄДРПОУ 40799320), допустив порушення порядку ведення податкового обліку пп.198.1, 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, що призвело до його завищення на суму 1480675 грн. та заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, всього на суму 72066 грн. згідно акту перевірки від 09.10.2020 №578/15-32-07-01/40799320 в частині заниження податку на додану вартість.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином, до суду надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Суд вважає, що справу можна розглянути у відсутності правопорушника, оскільки відповідно до ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.163-1 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.

Відповідно до вимог ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно із положеннями ст.9 КУпАП адміністративним правопорушення (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно вимог ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення № 5/11/15-32-07-01-20 від 08.12.2020 року, акт від 09.10.2020 №578/15-32-07-01/40799320, відповідно до якого, вбачається, що проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «ТАРУТИНСЬКА ЗЕРНОВА КОМПАНІЯ» щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за липень 2020 року у податковій декларації з податку на додану вартість від 16.08.2020 року № 9202872009, перевірка проводилась у період з 28.09.2020 по 02.10.2020 р., суд прийшов до висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення з причин закінчення строків для накладення адміністративного стягнення.

Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Враховуючи, що справа про адміністративне правопорушення надійшла до суду 15.12.2020 року, строки встановлені ст.38 КпАП України, в межах яких на особу може бути накладено адміністратвине стягнення, закінчилися, оскільки відповідно до акту перевірки датою вчинення адміністративного правопорушення є 16.08.2020 року, справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КпАП України провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, встановлених ст.38 КпАП України.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.221, 283, 284 КпАП України, суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, відносно ОСОБА_1 , закрити на підставі п.7 ч.1 ст.247 КпАП України у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена через Тарутинський районний суд протягом 10 днів до Одеського апеляційного суду з дня її проголошення.

Суддя: П.А. Кравченко