
Справа№464/6583/20
пр.№ 3/464/3461/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.12.2020 року суддя Сихівського районного суду м.Львова Бойко О.М., секретар судового засідання Комарницька Р.В., з участю прокурора Верхоляка Р.Є., захисника Гелемея Ю.М., особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , (ІПН НОМЕР_1 )-
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , працюючи на посаді заступника директора ЛКП «Житловик- С» та відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, частини 1 статті 45, підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 24.06.2020 р. о 09.28 год., чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади заступника директора ЛКП «Житловик- С» та відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, частини 2 статті 45, підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» та будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме 18.09.2020 р. о 14.06 год., чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Оскільки справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень одночасно надійшли на розгляд у Сихівський районний суд м.Львова, вважаю за необхідне на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП об`єднати вказані матеріали в одне провадження.
ОСОБА_1 при розгляді справи заперечив свою вину у вчиненні правопорушень, на підставі ст. 63 Конституції України, відмовився від дачі пояснень по суті обставин зазначених у протоколах.
Захисник подав клопотання про закриття провадження у справі на підставі п. 6 ст. 247 КУпАП у зв`язку із скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність, у зв`язку із визнанням ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції» такою, що не відповідає Конституції України.
Прокурор при розгляді справи зазначив, що факт вчинення ОСОБА_1 правопорушень та наявність складу адміністративних правопорушень, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується долученими до протоколів матеріалами підтверджується, протоколи складено уповноваженим на це органом. Тому просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення передбачене санкцією статті, а саме штраф в розмірі 1700 грн.
Заслухавши клопотаннязахисника, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Під час розгляду справи встановлено, що ОСОБА_1 наказом директора ЛКП «Житловик - С» Скаб О.М. № 6 від 30.01.2020 прийнято на посаду заступника директора.
Як вбачається з наказу директора ЛКП «Житловик - С» ОСОБА_2 № 15 від 13.02.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади заступника директора ЛКП «Житловик - С» з 13.02.2020 року, згідно п.1 ст. 36 КЗпП України за згодою сторін.
Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
17 березня 2020 року набрав чинності Закон № 530 - ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до якого строк подачі декларації у 2020 році продовжено до 01 червня.
Тобто, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рікдо 00:00 год. 01.06.2020 року, а декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями до 00:00 год. 13.03.2020 року.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік лише 24.06.2020 року о 09:28 год., а декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями лише 18.09.2020 року о 14.06 год. тобто, несвоєчасно.
Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» спеціально уповноваженими суб`єктами у сфері протидії корупції є органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.
Відповідно до ст.255 КУпАП органи внутрішніх справ (Національної поліції) мають право складати протоколи про адміністративне правопорушення за ст.172-4 - 172-9, 172-9-2 КУпАП (за винятком правопорушень, вчинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище).
Відповідно до Положення про «Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України», затвердженого наказом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 17 від 06.11.2019 року, завданням управління є реалізація повноважень Національної поліції України та департаменту в частині боротьби з організованою злочинністю, злочинністю в органах державної влади та місцевого самоврядування, протидії корупції, захисту прав і свобод людини і громадянина та об`єктів права власності від протиправних посягань. Пунктом 3 Розділу ІІ Положення визначено завдання управління, зокрема, протидія корупції серед посадових осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вжиття заходів з метою виявлення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та їх припинення відповідно до законодавства України. Пунктами 22-24 розділу ІІІ Положення визначено, що управління відповідно до покладених на нього завдань: здійснює моніторинг та аналіз стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті 3 Закону України « Про запобігання корупції»; здійснює збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією; здійснює складання в межах компетенції протоколів про правопорушення, пов`язані з корупцією, та направлення їх до суду в установленому законодавством порядку. Виходячи із вищезазначених положень, протоколи щодо ОСОБА_1 складені уповнаваженим органом, як і зібрані та долучені до протоколів докази .
Відтак, зазначеними вище даними повністю підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП. Будь-яких обставин, які б свідчили про поважність причин несвоєчасного подання декларацій ОСОБА_1 не навів, і судом таких не встановлено.
Клопотання захисника про закриття провадження у справі на підставі п. 6 ст. 247 КУпАП у зв`язку з скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність не підлягає до задоволення, з огляду на те, що адміністративну відповідальність за вчинені ОСОБА_1 адміністративні правопорушення встановлює ч.1 ст.172-6 КУпАП, яка на даний час чинна та неконституційною не визнавалась. Визнання рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 такою, що не відповідає Конституції України (є неконституційною) статті 65 «Про запобігання корупції» не тягне за собою скасування ст.172-6 КУпАП, відтак, підстави для закриття провадження за п.6 ст.247 КУпАП відсутні.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, вважаю, що на нього слід накласти адміністративне стягнення, відповідно до правил ст.36 КУпАП, у виді штрафу, що згідно ст.23 КУпАП буде достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, у відповідності до ст.40-1 КУпАП, з правопорушника в дохід держави слід стягнути 420 грн. 40 коп. судового збору.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и в :
Об`єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення за єдиними унікальними номерами справ № 464/6583/20 та 464/6584/20 та присвоїти справі єдиний унікальний номер 464/6583/20.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 420 грн. 40 коп. гривень судового збору.
Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів : УКуСихівськ. м.Льв./Сихівський/21081100; код отримувача (КОД ЗА ЄДРПОУ): 38007636; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA898999980313060106000013008; код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів : ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (КОД ЗА ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача:Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету:22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред`являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Бойко О.М.