
справа № 179/1782/20
провадження № 3/179/805/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 грудня 2020 року суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Т.А., розглянувши в смт Магдалинівка матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла з Магдалинівського ВП Новомосковського ВП ГУНП в Дніпропетровськійй області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , директор ТОВ «Магдалинівська птахоферма», протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася, у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 188-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи директором ТОВ «Магдалинівська птахоферма» в період позапланової перевірки з 21.10.2020 по 22.10.2020 року за своїм місцезнаходженням будучи посадовою особою допустила порушення вимог ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», а саме середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу ТОВ «Магдалинівська птахоферма» за 2018 рік складає 11,96 осіб та середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу ТОВ «Магдалинівська птахоферма» за 2019 рік складає 18,32 осіб, та на протязі 2018-2019 року, осіб з встановленою інвалідністю в ТОВ «Магдалинівська птахоферма» не працювало. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.188-1 КУпАП.
Правопорушник про день розгляду справи сповіщений належним чином, в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Приписами ст. 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Факт вчинення та вина даної особи в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП стверджується протоколом про адміністративне правопорушення №16/4.4-1866 від 22.10.2020; актом за результатами проведення перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю №49/4.4-1866.
Диспозиція ч.2 ст.188-1 КУпАП передбачає відповідальність зокрема за неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
КУпАП не містить визначення поняття «триваюче» правопорушення.
Проте, згідно листа Міністерства юстиції України № 6802-0-4-13/11 від 02.08.2013 триваючими правопорушеннями є правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов`язку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов`язок, або виконує його неповністю чи неналежним чином.
Отже, вчинене ОСОБА_1 правопорушення, передбачене ч.2 ст.188-1 КУпАП є триваючим.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Правопорушення, вчинене ОСОБА_1 виявлене 21.10.2020-22.10.2020 року під час проведення позапланової перевірки.
При обранні адміністративного стягнення суддя враховує характер та обставини адміністративних правопорушень, дані про особу правопорушника, його майновий та сімейний стан, ступінь вини, і вважає за можливе обрати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно із ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності.
Оскільки на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення, то відповідно до ст.40-1 КУпАП з нього на користь держави слід стягнути 420,40 грн. судового збору.
На підставі ст.188-1 КУпАП України, керуючись ст.ст.33, 279, 280, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340(триста сорок) грн. /призначення платежу: *;21081100; № 16/4.4-1866;* УДКСУ у Магдалинівському районі/Магдалинівський район/21081100; код утримувача: 38046523; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN): UA088999980313090106000004139, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 420,40 (чотириста двадцять гривень сорок копійок).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя Т. А. Ковальчук