
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2020 р. м. Чернівці справа № 600/2515/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Чернівецькій області", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить :
- визнати протиправними дії державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Чернівецькій області" (далі – відповідач, ТМО) щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі – третя особа, ГУ ПФУ) оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 р., у відповідності до вимог ст.43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим значенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії;
- зобов`язати державну установу "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Чернівецькій області" підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 р., у відповідності до вимог ст.43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", ст. 9 Закону України від 20.12.1991 р. №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим значенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку основного розміру пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на виконання вимог постанови КМУ №103, УМВС України в Чернівецькій області направило до ГУ ПФУ в Чернівецькій області довідку про грошове забезпечення для обчислення пенсії, в якій вказано посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентну надбавку за вислугу років. Позивач звернувся до державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Чернівецькій області" з заявою про формування та подання нової довідки станом на 05.03.2019 р. для перерахунку пенсії, однак отримав відмову у зв`язку із тим, що після визнання нечинними пунктів 1, 2 Постанови КМУ №103 Урядом не прийнято нормативно-правових актів, які стосуються перерахунку пенсій. Вказана відмова слугувала підставою для звернення позивача із позовом до суду.
26.11.2020 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
16.12.2020 р. Державна установа "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" надала відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого зазначає, що позов є безпідставним. Вказує, що сектор із соціально-гуманітарних питань державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Чернівецькій області" уповноважений лише готувати та подавати інформацію до МВС для оформлення відповідних довідок, а повноваження щодо видачі довідок покладено на Департамент персоналу МВС України. Також зазначає, що алгоритм дій, які повинно вчинити ТМО у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1,2,3 постанови №103 та додатку 2 порядку №45 не змінився. Інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалось.
Представником третьої особи надано письмові пояснення, відповідно до змісту яких просить відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що згідно порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. №3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 р. за №135/13402, документи для призначення та проведення перерахунків пенсій подаються до органів Пенсійного фонду України виключно через уповноважені структурні підрозділи міністерств (відомств), у випадку позивача – через Міністерство внутрішніх справ України. Оскільки позивач звернувся до ТМО (який в даному випадку не має правових підстав для видачі довідок), а не до Міністерства внутрішніх справ України, то правових підстав для задоволення позовних вимог немає.
Дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , як колишній працівник міліції, є пенсіонером органів внутрішніх справ, отримує пенсію відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ), яка призначена останньому 06.12.2008 р., що підтверджується протоколом за пенсійною справою 2403001072 (МВС) у розмірі 80 % грошового забезпечення.
21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, пунктами 1, 2 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови КМУ №704.
13.03.2018 р. УМВС України в Чернівецькій області видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій №13/2403001072, яким визначило розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугою за відповідною посадою.
З 01.01.2018 р. позивачу здійснено перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ №704 та постанови КМУ №103 у розмірі 70 % сум грошового забезпечення. В подальшому, на підставі рішення суду, позивачу здійснено перерахунок пенсії у розмірі 80% сум грошового забезпечення.
5 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови КМУ №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
У зв`язку із набранням 5 березня 2019 року законної сили рішенням у справі №826/3858/18 та вважаючи, що позивач має право на перерахунок пенсії у відповідності до Постанови КМУ №704, ОСОБА_1 звернувся до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" із заявою скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, відповідно до вимог статей 43, 63 Закону України №2262-ХІІ, статті 9 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей" та постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 05.03.2019 року розміру його пенсії.
16.10.2020 р. відповідач листом №33/46-1136-П-33 повідомив позивача про відмову у складанні та поданні такої довідки з мотивів того, що до Міністерства внутрішніх справ України інформація, а саме списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку не надходили. Відповідач також спирається на те, що після визнання нечинними пунктів 1, 2 Постанови КМУ №103, урядом не прийнято жодної іншої постанови, яка б стосувалася перерахунку пенсій, та не приведено у відповідність підзаконні нормативно-правові акти, а саме не внесено зміни до Порядку щодо форми довідки.
Вважаючи протиправними дії Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" щодо відмови у складанні нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон № 2262-ХІІ.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону №2262-ХІІ, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Частиною 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
З метою реалізації зазначеної норми частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова КМУ №103).
Відповідно до пункту 3 Постанови КМУ №103 (чинний на час проведення перерахунку пенсій) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсій здійснювався з 01 січня 2016 року за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова КМУ №988). Розмір премії визначався в середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
На виконання пункту 3 Постанови КМУ №103 Національна поліція України визначила середні розміри надбавок та премій за відповідними посадами поліцейських, що були фактично виплачені за січень 2016 року та листом від 12 березня 2018 року №2866/09/48-2018 надіслала цю інформацію Міністерству внутрішніх справ України для врахування в роботі. У листі міститься інформація виключно про середні розміри премій, оскільки інші надбавки та доплати, передбачені Постановою КМУ №988, поліцейським у січні 2016 року не виплачувалися.
Надбавка за оперативно-розшукову діяльність та виконання особливо важливих завдань для поліцейських Постановою КМУ №988 не передбачена.
Таким чином відповідно до законодавства розмір пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 1 січня 2016 року перераховувався з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (які виплачувалися або не виплачувалися за збігом різних обставин чи з урахуванням індивідуальних умов служби) та премії (на відміну від пенсій осіб з числа військовослужбовців).
З урахуванням зазначеного ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та місті Києві були підготовлені та надіслані до територіальних органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій з 1 січня 2016 року, в тому числі й пенсії позивачу.
Слід взяти до уваги, що Велика Палата Верховного Суду, розглянувши зразкову справу №802/2196/17-а встановила, що для включення до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії виплат, що фактично не встановлювалися та не виплачувалися поліцейським за січень 2016 року підстави відсутні.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
Після визнання судами окремих положень Постанови КМУ №103 протиправними та нечинними і виключення з неї пунктів 1-3, відповідно до яких здійснювався перерахунок пенсій (постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року №1088 "Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян"). Уряд не прийняв жодної іншої постанови, яка б визначала умови, порядок та розміри перерахунку пенсій.
З моменту прийняття Постанови КМУ №988 і до теперішнього часу Кабінетом Міністрів України не приймалося рішень щодо підвищення розміру грошового забезпечення поліцейських. Розміри посадових окладів, окладів за спеціальним званням та надбавки за стаж служби в поліції, які визначені Постановою КМУ №988, не збільшувалися та будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення не вводилися.
Постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", на яку посилався у зверненні позивач, на поліцейських не поширюється, тому для застосування її норм при оформленні довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) підстави відсутні.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі - Порядок №45).
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку №45 визначено, що Пенсійний фонд Україні після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Отже, перерахунок пенсії відбувається на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, що подаються Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України, тобто визначає конкретні документи, які можуть слугувати підставою для перерахунку пенсій, та взаємозв`язок органів влади - Міністерства внутрішніх справ та органів Пенсійного фонду України в рамках здійснення зазначених функцій.
Процедуру організації в МВС України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом №2262-ХІІ, визначає Інструкція про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань, затверджена наказом МВС України від 17 вересня 2018 року №760 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2018 року за №1152/32604; (далі - Інструкція №760).
Відповідно до абзацу четвертого пункту 3 розділу І Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Інструкції №760 при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.
Наказом МВС України від 25 лютого 2019 року №129 "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій в МВС України таким уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України (далі - Департамент) з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту.
Відповідно до Положення про Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, затвердженого наказом МВС України від 24 травня 2018 №440, Департамент є структурним підрозділом апарату МВС України. До основних завдань та функцій Департаменту належить: організація та координація роботу в апараті МВС, територіальний органах і підрозділах системи МВС з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; оформлення та подача до територіальних органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"; спільно з Департаментом фінансово-облікової політики МВС готує довідки про розмір грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
На виконання пунктів 31, 32, 33 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.10.2015 р. № 878, та з метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів системи органів внутрішніх справ безпосередньо за місцем їх проживання відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25.09.2018 № 787 "Про організаційно - штатні зміни у МВС" ДУ "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" створено сектор із соціально-гуманітарних питань, який здійснює ряд функцій, зокрема організовує та проводить:
- підготовку інформації для оформлення довідок про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій та для призначення пенсій по втраті годувальника членам сім`ї;
- направлення до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, особам, що мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо;
- розгляд звернень, заяв та скарг з питань пенсійного та соціального забезпечення осіб звільнених з ОВС та членів їх сімей, а також іншої кореспонденції з питань, що належить до компетенції сектору.
Таким чином, до розгляду питання щодо підготовки довідки про розмір грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, задіяні структурні підрозділи апарату МВС.
При цьому суд звертає увагу, що державна установа "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" не уповноважена на видачу довідок для перерахунку пенсії для органів Пенсійного фонду України, а лише здійснює розгляд звернень та готує і направляє до Департаменту інформацію для оформлення довідок про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що перерахунок пенсії відбувається на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, що видаються Департаментом персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерством внутрішніх справ України.
В той же час, як вбачається з матеріалів справи, позивач не звертався до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України із заявою для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, що ним не заперечується, а отже позовні вимоги у цій частині є безпідставними.
Суд відмічає, що до повноважень Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" не належить виготовлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18 (набрало законної сили 5 березня 2019 року) та від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18 (набрало законної сили 19 листопада 2019 року) не містять зобов`язань щодо видачі нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, а також не змінюють діючий алгоритм їх видачі.
У правовому висновку Верховного Суду у справі №160/8324/19 (вих. №1374/0/58-20 від 1 липня 2020 року) зазначено, що складання та надсилання територіальними органами Пенсійного фонду України списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, залишається однією з умов для підготовки відповідних довідок уповноваженими органами силових структур.
На сьогодні списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, від територіальних органів Пенсійного фонду України до МВС не надходили.
З огляду на викладене, для виготовлення нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії на будь-яку іншу дату, у тому числі і позивачу законодавчі підстави на сьогодні відсутні.
Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи те, що судом не встановлено протиправності у діях відповідача, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
В задоволені адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач - Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Чернівецькій області" (вул. Героїв Майдану, 228, м. Чернівці, 58013, Код ЄДРПОУ 08734606)
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (площа Центральна, 3, м. Чернівці, 58002, Код ЄДРПОУ 40329345)
Суддя І.В. Маренич