Рішення № 93875721, 29.12.2020, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.12.2020
Номер справи
440/3734/20
Номер документу
93875721
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 грудня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/3734/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/3734/20 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

14 липня 2020 року адвокат Буряк Дмитро Миколайович, діючи в інтересах позивача ОСОБА_1 , звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України (надалі - МВС), Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області (надалі - Ліквідаційна комісія) , в якому просить зобов`язати МВС виділити та перерахувати на рахунок Ліквідаційної комісії кошти у розмірі 421 000 грн для нарахування та виплати одноразової грошової допомоги після смерті інваліда І-ї групи ОСОБА_2 члену його сім`ї - ОСОБА_1 , а також зобов`язати Ліквідаційну комісію видати наказ для виплати такої допомоги на підставі затвердженого висновку МВС від 12.04.2018 та здійснити виплату шляхом перерахування коштів на рахунок відкритий позивачем в установі банку.

В якості підстави для звернення до суду заявник вказує на протиправну, як на його думку, поведінку відповідачів, яка перешкоджає позивачу отримати одноразову грошову допомогу призначену нині померлому її чоловіку, право на отримання якої тому було гарантовано статтею 23 Закону України "Про міліцію".

Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 17.07.2020 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з несплатою судового збору.

Після усунення позивачем недоліків, ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 17.07.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

14.08.2020 Ліквідаційна комісія позов не визнала. У відзиві на позов вказує на те, що вимога позивача щодо зобов`язання Ліквідаційної комісії видати наказ для виплати одноразової грошової допомоги після смерті ОСОБА_2 на підставі висновку від 12.04.2018 та здійснити таку виплату є передчасною, оскільки лише у випадку перерахування відповідних коштів на рахунок УМВС в Полтавській області стане можливим видання відповідного наказу. Проте від МВС відповідні кошти не надходили. При цьому Ліквідаційна комісія не заперечує право померлого ОСОБА_2 на отримання грошової допомоги, проте Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850, не передбачена процедура та розміри виплати такої допомоги членам сім`ї померлої особи (а.с. 32-34).

Від МВС до суду 21.08.2020 надійшло клопотання про продовження строку подання відзиву у справі №440/3734/20. Проте і до теперішнього часу правом на подачу відзиву на позов МВС не скористалося.

У відповіді на відзив представник позивача твердження Ліквідаційної комісії про передчасність вимог щодо прийняття наказу про виплату одноразової грошової допомоги заперечує, оскільки висновок про виплату одноразової грошової допомоги вже затверджений та за рішенням суду від 03.01.2020 відповідачі повинні здійснити виплату такої допомоги члену сім`ї - ОСОБА_1 , яка є дружиною, тобто прямим членом родини померлого. Посилання Ліквідаційної комісії на обставини ненадходження грошових коштів від МВС вважає надуманими з огляду на відсутність пояснень з приводу того які ж саме дії були вчинені Ліквідаційною комісією для отримання цих коштів (а.с. 84).

Ухвалою суду від 15.12.2020 від позивача витребувано документ на підтвердження того, що вона є єдиним спадкоємцем померлого чоловіка ОСОБА_2 , а 22.12.2020 такі докази надані (а.с. 89-91).

Розгляд справи, відповідно до частини п`ятої статті 262 КАС України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, з урахуванням строків визначених статтею 258 КАС України.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

19.01.2018 до ВДЗ ГУНП в Полтавській області надійшла заява ОСОБА_2 , в якій останній просив провести виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з тим, що отримав першу групу інвалідності від захворювання пов`язаного з проходженням служби в ОВС (а.с. 36).

Листом №33/37-125 від 25.01.2018 ДУ "ТМО МВС України по Полтавській області" повідомило заступника голови ліквідаційної комісії - начальника УМВС України в Полтавській області Носатенка С.П. про те, що на підставі проведеного аналізу відповідної медичної документації діагнози захворювань, встановлених М(ВЛ)К ДУ ТМО МВС, їх причинний зв`язок з проходженням служби в поліції та зазначених у виписці із акту МСЕК (довідка серії АВ № 0849135 від 08.07.2017) пенсіонера МВС ОСОБА_2 , 1956 р.н., співпадають.

20.02.2018 УМВС України в Полтавській області листом №4/2111 направлено директорові Департаменту фінансово-облікової політики МВС України Шевніну С.М. на затвердження пакет документів на виплату одноразової грошової допомоги пенсіонеру МВС ОСОБА_2 (а.с. 61).

Листом №15/2-793 від 05.03.2018 ДФОП МВС України повернуто до Ліквідаційної комісії на доопрацювання матеріали на призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 для приведення постанови медичної (військово-лікарської) комісії ДУ "ТМО МВС України по Полтавській області" від 19.10.2017 № 33/37-14 у відповідність до наказу МВС від 03.04.2017 №285 (зв`язок захворювань пов`язаних з проходженням служби в органах внутрішніх справ).

Листом №4/2177 від 19.03.2018 УМВС України в Полтавській області направлено на затвердження до ДФОП МВС України пакет документів на виплату одноразової грошової допомоги пенсіонерам МВС.

Зазначені обставини встановлені рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 у справі №440/4509/19 (а.с. 12-15).

12.04.2018 Директором ДФОП МВС України затверджено Висновок про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України від 20.12.1990 № 565-XII "Про міліцію" ОСОБА_2 (а.с. 66).

13.09.2019 Державним секретарем МВС затверджено Висновок про скасування рішення про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 (а.с. 71-73).

Як випливає зі змісту вищевказаного висновку підставою для скасування рішення про призначення одноразової грошової допомоги слугувало те, що за результатами розгляду матеріалів МВС від 12.04.2018, затверджено висновок про призначення ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги відповідно до підпункту 2 пункту 3 Порядку, який разом із матеріалами листом ДФОП МВС від 13.04.2018 № 15/2-1328 надіслано до Ліквідаційної комісії. Із доданої ОСОБА_1 до заяви від 26.03.2019 копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 17.03.2018 з`ясовано, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до дня відправки належним чином оформлених матеріалів до МВС - 19.03.2018, надходження їх до МВС - 23.03.2018 та прийняття рішення про призначення йому одноразової грошової допомоги - 12.04.2018. Як наслідок, МВС 12.04.2018 було затверджено висновок про призначення ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням першої групи інвалідності від захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, щодо померлої особи, що не передбачено положеннями Порядку. Враховуючи положення п. 3, 4 ч. 1 ст 1219 ЦК України право ОСОБА_2 на тримання одноразової грошової допомоги у зв`язку з установленням першої групи інвалідності не входить до складу спадщини, тому правонаступництво щодо права на виплату одноразової грошової допомоги не допускається.

ОСОБА_1 , яка відповідно до Свідоцтва про шлюб Серії НОМЕР_2 , була дружиною ОСОБА_2 (а.с. 67-70), не погоджуючись із правильністю такого висновку, оскаржила його до суду.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 у справі №440/4509/19, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 17.04.2020, позов ОСОБА_1 до МВС, УМВС в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано Висновок про скасування рішення про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 у зв`язку з установленням першої групи інвалідності від захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, затверджений секретарем МВС О.В.Тахтай 13.09.2019. В решті позовних вимог відмовлено.

23.04.2020 ОСОБА_1 звернулася до ВРСДЗ УМВС України в Полтавській області із заявою (вх №П-2926), в якій просила вчинити дії для виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду №440/4509/19 від 03.01.2020, а також видати наказ для виплати одноразової грошової допомоги після смерті інваліда І-ї групи ОСОБА_2 на підставі затвердженого Висновку МВС від 12.04.2019 та здійснити виплату одноразової грошової допомоги їй, ОСОБА_1 , як дружині померлого інваліда ОВС шляхом перерахування коштів на рахунок, відкритий в установі банку (а.с. 47).

Листом від 20.05.2020 №П-2926 л.к. голова Ліквідаційної комісії Манжиєвський О. повідомив ОСОБА_1 про те, що після набрання чинності рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 від МВС не надходили кошти для виплати одноразової грошової допомоги відповідно до висновку МВС про призначення такої допомоги від 12.04.2018. Роз`яснив, що відповідно до Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №850, виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування органом внутрішніх справ, у якому проходив (проходять) службу працівник міліції, суми виплати на рахунок, відкритий особою, якій призначається грошова допомога, в установі банку або через касу органу внутрішніх справ. При цьому, Порядком №850 не передбачено можливості виплати одноразової грошової допомоги, призначеної поліцейському, його спадкоємцеві. Таким чином, на сьогоднішній день відсутні правові підстави для видання наказу про виплату одноразової грошової допомоги та здійснення такої виплати на банківський рахунок ОСОБА_1 (а.с. 50).

05.06.2020 до ВР СДЗ УМВС України в Полтавській області знову надійшла заява від ОСОБА_1 , адресована Ліквідаційній комісії, в якій позивач просила вчинити усі необхідні дії для виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду №440/4509/19 від 03.01.2020, зокрема МВС - виділити грошові кошти на одноразову грошову допомогу ОСОБА_2 , яка затверджена Висновком від 12.04.2018, а УМВС України в Полтавській області здійснити виплату одноразової грошової допомоги дружині померлого - ОСОБА_1 (а.с. 51-52).

У відповідь на цю заяву заступник голови Ліквідаційної комісії Безпал С. своїм листом від 15.06.2020 №П-2957 л.к. повідомив, що рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 у справі №440/4509/19 на УМВС України в Полтавській області не покладено жодних зобов`язань (а.с. 55-56).

У свою чергу МВС на заяву ОСОБА_1 повідомило (лист від 07.07.2020 №П-10561/12) про те, що на сьогодні копія постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 17.04.2020 №440/4509/19 на адресу МВС не надходила, що унеможливлює виконання судового рішення (а.с. 77-78).

Не погодившись з правомірністю дій відповідачів, позивач звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.

Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затверджено постановою Кабінету Міністрів України №850 від 21.10.2015 (надалі - Порядок №850).

Пунктом 2 вказаної постанови встановлено, що особам, які до набрання чинності Законом України від 13.02.2015 №208-VIII "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про міліцію" щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції" мають право на отримання одноразової грошової допомоги, допомога призначається і виплачується відповідно до Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції, податкової міліції, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 №707.

Згідно з пунктом 3 Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" №900 від 23.12.2015, право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України "Про міліцію", зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію".

Враховуючи ту обставину, що ОСОБА_2 була встановлена перша група інвалідності 31.10.2017, тобто після набрання чинності Законом України від 13.02.2015 №208-VIII, на нього розповсюджується дія Порядку №850.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку №850, днем виникнення права на отримання грошової допомоги у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Таким чином, у ОСОБА_2 право на отримання одноразової грошової допомоги виникло після встановлення першої групи інвалідності, тобто з 31.10.2017.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 Порядку №850, грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов`язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи.

Положеннями пункту 7 Порядку №850 передбачено, що працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає за місцем служби такі документи: заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв`язку з установленням інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності за формою згідно з додатком до цих Порядку та умов; довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).

До заяви додаються копії: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) працівника міліції, зокрема про те, що воно не пов`язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації; документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України).

Відповідно до пункту 8 Порядку №850, керівник органу внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, подає МВС в 15-денний строк з дня реєстрації документи, зазначені в пунктах 6 або 7 цих Порядку та умов, висновок щодо виплати грошової допомоги, а також у разі загибелі (смерті) працівника міліції: витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) працівника міліції із списків особового складу; витяг з особової справи про склад сім`ї загиблого (померлого) працівника міліції.

Згідно з пунктом 14 Порядку №850 призначення і виплата грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність чи часткова втрата працездатності без установлення інвалідності працівника міліції за висновком комісії з розслідування нещасного випадку є наслідком: учинення ним злочину, адміністративного правопорушення або дисциплінарного проступку; учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп`яніння; навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, установленого судом); подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати грошової допомоги.

Пунктами 10, 11 Порядку №850 передбачено, що грошова допомога виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття МВС рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання МВС.

Виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування органом внутрішніх справ, у якому проходив (проходить) службу працівник міліції, суми виплати на рахунок, відкритий особою, якій призначається грошова допомога, в установі банку або через касу органу внутрішніх справ.

Отже, компетенція УМВС України у Полтавській області в питанні призначення одноразової грошової допомоги обмежується складенням та поданням до МВС відповідного висновку щодо виплати грошової допомоги, а також перерахуванням суми виплати грошової допомоги на рахунок заявника. Однак, таке перерахування можливе лише на підставі відповідного рішення МВС.

Як встановлено судом, ОСОБА_2 за свого життя подав необхідний пакет документів разом з висновком про призначення одноразової грошової допомоги до Ліквідаційної комісії, яка в свою чергу направила їх до МВС.

Директором ДФОП МВС Шевніним С.М. затверджено зазначений висновок 12.04.2018 (а.с. 66).

Проте, у зв`язку зі смертю ОСОБА_2 . Висновок про призначення одноразової грошової допомоги останньому було скасовано, про що складено новий Висновок про скасування рішення про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_3 , затверджений Державним секретарем МВС (а.с. 71-73).

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 у справі №440/4509/19, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 17.04.2020, визнано протиправним та скасовано Висновок про скасування рішення про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 у зв`язку з установленням першої групи інвалідності від захворювання, пов`язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ, затверджений секретарем МВС України О.В.Тахтай 13.09.2019.

Таким чином, після скасування судом Висновку про скасування рішення про призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_2 , затвердженого Державним секретарем МВС, в силі залишився Висновок про призначення одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України від 20.12.1990 № 565-XII "Про міліцію" ОСОБА_2 , що затверджений 12.04.2018 Директором ДФОП МВС.

Тож на підставі зазначеного Висновку Ліквідаційна комісія відповідно до пункту 9 Порядку №850 мала видати наказ про виплату такої допомоги, проте до теперішнього часу цього не зробила.

У відзиві на позов Ліквідаційна комісія перешкодою для видання наказу про призначення одноразової грошової допомоги та її виплати зазначає відсутність коштів на зазначені цілі.

Такі пояснення суд визнає об`єктивними, а тому відповідну позовну вимогу залишає без задоволення як передчасну, оскільки до моменту отримання коштів від МВС на виплату одноразової грошової допомоги дружині ОСОБА_2 , неможливо здійснити її виплату скільки б наказів про це не приймала Ліквідаційна комісія.

Іншим мотивом невиплати одноразової грошової допомоги дружині ОСОБА_2 слугували обставини не визначення Порядком №850 процедури виплати грошової допомоги членам сім`ї померлого з урахуванням положень статті 1219 ЦК України.

Надаючи оцінку цим твердженням, суд виходить з такого.

Згідно з вимогами статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини й не припинилися внаслідок його смерті (ст. 1218 ЦК України).

Статтею 1219 ЦК України передбачені права та обов`язки особи, які не входять до складу спадщини, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: особисті немайнові права; право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені ст. 608 цього Кодексу.

Відповідно до статті 1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а в разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

З матеріалів справи слідує, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_3 від 17.03.2017 (а.с. 8).

На виконання вимог ухвали суду від 15.12.2020 представник позивача надав до матеріалів справи нотаріально посвідчені копії заяв членів сім`ї померлого ОСОБА_2 - сина ОСОБА_4 та доньки ОСОБА_5 про відмову від отримання одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням першої групи інвалідності, призначеної за життя ОСОБА_2 , на користь його дружини ОСОБА_1 (а.с. 90-91).

Таким чином, на отримання одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням першої групи інвалідності померлого ОСОБА_2 у повному обсязі може претендувати його дружина ОСОБА_1 .

Оскільки матеріалами справи підтверджено, що сума одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням першої групи інвалідності, була призначена ОСОБА_2 , але не була отримана ним за життя, то право на отримання вказаної виплати має позивач як спадкоємець.

Враховуючи встановлені у даній справі обставини і зважаючи на те, що процес надання позивачу формальних відмов може тривати безкінечно, в даному випадку єдиним правильним способом захисту порушеного права є зобов`язання МВС виділити та перерахувати на рахунок Ліквідаційної комісії кошти у сумі 421 000,00 грн для нарахування та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .

При цьому вимога щодо зобов`язання Ліквідаційної комісії видати наказ для виплати цієї допомоги та здійснити її виплату на користь ОСОБА_1 до фактичного надходження коштів від МВС є передчасною, а тому задоволеною наразі бути не може.

Таким чином, позов належить задовольнити частково.

Згідно з ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

За подання даного позову до суду позивач понесла витрати у вигляді судового збору у сумі 4210,00 грн, що підтверджується квитанцією АТ КБ "ПриватБанк" №0.0.1780904359 від 24.07.2020.

Таким чином, стягненню на користь позивача пропорційно до задоволеної частини вимог за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів, якого зобов`язано вчинити певні дії, підлягають витрати зі сплати судового збору у сумі 2105,00 грн.

З приводу вимоги про стягнення з МВС витрат на правничу допомогу суд зазначає таке.

Згідно з частиною третьою статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Відповідно до частини четвертої та п`ятої статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Суд зауважує, що склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані документи, що свідчать про факт оплати гонорару та інших витрат, що пов`язані з наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Відсутність документального підтвердження таких витрат є підставою для відмови у задоволенні відповідних вимог.

Всупереч наведеному позивач не надав суду будь-яких платіжних документів, що свідчать про сам факт оплати послуг на правничу допомогу, як то платіжні доручення, касові чеки або інші банківські документи, які б підтверджували факт понесенням ним таких витрат.

Відтак у задоволенні вимог щодо відшкодування витрат на правничу допомогу суд відмовляє у повному обсязі.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) виділити та перерахувати на рахунок Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області кошти у сумі 421 000 (чотириста двадцять одна тисяча) грн 00 коп для нарахування та виплати одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 .

В решті позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) частину витрат, що пов`язані зі сплатою судового збору, у сумі 2 105 (дві тисячі сто п`ять) грн 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення з урахуванням положень п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Є.Б. Супрун