Постанова № 93856648, 23.12.2020, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
23.12.2020
Номер справи
346/5287/20
Номер документу
93856648
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/5287/20

Провадження № 3/346/2966/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2020 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Яремин М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від регіонального представника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , начальника адміністративного відділу персоналу ТзОВ "ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ", за ч.4 ст. 188-39 Кодексу України про адміністративні правопорушення(далі -КУпАП), -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 , будучи начальником адміністративного відділу персоналу ТзОВ "ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ", 05.06.2020 року надіслала на особисту електронну адресу ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2 ) листа від 04.06.2020 року, в якому містяться списки військовозобов"язаних працівників товариства та зазначено їхні персональні дані, а саме: прізвища, імена, по-батькові, рік народження, займані посади, адреси та номери телефонів, який мав бути надісланий до Коломийського міського об"єднаного військового комісаріату, тобто ОСОБА_1 , як посадова особа володільця персональних даних не забезпечила належний рівень захисту персональних даних, чим порушила ч. 1 ст. 24 Закону України «Про захист персональних даних», тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 188-39 КУпАП України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала, однак зазначила, що правопорушення було вчинено 05.06.2020 року, а тому просила суд провадження в справі про притягнення її до адміністративної відповідальності закрити в зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.

Статтею 32 Конституції України передбачено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки. Економічного добробуту та прав людини.

Конституційний Суд України, даючи офіційне тлумачення частин 1, 2 статті 32 Конституції України, у своєму рішенні від 20.01.2012 №2-рп/2012 у справі за конституційним поданням Жашківської районної ради Черкаської області зазначив, що інформація про особисте та сімейне життя особи (персональні дані про неї) - це будь-які відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, а саме: національність, освіта, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров`я, матеріальний стан, адреса, дата і місце народження, місце проживання та перебування тощо, дані про особисті майнові та немайнові відносини цієї особи з іншими особами, зокрема членами сім`ї, а також відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються у побутовому, інтимному, товариському, професійному, діловому та інших сферах життя особи, за винятком даних стосовно виконання повноважень особою, яка займає посаду, пов`язану зі здійсненням функцій держави або органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних», персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована; обробка персональних даних - будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем; володілець персональних даних - фізична або юридична особа, яка визначає мету обробки персональних даних, встановлює склад цих даних та процедури їх обробки, якщо інше не визначено законом.

Статтею 6 Закону України «Про захист персональних даних» встановлено, що обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб`єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. У ст. 11 Закону міститься вичерпний перелік підстав для обробки персональних даних.

Згідно з ч. 1 ст. 24 Закону України «Про захист персональних даних» володільці, розпорядники персональних даних та треті особи зобов`язані забезпечити захист цих даних від випадкових втрати або знищення, від незаконної обробки, у тому числі незаконного знищення чи доступу до персональних даних.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.188-39 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення від 25.11.2020 року, в якому вказано, що особу, яка вчинила правопорушення, виявлено 25.11.2020 року в момент встановлення особи; копією письмової заяви ОСОБА_2 від 12.06.2020 року до Уповноваженого Верховної ради з прав людини щодо проведення перевірки у зв`язку з розповсюдженням персональних даних; копіями листа начальника АВ персоналу ТзОВ "ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ" ОСОБА_1 від 04.06.2020 року до Коломийського міського об"єднаного військового комісаріату та списку військовозобов"язаних працівників товариства із зазначенням їхніх персональних даних; копією скриншоту направлення листа на електронну пошту ІНФОРМАЦІЯ_2 від 05.06.2020 року.

Клопотання ОСОБА_1 про закриття провадження про адміністративне правопорушення не підлягає задоволенню, оскільки приписами ч.2 ст.38 КУпАП передбачено, що якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до вимог цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що особу, яка вчинила правопорушення, виявлено 25.11.2020 року в момент встановлення особи. Матеріали справи не містять доказів того, що припинення триваючого адміністративного правопорушення, яким є правопорушення, передбачене ч.4 ст.188-39 КУпАП, мало місце 05.06.2020 року.

При призначенні адміністративного стягнення враховуються обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника. Обставин справи, що обтяжують відповідальність не встановлено.

Виходячи з викладеного, вважаю необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 4 ст. 188-39 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.

На підставі вищенаведеного та, керуючись ст.ст. 33, 40-1, 221, 283, 284, 288-290, 294 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 188-39 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 (п`ять тисяч сто) грн

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 гривні 40 копійок у дохід держави: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету22030106.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків,передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Суддя Яремин М. П.