
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/12211/20
У Х В А Л А
про передачу справи до іншого адміністративного суду
28 грудня 2020 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич І.З., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до лейтенанта поліції інспектора взводу №2 роти №2 Батальйону патрульної поліції в с. Чайки Управління патрульної поліції в Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Корнієнко Максима Сергійовича про визнання протиправної та скасування постанови,-
встановив:
Позивач звернувся до суду зі позовною заявою, в якій просить:
Скасувати постанову лейтенанта поліції, інспектора взводу №2 роти №2 Батальйону патрульної поліції в с. Чайки Управління патрульної поліції в Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Корнієнка Максима Сергійовича, серія БАА №593840 про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн за порушення ч.2 ст. 122 КУпАП;
Закрити відносно ОСОБА_1 провадження по справі на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях складу правопорушення передбаченого ч.2 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1)подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2)має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3)відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4)належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5)позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6)немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, з`ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суддя зазначає наступне.
З змісту позовної заяви та матеріалів до неї вбачається, що 02.12.2020 року винесено постанову лейтенанта поліції, інспектора взводу №2 роти №2 Батальйону патрульної поліції в с. Чайки Управління патрульної поліції в Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Корнієнка Максима Сергійовича про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.122 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 425,00 грн. Відповідно до постанови, 02.12.2020 року о 20:00 год на автодорозі – м. Київ-Чоп, Київська область, який керував транспортним засобом Iveco Daily НОМЕР_1 користувався засобом мобільного зв`язку (розмовляв по телефону) тримав його в руці, чим порушив п.2.5 (д) Правил дорожнього руху України.
Таким чином, вимога позивача стосується адміністративної справи про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, за результатами розгляду якої відповідачем складено постанову про накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту - КАС України), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частина 1 статті 20 КАС України містить виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам, зокрема, з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частиною 2 статті 20 КАС України встановлено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ст.286 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відтак, вказаний спір предметно підсудний місцевому загальному суду, як адміністративному суду.
Згідно з ч.8 ст.29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
Разом з тим, суд враховує, що предметна підсудність має імперативний характер, порушення правил якої відповідно до ст.318 КАС України є безумовною підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
При визначенні підсудності даної справи суддя враховує, що зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1 .
Враховуючи викладене та з метою забезпечення права на доступ до суду, встановленого законом, суддя прийшов до висновку про передачу адміністративної справи на розгляд Сихівського районного суду м. Львова.
Відповідно до ч.1 ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі наведеного та керуючись статтями 20, 29, 30, 171, 248, 256 КАС України, суд, -
ухвалив:
Адміністративну справу № 380/12211/20 за позовом ОСОБА_1 до лейтенанта поліції інспектора взводу №2 роти №2 Батальйону патрульної поліції в с. Чайки Управління патрульної поліції в Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Корнієнко Максима Сергійовича про визнання протиправної та скасування постанови - передати за підсудністю до Сихівського районного суду м. Львова (79018, м. Львів, вул. Чоловського,2).
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст. ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.