
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
28 грудня 2020 року м. Житомир справа № 240/17210/20
категорія 112030600
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмового провадженні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
17.12.2020 до Житомирського окружного адміністративного суду разом із відзивом на позов надійшло клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі. Просить зупинити провадження у справі до набрання чинності судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду України у справі №510/1286/16-а. Вважає, що правовідносини у даній адміністративній справі є подібними правовідносинам у справі №510/1286/16-а в частині застосування строків звернення до суду.
Дослідивши вказане клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Підставою для зупинення провадження у справі є не лише існування іншої справи на розгляді в суді та припущення про те, що рішення в ній має значення для справи, що розглядається, а саме неможливість її розгляду до вирішення іншої справи.
При цьому межі зупинення провадження у справі не повинні призводити до порушення розумного строку розгляду справи.
Крім того, зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду є правом суду, а не обов`язком.
Відтак, предметом у спірних правовідносинах є оскарження дій відповідача щодо припинення позивачу виплати пенсійного забезпечення у період з 01.05.2017 по 01.12.2018 та з 01.06.2019 по теперішній час.
При цьому, суд розглянувши заявлене представником відповідача клопотання та його обґрунтування дійшов висновку про відсутність обставин, що унеможливлюють об`єктивний розгляд даної справи до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у справі №510/1286/16-а, а тому у задоволенні такого клопотання суд відмовляє.
Керуючись статтями 236, 242-246, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зупинення провадження у справі - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Єфіменко