Вирок № 93821380, 21.12.2020, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
21.12.2020
Номер справи
461/1552/19
Номер документу
93821380
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 461/1552/19

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.12.2020 року Галицький районний суд м.Львова у складі:

у складі: головуючого судді Волоско І.Р.

секретар судового засідання Скаб В.О., Береза П.Р.

з участю прокурорів Бруцяка Н.Р., Левицької М.О.

представника потерпілого Васьків І.В.

обвинуваченого ОСОБА_1

захисник Сиворога В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження про обвинувачення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львова, громадянина України, українця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,-

-у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України,-

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 вчинив службову недбалість, тобто неналежно виконав, будучи службовою особою своїх службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державі та полягає у наступному.

Встановлено, що 16.09.2016 між Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації (замовник) та ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» (генпідрядник) укладено договір № 11 про закупівлю робіт за державні кошти (далі - Договір) відповідно до предмету якого підрядник зобов`язується в обумовлений термін у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконати роботи по проекту: Будівництво «Акушерський корпус на 30 ліжок в м. Миколаєві Львівської області» (коригування) за адресою: Львівська область, м. Миколаїв, вул. Возз`єднання, 9.

Зокрема, у відповідності до положень вищевказаного Договору:

підпунктом 1.1. Передбачено, що Генпідрядник зобов`язується за завданням Замовника виконати роботи по проекту Будівництво «Акушерського корпусу на ЗО ліжок в м. Миколаєві Львівської області» (коригування) за адресою: Львівська область, м. Миколаїв, вул. Возз`єднання, 9.

підпунктом 2.1. Генпідрядник повинен виконати передбачені цим Договором роботи, якість яких відповідає умовам проектно-кошторисної документації, державних будівельних норм та стандартів.

підпунктом 2.3. Генпідрядник гарантує якість закінчених робіт і змонтованих конструкцій, досягнення показників, визначених у проектно-кошторисній документації, та можливість експлуатації відповідно до Договору протягом 10 років після прийняття об`єкта Замовником.

підпунктом 2.4. Початком гарантійних строків вважається день підписання акта про приймання-передачу закінчених робіт (об`єкт будівництва). Сторони визначать гарантійні строки якості у закінчених роботах, експлуатації конструкцій у процесі підготовки та затвердження архітектурно-технічного паспорта об`єкта архітектури.

підпунктом 2.5. У разі виявлення протягом гарантійних строків у закінчених роботах (об`єктів будівництва) недоліків (дефектів), Замовник протягом 3 днів після їх виявлення повідомить про це Генпідрядника і запросить його для складання акта про порядок і строки усунення виявлених недоліків (дефектів). Якщо Генпідрядник не явиться без поважних причин у визначений у запрошенні строк, Замовник має право залучити до складання акта незалежних експертів, повідомивши про це Генпідрядника.

підпунктом 4.1. Розрахунки між Сторонами проводяться у відповідності до Постанови КМУ № 117 від 23 квітня 2014 року «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» та Постанови КМУ № 1764 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження порядку державного фінансування капітального будівництва».

підпунктом 4.2. Замовник перераховує Виконавцю авансовий платіж у розмірі 30% вартості річного обсягу робіт. Подальші розрахунки за виконані роботи провадяться Замовником щомісяця протягом 15 календарних днів з моменту підписання Сторонами Акту приймання виконаних робіт форми КБ-2В і Довідки про вартість виконаних робіт з форми КБ-3. Бюджетні зобов`язання за договором виникають у разі наявності та в межах відповідних бюджетних асигнувань. Проміжні платежі за виконані роботи здійснюються в межах не більш як 95 відсотків їх загальної вартості за договірною ціною. У разі затримки бюджетного фінансування (виникненні бюджетних зобов`язань), розрахунки за виконані роботи здійснюються при наявності та в межах відповідних бюджетних асигнувань, тобто при отриманні Замовником бюджетного призначення на фінансування цих робіт. Генпідрядник зобов`язується використати одержаний аванс на придбання і постачання необхідних для виконання робіт матеріалів, конструкцій, виробів протягом трьох місяців після одержання авансу та підтвердити використання актом приймання виконаних робіт. По закінченні тримісячного терміну невикористані суми авансу повертаються Замовнику.

підпунктом 6.1.7. Замовник зобов`язаний забезпечувати здійснення технічного нагляду за будівництвом у порядку, встановленому законодавством, з метою контролю за відповідністю робіт та матеріальних ресурсів установленим вимогам. Замовник перевіряє своєчасність та правильність ведення Генпідрядником виконавчої документації, передбаченої діючими нормами та правилами.

Крім цього, відповідно до Розпорядженням Львівської обласної державної адміністрації № 883/4/8-16 від 12.08.2016 на посаду провідного інспектора відділу технагляду і проектних робіт управління капітального будівництва обласної державної адміністрації з 15.08.2016 призначено ОСОБА_1 .

Постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури» затверджено Порядок здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, яким передбачається:

підпунктом 1. Цей Порядок визначає механізм здійснення технічного нагляду під час нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель і споруд, а також технічного переоснащення діючих підприємств.

підпунктом 2. Технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об`єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об`єкта.

підпунктом 3. Технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.

Таким чином, «Акти приймання виконаних будівельних робіт (форма №КБ-2в) засвідчуються особою, підпис якої завіряється гербовою печаткою, після погодження інспектором технічного нагляду кількості та якості виконаних будівельних робіт у звітному періоді.

Відповідно до Посадової інструкції на провідного інспектора відділу технагляду і проектних робіт управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 , який діє на підставі сертифікату інженера технагляду серія AT № 002954 від 24.12.2014 затвердженого 15.08.2016:

підпунктом 2.1. вивчає технічку документацію по об`єктах після призначення їх наказом начальника управління.

підпунктом 2.2. здійснює технічний нагляд за будівництвом на призначених наказом начальника управління об`єктах, веде контроль за якістю виконаних робіт згідно проектам, технічним умовам і стандартам.

підпунктом 2.3. перевіряє та засвідчує обсяг виконаних будівельно-монтажних робіт тощо.

підпунктом 2.8. проводить перевірку:

підпунктом 2.8.1. наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об`єкта, технічного паспорта, сертифіката, документів,що відображають результати лабораторних досліджень тощо.

підпунктом 2.8.2. якості виконаних будівельних-монтажних робіт згідно проектно-кошторисній документації.

підпунктом 2.8.3. якості виконаних будівельно-монтажних робіт згіднопроектно-кошторисній документації;

підпунктом 2.9. проводити разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих і конструктивних елементів.

підпунктом 2.13. візує необхідні документи для оплати підрядній організації за якісно виконані будівельно-монтажні роботи.

підпунктом 2.14. веде контроль за наявністю і правильним веденням первинної виконавчої документації виконання схем інструментальної зйомки змонтованих конструкцій, частин будівель, споруд, інженерних комунікацій, загальних і спеціальних журналів робіт, складання актів на сховані роботи та інше.

підпунктом 2.17. виконує інші функції, пов`язані з технічним наглядом на відповідному об`єкті.

підпунктом 3.1. вимагати від підрядника:

підпунктом 3.1.1. виконання робіт, відповідно до проектно-кошторисної та іншої технічної документації, дотримання вимог нормативних документів щодо порядку виконання і прийняття робіт;

підпунктом 3.1.3. проведення лабораторних випробувань матеріалів і конструкцій щодо їх відповідності сертифікатам якості, а обладнання-технічним (технологічним) паспортам та своєчасного повідомлення їм про такі випробування;

підпунктом 3.1.4. усунення відхилень від проектних рішень, недоліків (дефектів) та недоробок і повторного пред`явлення робіт для здійснення технічного нагляду. -—-

підпунктом 4.1. несе відповідальність за якість ведення робіт на об`єкті будівництва за яким його призначено.

підпунктом 4.4. несе відповідальність за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов`язків, передбачених даною посадовою інструкцією.

підпунктом 4.5. несе відповідальність за порушення вимог чинного законодавства

Наказом Львівської обласної державної адміністрації Управління капітального будівництва № 90 від 23.09.2016, призначено ОСОБА_1 - провідного інспектора відділу технічного нагляду і проектних робіт управління відповідальним за здійснення технічного нагляду на об`єкті «Будівництво «Акушерського корпусу на 30 ліжок в м. Миколаєві Львівської області» (коригування) за адресою: Львівська область, м. Миколаїв, вул. Возз`єднання, 9.

Таким чином, у зв`язку із займаною посадою, провідного інспектора відділу технагляду і проектних робіт управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 був представником влади, оскільки в межах своєї компетенції був наділений правом ставити вимоги, а також приймати рішення, обов`язкові до виконання юридичними та фізичними особами, зокрема при проведенні будівництва на об`єкті «Акушерський корпус на 30 ліжок в м. Миколаєві Львівської області» (коригування) за адресою: Львівська область, м.Миколаїв, вул. Возз`єднання, 9.

В той же час, досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», в особі директора ОСОБА_2 на замовлення Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації, передало роботи по об`єкту Будівництво «Акушерський корпус на ЗО ліжок в м. Миколаєві Львівської області», що за адресою: Львівська область, м. Миколаїв, вул. Возз`єднання, 9 по договору № 11 про закупівлю робіт за державні кошти від 16.09.2016, а провідний інспектор відділу технагляду і проектних робіт ОСОБА_1 , маючи спеціальні знання та досвід роботи, реальну можливість перевірити роботи по вищезгаданому об`єкту відповідно до підпунктів 1.1., 2.1., 2.3., 2.4., 2.5., 4.1., 4.2. 6.1.7 договору № 11 про закупівлю робіт за державні кошти від 16.09.2016 укладеного між Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації та ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», додатку Т до Національного стандарту «Правила визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, затвердженого наказом Мінрегіону України від 05.07.13 р. № 293 яким встановлено примірну форму акту приймання виконаних будівельних робіт № КБ-2в (далі — ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013), пункту 1.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, підпункту 6.4.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, ДБН А.3.1-5-96, будучи зобов`язаним здійснювати технічний нагляд, несучи відповідальність за об`єми та якість виконаних робіт та матеріалів, неналежно виконуючи свої посадові обов`язки, передбачені підпунктами 2.1., 2.2., 2.3., 2.8., 2.8.1., 2.8.2, 2.8.3, 2.9, 2.13, 2.14, 2.17, 3.1, 3.1.1, 3.1.3, 3.1.4, 4.1, 4.4, 4.5. Посадової інструкції провідного інспектора відділу технагляду і проектних робіт управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації та п.1, 2, 3 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури», через несумлінне ставлення до них, не перевіривши фактичне використання матеріалів, об`ємів та вартість виконаних робіт на~ вищевказаному об`єкті 22.12.2016, у невстановлений спосіб отримав та підписав акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2016 року форми №КБ-2в від 22.12.2016, акт № 2/7 вартості устаткування, що~ придбавається виконавцем робіт за грудень 2016 року форми № КБ-2в від 22.12.2016, та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2016 року форми № КБ-3 від 22.12.2016 із недостовірними даними в частині виконаних по об`єкту Будівництво «Акушерський корпус на 30 ліжок в м. Миколаєві Львівської області» за адресою: Львівська область, м. Миколаїв, вул. Возз`єднання, 9 робіт та використаних матеріалів, а саме: оздоблювальне шпаклювання стін ручним способом фінішною шпаклівкою - 0,65 м2, поліпшене фарбування стін акриловою фарбою по збірних конструкціях підготовлених під фарбування - 9,4 м2, оздоблювальне шпаклювання стель ручним способом шпаклівкою фінішною - 0,45 м2, поліпшення фарбування стель водоемульсійними сумішами по збірних конструкціях - 4 м2, улаштування полівінілхлоридних кетників на кути стелі (багети) - 6,6 м, ґрунтування стін ґрунтовкою глибокого проникнення - 0,3 м2, гладке облицювання плитками керамічними глазурованими стін (без карнизних, плінтусних та кутових плиток) без установлення плиток туалетної гарнітури - 0,3 м2, улаштування каркасів для коробів - 0,8 м2, облицювання каркасів коробів гіпсокартонними плитами - 0,25 м2, улаштування кутників алюмінієвих - 0,75 м шва, улаштування покриттів із плиток керамічних однокольорових з барвником на цементному розчині - 0,46 м2, оздоблювальне шпаклювання стін ручним способом фінішною шпаклівкою - 1,483 м2, шпаклювання стін шпаклівкою стартовою - 1,483 м2, поліпшене фарбування стін акриловою фарбою по збірних конструкціях підготовлених під фарбування - 1,483 м2, ізоляція трубопроводів діаметром до 76 мм теплоізоляційним матеріалом «Термофлекс» - 35,4 м, термоізоляція труб діаметром до 50 мм «Термофлекс», товщина 9 мм - 213 пог.м, термоізоляція труб діаметром до 50 мм «Термофлекс», товщина 6 мм - 141 пог.м, монтаж манометра - 3 шт., установлення лічильників - 2 шт., монтаж манометра 2 шт., змішувачі для умивальників, настольні з камерою змішування та аератором - 38 комплектів, змішувачі для душових установок з душовою сіткою на гнучкому шлангові - 3 комплекти, установлення сушарок для рушників із водо газопроводів труб - 10 шт., висушувані для рушників - 10 шт., установлення мийок на 2 відділення - 0,3 комплектів, установлення піддонів душових чавунних 0,3 комплектів, установлення термостатичних головок - 4 шт., головка термостатична для прямого монтажу на радіаторі Герц - 4 пгг., установлення клапанів діаметром 15 мм - 4 шт., клапан термостатичний Герц, діаметром 15 мм кутовий - 4 шт., установлення автоматичного повітровипускника - 2 шт., повітропровідними для автоматичного випуску із систем центрального опалення, діаметр 102 мм - 2 шт., монтаж термометру - 6 шт., пристрій для термометру - 0,006 пгг., монтаж манометру - 6 шт., установлення пристрою для манометру - 6 шт., пристрій для манометру - 0,006 шт., гідравлічне випробування трубопроводів систем опалення, водопроводу і гарячого водопостачання діаметр до 50 мм - 6,1 м, гідравлічне випробування трубопроводів систем опалення, водопроводу і гарячого водопостачання діаметр до 100 мм - 2,28 м, гідравлічне випробування трубопроводів систем опалення, водопроводу і гарячого водопостачання діаметр до 200 мм - 0,02 м, ізоляція трубопроводів діаметром до 76 мм теплоізоляційним матеріалом «Термофлекс» - 78 м, термоізоляція труб діаметром до 50 мм «Термофлекс» - 560 пог.м, термоізоляція труб діаметром до 50 мм «Термофлекс» - 220 пог.м, установлення термостатичних головок - 8 шт., установлення клапанів діаметром 15 мм - 4 шт., апарат телефонний системи ЦБ або АТС - 9 шт., монтаж телефонної розетки - 9 шт., провід, що прокладається у коробах сумарний переріз до 0,6 мм2 -6 м, пробивання борозен в цегляних стінах площею перерізу до 20 см2 - 0,2 м, провід однопарний з кріпленнями з дротовими скріпами - 0,2 м, електрогодинники вторинні односторонні - 11 шт., кабель до 35 KB у прокладених трубах блоках і коробах, маса 1 м до 1 кг - 0,21 м, пробивання борозен в цегляних стінах площею перерізу до 20 см2 - 2,3 м, кабель по стіні цегляній, маса 1 м до 1 кг - 2,3 м, гучномовець або звіркова колонка у приміщенні - 12 шт., монтаж радіо розетки - 12 шт., установлення стояків одинарних для радіотрансляційних мереж - 2 шт., трансформатор абонентський потужністю до 25 кВт на стовпі або трубо стояку - 2 шт., трансформатор абонентський трипрограмного мовлення ТАМУ-10 - 2 шт., кабель до 35 KB у прокладених трубах блоках і коробах, маса 1 м до 1 кг - 0,55 м, пробивання борозен в цегляних стінах площею перерізу до 20 см2 - 2,8 м, провід однопарний з кріпленням дротовими скріпами по стіні цегляній - 3,35 м, антена основна колективного приймання на установлені опорі - 2 шт., антена телевізійна зовнішня з мачтою - 2 шт., здавання робіт із контрольними вимірами для одного каналу системи колективного приймання телебачення - 2 вимірюв., коробка телевізійна розподільча - 4 шт., підсилювачі колективного приймання телебачення, що установлюються на стіні або в металевій шафі - 2 шт., монтаж пристрою антенного розв`язуючого - 2 пристрої, пристрій для автоматичного включення антени - 2 шт., монтаж розетки - 2 шт., розетка телевізійна - 2 шт., пробивання борозен в цегляних стінах площею перерізу до 20 см2 - 0,12 м, кабель по стіні цегляній, маса 1 м до 1 кг - 0,12 м, монтаж пульта чергової медсестри - 3 шт., пульт чергової медсестри - 3 комплект, світильник для ламп розжарювання світловий настінний покажчик - 0,14 шт., монтаж викличного сигналізатора приліжкового - 14 шт., кнопка стандартного виклику К-01П - 14 шт., монтаж кнопки скидання виклику - 14 шт., кнопка скидання виклику - 14 пгг., монтаж розетки - 3 шт., розетка - 3 шт., монтаж системного та палатного контролера - 17 шт., системний контролер СК-2.1 - 3 шт., палатний контролер ПК-2.02 - 14 шт., блок живлення, що установлюється окремо - 3 шт., блок живлення ДР-60- 12-3 шт., монтаж перетворювача інтерфейсу ПИ-1 - 3 шт., перетворювач інтерфейсу ПИ-1 - 3 шт., пробивання борозен в цегляних стінах площею перерізу до 20 см2 - 2,54 шт., кабель по стіні цегляній, маса 1 м до 1 кг - 2,54 м, кабель до 35 кВ у прокладених коробах, маса 1 м до 1 кг - 6,36 м, коробка монтажна - 30 шт., коробка монтажна - ЗО шт., кабель екранований FTP2*2*0.5 - 890 м, монтажний комплект - 125 шт., переговорний пристрій - 1 шт., пристрій переговорний гучномовний - 1 шт., провід однопарний з кріпленнями з дротовими скріпами по стіні цегляній - 0,05 м, провід діаметром жили 0,5 мм ТРП - 0,005 м, пробивання борозен в цегляних стінах площею перерізу до 20 см2 - 0,05 м, монтаж світильників для люмінесцентних ламп, кількість ламп до 2 - 0,24 шт., монтаж світильників для люмінесцентних ламп, кількість ламп до 4 - 0,45 шт., манометру МП 4-у 3 шт., манометру МП 4-у - 2 шт., годинники електричні - 11 шт., абонентський гучномовець - 12 шт., підсилювач телевізійний антенний - 2 шт., пульт чергової медсестри - 3 шт., пристрій переговорний гучномовний - 1 шт., на загальну суму 721 380 грн.

На підставі вищезгаданих документів 26.12.2016 управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації здійснило перерахування грошових коштів з належного йому розрахункового рахунку № НОМЕР_1 відкритого в ГУ ДКСУ у Львівській області на розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 відкритий в ПАТ «ДІАМАНТБАНК» належний ТОВ «Ві.Ай.Пі Будівельна компанія» чотирма платежами: 239 248,68 грн., 95829,60 грн., 22 036,80 грн., 1 539 165, 60 грн., на загальну суму 1 896 280,68 грн., з яких 721 380 грн. були перераховані в якості оплати за фактично невиконані роботи.

Внаслідок вищевказаних протиправних дій, ОСОБА_1 спричинено шкоду державному бюджету на загальну суму 721 380 грн., що згідно п. 4 примітки до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками, які у 250 і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян, тобто вчинив, кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.

Крім цього, обвинувачений ОСОБА_1 вчинив службову недбалість, тобто, неналежно виконав, будучи службовою особою свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам та виразилось у наступному.

Встановлено, що розпорядженням №883/0/8-16 Львівської обласної державної адміністрації (надалі - ЛОДА) від 12 серпня 2016 року, ОСОБА_1 призначено на посаду провідного інспектора відділу технагляду і проектних робіт управління капітального будівництва обласної державної адміністрації.

Згідно п.2 посадової інструкції, затвердженої Начальником управління капітального будівництва обласної державної адміністрації ОСОБА_3 , провідний інспектор відділу технагляду і проектних робіт ОСОБА_1 виконує такі завдання та обов`язки : вивчає технічну документацію по об`єктах після призначення їх наказом начальника управління; здійснює технічний нагляд за будівництвом на призначених наказом начальника управління об`єктах, веде контроль за якістю виконаних робіт згідно проектам, технічним умовам і стандартам; перевіряє та засвідчує обсяг виконаних будівельно - монтажних робіт тощо; оформляє в інспекції державного архітектурно- будівельного контролю дозволи на будівництво призначених за ним об`єктів; передає генпідрядній організації майданчики на будівництво, червоні лінії забудови, геодезичну базову основу та інші необхідні дані для організації будівництва; приймає участь у складанні актів розборки будинків і споруд призначенням повернених матеріалів; контролює розборку існуючих будинків і споруд, відключення інженерних мереж, які знаходяться на ділянці будівництва; проводить перевірку наявності документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час будівництва об`єкта, технічного паспорта, сертифіката, документів, що відображають результати лабораторних випробувань тощо; проводить перевірку відповідності виконаних будівельно- монтажних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів; проводить перевірку якості виконаних будівельно-монтажних робіт згідно проектно- кошторисній документації; проводить перевірку виконання підрядником вказівок і приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно- будівельного контролю та державного нагляду; проводить разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих і конструктивних елементів; повідомляє підряднику про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів; оформляє акти робіт, виконаних з недоліками; бере участь у проведенні перевірки робочою комісією якості окремих конструкцій і вузлів, будівельно- монтажних робіт усіх видів, відповідності змонтованого спец обладнання, устаткування і механізмів технічним умовам; бере участь у проведенні перевірки органами державного нагляду та архітектурно-будівельного контролю; візує необхідні документи для оплати підрядній організації за якісно виконані будівельно-монтажні роботи; веде контроль за наявністю і правильним веденням первинної виконавчої документації виконання схем інструментальної зйомки змонтованих конструкцій, частин будівель, споруд, інженерних комунікацій, загальних і спеціальних журналів робіт, складання актів на сховані роботи та інше; приймає участь у перевірках, які проводять органи державного нагляду і будівельного контролю; повідомляє органи державного будівельного контролю про всі випадки аварійного стану на об`єктах будівництва; виконує інші функції, пов`язані з технічним наглядом на відповідному об`єкті.

Таким чином, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді провідного інспектора відділу технагляду і проектних робіт управління капітального будівництва ЛОДА, постійно займав посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, а тому, згідно ч. З ст. 18 КК України, є службовою особою.

08.08.2016 між Управлінням капітального будівництва ЛОДА та ФОП ОСОБА_4 укладено договір №7 про закупівлю робіт за державні кошти по об`єкту «Будівництво пам`ятного знаку на могилах загиблих під час антитерористичної операції та Героїв Небесної Сотні Тип 1»

Наказом Управління ЛОДА №73 від 19.08.2016 ОСОБА_1 доручено здійснювати технічний нагляд на вказаному об`єкті.

В подальшому, ОСОБА_1 , будучи службовою особою, що наділена організаційно-розпорядчими функціями, в період часу з 19.08.2016 по 16.06.2017, неналежно виконуючи свої службові обов`язки щодо здійснення належного технічного нагляду за будівництвом по об`єкту «Будівництво пам`ятного знаку на могилах загиблих під час антитерористичної операції Героїв Небесної Сотні», контролю за відповідністю обсягів та якості виконаних робіт технічним умовам та стандартам, в порушення вимог постанови Кабінету міністрів України № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури», абзацу 9 п. 29 загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого постановою №668 Кабінету міністрів України від 01.08.2005, пп. 6.4.4.1 ДСТУ Б.Д. 1.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 05.07.2013 року №293 (введених в дію 01.01.2014), наприкінці жовтня 2016 року, в невстановлений досудовим слідством час, не здійснивши перевірку фактично виконаних будівельних робіт, в приміщенні управління капітального будівництва ЛОДА (м.Львів, вул. Чайковського,7) погодив та завірив власним підписом та печаткою акт приймання виконаних будівельних робіт №1 форми КБ-2в за жовтень 2016 року по договору №7 про закупівлю робіт за державні кошти по об`єкту «Будівництво пам`ятного знаку на могилах загиблих під час антитерористичної операції Героїв Небесної Сотні» Тип 1» від 08.08.2016, яким засвідчено те, що виконані роботи на суму 503579,87 грн відповідають вимогам договору і належним чином оформлені, хоча у вказаному акті в п.12 щодо вартості плити гранітної під стелу в кількості 24 шт, генпідрядником зазначено завищену вартість деталі 7500 грн. за одиницю замість 1680 грн, у п.13 вказаного акту «Плита надгробна гранітна» в кількості 24 шт. зазначено завищену вартість в сумі 6600 грн. за одиницю замість 1900,5 грн, що підтверджено висновком судово-економічної експертизи № 1233/18-22 від 22 грудня 2018 року, яким встановлено завищення вартості деталі «Плита гранітна під стелу» на 1335 грн. за одиницю та завищення вартості деталі «Плита надгробна гранітна» на 2599,5 грн. за одиницю.

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи службовою особою, що наділена організаційно-розпорядчими функціями, в період часу з 19.08.2016 по 16.06.2017, неналежно виконуючи свої службові обов`язки щодо здійснення належного технічного нагляду за будівництвом по об`єкту «Будівництво пам`ятного знаку на могилах загиблих під час антитерористичної операції Героїв Небесної Сотні» Тип 1» , контролю за відповідністю обсягів та якості виконаних робіт технічним умовам та стандартам, в порушення вимог постанови Кабінету міністрів України № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури», абзацу 9 п. 29 загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого постановою №668 Кабінету міністрів України від 01.08.2005, пп. 6.4.4.1 ДСТУ Б.Д. 1.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 05.07.2013 року №293 (введених в дію 01.01.2014), в грудні 2016 року, в невстановлений досудовим слідством час, не здійснивши перевірку фактично виконаних будівельних робіт, в приміщенні управління капітального будівництва ЛОДА (м.Львів,вул. Чайковського,7) погодив та завірив власним підписом та печаткою акт приймання виконаних будівельних робіт №2 фооми КБ-2в за грудень 2016 року по договору №7 про закупівлю робіт за державні кошти по об`єкту «Будівництво пам`ятного знаку на могилах загиблих під час антитерористичної операції Героїв Небесної Сотні» Тип 1» від 08.08.2016, яким засвідчено те, що виконані роботи на суму 473001,95 грн відповідають вимогам договору і належним чином оформлені, хоча у вказаному акті в п.З щодо вартості плити гранітної під стелу в кількості 11 шт, генпідрядником зазначено завищену вартість деталі 7500 грн. за одиницю замість 1680 грн, у п.4 вказаного акту «Хрест Гранітний» в кількості 33 шт. зазначено завищену вартість в сумі 8700 грн. за одиницю замість 1605 грн, у п.5 вказаного акту вказаного акту «Плита надгробна гранітна» в кількості 11 шт. зазначено завищену вартість в сумі 6600 грн. за одиницю замість 1900,5 грн, що підтверджено висновком судово-економічної експертизи № 1233/18-22 від 22 грудня 2018 року, яким встановлено завищення вартості деталі «Плита гранітна під стелу» на 1335 грн. за одиницю та завищення вартості деталі «Плита надгробна гранітна» на 2599,5 грн. за одиницю.

Крім цього, ОСОБА_1 , будучи службовою особою, що наділена організаційно-розпорядчими функціями, в період часу з 19.08.2016 по 16.06.2017, неналежно виконуючи свої службові обов`язки щодо здійснення належного технічного нагляду за будівництвом по об`єкту «Будівництво пам`ятного знаку на могилах загиблих піц час антитерористичної операції Героїв Небесної Сотні» Тип 1» , контролю за відповідністю обсягів та якості виконаних робіт технічним умовам та стандартам, в порушення вимог постанови Кабінету міністрів України № 903 від 11.07.2007 «Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об`єкта архітектури», абзацу 9 п. 29 загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженого постановою №>668 Кабінету міністрів України від 01.08.2005, пп. 6.4.4.1 ДСТУ Б.Д. 1.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затверджених наказом Держбуду України від 05.07.2013 року №293 (введених в дію 01.01.2014), в червня 2016 року, в невстановлених досудовим слідством час, не здійснивши перевірку фактично виконаних будівельних робіт, в приміщенні управління капітального будівництва ЛОДА (м. Львів, вул. Чайковського,7) погодив та завірив власним підписом та печаткою акт приймання виконаних будівельних робіт №2 форми КБ-2в за червень 2017 року по договору №7 про закупівлю робіт за державні кошти по об`єкту «Будівництво пам`ятного знаку на могилах загиблих під час антитерористичної операції Героїв Небесної Сотні» Тип 1» від 08.08.2016, яким засвідчено те, що виконані роботи на суму 382008,79 грн відповідають вимогам договору і належним чином оформлені, хоча у вказаному акті в п.З щодо вартості плити гранітної під стелу в кількості 8 шт, генпідрядником зазначено завищену вартість деталі 7500 грн. за одиницю замість 1680 грн, у п.4 вказаного акту «Хрест Гранітний» в кількості 10 шт зазначено завищену вартість в сумі 8700 грн. за одиницю замість 1605 грн, у п.5 вказаного акту вказаного акту «Плита надгробна гранітна» в кількості 8 піт. зазначено завищену вартість в сумі 6600 грн. за одиницю замість 1900,5 грн, що підтверджено висновком судово-економічної експертизи № 1233/18-22 від 22 грудня 2018 року, яким встановлено завищення вартості деталі «Плита гранітна під стелу» на 1335 грн. за одиницю та завищення вартості деталі «Плита надгробна гранітна» на 2599,5 грн. за одиницю.

Відтак, на підставі вказаних актів Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації на особистий рахунок ФОП « ОСОБА_4 » (№ НОМЕР_3 відкритий у ПАТ «ВіЕс Банк») 18.08.2016 відповідно до платіжного доручення №10 перераховано грошові кошти у сумі 412328,38 грн., 26.10.2016 відповідно до платіжного доручення №17 перераховано грошові кошти у сумі 91251,49 грн., 15.12.2016 відповідно до платіжного доручення №22 перераховано грошові кошти у сумі 473001,95 грн., 17.07.2017 відповідно до платіжного доручення №2 перераховано грошові кошти у сумі 382008,79 грн., хоча згідно висновку судово-економічної експертизи № 1233/18-22 від 22 грудня 2018 року встановлено завищення обсягів виконаних робіт на загальну суму 267 223,5 грн.

Отже, ОСОБА_1 , будучи службовою особою наділеною організаційно-розпорядчими функціями, неналежно виконав покладені на нього обов`язки через несумлінне ставлення до них, що призвело в подальшому до надмірної виплати Управлінням капітального будівництва Львівської облдержадміністрації бюджетних коштів генпідряднику ФОП ОСОБА_4 в сумі 267 233,5 гривень, за будівельні роботи по договору №7 про закупівлю робіт за державні кошти по об`єкту «Будівництво пам`ятного знаку на могилах загиблих під час антитерористичної операції Героїв Небесної Сотні» Тип 1» від 08.08.2016, чим спричинено шкоди державним інтересам на вказану суму, що становить більше 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на момент вчинення злочину, згідно примітки до ст.364 КК України та є тяжкими наслідками, тобто, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.367 КК України.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 визнав повністю, не оспорює доказів обвинувачення. Пояснив, що в цей період часу хворів, був вкрай завантажений роботою, різними проектами,будівництвом, тому в недостатній мірі перевірив виконання будівельних робіт, не пересвідчився у правильності їх об`єму та обрахунках. Не вчиняв це свідомо, а виключно із-за неуважності, недбалості до виконання своїх службових обов`язків. У вчиненому щиро розкаюється; просить його суворо не карати; на даний час важко хворіє.

На підставі ч.3 ст.349 КПК України, з`ясувавши думку учасників судового провадження про те, які докази потрібно дослідити, та порядок їх дослідження, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно усіх фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, враховуючи, що сторонами провадження не оспорюється доведеність вини обвинуваченого та кваліфікація його дій, з`ясувавши правильне розуміння сторонами кримінального провадження змісту цих обставин, за відсутності сумнівів у добровільності та істинності його позиції, роз`яснивши йому, що у такому випадку він буде позбавлений права оскаржити ці обставини справи в апеляційному порядку, суд прийшов до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

Дії обвинуваченого ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 КК України, оскільки він вчинив службову недбалість, тобто, неналежне виконання службовою особою сво\х службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило державі тяжкі наслідки.

Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_1 , суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення; обставини, що пом`якшують покарання – повне визнання вини та щире каяття.

Обставини, що обтяжують покарання – не встановлено.

Щодо особи обвинуваченого, то встановлено, що характеризується ОСОБА_1 позитивно , раніше до кримінальної відповідальності не притягався ; на обліку у лікаря нарколога та психіатра не знаходиться, є людиною пенсійного віку, важко хворіє, переніс інфаркт, тривалий час перебував на стаціонарному лікуванні( підтверджується медичними документами долученими до матеріалів справи), практично самостійно не може пересуватись.

В судовому засіданні представник потерпілого_управління капітального будівництва ЛОДА ОСОБА_5 охарактеризувала ОСОБА_1 виключно з позитивної сторони, як професіонала і фахового інженера. Претензій до обвинуваченого немає, цивільний позов ними не заявляється.

Відповідно до ст.65 КК України суд, при призначенні покарання, враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання, та призначає покарання у межах, встановлених у санкції статті Особливої частини цього Кодексу, що передбачає відповідальність за вчинений злочин, відповідно до положень Загальної частини цього Кодексу. Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

З врахуванням наведеного суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід призначити покарання необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів – в межах санкцій статей особливої частини Кримінального кодексу України у виді обмеження волі.

З врахуванням обставин справи, тяжкості вчиненого, пом`якшуючих обставин та особи обвинуваченого, його вік ( 64 роки) фізичний стан , наявність хвороби серця, суд вважає,що його виправлення можливе без ізоляції від суспільства із застосуванням іспитового строку – ст..ст.75,76 КК України.

Цивільний позов не заявлено.

Речові докази відсутні.

Керуючись ч.3 ст.349, ст.ст. 371, 373, 374, 376 КПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України та призначити йому покарання у виді двох років позбавлення волі, із позбавленням права обіймати посади, пов`язані із виконанням організаційно-господарської діяльності строком на три роки, без штрафу.

На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування основного покарання із випробуванням та встановлення іспитового строку на два роки.

На підставі ст.76 КК України повідомляти орган пробації про зміну місця свого проживання.

Вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду, і дослідження яких було визнано судом недоцільним. З інших підстав вирок може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд міста Львова протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копію вироку суду негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Суддя Волоско І.Р.