Постанова № 93808168, 23.12.2020, Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
23.12.2020
Номер справи
338/1343/20
Номер документу
93808168
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа № 338/1343/20

23 грудня 2020 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Шишко О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 22 листопада 2020 року о 20 год 20 хв на вул.Центральна в селі Монастирчани Богородчанського району Івано-Франківської області керував транспортним засобом марки "ВАЗ 2101" д.н.з. НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п.2.9а Правил дорожнього руху.

В суді ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні не визнав та пояснив, що 22.11.2020 року він не керував транспортним засобом, а за кермом автомобіля був ОСОБА_2 . Винним у інкримінованому правопорушенні себе не визнав та просив провадження у справі щодо нього закрити за відсутністю у його діях події та складу адміністративного правопорушення.

Незважаючи на невизнання вини ОСОБА_1 , його вина у вчиненні інкримінованого правопорушення доводиться сукупністю досліджених та перевірених у справі доказів, зокрема:

- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №499912 від 22.11.2020 року, яким зафіксовано факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння (а.с.1);

- висновком КНП "Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради" від 22.11.2020 року, відповідно до якого ОСОБА_1 22.11.2020 року о 20 год 30 хв перебував у стані алкогольного сп`яніння (а.с.2);

- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відповідно до якого ОСОБА_1 відмовився проходити огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу (а.с.3);

- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , які засвідчили, що ОСОБА_1 відмовився проходити огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу (а.с.4-5);

- рапортом від 23.10.2020 року, в якому поліцейський СРПП №4 Богородчанського ВП ГУНП Волосянко Р. повідомив, що 22.11.2020 року о 08 год 00 хв під час патрулювання з він запинив автомобіль марки ВАЗ 2101, в якого не працювала ліва фара. Оскільки водій перебував з явними ознаками алкогольного сп`яніння, йому було запропоновано пройти огляд за допомогою алкотестера, однак останній відмовився і був доставлений КНП "Прикарпатський наркологічний центр Івано-Франківської обласної ради" (а.с.6);

- копією постанови про накладення адміністративного стягнення серії БАБ №252624 від 22.11.2020 року за порушення ч.1 ст.121 КУпАП (а.с.7);

- даними відеофіксації зупинки транспортного засобу та відмови водія від огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.8).

Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП адміністративна відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Порядок проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, регламентований статтею 266 КУпАП та здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зокрема, відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 року №1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" та згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду".

Відповідно до змісту ст. 266 КУпАП та Інструкції якщо поліцейський уповноваженого підрозділу НПУ виявляє ознаки стану алкогольного сп`яніння у водія транспортного засобу, у зв`язку з чим є законні підстави вважати, що останній перебуває у такому стані, то має право вимагати пройти відповідно до встановленого порядку огляд на стан алкогольного сп`яніння.

Відповідно до ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

Згідно з ч.3 цієї статті у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.

Відповідно до п. 6 Розділу І Інструкції огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Згідно з п. 7 Розділу І у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я.

Висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння складається в усіх випадках безпосередньо після огляду особи у трьох примірниках: перший примірник видається під підпис поліцейському, який доставив дану особу на огляд, другий видається оглянутій особі, а третій залишається в закладі охорони здоров`я.

Вважаю, що працівниками поліції визначену чинним законодавством процедуру проведення огляду водія транспортного засобу на стан алкогольного сп`яніння дотримано.

Пояснення ОСОБА_1 про те, що він не керував транспортним засобом, в судовому засіданні спростовано поясненнями свідка ОСОБА_2 , який повідомив, що 22.11.2020 року не керував автомобілем марки ВАЗ 2101, д.н.з. НОМЕР_1 .

Такі пояснення ОСОБА_1 також спростовуються відеофіксацією події, де видно, як він виходить з-за керма автомобіля.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідка, дослідивши матеріали справи, вважаю доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, а кваліфікацію його дій за ч.1 ст.130 КУпАП правильною, оскільки він керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.

При накладенні адміністративного стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення судом не встановлено.

Зважаючи на вищевикладене, враховуючи обставини справи, вважаю, що за вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Керуючись ст.ст. 40-1, 283; 284 КУпАП; ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200 гривень (який слід стягнути на р/р – UA148999980313070149000009001, отримувач – ГУК в Ів-Франк. об/Ів.-Фран.о/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) – 37951998, банк отримувача (ГУДКСУ) – Казначейство України (ел.адм.подат.), код банку (МФО ГУДКСУ) – 899998, код класифікації доходів бюджету – 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету – "Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420,40 грн. судового збору (отримувач - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Копію постанови для відома направити ОСОБА_1 .

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання через Богородчанський районний суд апеляційної скарги.

Суддя О. А. Шишко