
Справа № 216/6267/20
Провадження № 3/216/2857/20
П О С Т А Н О В А
іменем України
17 грудня 2020 року
Суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Сидорак В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , громадянина України, директора «Науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту гірничорудного машинобудування з дослідним заводом», ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Центрально-Міським РВ Криворізького МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області 14.08.2014 р., мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ;
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 26 від 28 жовтня 2020 року, ОСОБА_1 ставиться в провину те, що він вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, а саме несвоєчасно подав платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) в частині не сплати до бюджету грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб у встановлений строк, а саме: у місячний податковий період, у випадках невиплати заробітної плати протягом 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування на загальну суму 2 147 793,96 грн. в періоді з 06.04.2018 року по 30.06.2020 року, в тому числі несплачений на момент складання акту податковий борг з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 1104543,21 грн. (станом на 07.10.2020 р.) та військового збору на загальну суму 169933,22 грн. в періоді з 06.04.2018 року по 30.06.2020 року, в тому числі несплачений на момент складання акту податковий борг з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 82888,70 грн. (станом на 07.10.2020 р.) в порушення правил пп. 16.1.4, п. 16.1 ст. 16, п. 57.1 ст. 57, пп. 168.1.2, 168.1.5, 168.1 ст. 168, пп. 176.2(а) п. 176.2 ст. 176, пп. 1.4., пп. 1.5, пп. 1.6. п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу ХХ Податкового кодексу України від 02.12.2010 N 2755-VI, зі змінами та доповненнями.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про що в матеріалах справи наявне відповідне поштове повідомлення яке було скероване на зазначену у протоколі адресу, яке повернулось до суду за відсутністю адресата. З огляду на те, що ОСОБА_1 будучи обізнаним про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення та про те що справа буде розглядатися у Центрально-Міському районному суді міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення), не вжив заходів для явки до суду, суд вважає за можливе розгляд справи проводити за його відсутності. Оскільки затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). При цьому стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення за статтею 163-2 КУпАП за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вирішуючи питання щодо розгляду справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує й те, що Європейський Суд з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
У відповідності до статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю
Судом встановлено, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 163-2 КУпАП повністю підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 26 від 28 жовтня 2020 року, актом документальної позапланової перевірки Дослідного заводу публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з дослідним заводом» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 по теперішній час, № 52735/04-36-07-22/04819211 від 15.10.2020 року.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, що передбачене диспозицією ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника: вік, соціальне положення, ступінь вини та ставлення до вчиненого, призначити адміністративне стягнення в межах санкції статті.
Також приходжу до висновку, що в даному випадку таке стягнення, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
У відповідності до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. на користь держави.
Керуючись ст.ст. 40-1, 163-2 ч.1, 279, 280 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , громадянина України, директора «Науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту гірничорудного машинобудування з дослідним заводом», ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Центрально-Міським РВ Криворізького МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 85 (вісімдесят п`ять) грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір в сумі 420,40 грн. в дохід держави.
Згідно зі ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, який виніс постанову.
Суддя В.В. Сидорак