
Справа № 161/19384/20
Номер провадження: 3/161/5712/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Луцьк 22 грудня 2020 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Івасюта Л.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої по АДРЕСА_1 ,-
-за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення від 13 листопада 2020 року серії ДПР18 №526570, ОСОБА_1 12.11.2020 о 19 год. 50 хв., по вул. Чорновола, 2в в м. Луцьку керуючи автомобілем марки «Audi A4» д.н.з. НОМЕР_1 , здійснюючи рух заднім ходом, не впевнилася в безпечності маневру, не звернулася за допомогою до інших осіб, внаслідок чого допустила зіткнення з припаркованим автомобілем марки «Mercedes-Benz» д.н.з. НОМЕР_2 , в результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобілі отримали механічні пошкодження та завдано матеріальних збитків, чим порушила вимоги п.10.9 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ст.124 КУпАП.
Вона ж, згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 13 листопада 2020 року серії ДПР18 №526569, о 19 год. 50 хв., 12.11.2020, по вул. Чорновола, 2в в м. Луцьку керуючи автомобілем марки «Audi A4» д.н.з. НОМЕР_1 залишила місце дорожньо-транспортної пригоди до якої була причетна до приїзду працівників поліції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому підтверджується оглянутими в судовому засіданні протоколами про адміністративні правопорушення серії ДПР18 №526570 та серії ДПР18 №526569 від 13.11.2020, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 12.11.2020, письмовими поясненнями, які містяться у матеріалах справи.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне зясування обставин кожної справи.
Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 122-4 КУпАП передбачено відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п`ятнадцяти діб.
Зі статті 124 КУпАП випливає, що порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Аналізуючи зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.
Обставин, які пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , або обтяжують її відповідальність, суд не вбачає.
Обираючи стягнення за адміністративні правопорушення, суд враховує особу правопорушника, характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, та вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в межах санкції , передбаченої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, згідно ст. 36 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, та з метою попередження вчиненню нових правопорушень ОСОБА_1 , суд дійшов висновку про необхідність застосування адміністративного стягнення, передбаченого санкцією статті 124 КУпАП у вигляді штрафу, без позбавлення права керування транспортними засобами.
Керуючись ст.ст. 122-4, 124, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, та притягнути її до відповідальності, яка передбачена ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, та на підставі с.36 КУпАП, остаточно застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 (триста сорок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп., за наступними реквізитами:
отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106. Призначення платежу: судовий збір за позовом (ПІБ або назва установи, організації позивача), Луцький міськрайонний суд Волинської області (назва суду, де розглядається справа), код за ЄДРПОУ 02890417 (код суду, де розглядається справа).
Постанова судді може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Л.В.Івасюта