Ухвала суду № 93788113, 23.12.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.12.2020
Номер справи
640/13958/20
Номер документу
93788113
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА

23 грудня 2020 року м. Київ № 640/13958/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Аверкової В.В. , суддів Бояринцевої М.А., Шевченко Н.М. дослідивши матеріали адміністративної справи

за позовом ОСОБА_1

до Кабінету Міністрів України

третя особа 1) Старобезрадичівська сільська рада Обухівського району Київської

області;

2) Міністерство розвитку громад та територій України

про визнання протиправними та скасування розпорядження від 06 травня 2020 року

№ 600-р від 20 травня 2020 року,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України (далі по тексту - відповідач), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Старобезрадичівська сільська рада Обухівського району Київської області (далі по тексту - третя особа-1), в якому просить визнати протиправним та скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 06 травня 2020 року № 600-р в частині приєднання до Козинської територіальної громади Обухівського району Київської області - Старобезрадичівську територіальну громаду.

Позивач зазначає, що всупереч положенням Європейської хартії місцевого самоврядування, законодавства України, без врахування думки громади, оскаржуваним розпорядженням Старобезрадичівську територіальну громаду приєднано до Козинської територіальної громади Обухівського району Київської області.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 червня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання

Відзив відповідача мотивований тим, що Міністерством розвитку громад та територій України розроблено проект розпорядження Уряду «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Київської області», який був погоджений. Відповідач, також зазначає, що позивач не зобов`язаний на виконання перспективного плану формування територій громад Київської області вчиняти будь які дії чи приймати відповідні рішення. А від так, відсутні підстави визнавати порушення зазначеним перспективним планом прав позивача.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 серпня 2020 року закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 16 вересня 2020 року.

У судове засідання 16 вересня 2020 року прибули представники позивача та відповідача, представник третьої особи не прибув, в матеріалах справи наявне клопотання про розгляд справи за відсутності представника третьої особи.

У судовому засіданні 16 вересня 2020 року, враховуючи предмет спору, суд поставив на розгляд питання щодо залучення до участі у справі Міністерство розвитку громад та територій України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Представник позивача заперечив проти залучення до участі у справі Міністерства розвитку громад та територій України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, представник відповідача залишив вказане питання на розсуд суду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 вересня 2020 року залучено до участі у справі Міністерство розвитку громад та територій України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору.

У судовому засіданні 21 жовтня 2020 року розгляд справи продовжено в письмовому провадженні.

Разом з тим, матеріали справи містять клопотання Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, в якому третя особа просить зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішеннями у справах № 320/6991/19 та № 320/7082/19, як перебувають на розгляду в Київському окружному адміністративному суді. У вказаних справах оскаржується рішення Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області від 29.11.2019 №808-43/2019/VІІ "Про надання згоди на добровільне приєднання до об`єднаної територіальної громади".

Розглянувши вказане клопотання суд дійшов висновку про зупинення провадження з огляду на наступне.

Закон України № 280/97-ВР від 21.05.1997 «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин) відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Діяльність Кабінету Міністрів України визначена Законом України № 794-VII від 27.02.2014 «Про Кабінет Міністрів України» та спрямовується на забезпечення інтересів Українського народу шляхом виконання Конституції та законів України, актів Президента України, а також Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України, вирішення питань державного управління у сфері економіки та фінансів, соціальної політики, праці та зайнятості, охорони здоров`я, освіти, науки, культури, спорту, туризму, охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, природокористування, правової політики, законності, забезпечення прав і свобод людини та громадянина, запобігання і протидії корупції, розв`язання інших завдань внутрішньої і зовнішньої політики, цивільного захисту, національної безпеки та обороноздатності.

До повноважень Кабінету Міністрів України відповідно до наведеного нормативно-правового акту належить надіслання проектів актів Кабінету Міністрів України з питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць відповідним місцевим державним адміністраціям для погодження. Кабінет Міністрів України перед прийняттям таких актів розглядає зауваження та пропозиції, подані місцевими державними адміністраціями тощо (стаття 23 Закону № 794-VII).

Постановою КМУ від 29.09.2019 № 849 затверджено Програму діяльності Уряду, на виконання пункту 10.3. якого відповідачем підготовлено проект спірного розпорядження № 540-р від 06.05.2020.

Частину першу статті 4 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» доповнено пунктом 6 згідно із Законом № 348-IX від 05.12.2019, а саме: об`єднання територіальних громад здійснюється відповідно до перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, області.

Згідно із статтею 11 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області розробляється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною державною адміністрацією згідно з методикою формування спроможних територіальних громад і охоплює всю територію Автономної Республіки Крим, області.

Методика формування спроможних територіальних громад розробляється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері територіальної організації влади, адміністративно-територіального устрою, розвитку місцевого самоврядування, та затверджується Кабінетом Міністрів України.

Перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної обласної державної адміністрації.

24.01.2020 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 34 «Про внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад», якою зазначена Методика викладена у новій редакції та запроваджено критерії оцінки рівня спроможності громад, які враховуються під час розроблення проекту перспективного плану.

Відповідно до п. 3 Методики формування спроможних територіальних громад здійснюється з урахуванням:

здатності органів місцевого самоврядування вирішувати суспільні питання, які належать до їх компетенції, для задоволення потреб населення відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

історичних, географічних, соціально-економічних, природних, екологічних, етнічних, культурних особливостей розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

розвитку інфраструктури відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

фінансового забезпечення відповідних адміністративно-територіальних одиниць;

трудової міграції населення;

результатів попередньої оцінки рівня спроможності спроможних територіальних громад (далі - оцінка рівня спроможності);

оптимальних мереж соціальної інфраструктури та доступності публічних послуг у відповідних сферах.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, облдержадміністрація з урахуванням утворених відповідно до Закону України "Про добровільне об`єднання територіальних громад" об`єднаних територіальних громад розробляє відповідно до цієї Методики із залученням представників органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та громадськості відповідних адміністративно-територіальних одиниць:

проект перспективного плану;

паспорти спроможних територіальних громад за формою згідно з додатком 1 (пункт 4 Методики).

Аналізуючи наведені положення чинного законодавства суд приходить до висновку, що добровільне об`єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється відповідно до перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, області, які, в свою чергу, розробляються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною державною адміністрацією згідно з методикою формування спроможних територіальних громад і охоплює всю територію Автономної Республіки Крим, області та затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної обласної державної адміністрації.

Між тим, у відповідності до частини 1 статті 5 Закону № 157-VIII ініціаторами добровільного об`єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути: 1) сільський, селищний, міський голова; 2) не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради; 3) члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи; 4) органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

В контексті положень частини 2 статті 5 Закону № 157-VIII пропозиція щодо ініціювання добровільного об`єднання територіальних громад повинна, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об`єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об`єднаної територіальної громади та її найменування.

Сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об`єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи (ч. 3 ст. 5 Закону № 157-VIII).

Відповідно до частини 4 статті 5 Закону № 157-VIII порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.

Згідно із статтями 6, 7 Закону № 157-VIII сільський, селищний, міський голова після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад надсилає пропозицію про таке об`єднання сільському, селищному, міському голові суміжної територіальної громади.

Сільський, селищний, міський голова суміжної територіальної громади забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного об`єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди.

У разі прийняття рішення про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад сільський, селищний, міський голова, який ініціював об`єднання, приймає рішення про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад та інформує про це Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідні обласну раду, обласну державну адміністрацію.

Спільна робоча група формується з однакової кількості представників від кожної територіальної громади, що об`єднується.

Утворення спільної робочої групи є початком процедури добровільного об`єднання територіальних громад.

Спільна робоча група готує проекти відповідних рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад.

Проекти рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад повинні, зокрема, містити: 1) перелік територіальних громад, що об`єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів; 2) визначення адміністративного центру об`єднаної територіальної громади та її найменування; 3) план організаційних заходів щодо добровільного об`єднання територіальних громад.

Сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов`язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.

Питання про схвалення проекту рішення щодо добровільного об`єднання територіальних громад розглядається сільськими, селищними, міськими радами протягом 30 днів з дня його внесення на їх розгляд та з врахуванням результатів громадського обговорення.

Схвалені сільськими, селищними, міськими радами проекти рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад у п`ятиденний строк подаються Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання проекту рішення щодо добровільного об`єднання територіальних громад готує відповідний висновок, що затверджується постановою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

У разі відповідності проекту рішення щодо добровільного об`єднання територіальних громад Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради приймають рішення про добровільне об`єднання територіальних громад або про проведення місцевого референдуму щодо підтримки об`єднання територіальних громад.

У разі встановлення невідповідності проекту рішення щодо добровільного об`єднання територіальних громад Конституції та законам України Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація повертає його на доопрацювання у порядку, встановленому цим Законом.

У разі прийняття сільськими, селищними, міськими радами рішень про добровільне об`єднання територіальних громад, а також у разі підтримки добровільного об`єднання територіальних громад на місцевому референдумі сільський, селищний, міський голова територіальної громади, в якій ініційовано питання про добровільне об`єднання територіальних громад, звертається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної державної адміністрації з пропозицією звернутися до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови в установленому законом порядку.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання рішень про добровільне об`єднання територіальних громад у разі їх відповідності висновку, передбаченому частиною четвертою цієї статті, звертається до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови в установленому законом порядку.

Про таке звернення Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація одночасно інформує Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим, відповідні обласні ради, відповідні ради, що прийняли рішення про добровільне об`єднання територіальних громад.

Якщо до складу об`єднаної територіальної громади увійшла територіальна громада (територіальні громади), розташована на території суміжного району, розширенню підлягають межі району, на території якого розташований адміністративний центр утвореної об`єднаної територіальної громади. У такому разі проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж району розробляється відповідно до постанови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, розпорядження голови обласної державної адміністрації.

Утворення об`єднаної територіальної громади, до складу якої увійшли територіальна громада міста республіканського Автономної Республіки Крим або обласного значення і територіальна громада (територіальні громади) села, селища, іншого міста суміжного району, зміни меж районів не потребує.

Аналізуючи наведені положення суд приходить до висновку, що процес добровільного об`єднання територіальних громад включає в себе декілька етапів: ініціювання такого процесу, підготовку проектів рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад (громадське обговорення, надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди, утворення спеціальної робочої групи), підготовка рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад (обов`язкове громадське обговорення, перевірка рішень на відповідність законів та Конституції України, прийняття рішення про добровільне об`єднання територіальних громад або про проведення місцевого референдуму щодо підтримки об`єднання територіальних громад).

Суд відмічає, що статтями розділу ІІ Закону №157-VIII визначено умови та порядок добровільного об`єднання громадян, а також чітка послідовність дій, які тісно взаємопов`язані між собою. Так кожен наступний етап добровільного об`єднання громадян може бути розпочато виключно після закінчення попереднього.

Отже, саме дотримання послідовності всіх етапів є обов`язковою передумовою для добровільного об`єднання громадян на підставі чинного законодавства України з дотриманням Конституції України.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 16.10.2020 у справі №813/2441/18.

При цьому, суд наголошує, що ініціювання процесу добровільного об`єднання територіальних громад можливе у відповідності до перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, області.

Тобто, перспективний план формування добровільного об`єднання територіальних громад є першоосновою для початку процедури такого добровільного об`єднання.

У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувають наступні справи:

справа №320/6991/19 за позовом ОСОБА_2 до Старобезрадичівської сільської ради про визнання протиправним та нечинним рішення від 29 листопада 2019 року № 808-43\2019\УІІ, яким надано згоду на добровільне приєднання територіальної громади сіл Старі Безрадичі, Нові Безрадичі, Тарасівка, Березове, Капустяна, Паращина, Конюша Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області до Обухівської міської об`єднаної територіальної громади міста обласного значення Обухів, сіл Таценки, Ленди та Нещерів Київської області, треті особи - Козинська селищна рада Обухівського району Київської області, Підгірцівська сільська рада Обухівського району Київської області, Великодмитровицька сільська рада Обухівського району Київської області, ОСОБА_1 , ОСОБА_3 ;

справа №320/7082/19 за позовом депутата Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_4 до Старобезрадичівської сільської ради про визнання протиправним та нечинним рішення від 29 листопада 2019 року № 808-43\2019\УІІ, яким надано згоду на добровільне приєднання територіальної громади сіл Старі Безрадичі, Нові Безрадичі, Тарасівка, Березове, Капустяна, Паращина, Конюша Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області до Обухівської міської об`єднаної територіальної громади міста обласного значення Обухів, сіл Таценки, Ленди та Нещерів Київської області, третя особа - ОСОБА_1 .

Третя особа зазначає, що у процесі приєднання Старобезрадичівської територіальної громади до Обухівської міської об`єднаної територіальної громади було реалізовано лише перші три етапи.

Як зазначає третя особа, 18 жовтня 2019 року до Старобезрадичівської сільської ради надійшла заява депутатів Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , Пінчук Н.П. щодо винесення на громадське обговорення ініціативи щодо добровільного приєднання територіальної громади сіл Старі Безрадичі, Нові Безрадичі, Тарасівка, Березове, Капустяна, Паращина

Вказане рішення із пропозицією щодо приєднання до Обухівської міської об`єднаної територіальної громади було направлено на розгляд Обухівської міської ради Київської області, проте на сесії 14 січня 2020 року вказана пропозиція не розглядалася саме через наявність спору між членами Старобезрадичівської територіальної громади та Старобезрадичівською сільською радою і досі згоди на добровільне приєднання Обухівська міська рада Київської області досі не надала.

До Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області надходило ще дві пропозиції, які не виносилися на громадське обговорення і рішення по ним сільською радою не приймалося:

одна ініціатива надійшла від селищного голови смт. Козин Обухівського району Київської області В.В. Гартіка, який пропонував добровільне об`єднання територіальних громад сіл Підгірці, Креничі, Романків, Старі Безрадичі, Березове, Капустяна, Конюша, Нові Безрадичі Паращина, Тарасівка, Великі Дмитровичі, Малі Дмитровичі та селища Козин Старобезрадичівської сільської ради та Козинської селищної рад відповідно в Козинську об`єднану територіальну громаду з центром у селищі Козин. Відповідне звернення було направлено селищним головою смт. Козин ОСОБА_7 голові Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_8 і зареєстровано у Старобезрадичівській сільській раді за №307/02-30 від 16.09.2019 року:

друга ініціатива надійшла від депутатів Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_4 щодо добровільного об`єднання територіальних громад сіл Підгірці, Креничі, Романків, Великі Дмитровичі, Малі Дмитровичі, Старі Безрадичі, Нові Безрадичі, Тарасівка, Березове, Капустяна, Паращина, Конюша Підгірцівської сільської ради, Великодмитровицької сільської ради, Старобезрадичівської сільської ради відповідно у Старобезрадичівську об`єднану територіальну громаду з центром у селі Старі Безрадичі Обухівського району Київської області. Вказана ініціатива надійшла до Старобезрадичівської сільської ради 23 жовтня 2019 року у вигляді заяви.

Відсутність громадських слухань по вказаних пропозиціях та неврахування альтернативних позицій частини мешканців Старобезрадичівської територіальної громад стали підставою для звернення до суду та оскарження рішення від 29 листопада 2019 року щодо надання згоди на приєднання до Обухівської міської об`єднаної територіальної громади.

Крім того, варто відзначити, що 12 вересня 2019 року Великодмитровицькою сільською радою Обухівського району було прийнято рішення №539.41.VII "Про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представників до спільної робочої групи", яким було надано згоду на добровільне об`єднання територіальних громад сіл Великі Дмитровичі, Малі Дмитровичі Великодмитровицької сільської ради, сіл Підгірці, Креничі, Романків Підгірцівської сільської ради, сіл Старі Безрадичі, Березове, Капустяна. Конюша, Нові Безрадичі, Паращина, Тарасівка Старобезрадичівської сільської ради, селища міського типу Козин Козинської селищної ради в Козинську територіальну громаду з центром у смт. Козин.

Так само і Підгірцівською сільською радою 26 вересня 2019 року було прийнято рішення №2.62.VII "Про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад та делегування представника до складу спільної робочої групи", яким було надано згоду на добровільне об`єднання територіальної громади сіл Підгірці, Креничі та Романків Підгірцівської сільської ради з територіальною громадою селища Козин Козинської селищної ради, територіальною громадою сіл Старі Безрадичі, Березове, Капустяна. Конюша, Нові Безрадичі, Паращина, Тарасівка Старобезрадичівської сільської ради, територіальною громадою сіл Великі Дмитровичі, Малі Дмитровичі Великодмитровицької сільської ради, у Козинську селищну об`єднану територіальну громаду із адміністративним центром у селищі Козин.

У зв`язку із викладеним, суд вважає, що є підстави для застосування п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якого суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Керуючись статтями 236, 241-243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Заяву Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області - задовольнити.

2. Зупинити провадження в адміністративній справі № 640/13958/20 до набрання законної сили рішенням у справах № 320/6991/19 та № 320/7082/19.

3. Зобов`язати сторін повідомити суд про усунення обставин, що слугували зупиненню провадження у справі.

4. Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя В.В. Аверкова

судді М.А. Бояринцева

Н.М. Шевченко