
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 грудня 2020 року м. Київ № 640/12280/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Маруліної Л.О., розглянувши Клопотання представника Відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін
за позовомКиївського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів доТовариства з обмеженою відповідальністю "Ойшо Україна" про стягнення заборгованості ВСТАНОВИВ:
Київське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ойшо Україна», в якому просить:
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ойшо Україна» на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 311 909,12 грн. (триста одинадцять тисяч дев`ятсот дев`ять гривень,12 копійок).
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ойшо Україна» на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів пеню у розмірі 3 150,38 грн. (три тисячі сто п`ятдесят гривень, 38 копійок).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.06.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Через канцелярію суду 12.10.2020 року представником відповідача подано Клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно із частинами п`ятою-шостою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Частиною сьомою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Крім того, виходячи з предмету позову, адміністративна справа №640/12280/20, в розумінні, та згідно приписів частини другої та пункту першого частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, є справою незначної складності, для якої пріоритетним є її швидке вирішення.
Разом з тим, суд не бере до уваги посилання представника відповідача на статтю 263 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки, судом відкрито провадження в порядку статей 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, про що зазначено у пункті другому резолютивної частини ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.06.2020 року про відкриття провадження у справі.
Крім іншого, практика Європейського суду з прав людини (далі також - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 08.12.1983 року у справі "Axen v. Germani" заява №8273/78, рішення від 25.04.2002 року "Varela Assalino contre le Portugal", заява №64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду, після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. З рештою, у певних випадках, влада має брати до уваги міркування ефективності і економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, питання права не ставлять особливої складності, та обставини, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає клопотання представника Відповідача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін необґрунтованим та таким, що не підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 6, 9, 166, 167, 243, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Суддя Л.О. Маруліна