
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2020 року м. Київ № 640/12903/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу
за позовом Кредитної спілки «Київський кредитний альянс»
до Головного управління ДФС у місті Києві
про визнання протиправним та скасування рішення від 31 травня 2019 року №1926534600099,
ВСТАНОВИВ:
Кредитна спілка «Київський кредитний альянс» (далі - позивач, Кредитна спілка) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у місті Києві (далі - відповідач, ГУ ДФС у м. Києві) з вимогами про визнання протиправним та скасування рішення від 31 травня 2019 року №1926534600099, відповідно до якого Кредитну спілку виключено з Реєстру неприбуткових установ та організацій на підставі невідповідності неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.
Оскаржуване рішення позивач вважає протиправним та стверджує, що Кредитна спілка утворена та зареєстрована у порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, її установчі документи містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов`язаних з ними осіб; установчі документи передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи; внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Окрім того, позивач стверджує, що оскаржуване рішення за формою та змістом не відповідає вимогам законодавства, оскільки складено не за формою згідно Додатку 2 до Порядку ведення реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 (далі - Порядок №440), не містить посилання на останнє рішення щодо включення Кредитної спілки до Реєстру, підстави для виключення з Реєстру зазначено не повністю, зокрема, не зазначені конкретні положення установчих документів, які не відповідають вимогам Податкового кодексу України та законів, на підставі яких прийнято оскаржуване рішення. Також, рішення прийнято 31 травня 2019 року, у той час як ознаку неприбутковості скасовано з 01 липня 2017 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 липня 2019 року відкрито провадження у справі, визначено провадити розгляд суддею одноособово, за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, на підставі наявних у справі матеріалів, відповідачу надано строк на подачу письмового відзиву на позовну заяву та усіх наявних доказів.
Відповідачем 30 вересня 2019 року подано відзив на позовну заяву, у якому зазначено, що ГУ ДФС у м. Києві з позовними вимогами не погоджується, вважає, що у разі утворення Кредитної спілки в порядку, визначеному Законом України «Про кредитні спілки» від 20 грудня 2001 року №2908-ІІІ (далі - Закон №2908-ІІІ), такою кредитною спілкою не можуть бути дотримані вимоги, встановлені підпунктом 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України щодо одночасної відповідності вимогам щодо утворення кредитної спілки в порядку, визначеному Законом №2908-ІІІ та заборони в установчих документах розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників(учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов`язаних з ними осіб, з огляду на що кредитні спілки не можуть бути визнані неприбутковими організаціями у розумінні Податкового кодексу України та не підлягають включенню до нового Реєстру.
Враховуючи те, що позивач має організаційно-правову форму 925 (кредитна спілка) та основним видом його діяльності є інші види кредитування, то рішенням ГУ ДФС у м. Києві від 31 травня 2019 року №1926534600099 Кредитну спілку «Київський кредитний альянс» виключено з Реєстру, який втратив чинність з 01 липня 2017 року.
Позивачем у свою чергу 26 вересня 2019 року подано відповідь на відзив.
Згідно з частиною третьою статті 241 Кодексу адміністративного судочинства України судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.
Оцінивши наявні у справі документи і матеріали, належність, допустимість кожного доказу окремо, а також достатність та взаємний зв`язок наявних в матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, судом встановлено наступне.
Кредитна спілка «Київський кредитний альянс» є неприбутковою організацією, заснованою фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг шляхом здійснення діяльності, передбаченої підрозділом 5 Статуту кредитної спілки «Київський кредитний альянс».
Кредитна спілка набула статусу юридичної особи 11 березня 2004 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також набула статусу фінансової станови 22 квітня 2004 року, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію фінансової установи серії КС №128 від 22 квітня 2004 року.
Відповідно до рішення ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві від 08 квітня 2004 року №24 Кредитна спілка отримала статус неприбуткової організації, та повторно отримала цей статус відповідно до рішення податкового органу №106 від 27 травня 2016 року.
Від Державної податкової інспекції у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві до позивача 19 вересня 2016 року надійшов запит №10500/10/26-53-12-05-08 про підтвердження відповідності кредитної спілки ознакам неприбутковості.
Кредитна спілка 29 вересня 2016 року надала відповідь листом №2765 щодо відповідності Кредитної спілки вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, та завірену копію Статуту кредитної спілки.
Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві 28 жовтня 2016 року прийнято рішення №1626534600618 про присвоєння підприємству, установі, організації ознак неприбутковості (за результатами підтвердження відповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України).
Відповідно до пунктів 1,4,12 Порядку №440 Реєстр неприбуткових установ та організацій є автоматизованою системою збору, накопичення та обробки даних про неприбуткові підприємства, установи та організації відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Включення неприбуткової організації до Реєстру здійснюється контролюючим органом з присвоєнням їй ознаки неприбутковості. З метою забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб відомостями, що містяться в Реєстрі, на офіційному веб-сайті ДФС забезпечується відкритий доступ до таких відомостей.
Водночас, на офіційному сайті ДФС у розділі «Реєстр неприбуткових установ та організацій» відсутні відомості щодо включення до Реєстру Кредитної спілки «Київський кредитний альянс», у зв`язку з чим позивач звернувся з листом №2791 від 28листопада 2016 року до ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві, у якому просив підтвердити той факт, що Кредитна спілка «Київський кредитний альянс» включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Листом від 28 грудня 2016 року №15311/10/26-53-12-05 ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві позивачу повідомлено, що Кредитна спілка «Київський кредитний альянс» станом на 28 грудня 2016 року внесена до Нового реєстру неприбуткових організацій та установ 08 грудня 2016 року №16265346006180038 спілки».
Отже, з наведеного вбачається, що станом на 28 грудня 2016 року Кредитна спілка мала статус юридичної особи, фінансової установи та неприбуткової організації в порядку та за процедурами, передбаченими чинним на той час законом щодо створення та реєстрації кредитної спілки. При цьому установчі документи Кредитної спілки недійсними в судовому або іншому порядку не визнавалися, претензій з боку податкових органів стосовно порушення процедури утворення чи реєстрації Кредитної спілки не надходили.
Також судом встановлено, що відповідно до пункту 22.4 Статуту Кредитної спілки «Київський кредитний альянс» забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, членів кредитної спілки, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов`язаних з ними осіб, що узгоджується та відповідає вимогам абзацу 3 підпункту 133.4.1. пункту 133.4 статті 133 та підпункту 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Окрім того, відповідно до пункту 29.6 Статуту кредитної спілки у разі припинення кредитної спілки (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) її активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету, що узгоджується з вимогами абзацу 4 пункту 133.4.1 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.
Водночас, рішенням відповідача від 31 травня 2019 року №1926534600099 Кредитну спілку виключено з Реєстру неприбуткових установ та організацій на підставі невідповідності неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.
Оцінюючи оскаржуване рішення на предмет його законності/протиправності, суд виходить з того, що організаційні, правові та економічні засади створення та діяльності кредитних спілок, їх об`єднань, права та обов`язки членів кредитних спілок та їх об`єднань визначає Закон №2908-ІІІ, відповідно до статті 1 якого кредитна спілка - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами, професійними спілками, їх об`єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об`єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Кредитна спілка є фінансовою установою, виключним видом діяльності якої є надання фінансових послуг, передбачених цим Законом.
Згідно із частиною 1 статті 7 Закону №2908-ІІІ кредитна спілка діє на основі статуту, що не суперечить законодавству України.
Особливості оподаткування неприбуткових установ та організацій, внесення їх до Реєстру неприбуткових установ та організацій до 01 січня 2015 року регулювались статтею 157 Податкового кодексу України, яка згідно з її підпунктом «в» пункту 157.1 поширювала такі особливості, зокрема, на кредитні спілки.
З 1 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» розділ III «Податок на прибуток підприємств» Податковий кодекс України викладено у новій редакції та змінено порядок оподаткування податком на прибуток підприємств, у тому числі неприбуткових підприємств, установ та організацій.
Так, статтею 133 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла з 01 січня 2015 року до 13 серпня 2015 року) встановлений виключний перелік установ та організацій, які не є платниками податку на прибуток після їх внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій й кредитні спілки цим переліком визначені не були.
З 13 серпня 2015 року набрав чинності Закон України від 17 липня 2015 року №652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» (далі - Закон №652), яким передбачено особливості оподаткування податком на прибуток неприбуткових установ та організацій, розширено перелік суб`єктів господарювання - неприбуткових підприємств, установ та організацій, які не є платниками податку на прибуток підприємств, а також змінено порядок їх оподаткування податком на прибуток.
За змістом підпункту 14.1.121 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції зі змінами, внесеними Законом №652) неприбуткові підприємства, установи та організації - неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу.
Підпунктом 133.1.1 пункту 133.1 статті 133 Податкового кодексу України (в редакції зі змінами, внесеними Законом №652) встановлено, що платниками податку на прибуток підприємств - резидентами є суб`єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 цієї статті.
Відповідно до пункту 133.4 Податкового кодексу України не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.
Підпунктом же 133.4.1 цього пункту Кодексу (в редакції зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21 грудня 2016 року №1797-VIII (далі - Закон №1797), що набрали чинності з 01 січня 2017 року) визначено, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов`язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів (прибутків) фінансування видатків, визначених підпунктом 133.4.2 цього пункту;
- установчі документи якої (або установчі документи організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об`єднання та асоціації об`єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (підпункт 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (в редакції зі змінами, внесеними Законом №652)).
Згідно із підпунктом 133.4.5 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (в редакції зі змінами, внесеними Законом №652) порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлює Кабінет Міністрів України.
За змістом підпункту 133.4.6 пункту 133.4 статті 133 ПК України (в редакції зі змінами, внесеними Законом №652) до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені:
- бюджетні установи;
- громадські об`єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;
- спілки, асоціації та інші об`єднання юридичних осіб;
- житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);
- об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;
- професійні спілки, їх об`єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об`єднання;
- сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об`єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
- інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам цього пункту.
Також Законом №652 підрозділ 4 («Особливості справляння податку на прибуток підприємств») розділу ХХ («Перехідні положення») Податкового кодексу України доповнено пунктами 34 та 35, відповідно до яких установлено, що до затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі - новий Реєстр неприбуткових установ та організацій) діє Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затверджене наказом Міністерства фінансів України №37 від 24 січня 2013 року.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", не підлягають виключенню з цього Реєстру до 1 січня 2017 року (згідно зі змінами, внесеними Законом №1797, цей строк продовжено до 01 липня 2017 року).
Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", що відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, включаються контролюючим органом до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій. За бажанням неприбуткової організації вона може подати до контролюючого органу копії установчих документів.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій", що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов`язані до 1 січня 2017 року (згідно зі змінами, внесеними Законом №1797, цей строк продовжено до 01 липня 2017 року) привести свої установчі документи у відповідність із нормами цього Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами пункту 133.4 статті 133 цього Кодексу, після 1 січня 2017 року (згідно зі змінами, внесеними Законом №1797, цей строк продовжено до 01 липня 2017 року) виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440 (далі - Порядок), а вимоги, на відповідність яким контролюючий орган перевіряє організації при включенні їх до Реєстру, визначені пунктом 7 Порядку й повністю узгоджуються з вимогами, визначеними підпунктом 133.4.1. пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.
Відповідно ж до пункту 16 Порядку виключення неприбуткової організації з Реєстру здійснюється на підставі рішення контролюючого органу в разі:
- використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для інших цілей, ніж утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених підпунктом 133.4.2 пункту 133.4 статті 133 Кодексу;
- розподілу доходів (прибутків) неприбуткової організації або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов`язаних з ними осіб;
- невідповідності неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 статті 133 Кодексу;
- затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта або розподільчого балансу неприбутковою організацією, що припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу або перетворення) або ліквідації;
- за ініціативою неприбуткової організації.
Під час виключення неприбуткової організації з Реєстру присвоєна їй ознака неприбутковості скасовується:
- з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося недотримання вимог пункту 133.4 статті 133 Кодексу;
- з дати припинення юридичної особи (в результаті її ліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення);
- з дати надходження до контролюючого органу заяви неприбуткової організації про виключення з Реєстру за власною ініціативою (пункт 17 Порядку).
Отже, виходячи зі змісту наведених норм, неприбуткові підприємства, установи та організації, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій" були внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій не підлягали виключенню з нього до 01 липня 2017 року; ті, які на цей же час були внесені до Реєстру й відповідали вимогам пункту 133.4 статті 133 ПК України, - включались контролюючим органом до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій, а ті, які були внесені до Реєстру, але не відповідали вимогам пункту 133.4 статті 133 ПК України, - з метою включення до нового Реєстру зобов`язані були до 01 липня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами цього Кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу й лише у випадку не вчинення таких дій вони з 01 липня 2017 року підлягали виключенню контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 24 січня 2019 року у справі №813/5094/17 (адміністративне провадження №К/9901/51894/18).
Як вже зазначалось судом вище, Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві 28 жовтня 2016 року прийнято рішення №1626534600618 про присвоєння Кредитній спілці «Київський кредитний альянс» ознаки неприбутковості (за результатами підтвердження відповідності неприбуткової організації вимогам, встановленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України) та листом від 28 грудня 2016 року №15311/10/26-53-12-05 позивачу повідомлено, що Кредитна спілка станом на 28 грудня 2016 року внесена до Нового реєстру неприбуткових організацій та установ 08 грудня 2016 року №16265346006180038 спілки».
Отже фактично податковим органом підтверджено, що Кредитна спілка «Київський кредитний альянс» відповідає вимогам, встановленим підпунктами 133.4.1, 133.4.2 пункт 133.4 статті 133 Податкового кодексу України, які ставляться до неприбуткових підприємств, установ та організацій.
В подальшому ж, приймаючи оскаржуване рішення від 31 травня 2019 року №1926534600099 про виключення з 01 липня 2017 року Кредитної спілки з Реєстру неприбуткових установ та організацій, Головне управління ДФС у м. Києві підставою для його прийняття зазначило в рішенні лише невідповідність неприбуткової організації та/або установчих документів такої організації вимогам, установленим пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу України. Крім того, й саме виключення позивача із вказаного вище Реєстру з 01 липня 2017 року на підставі рішення від 31 травня 2019 року як таке не узгоджується з положеннями пункту 17 Порядку, відповідно до якого під час виключення неприбуткової організації з Реєстру присвоєна їй ознака неприбутковості скасовується з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулося недотримання вимог пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.
Враховуючи наведені вище норми законодавства та встановлені у справі обставини, суд при ходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог та визнання протиправним і скасування рішення Головного управління ДФС у м. Києві №1926534600099 від 31 травня 2019 року.
Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Частинами першою та другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд керується приписами частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими судові витрати підлягають поверненню позивачу, який не є суб`єктом владних повноважень при задоволенні позову.
Отже, позивачем, який не є суб`єктом владних повноважень при звернення до суду сплачено 1921,00 грн. судового збору, що підтверджується платіжним дорученням №252 від 05 липня 2019 року, який підлягає поверненню у зазначеній сумі за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 72-73, 76-77, 139, 243-246, 255, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов Кредитної спілки «Київський кредитний альянс» до Головного управління ДФС у місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення від 31 травня 2019 року №1926534600099 - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у м. Києві від 31 травня 2019 року №1926534600099 про виключення Кредитної спілки «Київський кредитний альянс» з Реєстру неприбуткових установ та організацій з 01 липня 2017 року.
3. Стягнути на користь Кредитної спілки «Київський кредитний альянс» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у місті Києві судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у розмірі 1921,00 грн. (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна грн. 00 коп.).
За приписами статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Порядок та строки подання апеляційної скарги врегульовано приписами статей 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повне найменування сторін:
Позивач: Кредитна спілка «Київський кредитний альянс», адреса: 02002, м. Київ, вул. . Сверстюка, 21, офіс 78, код ЄДРПОУ 26500680, тел. 0445013184.
Відповідач: Головне управління ДФС у місті Києві, адреса: 04116, м. Київ, вулиця Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 39439980, тел. 0445916272.
Суддя Н.М. Клименчук