
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
23 грудня 2020 року № 520/5427/2020
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мельников Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач - ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати рішення про розмір поновленої пенсії ОСОБА_1 та про відмову у здійсненні перерахунку та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести розрахунок пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 07.01.2017 року у розмірі відповідно до ст.27, ч.2 ст.40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", розрахувавши середньомісячний заробіток застосувавши, відомий розмір заробітної плати ОСОБА_1 , коефіцієнти його заробітної плати та стажу, з урахуванням загального стажу 37 років, показник середньої заробітної плати за 2014-2016 року у розмірі 5377,90 грн., з проведенням розрахунку відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії, починаючи з 01.07.2017 року, з проведенням індексації і компенсації втрати частини доходів на усі несвоєчасно нараховані суми ОСОБА_1 , починаючи з 01.07.2017 року до їх фактичної виплати, з дотриманням норм Закону про те, що пенсія ОСОБА_1 не може бути меншою за мінімум, встановлений Законом.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідачем було прийнято протиправне рішення про розмір поновленої пенсії та про відмову у здійсненні перерахунку, чим порушено права позивача. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду задля захисту своїх прав.
Ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду Панченко О.В. від 28 квітня 2020 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі за вищевказаним позовом; роз`яснено учасникам справи, що справа буде розглянута без повідомлення учасників у порядку спрощеного провадження протягом розумного строку, але не більше тридцяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Представником відповідача через канцелярію суду було подано відзив на позовну заяву, в якому вказано, що відповідач проти заявленого позову заперечує у зв`язку з його необґрунтованою. Так, представником відповідача вказано, що позивач перебуває на обліку у відповідача та з 07.01.2017 року отримує пенсію за віком, призначену на виконання постанови Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.10.2017 року та ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2017 року по справі №645/3106/17. Після отримання від представника позивача адвокатського запиту з вимогою проведення перерахунку пенсії, враховуючи його довідки про заробітну плату, у відповідь на яку було повідомлено неможливість здійснення перерахунку, оскільки судовим рішенням по справі №645/3106/17 не було зобов`язано відповідача здійснювати перерахунок пенсії в подальшому. При цьому, представником відповідача із посиланням на положення Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та Порядку №22-1 вказано, що перерахунок пенсії здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів про страховий стаж, що знаходяться в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами ПФУ. Як вказано представником відповідача, при перерахунку пенсії за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії. Водночас, зазначено, що аналіз наведених норм свідчить про те, що ч. 3 ст. 45 Закону №1058 регламентовано порядок здійснення перерахунку пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при перерахунку пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом №1058.
Ухвалою судді Харківського окружного адміністративного суду Мельникова Р.В. від 16.10.2020 року прийнято адміністративну справу до провадження та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , виданий органом 2ISR, 08.05.2014 року, ІПН НОМЕР_2 .
Згідно записів у трудовій книжці позивача, трудовий стаж останнього складає 37 років 0 місяців 10 днів. На даний час він не працює.
Як зазначено позивачем у позовній заяві, він 20.11.1996 року виїхав з України на постійне місце проживання до Ізраїлю, де був прийнятий на консульський облік в консульському відділі посольства України в Державі Ізраїль.
Постановою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.10.2017 року та ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2017 року по справі № 645/3106/17, зобов`язано Індустріальне об`єднане управління пенсійного фонду України м. Харкова призначити і виплачувати позивачу пенсію за віком з 07.01.2017 року.
У позовній заяві вказано, що 22.03.2018 року позивачем було отримано лист відповідача №3950/46-02-03 від 16.03.2018 року, відповідно до якого, було повідомлено, що з 07.01.2017 року ОСОБА_1 призначена пенсія за віком. Пенсія призначена без довідки про заробітну плату. Загальний розмір пенсії до виплати - 1249,06 грн. До вищезазначеного листа відповідачем було додано протокол призначення пенсії, який містить очевидні порушення, які привели до призначення пенсії позивачу довічно у основному розмірі 0,00 грн. на місяць.
Позивачем вказано, що у рішенні відповідачем допущені порушення, а саме не враховані показники заробітної плати позивача, та зовсім не розраховано середньомісячний заробіток; не розраховано коефіцієнт страхового стажу позивача; не враховані вимоги законодавства стосовно мінімального розміру пенсії; не врахований показник середньої заробітної плати, за 2014-2016 роки - у розмірі 3764,40 грн., та з 01.01.2018 року - показник середньої заробітної плати за 2016-2017 роки - у розмірі 5377,90, грн.; не виконано перерахунку відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії; не проведено індексації та компенсації втрати частини доходів відповідно до чинного законодавства.
З метою недопущення порушень права позивача на належний розмір призначеної пенсії, представниками позивача було надано безпосередньо до управління Пенсійного фонду України оригінали довідок про заробітну плату пенсіонера 02.04.2018 року та 09.10.2018 року відповідно.
Також, судом встановлено, що 26.12.2019 року адвокатом позивача Вадимом Меламедом, було направлено адвокатський запит вих. №6987 від 26.12.2019 року з вимогою здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , враховуючи його довідки про заробітну плату.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області №77480/02.11-20-03 від 03.01.2020 року позивача було повідомлено, що стосовно заяви про перерахунок пенсії за віком згідно додаткових документів про заробітну плату ,№ 40 від 02.11.2018 року наданої Комунальним некомерційним підприємством «Міська поліклініка № 19», довідки про заробітну плату № 21 від 06.07.2018 року, наданої Комунальним закладом охорони здоров`я «Харківська міська поліклініка №19», управлінням прийнято рішення комісії № 260 від 24.10.2018 року про відмову в перерахунку пенсії. При цьому, під час прийняття вказаного рішення враховано, що відповідно до статті 92 Закону України «Про пенсійне забезпечення» громадянам, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, пенсії не призначаються. Пенсія ОСОБА_1 була призначена та виплачується відповідно до постанови Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.10.2017 року та ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2017 року по справі № 645/31069/17 з 07.01.2017. Зазначеною Постановою зобов`язано Індустріальне об`єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова призначити і виплачувати пенсію ОСОБА_1 , іншого рішенням суду не передбачено.
При цьому, у додатках до вказаного листа долучено копію рішення комісії від 24.10.2018 року №260, відповідно до якого було розглянуто заяву представника позивача стосовно додаткових документів для перерахунку пенсії за віком та прийнято рішення про відмову у перерахунку пенсії. При цьому, зазначене рішення містить підстави аналогічні вказаним у листі Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області №77480/02.11-20-03 від 03.01.2020 року.
Позивач, вважаючи зазначені рішення відповідача щодо розрахунку розміру його пенсії та рішення про відмову в проведенні перерахунку, незаконними і дискримінаційними, звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам, суд зазначає наступне.
Приписами ст.46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.2 ст.42 Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Згідно з ч.ч. 1 та 2 статті 43 Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», яка регулює питання перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Положеннями ст. 44 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Згідно із ст.45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки:
- у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа;
- у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 (далі - Порядок № 22-1), поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
Згідно із п.2.7 Порядку № 22-1 до заяви про перерахунок пенсії у зв`язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв`язку зі зміною кількості членів сім`ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу, а саме документи, що підтверджують стаж роботи, який дає право на призначення такого виду пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що для проведення перерахунку розміру пенсії пенсіонер зобов`язаний звернутися до відповідного органу Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії та додати до заяви довідки про розмір заробітної плати, а також інші документи, що підтверджують стаж роботи, тощо, які впливають на розмір пенсії.
Як свідчать матеріали справи, на виконання судового рішення по справі №645/3106/17 територіальним управлінням Пенсійного фонду України з 07.01.2017 року ОСОБА_1 була призначена пенсія за віком на загальних умовах за рішенням суду та розрахована за нормами Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Так, матеріали справи містять копію листа Індустріального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Харкові від 16.03.2018 року №3950/46-02-03, яким представника позивача також було повідомлено про те, що загальний страховий стаж позивача складає 37 років 0 місяців 10 днів, стаж зараховано по 24.07.1996 року – згідно записів у трудовій книжці, пенсія призначена без довідки про заробітну плату. При цьому, вказано, що загальний розмір пенсії до виплати склав 1249,06 грн. Крім того, зазначено, що доплата за рішенням суду у розмірі 18494,15 грн. нарахована на березень 2018 року. При цьому, зазначено, що іншого розрахунку на теперішній час не передбачено.
З наявної в матеріалах справи копії протоколу призначення пенсії позивача вбачається, що пенсію за віком призначено позивачу, як не працюючій особі, за двоскладовою формулою. Першу складову обчислено за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період до 01.01.2004 при стажі роботи 37 років 00 місяців 09 днів. Так, розмір пенсії по першій складовій з 07.01.2017 становив 62,72 грн. Розмір другої складової - за нормами Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" без заробітної плати при стажі роботи 0 років - місяців 0 днів становить 0 грн 00 коп. Також, доплата до прожиткового мінімуму встановлена у розмірі 1144,10 грн., доплата за понаднормовий стаж - 2,06 грн.
Матеріали справи свідчать, що представником позивача разом із листом від 09.10.2018 року вих. №3335 на адресу Індустріального об`єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Харкові було направлено оригінал довідки про заробітну плату №21 від 06.07.2018 року за період роботи ОСОБА_2 з січня 1990 р. по липень 1996 р., видану Комунальним закладом охорони здоров`я «Харківська міська поліклініка №19».
В подальшому, представником позивача на адресу відповідача було направлено адвокатський запит вих. №6987 від 26.12.2019 року, відповідно до якого останній просив перерахувати пенсію ОСОБА_1 , враховуючи його довідки про заробітну плату, які були надіслані на адресу управління, а також надіслати на адресу представника розрахунки по пенсії Бамбата, враховуючи перерахунок його пенсії відповідно до наданих управлінню довідок про заробітну плату пенсіонера.
Судом встановлено, що у відповідь на вказаний адвокатський запит відповідачем було надано представнику позивача лист, яким повідомлено про прийняття рішення комісії №260 від 24.10.2018 року за результатами розгляду заяви про перерахунок пенсії за віком згідно додаткових документів про заробітну плату про відмову в перерахунку пенсії.
Суд зазначає, що до суду не надано доказів оскарження або скасування рішення комісії №260 від 24.10.2018 року.
Натомість, як свідчить зміст позовних вимог, позивачем оскаржується рішення про розмір поновленої пенсії ОСОБА_1 та про відмову у здійсненні перерахунку.
Враховуючи вищевикладене суд зазначає, що положеннями ст.27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», в редакції станом на час призначення позивачу пенсії, що відбулось з 07.01.2017 року, визначено, що розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
Згідно із ч.1 ст. 25 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п`яти знаків після коми за формулою: Кс = См х Вс / 100% х 12, де Кс - коефіцієнт страхового стажу; См - сума місяців страхового стажу; Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35%, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування - 1,08%.
Приписами ч.2 ст. 25 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що коефіцієнт страхового стажу з урахуванням періодів до набрання чинності цим Законом не може перевищувати 0,75, а з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом десятим частини третьої статті 24 цього Закону, - 0,85.
При цьому, положеннями ч.2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
Відповідно до абз.1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Також положеннями абз. 4 та 5 ч.1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.
Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Відповідно до ч.2 ст. 40 ст. 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
У разі відсутності на день призначення пенсії даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за попередній рік для визначення середньої заробітної плати (доходу) враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що матеріали справи не містять доказів звернення позивача або його представника до Головного управління ПФУ в Харківській області із заявою про проведення перерахунку розміру пенсії у зв`язку із наданням додаткових документів, зокрема щодо розміру заробітної плати та стажу.
Водночас, суд зазначає, що рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 10.10.2017 року по справі №645/3106/17 з урахуванням ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 04.12.2017 року по справі №645/3106/17 було зобов`язано територіальний орган Пенсійного фонду України в Харківській області призначити і виплачувати позивачу пенсію за віком з 07.01.2017 року.
Отже, розмір пенсії позивача відповідачем було розраховано на виконання та відповідно до судових рішень по справі №645/3106/17 на підставі документів, що містяться в пенсійній справі позивача.
Вказані обставини свідчать на користь того, що шляхом звернення до суду з даним позовом позивач просить суд визнати протиправним рішення відповідача, прийняте на підставі виконання рішення у справі №645/3106/17.
Відтак, з огляду на вищевикладене та враховуючи наявні в матеріалах справи докази суд зазначає, що під час розгляду справи не встановлено обставин відмови відповідачем позивачу у здійсненні розрахунку його пенсії, починаючи з 07.01.2017 року у розмірі відповідно до ст.27, ч.2 ст.40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", розрахувавши середньомісячний заробіток застосувавши, відомий розмір заробітної плати ОСОБА_1 , коефіцієнти його заробітної плати та стажу, з урахуванням загального стажу 37 років, показник середньої заробітної плати за 2014-2016 року у розмірі 5377,90 грн., з проведенням розрахунку відповідно до вимог діючого законодавства та щоквартального підвищення розміру пенсії, починаючи з 01.07.2017 року, з проведенням індексації і компенсації втрати частини доходів на усі несвоєчасно нараховані суми ОСОБА_1 , починаючи з 01.07.2017 року до їх фактичної виплати, з дотриманням норм Закону про те, що пенсія ОСОБА_1 не може бути меншою за мінімум, встановлений Законом.
Зазначене свідчить на користь того, що позовні вимоги позивача є передчасними та необґрунтованими.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно із положеннями ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням встановлених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.2, 6-11, 14, 77, 78, 139, 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд.5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Мельников Р.В.