
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 грудня 2020 року Справа № 480/9252/20
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Павлічек В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Міністерства соціальної політики України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Міністерства соціальної політики України, в якій просить:
- визнати протиправними дії Міністерства соціальної політики України яким було перераховано кошти у меншому, ніж передбачено статтею 13 Закону України №3551-ХІІ в редакції від 25.12.1998 року, розмірі та визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради в частині відмови донарахувати та виплатити ОСОБА_1 , щорічну одноразову грошову допомогу до 5-го травня за 2018, 2019 та 2020 рік, як особі з інвалідністю 3-ї групи у відповідності до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року №3551-XII в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року, з урахуванням висновку Конституційного Суду України, викладеному у рішенні від 27.02.2020 року №3-р/2020 у справі №1-247/2018 (3393/18) у розмірі 7(семи) мінімальних пенсій за віком;
- зобов`язати Міністерство соціальної політики України перерахувати кошти Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, а останньому донарахувати та виплатити ОСОБА_1 , щорічну одноразову грошову допомогу до 5-го травня за 2018, 2019 та 2020 рік, як особі з інвалідністю 3-ї групи, у відповідності до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року №3551-ХІІ в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 25.12.1998 року, з урахуванням висновку Конституційного Суду України, викладеному у рішенні від 27.02.2020 року №3-р/2020 у справі №1-247/2018 (3393/18) в розмірі 7(семи) мінімальних пенсій за віком, а саме: за 2018 році - (1373 х 7) - 2845 = 6766 грн. за 2019 році - (1497 х 7) -2950 = 7529 грн. за 2020 рік - (1638 х 7) - 3160 = 8306 грн., всього за останні три роки 22601 грн.
Поданий адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
згідно до ч. 1 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Разом з тим, у відповідності до ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
За приписами ч. 4-5 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що позивачем додано до позовної заяви не засвідчені копії документів.
Разом з тим суд зазначає, що за приписами ч. 1, 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Зі змісту позовних вимог суд вбачає, що позивач просить, зокрема, визнати протиправними дії Міністерства соціальної політики України яким було перераховано кошти у меншому, ніж передбачено статтею 13 Закону України №3551-ХІІ в редакції від 25.12.1998 року, розмірі та визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради в частині відмови донарахувати та виплатити ОСОБА_1 , щорічну одноразову грошову допомогу до 5-го травня за 2018, 2019 рік; зобов`язати Міністерство соціальної політики України перерахувати кошти Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, а останньому донарахувати та виплатити ОСОБА_1 , щорічну одноразову грошову допомогу до 5-го травня за 2018 та 2019 рік, як особі з інвалідністю 3-ї групи.
При цьому, спірна грошова допомога має нараховуватись позивачу кожного року до 05 травня.
Отже про порушення своїх прав позивач дізнався з моменту виплати йому спірної грошової допомоги, однак з вище зазначеними позовними вимогами позивач звернувся до суду звернувся у грудні 2020 року, тобто із порушенням встановленого шестимісячного строку звернення до суду.
Разом з тим, суд зазначає, що заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду з даними позовними вимогами та доказів поважності причин пропуску такого строку позивачем суду не надано.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду належним чином завірені копії документів, які додаються до позовної заяви, а також заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з вище зазначеними позовними вимогами і доказів поважності причин пропуску такого строку.
Згідно ч. 1 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Керуючись ч. 1 ст. 123, 248 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, Міністерства соціальної політики України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає
Суддя В.О. Павлічек