Рішення № 93785556, 24.12.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2020
Номер справи
360/3884/20
Номер документу
93785556
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

24 грудня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3884/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій протиправним, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 (далі також – позивач), в інтересах якого звернулась адвокат Ракицька Ірина Миколаївна (далі також – представник позивача), до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (далі також – відповідач, Старобільське ОУПФУ), в якій просить:

- визнати протиправними дії Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо зменшення розміру пенсії (основної та додаткової) за інвалідністю ОСОБА_1 з 01.11.2011;

- зобов`язати Старобільське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Луганської області провести з 01.11.2011 перерахунок пенсії (основної та додаткової) за інвалідністю ОСОБА_1 , визнавши її розмір на рівні розміру, сплаченого у жовтні 2011 року, з виплатою донарахованих сум.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що позивач має статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 1, має інвалідність по захворюванню, пов`язаному з впливом аварії на ЧАЕС, через що отримує пенсію, яку нараховує Старобільське ОУПФУ.

До 31.10.2011 позивач отримував пенсію на підставі постанови Луганського окружного адміністративного суду від 20.08.2008 та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 23.12.2008 у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком у розмірі 5096,00 грн., з яких 4704 грн. (784 грн. мінімальна пенсія за віком станом на 01.10.2011 х 6) розмір основної пенсії та 392 грн. додаткова пенсія (784 грн. х 50%).

З 01.11.2011 розмір пенсії був зменшений, що суперечить статті 103 Закону України «Про пенсійне забезпечення», згідно якої зменшення пенсії можливо лише у разі зловживання пенсіонера.

25.08.2020 позивач звернувся до відповідача з вимогою перерахувати розмір основної пенсії з 01.11.2011, визнавши її розмір на рівні розміру, сплаченого у жовтні 2011 року.

Відповіддю від 04.09.2020 відповідачем було роз`яснено порядок нарахування пенсії. Вказано, що розмір пенсії складає 2275,26 грн., з яких 2047,50 грн. основна пенсія, та 227,76 грн. - додаткова пенсія, однак перерахунку, якого вимагав позивач, зроблено не було, що свідчить про відмову відповідача у вказаному перерахунку.

Відповідач позов не визнав, подав відзив на позовну заяву, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю з таких підстав (арк. спр. 119-120).

ОСОБА_1 з 01.01.2006 перебуває на обліку управління як отримувач пенсії по інвалідності, є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії, має III трупу інвалідності по захворюванню, яке пов`язано із Чорнобильською катастрофою. Пенсія призначена у розмірі фактичних збитків, відповідно до ст. 54 Закону України від 28.02.1991 № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон № 796).

До 31.10.2011 позивач отримував пенсію у розмірі, який було розраховано у відповідності до Постанови Луганського окружного адміністративного суду від 20.08.2008 та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 23.12.2008 по справі № 2а-13458/08/.

Однак, 14.06.2011 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким встановлено, що у 2011 ропі норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону № 296 застосовуються у Порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України.

На виконання цього Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», відповідно до якої з 01.11.2011 проведено обчислення розміру пенсії позивачу за матеріалами його пенсійної справи.

А з 01.01.2012 обчислення пенсій інвалідів, захворювання яких пов`язане з аварією на ЧАЕС, проводиться відповідно до постанови КМУ від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, пунктом 26 Розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного Кодексу України також установлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону № 796 застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетних фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

До того ж, станом на сьогодні, Закон № 796 має таку редакцію:

стаття 49 Закону - «пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію»;

стаття 50 Закону - «особам, віднесеним до категорії І, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України»;

частина 3 статті 54 Закону - «умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань»;

Дані норми Закону № 796 не визнані неконституційними, а отже є чинними та мають бути застосовані до правовідносин, які склались між позивачкою та управлінням.

Таким чином, відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тобто провадження діяльності у відповідності до норм законодавства, яке втратило чинність - не допускається!

Отже, пенсія ОСОБА_1 за період з 01.11.2011 року по теперішній час, нарахована та сплачена у відповідності до норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, у відповідності до норм Бюджетного кодексу України та ст. 63 Закону № 796, фінансування пенсій та витрат на виконання Закону № 796 здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, в той же час як кошти Пенсійного фонду України не включаються до складу Державного бюджету України (ст. 72 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV).

Оскільки змін в пенсійному законодавстві щодо виплати нарахованих, в тому числі на виконання судових рішень, сум пенсій, що фінансуються з Державного бюджету України, не вносилось, а Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області, в свою чергу, не є суб`єктом законодавчої влади, тобто не має повноважень до прийняття та внесення таких змін, законних підстав для проведення обрахування пенсії позивачу у інший спосіб немає.

Просить залишити без задоволення адміністративний позов Ракицької Ірини Миколаївни в інтересах ОСОБА_1 про визнання дій протиправним та зобов`язання вчинити певні дії, у зв`язку із необґрунтованістю.

Судом по справі вчинено такі процесуальні дії.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 16.11.2020 після усунення недоліків позовної заява відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 10.12.2020 (арк. спр. 27-28).

10.12.2020 за клопотанням представника відповідача розгляд справи відкладено, судове засідання призначено на 25.02.2020 (арк. спр. 116).

Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце розгляду справи повідомлені належним чином, представник позивача просила розглянути справу за відсутності позивача та його представника (арк. спр. 3, 119).

Відповідно до частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про час, дату та місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні на підставі наявних у ній доказів.

Вирішуючи спір по суті, суд вважає, що до даних правовідносин необхідно застосувати норми Конституції України, Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) та Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2015 № 22-1 (далі – Порядок № 22-1), в редакції, чинний на час виникнення спірних правовідносин.

У наведених нижче положеннях Конституції України закріплено основи соціальної спрямованості держави:

Стаття 1. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Стаття 3. Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. […]

Стаття 19. [...] Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 46. Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Стаття 92. Виключно законами України визначаються: […] 6. основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення […].

Стаття 4 Закону № 1058-IV, визначає складові законодавства про пенсійне забезпечення в Україні, яке базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, цього Закону, Закону про недержавне пенсійне забезпечення, законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відміни від загальнообов`язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення в Україні.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 за № 3721-XII, право на пенсію за віком має кожний громадянин похилого віку, який досяг пенсійного віку і має необхідний страховий стаж. Це право обумовлено трудовим внеском і не обмежується будь якими обставинами, включаючи наявність інших доходів. Порядок і умови пенсійного забезпечення громадян похилого віку встановлюється Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Статтею 8 Закону № 1058-IV закріплено право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг. Так, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв`язку з втратою годувальника, пенсія за віком (абзац перший частини першої статті 9 Закону № 1058-IV ).

Статтею 44 Закону № 1058-IV визначено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-79, 90 КАС України, суд дійшов наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) має статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи категорії 1, є інвалідом по захворюванню, пов`язаному з впливом аварії на ЧАЕС, у зв`язку з чим отримує пенсію по інвалідності та перебуває на обліку в Старобільському ОУПФУ (арк. спр. 3-7).

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 20.08.2008 у справі № 22-а-17160/08, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23.12.2008, позовні вимоги Ракицької Ірини Миколаївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до Управління Пенсійного Фонду України в Новоайдарському районі Луганської області про визнання дій посадових осіб незаконними, зобов`язання зробити перерахунок пенсії задоволено в повному обсязі. Визнані неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Новоайдарському районі Луганської області, пов`язані з виплатою пенсії ОСОБА_1 з розмірі, меншому встановленому ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зобов`язано Управління Пенсійного Фонду України в Новоайдарському районі Луганської області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком з 01.06.2008 (арк. спр. 21-22, 23-24).

Відповідно до довідки Старобільського ОУПФУ від 17.03.2020 № 2275/03-02 ОСОБА_1 у жовтні 2011 року отримував пенсію в сумі 5096,00 грн (арк. спр. 8-9).

25.08.2020 позивач звернувся до Старобільського ОУПФУ із заявою про перерахунок розміру основної пенсії з 01.11.2011, визнавши її розмір на рівні розміру, сплаченого у жовтні 2011 року (арк. спр. 36).

У листі від 04.09.2020 Старобільське ОУПФУ повідомило позивачу, що він отримував розмір пенсії до 31.10.2011, розрахований на підставі постанови Луганського окружного адміністративного суду від 20.08.2008 та ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 23.12.2008, у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з мінімальної пенсії за віком, встановленої у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом у відповідний період.

14.06.2011 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39,50,51,52,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

На виконання цього Закону Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 745 від 6 липня 2011 року, в якій врегульовані окремі питання стосовно захисту соціальних прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в межах наявного фінансового ресурсу.

Згідно з частиною другою статті 72 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України.

Рішення судів у справах щодо пенсійного забезпечення, які набрали законної, сили, виконуються органами Пенсійного фонду України в межах покладених судом зобов`язань, з урахуванням повноважень, наданих чинним законодавством.

Відповідно до статті 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» фінансування витрат, пов`язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету.

Оскільки Державним бюджетом України на 2011 рік, на 2012 рік, на 2013 роки визначено розміри видатків, що направляються органам Пенсійного фонду для реалізації виплат по соціальним програмам та виділено асигнування у повному обсязі, Пенсійний фонд України будучи розпорядником коштів виділених Державним казначейством, проводити виплати за рахунок інших цільових платежів, або надходжень права не має.

Додатково повідомлено, що позивач отримує пенсію по інвалідності в розмірі фактичних збитків, призначену відповідно до статті 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено порядок обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 № 112 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення» внесено зміни до вищевказаної постанови від 23.11.2011 № 1210, згідно з якими щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, що належать до 1 категорії осіб з інвалідністю II групи, щодо яких встановлено причинний зв`язок інвалідності з Чорнобильською Катастрофою становить 227,76 грн.

Розрахунок пенсійної виплати позивачу проведено наступним чином: розмір пенсії по інвалідності у розмірі відшкодування факт збитків (1638*125%) - 2047,50 грн, додаткова пенсія інвалідам 2 групи з числа потерпілих ЧАЕС по Постанові №112 - 227,76 грн, розмір пенсії з надбавками - 2275,26 грн (арк. спр. 11-12, 34-35).

Відповідно до довідки Старобілького ОУПФУ від 17.03.2020 № 2274/03-02 ОСОБА_1 у березні 2020 року отримав пенсію в сумі 2275,26 грн (арк. спр. 10).

При наданні правової оцінки спірним правовідносинам суд враховує наступне.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я, соціального захисту потерпілого населення визначено Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

ОСОБА_1 пенсія призначена відповідно до статті 54 Закону України від 28.02.1991 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В силу положень статті 54 зазначеного Закону пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв`язку смерті з Чорнобильською катастрофою.

В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Відповідно до статті 63 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» фінансування витрат, пов`язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету.

14.06.2011 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким встановлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону № 296 застосовуються у Порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України.

На виконання цього Закону Кабінети Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», відповідно до якої з 01.11.2011, проведено обчислення розміру пенсії позивачці за матеріалами її пенсійної справи.

З 01.01.2012 обчислення пенсій інвалідів захворювання, яких пов`язане з аварією на ЧАЕС, проводиться відповідно до постанови КМУ від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, пунктом 26 Розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного Кодексу України також установлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетних фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Конституційним Судом України 25 січня 2012 року ухвалено рішення по справі № 1-11/2012, відповідно до якого Конституційний Суд України вирішив:

1. «...однією з ознак України як соціальної держави є забезпечення загальносуспільних потреб у сфері соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету країни виходячи з фінансових можливостей держави…»;

2. «...повноваження Кабінету Міністрів України щодо розробки проекту закону про Державний бюджет України та забезпечення виконання відповідного закону пов`язані з його функціями, в тому числі щодо реалізації політики у сфері соціального захисту та в інших сферах. Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного: бюджету України, відповідно до Конституції та законів України»;

3. «...суди під час вирішення справ про соціальний захист громадян керуються, зокрема, принципом законності. Цей принцип передбачає застосування судами законів України, а також нормативно-правових актів відповідних, органів державної влади, виданих на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, в тому числі нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України».

На підставі вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню, оскільки пенсія ОСОБА_1 за період з 01.11.2011 року нарахована та сплачена у відповідності до норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач від сплати судового збору звільнений відповідно до вимог статті 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись статтями 2, 7-9, 19, 20, 72-77, 90, 241-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправними дії Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області щодо зменшення розміру пенсії (основної та додаткової) за інвалідністю ОСОБА_1 з 01.11.2011; зобов`язання Старобільське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Луганської області провести з 01.11.2011 перерахунок пенсії (основної та додаткової) за інвалідністю ОСОБА_1 , визнавши її розмір на рівні розміру, сплаченого у жовтні 2011 року, з виплатою донарахованих сум, відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.В. Борзаниця