
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
___________________________
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження та призначення справи
до судового розгляду по суті
22 грудня 2020 року м. Харків Справа № 913/561/20
Провадження № 14/913/561/20
Господарський суд Луганської області у складі судді Лісовицького Є.А.,
при секретарі судового засідання Славгородській К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз», м.Сєвєродонецьк, Луганська область
до відповідача Комунального підприємства «Лисичанськтепломережа», м. Лисичанськ, Луганська область
про стягнення 13016887 грн 83 коп.
У засіданні брали участь:
від позивача - Андрєєв А.М., свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 986 від 28.07.2011, довіреність № 24 від 26.12.2019;
від відповідача - Дядько Г.П., заступник директора з правової та кадрової роботи на підставі наказу від 23.02.2018 № 10-к.
в с т а н о в и в:
Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» (далі – позивач) звернулось до Господарського суду Луганської області з позовною заявою, в якій просить стягнути з Комунального підприємства «Лисичанськтепломережа» (далі – відповідач) заборгованість за надані послуги з розподілу природного газу в загальній сумі 13016887 грн 83 коп., з яких:
- 12131241 грн 55 коп. - основний борг;
- 646505 грн 77 коп. - пеня;
- 203762 грн 95 коп. - 3% річних;
- 35377 грн 56 коп. - інфляційні втрати.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Типового договору розподілу природного газу № 09420DB58XAT016, укладеного між Акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» в особі Лисичанського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства - філії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» та Комунальним підприємством «Лисичанськтепломережа» шляхом підписання заяви приєднання від 01.01.2016.
Як зазначив позивач, борг відповідача за надані послуги з розподілу природного газу у період з 01.02.2020 по 31.08.2020 складає 12131241 грн 55 коп., який позивач просить стягнути з відповідача. Крім того, позивачем нараховано та заявлено до стягнення з відповідача пеню в сумі 646505 грн 77 коп., 3% річних в сумі 203762 грн 95 коп. та інфляційні втрати в сумі 35377 грн 56 коп.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.09.2020 позовну заяву передано на розгляд судді Лісовицькому Є.А.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 05.10.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 913/561/20. Суд ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначив на 03.11.2020.
Ухвалою суду від 03.11.2020 підготовче судове засідання було відкладено на 03.12.2020 з метою з`ясування обставин справи та для надання можливості сторонам подати по справі необхідні докази і клопотання.
Ухвалою суду від 03.12.2020 було продовжено строк підготовчого провадження до 02.01.2021 та відкладено підготовче засідання на 22.12.2020 о 10 год. 00 хв.
У судове засідання 22.12.2020 прибули представники позивача та відповідача.
18.12.2020 від відповідача на електрону адресу суду надійшов додатковий відзив на позовну заяву № 2096 від 16.12.2020, в якому відповідач просить суд долучити та врахувати при розгляді справи платіжне доручення № 54 від 09.12.2020 про сплату на користь позивача 4000000,00 грн. за надані послуги з розподілу природного газу за період квітень – червень 2020 року.
Крім того, у відповіді на відзив посилається на те, що укладений між позивачем та відповідачем договір № 09420DB58XAT016 від 01.01.2016 за своєю правовою природою є договором постачання енергетичними ресурсами.
Факт поставки позивачем природного газу КП «Лисичанськтепломережа» за Типовим договором № 09420DB58XAT016 від 01.01.2016 розподілу природного газу підтверджується актами наданих послуг розподілу газу.
В п. 6.4. типового договору передбачено, що оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим договором здійснюється споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка Оператора ГРМ. Однак, позивачем не направлялися рахунки для здійснення попередньої оплати, а тому не надано доказів направлення КП «Лисичанськтепломережа» рахунків для здійснення попередньої оплати вартості послуг з розподілу природного газу. При цьому, у договорі не передбачено порядку оплати вартості наданих послуг після їх фактичного прийняття.
На думку відповідача, враховуючи те, що до договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, у тому числі положення ст. 692 ЦК України, КП «Лисичанськтепломережа» зобов`язано оплатити послуги з розподілу природного газу після їх прийняття, тобто на наступний день, яким є наступна дата після підписання актів наданих послуг з розподілу природного газу.
Крім того, відповідач зазначив, що одним із засобів державного регулювання господарської діяльності є визначення механізму перерахування субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло- водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот за рахунок надходження до загального фонду державного бюджету рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та газового конденсату і податку на додану вартість, що сплачується, зокрема ПАТ НАК «Нафтогаз України». Наведене регулювання визначалось постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 № 20 «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій», яка втратила чинність 01.01.2018.
Як вбачається з розрахунку позивача, останній також нараховує заявлені до стягнення суми й на заборгованість, яка була погашена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету», із відповідними змінами (далі – Порядок).
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256 запроваджено новий механізм фінансування субвенцій на надання пільг та житлових субсидій населенню.
Так, запроваджений Порядок визначає, зокрема, відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення щодо надання пільг та житлових субвенцій населенню на оплату електроенергії, природного газу (в тому числі послуг з транспортування, розподілу та постачання).
Відповідно до абз. 1 п. 81 Порядку кошти на оплату пільг і субсидій за природний газ, послуги з транспортування, розподілу та постачання природного газу, теплопостачання, отримані від головних розпорядників місцевих бюджетів згідно з пунктом 8 цього Порядку, використовуються суб`єктами господарювання, розрахунки з якими здійснюються за рахунок таких коштів, за цільовим призначенням з урахуванням вимог цього пункту.
Суб`єктами господарювання, які мають ліцензії на постачання природного газу, отримані кошти спрямовуються на оплату природного газу оптовим продавцям та власникам ресурсу природного газу (в тому числі ПАТ НАК «Нафтогаз України»), на оплату послуг з розподілу та транспортування природного газу операторами газорозподільної системи та оператору газотранспортної системи.
Відповідно до абз. 21 п. 81 Порядку для проведення розрахунків відповідно до цього пункту всі учасники відкривають поточні рахунки із спеціальним режимом використання в органах Казначейства, крім суб`єктів господарювання, які постачають теплову енергію, вироблену з альтернативних видів палива, та підприємства – постачальників (виробників) альтернативних видів палива, яким кошти спрямовуються на поточні рахунки, відкриті в банківських установах.
Розрахункове обслуговування таких рахунків здійснюється на умовах, визначених договором, що укладається між органами Казначейства та учасниками розрахунків (абз. 22 п. 81 Порядку).
Згідно з абз. 24 п. 81 Порядку учасники розрахунків щомісяця до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом або наступного робочого дня у разі, коли 15 число припадає на вихідний день, подають інформацію про проведені розрахунки органам Казначейства за формою, встановленою Мінфіном, для її узагальнення та надання до 20 числа Казначейству.
Відповідно до абз. 25 п. 81 Порядку усі учасники розрахунків, що проводяться згідно із цим пунктом, у графі «Призначення платежу» платіжних доручень додатково зазначають «постанова Кабінету Міністрів України від 4 березня 2002 р. № 256» та вказують вид послуги (енергоносія), за який проводиться розрахунок.
Отже, слід враховувати, що постановою Кабінету Міністрів України № 256 фактично визначено інший порядок розрахунків за поставлений природний газ, ніж передбачений сторонами в договорі № 09420DB58XAT016 від 01.01.2016 і строки та порядок здійснення розрахунків за послуги з розподілу природного газу визначаються саме нормами наведеної постанови.
Як зазначив відповідач, відшкодування заборгованості здійснювалось на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 256, і фінансування було проведено:
- 28.02.2018 на загальну суму 12086684,00 грн., що підтверджується випискою з платіжного доручення від 28.02.2018 № 3;
- 21.12.2018 на загальну суму 1082290,00 грн., що підтверджується випискою з платіжного доручення від 21.12.2018 № 24;
- 22.02.2019 на загальну суму 1012729,86 грн., що підтверджується випискою з платіжного доручення від 22.02.2019 № 4;
- 25.03.2019 на загальну суму 6932042,17 грн., що підтверджується випискою з платіжного доручення від 25.03.2019 № 7.
З огляду на викладене, на думку відповідача, помилковим є включення до боргу, на який здійснено нарахування 3% річних у розмірі 87054,34 грн. (жовтень – грудень 2017 року, грудень 2018 року, січень – березень 2019 року) та інфляційних нарахувань у розмірі 61751,27 грн. (жовтень 2017 року, листопад 2017 року) сплачений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 256.
Суд додатковий відзив на позовну заяву розглянув та долучив до матеріалів справи.
22.12.2020 від позивача через канцелярію суду надійшла відповідь на відзив № 01-02-47/2224 від 18.12.2020, в якій останній не погоджується з доводами відповідача, викладеними у відзиві та у додатковому відзиві на позовну заяву, та просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Так, щодо основної суми боргу та нарахування штрафних санкцій по договору позивач зазначив наступне.
Сума основного боргу зазначеного у позовній заяві у розмірі 12131241,55 грн. значиться станом на 11.09.2020, що підтверджується щоденною оборотно-сальдовою відомістю у період з 01.01.2019 по 11.09.2020. Ця сума утворилася за надані послуги з розподілу природного газу у період з 01 лютого 2020 року по 31 серпня 2020 року.
Загальна сума за період з 01.02.2020 по 31.08.2020, яка нарахована до сплати за надані послуги склала 12730932,43 грн., що підтверджується актами приймання - передачі наданих послуг з розподілу природного газу № 259 від 29.02.2020, № 477 від 31.03.2020, № 689 від 30.04.2020, № 897 від 31.05.2020, № 1103 від 30.06.2020, № 1312 від 31.07.2020, № 1525 від 31.08.2020.
Борг, за надані послуги з розподілу природного газу у період з 01.02.2020 по 31.08.2020 з урахуванням початкового сальдо Дт на 01.02.2020 у сумі 4443097,12 грн., нарахувань на загальну суму 12730932,43 грн. та з урахуванням здійснених оплат станом на 11.09.2020 у сумі 5042788 грн., склав - 12131241,55 грн.
Наявність початкового сальдо Дт на 01.02.2020 у сумі 4443097,12 грн. підтверджується щомісячною оборотно-сальдовою відомістю з 01.02.2020 по 11.09.2020, яка складена по місяцям.
Сума початкового сальдо Дт на 01.02.2020 у сумі 4443097,12 грн. склалася за період з грудня 2019 року по січень 2020 року, що підтверджується актами приймання - передачі наданих послуг з розподілу природного газу № 1426 від 31.12.2019, № 86 від 31.01.2020 та щоденною оборотно-сальдовою відомістю у період з 01.01.2019 по 11.09.2020.
Згідно п. 6.7. Типового договору, у разі виникнення у споживача заборгованості за цим договором сторони можуть укласти графік погашення заборгованості, який оформлюється додатком до цього договору або окремим договором про реструктуризацію заборгованості.
У разі відсутності графіка погашення заборгованості Оператор ГРМ має право грошові кошти, отримані від споживача в поточному розрахунковому періоді, зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача відповідно до черговості її виникнення.
Як зазначив позивач, графік погашення заборгованості між сторонами не укладався. Відповідно сума основного боргу у позовній заяві зазначалася з урахуванням права позивача зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача грошових кошти, отриманих від споживача в поточному розрахунковому періоді, відповідно до черговості її виникнення.
Таким чином, сума боргу визначалася наступним чином: 4443097,12 грн. (початкове сальдо Дт) + 12730932,43 грн. (сума нарахувань за послуги з 01.02.2020 по 31.08.2020) - 5042788,00 грн. (сума оплат здійснених у період з 01.02.2020 по 11.09.2020) = 12131241,55 грн.
Також позивач пояснив, що нарахування пені, трьох відсотків річних та інфляційних нарахувань також здійснювалося з урахуванням його права зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача грошових коштів, отриманих від споживача в поточному розрахунковому періоді, відповідно до черговості її виникнення.
Прострочення оплати за надані послуги з розподілу природного газу за період з жовтня 2017 року по серпень 2020 року доведено актами наданих послуг з розподілу природного газу у період з жовтня 2017 року по серпень 2020 року, щоденними оборотно-сальдовими відомостями у період з 01.01.2017 по 31.12.2018, у період з 01.01.2019 по 11.09.2020 та у період з 01.02.2020 по 11.09.2020, актом звірки № 19 яка складена по місяцям.
Щодо порядку та строків розрахунків передбачених Типовим договором розподілу позивач зазначив наступне.
Згідно п. 6.6. Типового договору розподілу у редакції від 11.08.2016, оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим договором здійснюється споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка Оператора ГРМ. Якщо згідно із законодавством споживач має сплачувати Оператору ГРМ за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання споживача на поточний рахунок Оператора ГРМ кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим Регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводиться споживачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.
Розрахунок суми боргу та штрафних санкцій здійснювався позивачем починаючи з 11 числа місяця наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів. За таких умов, посилання відповідача на п. 6.4 Договору, на думку позивача, є некоректним.
Стосовно наданих відповідачем виписок банку щодо оплати послуг з розподілу природного газу відповідно до Постанови КМУ № 256 позивач пояснив наступне.
А) Згідно виписки банку по рахунках від 27.02.2018 відповідно до Постанови КМУ № 256 було здійснено розрахунок за лютий-грудень 2017 року у сумі 12086684,00 ґрн., а згідно даних оборотно-сальдової відомості 2017-2018 рр., з урахуванням оплат, які надійшли 27.02.2018 і від населення - 12105976,13 грн.
Розрахунок 3% річних здійснювався в межах трирічного строку давності, починаючи з 10.11.2017. Станом на 10.11.2017 початкове Сальдо Дт складало 16661929,04 грн. У погашення суми боргу 16661929,04 грн. віднесені оплати, здійснені відповідачем у період з 11.11.2017 по 27.02.2018, що разом склали 24377018,17 грн.
24377018,14 грн. - 16661929,04 грн. = 7715089,10 грн. (залишок з оплати 27.02.2018).
12105976,13 грн. (оплата яка здійснена 27.02.2018 - 7715089,10 грн. (залишок з оплати 27.02.2018) = 4390887,03 грн. (частина сума оплати здійсненої 27.02.2018 та віднесеної на погашення початкового Сальдо Дт з 10.11.2017).
Залишок оплати з 27.02.2018 у сумі 7715089,10 грн. віднесено в оплати за наступні періоди:
- 602592,74 грн. - віднесена для оплати наданих послуг за жовтень 2017 року.
- 3112429,79 грн. - віднесена для оплати наданих послуг за листопад 2017 року.
- 3271792,36 грн. - віднесена для оплати наданих послуг за грудень 2017 року.
- 728274,21 грн. - віднесена для оплати наданих послуг за січень 2018 року.
Б) Згідно виписки банку по рахунках від 21.12.2018 відповідно до Постанови КМУ 256 було здійснено розрахунок за грудень 2018 року у сумі 1082290,10 грн., а згідно даних оборотно-сальдової відомості за період 2017-2018 рр., з урахуванням оплат, які надійшли 21.12.2018 і від населення - 12105976,13 грн.
12105976,13 грн. - значиться у розрахунку 3% за грудень 2018 року в загальній сумі оплат здійснених станом на 10.01.2018 у розмірі 32922218,48 грн., віднесена для оплати наданих послуг за грудень 2018 року. Загальна сума оплат 32922218,48 грн., складається згідно даних оборотно-сальдової відомості 2017-2018 рр., з кінцевого Сальдо Кт станом на 29.12.2018 - 3192355,26 грн. + оплати по 10.01.2018 у загальній сумі - 99863,22 грн.
Сума кінцевого Сальдо Кт 32922218,48 грн. станом на 29.12.2018 визначена з урахуванням здійсненої оплати 21.12.2018 - 1109216,58 грн.
В) Згідно виписки банку по рахунках від 22.02.2019 відповідно до Постанови КМУ № 256 було здійснено розрахунок за січень 2019 року у сумі 1012729,86 грн., а згідно даних оборотно-сальдової відомості за період 2018-2019 рр., з урахуванням оплат, які надійшли 22.02.2019 і від населення - 1023980,79 грн. значиться у розрахунку 3% за січень 2019 року, віднесена для оплати наданих послуг за січень 2019 року.
Г) Згідно виписки банку по рахунках від 25.03.2019 відповідно до Постанови КМУ № 256 було здійснено розрахунок за січень - березень 2019 року у сумі 6932042,17 грн., а згідно до даних оборотно-сальдової відомості за період 2018-2019 роки, з урахуванням оплат, які надійшли 25.03.2019 і від населення - 6982747,98 грн.
З суми оплати 6982747,98 грн.:
- 1813682,58 грн. - віднесена для оплати наданих послуг за січень 2019 року;
- 3330014,70 грн. - віднесена для оплати наданих послуг за лютий 2019 року;
- 1839050,70 грн. - значиться у розрахунку 3% за березень 2019 року, в загальній сумі оплат здійснених станом на 10.04.2019 у розмірі 2179507,36 грн. віднесена для оплати наданих послуг за березень 2019 року. Загальна сума оплат 2179507,36 грн., складається з залишку оплат з 25.03.2019 у сумі 1839050,70 грн. + оплати по 10.04.2019 у сумі 340456,66 грн.
Стосовно нарахування інфляції за надані послуги у жовтні та у листопаді 2017 року позивач пояснив наступне.
Згідно виписки банку по рахунках від 27.02.2018 відповідно до Постанови КМУ № 256 було здійснено розрахунок за лютий 2016 року - грудень 2017 року у сумі 12086684,00 грн., а згідно даних оборотно-сальдової відомості 2017-2018 рр., з урахуванням оплат, які надійшли 27.02.2018 і від населення - 12105976,13 грн.,
У погашення боргу за надані послуги у жовтні та у листопаді 2017 року використано частину суми з оплати здійсненої 27.02.2018 у сумі 12105976,13 грн., у наступному порядку:
- 602592,74 грн. - віднесена для оплати наданих послуг за жовтень 2017 року.
- 3112429,79 грн. - віднесена для оплати наданих послуг за листопад 2017 року.
Отже, як зазначив позивач, він не нараховував штрафні санкції на оплачені кошти відповідачем, у тому числі і на ті, які були оплачені по постанові Постанови КМУ № 256.
Стосовно наявності законних підстав для стягнення пені позивач пояснив наступне.
Відповідно до Статуту, основним видом діяльності АТ «ЛУГАНСЬКГАЗ» є розподіл природного газу.
Згідно п. 35. ст. 1 Закону України «Про ринок природного газу» розподіл природного газу - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу.
Як вбачається з ст. 40 Закону України «Про ринок природного газу» розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно - правовими актами.
За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов`язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов`язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.
Типовий договір розподілу природного газу затверджується Регулятором. Оператор газорозподільної системи має забезпечити додержання принципу недискримінації під час укладення договорів розподілу природного газу з замовниками.
Договір розподілу природного газу є публічним.
Тобто, в Договорі чітко вказаний термін, що використовується в цьому Договорі, який має значення: послуга з розподілу природного газу - послуга Оператора ГРМ, яка надається Споживачу та включає в себе забезпечення цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи і розподіл (переміщення) належного Споживачу (його постачальнику) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об`єкта Споживача (п. 1.4. Типового договору).
Згідно п. 2.1. Договору Оператор ГРМ зобов`язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.
Позивач вважає, що відповідач неправомірно посилається на статтю 2 Закону № 85-VIII, Закону України від 01.04.1994 № 74/94-ВР «Про енергозбереження» та помилково наділяє позивача статусом енергопостачальної компанії, позивач згідно Договору надає послугу з розподілу природного газу, зазначене виключає застосування до спірних правовідносин, що виникли на підставі договору розподілу природного газу, статті 2 Закону України №85-VIII від 13.01.2015 щодо дії мораторію на нарахування споживачам пені за несвоєчасні розрахунки за спожиті енергетичні ресурси з 07.02.2015.
Посилання відповідача на те що, позивач є енергопостачальною компанією в розумінні ст. 2 Закону №85- VIII, на думку позивача, є нікчемним.
Згідно Договору № 09420DB58XAT016 від 01.01.2016 між Акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз», у особі Лисичанського міжрайонного управління по експлуатації газового господарства - філії Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Луганськгаз» та Комунальним підприємством «Лисичанськтепломережа» було укладено про розподіл природного газу, а не про постачання природного газу.
Тому норми Закону № 85-VIII не підлягають застосуванню до позивача у справі, оскільки він не був і не є енергопостачальною компанією відповідно до визначення, яке міститься в пункті 27 статті 1 Закону України «Про ринок природного газу», а природний газ не є предметом договору постачання енергоресурсів відповідно до положень статті 275 ГК України та статті 714 ЦК України.
На підставі викладеного, позивач просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Суд відповідь на відзив позивача розглянув, прийняв до уваги та долучив до матеріалів справи.
У відповідності до ч. 3 ст. 177 ГПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Частиною 1 статті 195 ГПК України визначено, що суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає за можливе закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті.
Керуючись ст. ст. 120, 177, 185, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1. Закрити підготовче провадження у справі № 913/561/20 та призначити справу до судового розгляду по суті на 04.01.2021 о 10 год. 00 хв.
2. Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, буд. 5, зал судових засідань № 108.
Повідомити сторонам, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: (https://court.gov.ua/FAIR).
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Є.А. Лісовицький