Рішення № 93781678, 16.12.2020, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
16.12.2020
Номер справи
908/2740/20
Номер документу
93781678
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 5/167/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.12.2020 Справа № 908/2740/20

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі: судді Проскурякова К.В., при секретарі судового засідання Шельбуховій В.О., розглянувши матеріали справи

За позовом: Публічного акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізьких міських електричних мереж (юридична адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 14; поштова адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Волгоградська, буд. 25; код ЄДРПОУ 00130926)

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Місто для людей Запоріжжя” (69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 131-В; код ЄДРПОУ 41279924)

про стягнення 24 822,34 грн.,

За участю представників сторін:

Від позивача: Кіктенко О.В., довіреність №438 від 03.08.2020 р.

Від відповідача: не з`явився

СУТНІСТЬ СПОРУ:

26.10.2020 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізьких міських електричних мереж № 497/33 від 23.10.2020 р. (вх. № 2962/08-07/20 від 26.10.2020 р.) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Місто для людей Запоріжжя” про стягнення 24 822,34 грн.

26.10.2020 р. автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу №908/2740/20 розподілено судді Проскурякову К.В.

Ухвалою суду від 30.10.2020 р. прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 908/2740/20 в порядку спрощеного позовного провадження, справі присвоєно номер провадження – 5/167/20, перше судове засідання з розгляду справи по суті у спрощеному позовному провадженні призначено на 25.11.2020 р. о 12 год. 00 хв. з повідомленням (викликом) сторін. Явку представників сторін визнано обов`язковою.

Ухвалою від 25.11.2020 р. оголошено перерву з розгляду справи по суті до 16.12.2020 р. о 14 год. 30 хв. з повідомленням (викликом) сторін.

В судовому засіданні 16.12.2020 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 222 Господарського процесуального кодексу України, судові засідання здійснювалось із застосуванням технічних засобів фіксації судового процесу на комплексі «Акорд».

Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, пояснивши, що між ПАТ «Запоріжжяобленерго» в особі Запорізьких міських електричних мереж та ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» укладено договір про постачання електричної енергії №14425 від 01.11.2017 р. 28.05.2019 р. при здійсненні технічної перевірки електроустановки відповідача, позивач виявив порушення вимог п. 5.5.5 ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення до електричної мережі, що не є власністю оператора системи розподілу струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку. Підключення виконано відкрито в електро щитовій житлового будинку по мережі 0,22 кВ. Зазначене порушення зафіксовано актом про порушення ПРРЕЕ від 28.05.2019 р. №00001504. 27.06.2019 р. на засіданні комісії з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ без участі представника Споживача було затверджено розрахунок недоврахованої електричної енергії по Акту №00001504 від 28.05.2019 р. у розмірі 10323 кВт.год. на загальну суму у розмірі 24 822,34 грн., що оформлено протоколом від 27.06.2019 р. На підставі викладеного, посилаючись на ст. ст. 174, 175, 193 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 15, 16, 526, 530, 610, 611, 612, 629 Цивільного кодексу України, п.п. 1.1.2, 2.1.6, 2.3.4, 5.1.1, 5.5.5, 8.2.4-8.2.7 ПРРЕЕ, п. 2.9 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, яка затверджена постановою НКРЕ від 04.05.2006 р. №562, позивач просить суд позов задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Про дату, час та місце призначеного судового засідання був повідомлений належним чином шляхом направлення на його адресу відповідної ухвали суду.

В матеріалах справи міститься письмовий відзив від 13.11.2020 р. за вих. №20/11/17-03, з якого вбачається, що відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог з наступних підстав. Всі будинки, які знаходяться в управління ТОВ «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЖЖЯ» за договорами про надання послуг з управління багатоквартирними будниками не знаходяться на балансі товариства. Відповідно до норм Закону України «Про житлово-комунальні послуги» управитель виступає від імені, в інтересах та за рахунок співвласників при взаємовідносинах з іншими юридичними особами. ТОВ «МІСТО ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЗАПОРІЖЖЯ» не є балансоутримувачем будинків м. Запоріжжя, а лише є управителем багатоквартирних будинків, керуючись укладеними договорами про надання послуг з управління багатоквартирному будинками, та не мають у своїй власності, або господарському віданні електроустановки, дані електроустановки є власністю співвласників багатоквартирного будинку, як спільне майно співвласників. Відповідно до п.п. 4.2.3-4.2.5. укладеного договору № 14425 про постачання електричної енергії передбачена відповідальність саме Споживачів електричної енергії, а не ТОВ «МДЛ ЗАПОРІЖЖЯ», яке підписало договір від імені Співвласників багатоквартирного будинку, за недовраховану електроенергію. Споживачами електричної енергії є співвласники багатоквартирного будинку, оскільки відповідно до Договору № 14425 Споживач відноситься до другого класу споживача та до другої групи споживання. Вказане підтверджується тим, що позивач при виконанні розрахунку недоврахованої електроенергії по акту про порушення № 00001504 взяв на рівні 2 класу напруги.

Крім того, позивачем не надано суду всіх додатків до Договору № 14425, а саме: Додаток 8 та 9 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін» та також не додані документи, які зазначені в п.9.1. Договору № 14425. Також не надано доказів щодо приєднання відповідача до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. Даний Акт про порушення № 00001504від 28.05.2019 р. не може вважитися дійсним в силу норми п. 8.2.5 ПРРЕЕ та засвідчувати обставини, які зафіксовані в ньому. Акт про порушення є неналежним доказом фіксації виявленого порушення та не може бути підставою для донарахування вартості електричної енергії відповідно до підпункту 7 пункту 2.1 Методики. Зазначає, що Акт порушення підписаний ПАТ «Запоріжжяобленерго» як представник постачальника електричної енергії, якими вони не є, а Акт порушення повинен був бути підписаний представниками оператора системи розподілу. Цей Акт порушення не дає право позивачу на стягнення з відповідача боргу за недовраховану електроенергію, оскільки відповідно до Постанови НКРЕКП від 13.11.2018 р. № 1415 у ПАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО» анульована ліцензія з 01.01.2019 р. на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії. Між учасниками справи, укладено договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та ПАТ «Запоріжжяобленерго» визначено в ньому , як Оператор системи, а не як постачальник електричної енергії, яким є ТОВ «Запоріжжелектропостачання», код ЄДРПОУ 42093239. Також, текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення. Текст Акту є неоднозначним, оскільки йдеться про порушення ПКЕЕ або ПКЕЕН, які вже втратили свою чинність, оскільки вступили в силу ПРРЕЕ. На дату складання Акту про порушення, не вимірювався струм споживання. Для правильного розрахунку повинен був бути вимірюван струм споживання, оскільки підключення є відкритим. В своїх розрахунках позивач припустився помилки, оскільки ним взято 24, що є грубим порушенням, оскільки відповідно до ПУЕ , табл. 1.3.5. , визначено Струм А, якщо жильність одно двужильного проводу -19, а позивач використав Струм А для прокладених відкрито, але в своєму Акті про порушення зазначає, що матеріал проводу алюміній 2(2*2,5) мм2 - одно двожильний. Також наведений розрахунок не скріплено печаткою Позивача. Отже розрахунок є невірним.

Відсутній Акт пломбування елементів розрахункового засобу обліку електричної енергії підписаний між позивачем та відповідачем та відсутні інші документи, які б підтверджували факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб та індикаторів. Разом з тим, Акту про пломбування та акту технічної перевірки підписаних на день складання Акту порушення з відповідачем у позивача немає, оскільки відповідач не приймав пломби на зберігання та не підписував з позивачем Актів про пломбування та технічної перевірки, отже Акт про порушення № 00001504 від 28.05.2019 р. є неналежним доказом для застосування стягнення до відповідача. Відповідач вважає, що вказане порушення, виникло через службову недбалість, і невиконання своїх посадових обов`язків співробітниками позивача і КП «Наше місто», оскільки ТОВ «МДЛ Запоріжжя» не правонаступник КП «Наше місто», тому відповідач не несе відповідальності за їх діяльність або бездіяльність. Зазначає, що Акт про порушення є недійсним та неналежним доказом, який фіксує факт здійснення споживачем порушення ПРРЕЕ. На підставі викладеного, просить суд в задоволенні позову відмовити.

Представник позивача підтримав доводи, викладені у письмовій відповіді від 30.11.2020 р. щодо відзиву на позовну заяву та просить суд позов задовольнити.

Наявні матеріали справи дозволяють розглянути справу по суті.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, 01.11.2017 р. між Публічним акціонерним товариством “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізьких міських електричних мереж (далі - Постачальник електричної енергії) та Товариством з обмеженою відповідальністю “Місто для людей Запоріжжя” від імені співвласників, керуючись укладеними договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, відповідно до додатку № 11 (далі - Споживач) укладено договір про постачання електричної енергії № 14425, відповідно до п.1.1. якого Постачальник електричної енергії продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача згідно додатка № 5 з приєднаною потужністю, зазначеною у додатку № 1 “Обсяги постачання електричної енергії споживачу”, а Споживач оплачує Постачальнику електричної енергії вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Точки продажу електричної енергії визначаються додатком № 2 “Точки продажу електричної енергії споживачу” (п. 1 договору).

Згідно з п. 2.1. договору, під час виконання умов цього договору, а також при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим договором, Сторони зобов`язуються керуватися чинним законодавством України.

Відповідно до положень п. 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу вертикально інтегрований суб`єкт господарювання повинен до 01.01.19 р. вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб`єктів господарювання.

У разі відокремлення оператор системи розподілу є правонаступником в частині прав та обов`язків, зокрема, пов`язаних із провадженням діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом за договорами на постачання електричної енергії.

У зв`язку з чим, згідно з п. 2 Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р. зі споживачами електричної енергії укладались договори до 01.12.2018 р. шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви-приєднання.

Згідно з п. 2.1.6 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р. (надалі - ПРРЕЕ) фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу е/енергії (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу е/енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи розподілу та/або документально підтверджене споживання е/енергії.

У п. 6 Постанови № 312 зазначено, щодо укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, який укладається зі споживачем, договірні відносини між споживачем та суб`єктом господарювання, що провадить діяльність з розподілу електричної енергії на підставі ліцензії з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами (або ОСР як правонаступником за договорами про користування електричною енергією та договорами про постачання електричної енергії), урегульовуються окремими положеннями діючих договорів про користування електричною енергією або договорів про постачання електричної енергії (у частині взаємовідносин споживача і електророзподільної організації), які не суперечать вимогам чинного законодавства у сфері електроенергетики. Зокрема сторони керуються вимогами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) з питань потужності, якості електроенергії, окремих процедурних питань тощо. У разі виникнення суперечності між нормами діючих договорів про користування електричною енергією (про постачання електричної енергії) та нормами законодавства про електроенергетику сторони керуються вимогами чинного законодавства.

Після укладення договору про надання послуг з розподілу електричної енергії договори про користування електричною енергією та договори про постачання електричної енергії продовжують свою дію в частині регулювання відносин щодо заборгованості/переплати за цими договорами з відповідними правами та обов`язками, пов`язаними з такою заборгованістю/переплатою, а також щодо нарахування пені, неустойки, обмеження та припинення постачання електричної енергії тощо.

Згідно пунктів 1, 2 Постанови НКРЕКП № 1415 від 13.11.2018 р. «Про видачу ПАТ «Запоріжжяобленерго» ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом» видано ПАТ «Запоріжжяобленерго» ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності та анульовано ліцензію на право провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом.

Пунктом 4 зазначеної Постанови встановлено, що ця Постанова набирає чинності з дня прийняття, крім пунктів 1 та 2, які набирають чинності з 01.01.2019 р.

Отже, твердження відповідача щодо того, що договір про постачання електричної енергії № 14425 від 01.11.2017 р. втратив чинність і що позивач повинен керуватись лише договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії є безпідставними.

Згідно з п. 4 Постанови № 312 у період з дати отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії до 01.12.2018 р. операторам системи розподілу необхідно укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР.

ОСР направляє поштовим відправленням споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Направлення такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо).

Згідно з п. 2.1.6 ПРРЕЕ фактом приєднання споживача до умов договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, зокрема повернення (надання) підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка оператора системи розподілу та/або документально підтверджене споживання електричної енергії.

Отже, з 01.01.2019 р. відповідач приєднався до публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії (надалі - договір про розподіл), який розміщено на офіційному сайті ПАТ «Запоріжжяобленерго» і є у загальному доступі. Приєднання відбулося на умовах чинного договору про постачання електричної енергії від 01.11.2017 р. за № 14425 щодо індивідуальних характеристик об`єкта, потужності, класу надійності, ідентифікаційних кодів, особливостей обліку тощо згідно п. 4 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 р.

Згідно з п. 6.2 договору про розподіл, споживач зобов`язується: 1) Виконувати умови цього Договору; 2) Забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх внутрішніх електромереж, електроустановок та електроприладів; 4) Узгоджувати з Оператором системи нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.

Також зазначені норми містяться і в Договорі про постачання електричної енергії від 01.11.2017 р. за № 14425.

У п. 1 ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» визначені наступні поняття:

п.п. 27) електрична мережа - сукупність електроустановок для передачі та/або розподілу електричної енергії;

п.п. 56) оператор системи розподілу - юридична особа, відповідальна за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обгрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності;

п.п. 78) розподіл електричної енергії (далі - розподіл) - транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок ОШВаШОІХІ Системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії;

п.п. 82) система розподілу електричної енергії (далі - система розподілу) -система ліній, допоміжного обладнання, обладнання для трансформації та перемикань, що використовується для розподілу електроенергії.

Отже, ПАТ «Запоріжжяобленерго», як власник електричних мереж, із затвердженням ПРРЕЕ (чинні з 11.06.2018р.) та Кодексу системи розподілу (чинний з 19.04.2018р.) проводить діяльність з розподілу електричної енергії, а саме, здійснює транспортування електричної енергії власними мережами до мереж Споживачів електричної енергії, що і здійснювалось товариством до впровадження нової моделі ринку електричної енергії в Україні.

Згідно з ч. 3статті 158 Закону України «Про ринок електричної енергії» Споживач зобов`язаний:

1) сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів;

2) надавати постачальникам послуг комерційного обліку, з якими він уклав договір, доступ до своїх електроустановок для здійснення монтажу, технічного обслуговування та зняття показників з приладів обліку споживання електричної енергії;

3) дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів.

Відповідно до п. 5.5.5 ПРРЕЕ Споживач електричної енергії зобов`язаний:

1) користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів);

2) сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів;

3) за умови неповної оплати за спожиту електричну енергію припинити власне електроспоживання відповідно до умов договору;

4) здійснювати оплату рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору;

5) дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів;

8) забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об`єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування;

9) невідкладно повідомляти оператора системи та постачальника послуг комерційного обліку про недоліки в роботі засобу вимірювання;

10) узгоджувати з оператором системи нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.

Позивач зазначив, що в період дії договорів про постачання електричної енергії № 14425 від 01.11.2017 р. та надання послуг з розподілу електричної енергії № 14425 від 01.01.2019 р. відповідач безперебійно споживав електричну енергію та користувався послугами з розподілу електричної енергії відповідно.

Таким чином, сторонами правовідносин до 01.01.2019 р. та вже після 01.01.2019 р. так і залишились ПАТ «Запоріжжяобленерго» та ТОВ «Місто для людей Запоріжжя», які керуються у своїй діяльності як договором про постачання електричної енергії № 14425 від 01.11.2017р., так і публічним договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії.

Відповідно до Рішення ЗМР № 5 від 27.04.2012 р. «Про припинення підприємства шляхом приєднання», МКП «Основаніє» стало повним правонаступником КП «ВРЕЖО № 1-4, 6, 9-11, 13».

Згідно з Рішенням ВК ЗМР від 26.08.2016 р. № 494 «Про вилучення об`єктів житлового та нежитлового фонду, об`єктів благоустрою та обладнання з господарського відання міського комунального підприємства «Основаніє» та передачу в господарське відання комунального підприємства «Наше місто», та затвердження актів приймання-передачі», з господарського відання КП «Основаніє» вилучено об`єкти житлового та нежитлового фонду, благоустрою, обладнання та передано за актами приймання-передачі в господарське відання КП «Наше місто». Після чого, згідно з Рішенням ВК ЗМР від 01.09.2017 р. № 520 «Про призначення управителів багатоквартирних будинків м. Запоріжжя» управителями багатоквартирних будинків (далі - ББ) призначено: ТОВ «КК «Мрія», КП «Запоріжресервіс», ТОВ «КК «Місто для людей Запоріжжя». Після чого, відповідно до вказаних рішень позивачем переукладались договори про постачання електричної енергії із різними Споживачами. Технічна документація, а саме схема електропостачання за спірним об`єктом не змінювались, тому є підтвердженими та такими, що відповідають дійсності.

Згідно з Додатком № 1 до акту про порушення, а саме на Схемі порушення, складеному при проведенні технічної перевірки об`єкту, зазначена межа балансової належності позивача та відповідача.

Отже, саме відповідач повинен був додержуватись вимог нормативно-технічних документів, умов укладених договорів, та забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок згідно з вимогами нормативно-технічних документів та нормативно-правових актів України.

Також, Додатком № 2 до Договору зазначено, що точки продажу електричної енергії на електроустановки (об`єкти) вказані у Додатку № 5 цього договору встановлюються на межі балансової належності електричних мереж споживача. Отже, у Таблиці № 1 Додатка № 5 до Договору наведено перелік об`єктів, які знаходяться на балансі Відповідача та спірний об`єкт входить до вказаного переліку.

У Додатку № 3 до Договору, підключення виконано у відповідності до однолінійної схеми.

Згідно з п. 8.7 Договору про розподіл, у разі виявлення представниками Оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором.

Зазначені норми також містяться в п. 8.2.4. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р., (надалі - ПРРЕЕ або Правила).

Відповідно до п. 8.2.5 ПРРЕЕ, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформляється акт про порушення.

В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил або Методики, та вихідні дані, необхідні для визначення обсягу необлікованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

Акт про порушення підписується представником оператора системи та споживачем або представником споживача.

У разі відмови споживача або представника споживача підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо він підписаний уповноваженим представником оператора системи та двома незаінтересованими особами (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) та за умови посвідчення їх осіб.

Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта про порушення та зикласти мотиви своєї відмови від його підписання, які зазначаються в акті про порушення або надаються (надсилаються) оператору системи окремим письмовим повідомленням.

Судом встановлено, що 28.05.2019 р. при здійсненні технічної перевірки електроустановки встановлено, що споживач при користуванні електричною енергією за адресою: м. Запоріжжя, вул. Зестафонська, 18 порушив: «п. 5.5.5 ПРРЕЕ, самовільне підключення до електричної мережі, що не є власністю оператора системи розподілу струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку. Підключення виконано відкрито в електро щитовій житлового будинку по мережі 0,22 кВ».

У зв`язку з виявленим порушенням та відповідно до п. 8.2.5 ПРРЕЕ уповноваженими представниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» складено акт про порушення ПРРЕЕ від 28.05.2019р. за № 00001504.

Акт про порушення складався у присутності представника відповідача енергетика Гончар Т.І., який від підпису акту про порушення ПРРЕЕ відмовився.

Другий екземпляр акту про порушення ПАТ «Запоріжжяобленерго» відправлено на адресу відповідача.

Згідно з п. 4.6 Методики в акті про порушення зазначаються всі необхідні для розрахунку згідно з вимогами цієї Методики параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням:

- меж балансової належності;

- перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення;

- фазування приладу обліку на дату оформлення акта про порушення.

Відповідно до п. 2.9 Методики, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених

у підпунктах 5-7 пункту 2.1 цієї глави, Методика застосовується за умови виявлення місця (точки) підключення до відповідних мереж, про що зазначається в акті про порушення та позначається на схемі.

На підтвердження дотримання вищезазначених вимог Правил, при складанні Акту представниками позивача було виявлено точку самовільного підключення, як т. 4, про що зазначено у п. З Акту, а у додатку №1 до Акту відображені всі дані, що характеризують електроустановку споживача та схему самовільного підключення, а також вилучено, упаковано та опломбовано пломбою № 19987330 зразок кабелю, точку вилучення якого позначено на схемі, як т. 4, про що зазначено у п. 3 Акту.

Відповідно до п. 8.2.6 ПРРЕЕ відповідача було запрошено на засідання комісії з розгляду Актів про порушення ПРРЕЕ для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії, яке відбудеться 27.06.2019 р., про що зазначено у п. 10 Акту.

27.06.2019 р. відбулося засіданні комісії з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ без участі представника відповідача. На засіданні комісії з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ позивачем було прийнято рішення про нарахування Споживачу вартості необлікованої електричної енергії за порушення ним ПРРЕЕ, а саме, затверджено затверджено розрахунок недоврахованої електричної енергії по Акту №00001504 від 28.05.2019 р. у розмірі 10323 кВт.год. на загальну суму у розмірі 24 822, 34 грн., що оформлено протоколом від 27.06.2019р.

Другий екземпляр протоколу від 27.06.2019 р., розрахунок та рахунок на оплату ПАТ «Запоріжжяобленерго» направлені ТОВ «Місто для людей Запоріжжя» та отримано ним – 19.07.2019 р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №6903525622462 від 02.07.2019 р.

Доводи відповідача про те, що Акт про порушення ПРРЕЕ підписаний ПАТ «Запоріжжяобленерго» як представниками постачальника електричної енергії, а повинен бути підписаний як представниками оператора системи, судом до уваги не приймаються, оскільки як пояснив представник позивача, що акти про порушення ПРРЕЕ складалися на бланках застарілого зразка, які містять такі формулювання. Однак, таке формулювання, як «представники постачальника електричної енергії», ніяким чином не спростовує взаємовідносин сторін щодо розподілу електричної енергії в рамках відповідного договору, на виконання умов якого та норм чинного законодавства в сфері електроенергетики України, ПАТ «Запоріжжяобленерго», як оператор системи розподілу (мережами якого здійснюється транспортування електричної енергії до мереж Споживачів), має здійснювати контрольний огляд та технічну перевірку засобів вимірювальної техніки (п. 4.1 ч. 4 розділу 10 Кодексу комерційного обліку електричної енергії). У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, на місці виявлення порушення оформлюється акт про порушення (п. 8.2.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії).

Отже, акт про порушення, який було складено 28.05.2019 р. не засвідчує те, що ПАТ «Запоріжжяобленерго» є постачальником електричної енергії, а свідчить про виконання представниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» певних дій, обумовлених вимогами нормативно-технічних документів у сфері електроенергетики України, в процесі здійснення господарської діяльності з послідуючим складанням необхідних документів, актів про порушення.

З урахуванням викладеного, судом встановлено, що зазначення у бланках застарілого зразка формулювань «представники постачальника електричної енергії» не спростовує проведення перевірки об`єкту саме представниками ПАТ «Запоріжжяобленерго», та дійсність документів, складених 28.05.2019 р., які підтверджують порушення відповідачем вимог Правил роздрібного ринку електричної енергії в процесі споживання електричної енергії та отримання послуг з розподілу.

Отже, вищезазначеним актом про порушення ПРРЕЕ підтверджено, що споживаючи електричну енергію та отримуючи послуги з розподілу, Споживачем було допущено порушення ПРРЕЕ, за яке умовами вищезазначених договорів передбачена відповідальність згідно чинного законодавства.

Статтею 27 Закону України “Про електроенергетику” встановлено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є, зокрема, крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Пунктом 8.2.7 ПРРЕЕ встановлено, що кошти за необліковану електричну енергію та суми збитків перераховуються споживачем на поточний рахунок оператора системи. Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).

Необлікована електрична енергія - обсяг електричної енергії, використаний споживачем або переданий транзитом в електромережі, що належить іншим власникам електричних мереж, але не врахований розрахунковими засобами комерційного обліку або врахований неправильно (пункт 1.1.2 ПРРЕЕ).

Відповідно до п. 8.2.6 ПРРЕЕ, у разі незгоди споживача з фактом крадіжки електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту викрадення електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.

Судом встановлено, що відповідачем не сплачено рахунок, виставлений на підставі акту про порушення.

Згідно з п. 5.1.1 ПРРЕЕ, оператор системи має право: отримувати своєчасно плату за надання послуги з розподілу або передачі електричної енергії та плату за перетікання реактивної електричної енергії відповідно до умов договорів та законодавства України.

Згідно з п. 5.5.5 ПРРЕЕ, споживач зобов`язаний: здійснювати оплату рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору.

В пункті 2.1 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергіє, затвердженої Постановою НКРЕ 04.05.2006 № 562 визначено, що Методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог Правил та в разі виявлення таких порушень Правил.

Розрахунок недоврахованої електроенергії по Акту виконано згідно з п.п. 7 п. 2.1 Методики, яким передбачено нарахування у разі виявлення такого порушення, як підключення до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника, електроустановок, струмоприймачів або електропроводки поза розрахунковими приладами обліку електричної енергії без порушення схеми обліку.

Положенням пункту 2.9 Методики встановлено, що у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпункті 7 пункту 2.1 Методики, розрахунковий добовий обсяг споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (W доб.с.п., кВт год), розраховується за формулою (2.7) Методики, а саме:

W доб.с.п. = Рс.п. х t вик.с.п. (2.7)

де Рс.п. - потужність самовільного підключення (кВт), що визначається за формулою: у разі підключення до однієї фази

Рс.п.. = І х U ном.фаз. х cos (фі) (2.8)

де І - сила струму, визначена виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів (кабелів), що використані у схемі самовільного підключення до мережі, та допустимого тривалого струму, який може ними протікати згідно з главою 1.3 Правил улаштування електроустановок (далі - ПУЕ), А;

U ном.фаз. - номінальна фазна напруга, кВ (0,22 кВ);

cos (фі)- косинус кута між фазною напругою U фаз. та струмом навантаження, який протікає тією самою фазою, приймається рівнем 0,9;

t вик.с.п. - час використання самовільного підключення протягом доби (приймається - 12 год./добу).

Кількість днів у періоді, за який здійснюється перерахунок, визначено за формулою (2.6) Методики, а саме:

Дпер. = Дпор. + Дусун.; (2.6)

де: Дпор - кількість робочих днів споживача від дня останнього контрольного огляду приладу обліку або технічної перевірки (у разі коли технічна перевірка проводилась після останнього контрольного огляду приладу обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у 6 календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.

Якщо споживач встановив пристрій, що занижує покази приладу обліку, вчинив інші дії, що призвели до недообліку спожитої електричної енергії, виявити які представники постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду приладу обліку не мали можливості, Д пор визначається виходячи з кількості робочих днів споживача з дня останньої технічної перевірки, або допуску електроустановки споживача в експлуатацію, або набуття прав власності або користування (у разі якщо технічна перевірка у період з дати допуску електроустановки споживача в експлуатацію або набуття ним права власності на об`єкт до дати виявлення порушення не проводилась), але не більше ніж за три роки.

Дусун. - кількість робочих днів споживача від дня виявлення порушення до дня його усунення або від дня виявлення порушення до дня припинення електропостачання через невиконання споживачем припису чи вимоги щодо усунення порушення. Дусун. має бути зазначено в акті про порушення. У разі коли під час оформлення акта про порушення неможливо точно визначити термін, протягом якого будуть усунені порушення, Дусун. визначається у двосторонньому акті, складеному сторонами після усунення порушення. При цьому нарахування, передбачені цією Методикою, здійснюються після складення зазначеного двостороннього акта.

Отже, з розрахунку вбачається, що період нарахування по Акту становить 181 день, з 28.11.2018 р., що є днем опломбування електроустановки відповідно до акту пломбування елементів розрахункового засобу обліку, по 28.05.2019 р. - день складання акта про порушення. Таким чином, кількість недоврахованої електроенергії складає 10323 кВт.г. на загальну суму 24822,34 грн.

Отже, матеріалами справи доведено безоблікове споживання електричної енергії споживачем. Доказів оплати виставленого позивачем рахунку на суму 24 822,34 грн. відповідачем не надано.

Таким чином, позовні вимоги про стягнення з відповідача суми 24 822,34 грн. боргу за необліковану електроенергію є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Доводи відповідача про те, що ТОВ “Місто для людей Запоріжжя” не є балансоутримувачем будинків м. Запоріжжя, а лише є управителем багатоквартирних будинків, керуючись укладеними договорами про надання послуг з управління багатоквартирному будинками, та не має у своїй власності, або господарському віданні електроустановки, дані електроустановки є власністю співвласників багатоквартирного будинку, як спільне майно співвласників, спростовуються наступним.

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулювання правових, організаційних та економічних відносин, пов`язаних з реалізацією прав та виконанням обов`язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління, а також визначення основних засад організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг регулюється чинним законодавством України, зокрема Законами України “Про житлово-комунальні послуги”, “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом будинків і споруд, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №13 від 02.02.2009 р..

Згідно з п. 1 ст. 9 Закону України № 417-VIII “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” - управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку. Управління ББ управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління ББ (ч. 1 ст. 11 Закону).

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” “управитель - особа, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі - управління будинком) і забезпечує його належну експлуатацію відповідно до закону та умов договору.

Статтею 1 Закону України № 417-VIII визначено: “співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку” та “спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-о городжу вальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія”.

Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, які затвердженні наказом Міністерства з питань ЖКГ України від 02.02.2009 р. № 13, визначено наступне:

- пункт 1.2 Правил: об`єкт управління (далі - об`єкт) - окремий житловий будинок, споруда або група будинків і споруд, які становлять цілісний житловий комплекс, разом з прилеглими до них прибудинковими територіями, що надається в управління. При цьому: а) житловий комплекс - єдиний комплекс нерухомого майна, що утворений земельною ділянкою в установлених межах, розміщеним на ній жилим багатоквартирним будинком або його частиною разом із спорудами та інженерними мережами, які утворюють цілісний майновий комплекс; б) спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче- огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на при будинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія (п. п. 6 п. 1 ст. 1 Закону № 417-УІІІ); послуга з управління будинком - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби власників, співвласників в ефективному управлінні належним їм майном, підтриманні об`єкта в належному технічному стані, організації забезпечення потреб мешканців об`єкта в житлово-комунальних послугах; управління будинком - дії, спрямовані на забезпечення сталого функціонування будинку та прибудинкової території відповідно до їх цільового призначення і збереження їх споживчих якостей, а також на організацію забезпечення потреби мешканців будинку в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил. Функції з управління будинком та забезпечення його належної експлуатації власники, співвласники або за їх дорученням балансоутримувач здійснюють самостійно чи через особу, яка за договором з власником чи балансоутримувачем здійснює управління будинком (управитель);

- пунктом 1.7. Правил визначено, що для забезпечення належного функціонування і збереження споживчих властивостей об`єкта та організації забезпечення потреб мешканців об`єкта житлово-комунальними послугами відповідно до стандартів, нормативів, норм, порядків і правил особа, що здійснює управління будинком, у порядку, передбаченому законодавством, укладає договори: із мешканцями об`єкта - про надання житлово-комунальних послуг; із виробниками - про умови надання житлово-комунальних послуг; із виконавцями - про надання житлово-комунальних послуг (у разі якщо особа, що здійснює управління будинком, не є виконавцем цих послуг).

Водночас взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії) регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою НКРЕКП 14.03.2018 № 312.

Відповідно до п. 1.1 Правила регулюють взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії, визначеними цими Правилами.

Правилами ПРРЕЕ надано визначення споживача електричної енергії – це фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, або юридична особа, що купує електричну енергію для власного споживання.

Відповідно до п. 1.2.7 ПРРЕЕ, постачання електричної енергії здійснюється електропостачальником на підставі договору про постачання електричної енергії споживачу, який розробляється електропостачальником на основі Примірного договору про постачання електричної енергії споживачу та укладається в установленому цими Правилами порядку.

Рішенням Виконавчого комітету Запорізької міської ради від 01.09.2017 № 520 “Про призначення управителів багатоквартирних будинків м. Запоріжжя”:

1. Призначено управителями ББ: ТОВ “КК “Мрія”, КП “Запоріжресервіс”, ТОВ “КК “Місто для людей Запоріжжя”;

2. Уповноважено заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бородая О.М. укласти договір з надання послуг з управління ББ м. Запоріжжя від імені власників ББ з переможцями конкурсу;

3. Зобов`язано КП “Наше місто” до 31.10.2017 вчинити всі необхідні дії щодо передачі ББ в управління управителям, призначеним цим рішенням, в порядку передбаченому Правилами управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 № 13.

На виконання вищезазначеного рішення Запорізької міської ради та для забезпечення електропостачання багатоквартирних житлових будинків, що передані в управління ТОВ “Місто для людей Запоріжжя”, яке у розумінні Правил є “споживачем електричної енергії”, було укладено договір про постачання електричної енергії з ПАТ “Запоріжжяобленерго”, за умовами якого Споживач зобов`язаний утримувати електроустановку у належному технічному стані, не допускати порушення Правил та несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання взятих на себе зобов`язань.

Посилання відповідача на те, що в Акті відсутня вказівка на жильність алюмінієвого проводу яким було здійснено підключення, що впливає на розрахунок суми необлікованої електроененергії, суд зазначає наступне.

Як вказано в Акті та не заперечується відповідачем, підключення виконано до мережі 220 Вт, що само по собі передбачає підключення до фази та нуль. Отже підключення було виконано одним алюмінієвим проводом як вказано в Акті перерізом 2,5 мм2, який має дві жили, що були підключені одна жила до фази по якій поступає струм, а друга жила до нуля по якій цей струм повертається.

Відповідачем контррозрахунку суми необлікованої електричної енергії до суду не надано.

Згідно з ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до стаття 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Статтею 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно із ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Європейський суд з прав людини вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (Проніна проти України, № 63566/00, § 23, ЄСПЛ, від 18 липня 2006 р.).

Також у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" Європейський суд з прав людини в вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (рішення Європейського суду з прав людини у справі Трофимчук проти України).

З огляду на викладене, враховуючи предмет та визначені позивачем підстави позову, з огляду на принципи диспозитивності, змагальності та рівності сторін перед законом і судом, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 76-79, 86, 129, 233, 236 – 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Місто для людей Запоріжжя” (69035, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 131-В; код ЄДРПОУ 41279924) на користь Публічного акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізьких міських електричних мереж (юридична адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, буд. 14; поштова адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Волгоградська, буд. 25; код ЄДРПОУ 00130926; рахунок № НОМЕР_1 в ПАТ «Метабанк», МФО 313582) заборгованість за необліковану електроенергію в розмірі 24 822 (двадцять чотири тисячі вісімсот двадцять дві) грн. 34 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп. Видати наказ після набрання рішенням чинності.

Повне рішення складено 21.12.2020 р.

Суддя К.В. Проскуряков

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч. 1 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.