
22.12.2020
Справа №431/4402/20
Провадження №3/431/551/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2020 року Старобільський районний суд Луганської області у складі:
судді Олійник С.В.,
при секретарі Яковенко А.Л.,
прокурора Жадана О.С.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Старобільського районного суду Луганської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Баку, Азербайджан, громадянина України, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1 , зареєстрованого: АДРЕСА_2 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,
встановив:
Особа яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , будучи особою, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеною у п.п.«е» п.1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 абз. 2 ч. 2 ст.45 розділу VII «Фінансовий контроль» та абз.1 п.2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» цього Закону несвоєчасно, без поважних причин подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік лише 07 вересня 2020 року натомість зобов`язаний був подати до 01 червня 2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №530-ІХ від 17.03.2020 внесені зміни до яких законодавчих актів України, зокрема, до Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пункт 2-1 такого змісту: «Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 01 червня».
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 свою вину у скоєнні інкримінованого йому адміністративного правопорушення визнав у повному обсязі.
Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП і матеріалами доданими до протоколу це доведено.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні інкримінованого йому адміністративного корупційного правопорушення доведена із наступних підстав.
Судом досліджено та встановлено наступне.
Наказом ДП «Старобільське лісомисливське господарство» від 01.11.2019р. №69-к, майстра лісу ОСОБА_1 переведено лісником обходу №3 по Білолуцькому лісництву з 01 листопада 2019 року (а.с. 39).
Листом ДП «Старобільське ЛМГ» від 07.09.2020 №259 зазначено, що всіх працівників ДП «Старобільське ЛМГ», у тому числі і ОСОБА_1 , при переведенні з посади майстра лісу на посаду лісника в усній формі було попереджено про необхідність подання електронних декларацій (а.с.23-24).
Відповідно до завіреної копією витягу з Єдиного державного реєстру декларацій ОСОБА_1 , останній, як майстер лісу, подав виправлену декларацію (після звільнення) лише 07.09.2020 року (а.с.64);
Згідно письмових пояснень, ОСОБА_1 визнає свою провину щодо несвоєчасного подання декларації, як майстра лісу, за 2019 рік (після звільнення) (а.с.10-11).
В листі Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.08.2020 року №47-05/40835/20, зазначено, що ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2020 року по 01.06.2020 року жодних дій у інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» не здійснював (а.с. 71).
За змістом ч. 1 ст. 172-6 КУпАП конструктивною ознакою суб`єктивної сторони несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є вина особи у формі прямого чи непрямого умислу.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала цих наслідків (ч. 1 ст. 10 КУпАП).
Адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити (ч. 1 ст. 11 КУпАП).
Дії особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення встановлюється протягом 3-х місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня вчинення. Таким чином, дворічний строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не сплинув.
При накладенні стягнення особі яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 суд відповідно до ст.33 КУпАП враховуючи особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини які пом`якшують та обтяжують відповідальність, та вважає достатнім накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі ст.40-1 КУпАП з особи яка притягається до адміністративної відповідальності слід стягнути судовий збір у розмірі 420,40грн.
Керуючись ст.40-1, ст.283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф перераховувати в дохід держави, отримувач: УК у Старобільському районі /Старобільський район/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37858396, банк отримувача: Казначейство України, номер рахунку (IBAN): UA408999980313000106000012331, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції, наявність відомчої ознаки: "00" Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок в дохід держави отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Олійник