
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі
23 грудня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/4740/20 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали адміністративного позову Фермерського господарства «Земля і воля» (92831, Луганська область, Біловодський район, с.Зелеківка, вул.Молодіжна, 25) до Головного управління Державної податкової служби у Луганській області (93401, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, 72) про визнання протиправними та скасування наказу та податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
04.12.2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фермерського господарства «Земля і воля» до Головного управління Державної податкової служби у Луганській області, в якому позивач просив:
- визнати протиправним та скасувати наказ від 28.08.2020 № 858 «Про проведення фактичної перевірки», винесений начальником відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування ГУ ДПС у Луганській області С. Прокопченко;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 08.10.2020 № 00000090705, винесене заступником начальника ГУ ДПС у Луганській області ОСОБА_1 ;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 08.10.2020 № 00000080705, винесене заступником начальника ГУ ДПС у Луганській області І.Ткачовим.
В обгрунтування позовних вимог зазначено, що наказ № 858 від 28.08.2020 винесено із суттєвими порушеннями норм діючого законодавства, а саме: в порушення п.п. 80.2.2, 80.2.5 п. 80.2 ст. 80, абз. 3 п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України. В наказі не зазначено, яка інформація є в наявності та/або отримана в установленому законодавством порядку від державних органів або органів місцевого самоврядування, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів, та у який саме час. Також в наказі не зазначено чи наявна та/або отримана в установленому законодавством порядку інформація про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, та яка саме і в який саме час було вчинене правопорушення. Крім того, не зазначені підстави для проведення такої перевірки.
Як вбачається з направлень на перевірку від 28.08.2020 № 546, 547, вони винесені із суттєвим порушенням норм діючого законодавства, а саме в порушення абз. 4 п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України у направленні не зазначені службові посвідчення осіб, які направлені на перевірку, а саме: серія, номер, дата та місце видачі документу. Серед іншого, не зазначений конкретний період діяльності суб`єкта господарювання, який буде перевірятися.
Також позивач зазначив, що самими перевіряючими факт наявності та кількості пального на території фермерського господарства не перевірявся - документи, складені за результатами перевірки не містять відомостей щодо такої перевірки пояснень ОСОБА_2 . При цьому слід зазначити, що особа, яка є безпосередньо відповідальною за діяльність суб`єкта господарювання, - керівник підприємства ОСОБА_3 - не надавала жодних пояснень з цього приводу. Крім того, керівникові ФГ «Земля і воля» співробітниками відповідача не пред`являлися документи для проведення фактичної перевірки: ані наказ№ 858 від 28.08.2020, ані направлення на перевірку № 546 та № 547 від 28.08.2020. Фактично працівники відповідача не отримували згоду (допуск) на проведення фактичної перевірки від повноваженого представника позивача - керівника ОСОБА_3 .
Крім того, в акті фактичної перевірки було зазначено, що під час проведення фактичної перевірки та обстеження території ФГ «Земля і воля» виявлено, що на підприємстві є об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, які не надавались за визначеним порядком № 1588 (форма 20-ОПП), а саме: ємність 5 куб.м, ємність 5 куб.м, ємність 3 куб.м, ангар, комбайн. ФГ «Земля і воля» порушено вимоги п. 63. Ст. 63 ПК України. На підставі вимог п. 8.4 Розділу VIII Порядку № 1588 повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність, подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. При цьому, особи, що здійснювали перевірку, жодним чином не обгрунтували свої висновки, адже, документи на вищезазначене майно не витребовувалися та не досліджувалися для висновку щодо пропущення ФГ «Земля і воля» строку для такої заяви щодо наявного для діяльності майна.
Працівниками ГУ ДПС у Луганській області також був складений акт про відмову від отримання та підпису акту перевірки від 08.09.2020. Вказаний акт підписаний лише ГДРІ С.Богодуховою та ГРІ Т.Грансон, які є зацікавленими особами. Інші, сторонні особи, не засвідчували своїми підписами факт того, що ОСОБА_4 , нібито відмовилася від підписання акту перевірки та отримання його копії. Крім того, відсутня дата складення акту про відмову від отримання та підпису акту перевірки. На самому акті зазначено лише дата складання акту фактичної перевірки та дата його реєстрації разом із номером. Вказані недоліки ставлять під сумнів правдивість відомостей, що містяться в акті про відмову від отримання та підпису акту перевірки.
Позивач вважає, що висновки контролюючого органу про порушення Фермерським господарством «Земля і воля» вимог податкового законодавства є не обґрунтованими, спірний наказ та податкові повідомлення-рішення протиправними та такими що підлягають скасуванню.
Ухвалою суду від 09.12.2020 позовну заяву залишено без руху.
18.12.2020 позивачем усунуто недоліки позовної заяви.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160,161 КАС України.
Адміністративний позов поданий особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність із додержанням вимог ст. ст. 160, 161, 171 КАС України.
Адміністративний позов підсудний Луганському окружному адміністративному суду, підстав для повернення позовної заяви відповідно до ст. 169 КАС України, а також підстав для відмови у відкритті провадження у справі згідно зі ст. 170 КАС України не встановлено.
З наведених підстав суддя вважає за можливе прийняти даний адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до приписів статті 12 КАС України, з огляду на предмет спору, характеру спірних правовідносин, для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в загальному позовному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.12, 160, 161, 171, 248, 257-261 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа розглядатиметься в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання у справі на 26 січня 2021 року о 10 год.00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати відповідачеві протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач – заперечення (ст. 164 КАС України) протягом п`ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача – з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача – з моменту отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Шембелян В.С. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки https://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяВ.С. Шембелян