
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного позовного провадження
без повідомлення учасників справи
22 грудня 2020 року м. Житомир справа № 120/5876/20-А
категорія 102090000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., перевіривши дотримання вимог законодавства при подачі позовної заяви ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до Державної міграційної служби України та до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Державної міграційної служби України від 31 серпня 2020 року №366-20 про відмову у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
- зобов`язати Державну міграційну службу України прийняти стосовно ОСОБА_1 рішення про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2020 року адміністративну справу №120/5876/20-а за позовом ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України та до Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії було передано на розгляд Житомирського окружного адміністративного суду.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.11.2020 головуючим суддею для розгляду адміністративної справи №№120/5876/20-а було визначено суддю Черняхович І.Е.
Ухвалою судді від 27 листопада 2020 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху, а позивачу встановлено строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:
- належним чином оформленої відповідно до вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України позовної заяви (в 3-х екземплярах), із уточненням суб`єктного складу сторін та заявлених позовних вимог, а також із зазначення в ній ідентифікаційного коду Державної міграційної служби України та Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
- оригіналу або належним чином завіреної копії оскаржувного рішення Державної міграційної служби України від 31 серпня 2020 року №366-20;
- клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на звернення до суду та доказів поважності причин його пропуску.
14 грудня 2020 року на виконання вимог ухвали від 27.11.2020 про залишення позовної заяви руху ОСОБА_1 подав до суду уточнену позовну заяву, в якій в якості відповідача за поданим ним позовом вказав Державну міграційну службу України, а процесуальний статус Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області визначив як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. Натомість, заявлені в уточненій позовній заяві позовні вимоги сформулював наступним чином: - визнати протиправним та скасувати рішення Державної міграційної служби України від 31 серпня 2020 року №366-20; - зобов`язати Державну міграційну службу України прийняти стосовно ОСОБА_1 рішення про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Крім того, позивач подав до суду клопотання про поновлення йому пропущеного процесуального строку на звернення до суду (вх.№52899/20), а також клопотання про витребування у Державної міграційної служби України оскаржуваного рішення від 31 серпня 2020 року №366-20 (вх.№52902).
Розглянувши клопотання про поновлення процесуального строку на звернення до суду, суд дійшов висновку, що питання щодо поновлення позивачу пропущеного строку звернення до суду з даною позовною заявою буде вирішено під час розгляду адміністративної справи по суті.
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, суд дійшов висновку, що зазначений спір згідно зі статтею 19 Кодексу адміністративного судочинства України, належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду Житомирським окружним адміністративним судом у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява подана у порядку, передбаченому статтею 168 Кодексу адміністративного судочинства України, та відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України немає.
Вирішуючи питання про розгляд справи за правилами спрощеного чи загального позовного провадження, зважаючи на умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або у спрощеному позовному провадженні, визначені в статтях 12, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, а також враховуючи категорію та складність даної справи, обраний позивачем спосіб захисту та значення справи для сторін, суд вважає, що дана справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Керуючись статтями 19, 20, 160, 161, 171, 243, 248, 263 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної міграційної служби України (вул.Володимирська, 9, м. Київ, 01001; код ЄДРПОУ 37508470), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області (вул. Театральна, 10, м. Вінниця, Вінницька область, 21050; код ЄДРПОУ 37836770) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Повідомити позивача, що питання щодо дотримання процесуальних строків звернення до суду з позовною заявою буде вирішено судом під час розгляду адміністративної справи по суті.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Відзив на позовну заяву (відзив) повинен відповідати вимогам частин другої-четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Встановити третій особі строк для надання пояснення щодо позову протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Пояснення щодо позову повинні відповідати вимогам статті 165 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копія пояснення щодо позову та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи одночасно з надісланням пояснення до суду.
Відповідач у строк, встановлений для подання відзиву, а позивач - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, мають право подати до суду клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Витребувати у Державної міграційної служби України належним чином завірену копію рішення від 31 серпня 2020 року №366-20 про відмову у визнанні ОСОБА_1 біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Витребувати в Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області докази надсилання та вручення (зокрема й докази дати вручення) ОСОБА_1 повідомлення Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області від 15.09.2020 №5 про відмову йому у визнанні біженцем або особою, яка потребує захисту.
Зобов`язати Державну міграційну службу України та Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області виконати вимоги даної ухвали та надати витребувані судом докази протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Попередити Державну міграційну службу України та Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області що невиконання ухвали суду про витребування доказів може мати наслідком застосування заходів процесуального примусу, передбачених статтями 145, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, в мережі Інтернет за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud0670/.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена до апеляційного суду.
Суддя І.Е.Черняхович