
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2020 р. Справа№200/7595/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кошкош О.О., розглянувши в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Селидівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Селидівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код 41247274, 85400, Донецька область, м.Селидове, вул.Героїв праці, 6) про визнання дій протиправними щодо відмови в призначені пенсії; скасування листа від 29.07.2020 №138-129/а-2/8-0572/20; зобов`язання здійснити перерахунок пенсії згідно ст.42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 18.07.2020; зобов`язання зарахувати до страхового та пільгового стажу період роботи на ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля" з 01.03.2010 по 31.12.2010, з 01.07.2017 по 31.03.2019, з 01.04.2019 по 31.07.2020. Позов вмотивовано тим, що позивач звернувся до управління із заявою про перерахунок пенсії. Вважає не зарахування до страхового та пільгового стаж періодів роботи на ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля" таким, що порушує його право на отримання пенсії в належному розмірі, оскільки відповідальність за сплату страхових внесків несе страхувальник.
25 серпня 2020 року ухвалою суду позовну заяву залишено без руху, у встановлений судом строк недоліки позовної заяви усунуті.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07.09.2020 прийнято до розгляду позовну заяву. Відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідачем надано відзив, в якому зазначено, що ОСОБА_1 звернувся до Селидівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про проведення перерахунку пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Листом №138-129/А-02/8-0572 від 29.07.2020 року позивачу повідомлено про те, що з 01.04.2019 проведено індивідуальний перерахунок пенсії на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про підвищення пенсії». Страховий стаж враховано по 30.06.2017 року та складає 27 років 8 місяців 1 день.
До страхового стажу не враховано періоди: з 01.02.2010 по 31.12.2010 та з 01.07.2017 по 31.03.2019 на підприємстві ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля", оскільки підприємством не сплачено єдиний внесок. Посилаючись на наведені обставини вважає, що відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку раніше призначеної пенсії, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, законами України та підзаконними нормативно-правовими актами, у зв`язку із чим, просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
08 жовтня 2020 року узвалою суду призначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
23 жовтня 2020 року ухвалою суду відкладено розгляд справи, зобов`язано Селидівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області надати пояснення щодо виявлених розбіжностей в частині зарахування до страхового та пільгового стажу періодів роботи ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля" з 01.03.2010 по 31.12.2010; заяву на перерахунок пенсії, на яку надана відповідь від 29.07.2020 №138-129/А-02/8-0572/20; рішення про відмову у зарахуванні спірних періодів роботи до пільгового та страхового стажу позивача.
На виконання вимог ухвали, відповідачем надані пояснення, в яких повідомлено, що до страхового стажу не зараховано період роботи на ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля" з 01.03.2010 по 31.12.2010, період з 01.07.2017 по 31.03.2019 не зараховано до страхового та пільгового через відстутність сплати страхових внесків, а період з 01.04.2019 по 31.07.2020 – оскільки індивідуальний перерахунок пенсії проводився 01.04.2019.
Ухвалою суду від 09 грудня 2020 року закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.
У судове засідання призначене на 22 грудня 2020 року сторони не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чиином. За таких обставин, суд визнав за можливе провести судове засідання в порядку письмового провадження.
Згідно ч.4 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Згідно вимог ч.5 ст. 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за віком з 18.07.2016 відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
20 липня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до управління із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», просив зарахувати до пільгового та страхового стажу періоди роботи на ДП «Селидіввугілля» ВП «Шахта «Україна» з 03.03.2010 по 31.12.2010, з 01.06.2018 по 31.12.2018, з 01.01.2019 по 31.12.2019, з 01.01.2020 по 18.07.2020.
29 липня 2020 року Селидівським об`єднаним управлінням Пенсіного фонду України Донецької області листом №138-129/А-02/8-0572 за результатом розгляду заяви позивача нада відповідь в порядку Закону Украни «Про звернення громадян», в якій повідомлено, що з 01.04.2019 позивачу проведено індивідуальний перерахунок пенсії на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про підвищення пенсії», страховий стаж враховано по 30.06.2017 та складає 27 років 8 місяців 1 день. До страхового стажу не враховано періоди з 01.02.2010 по 31.12.2010 та з 01.07.2017 по 31.03.2019 на підприємстві ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля", оскільки підприємством не сплачено страховий та єдиний соціальний внески.
З розрахунку стажу вбачається, що періоди роботи на ВП «Шахта Україна ДП «Селидіввугілля» з 01.03.2010 по 31.12.2010 не включені до страхового та пільгового стажу позивача за Списком №1; періоди роботи з 01.07.2017 по 31.03.2019, з 01.04.2019 по 31.07.2020 у розрахунку відсутні.
З трудової книжки позивача вбачається, що у період з 01.03.2010 по 31.12.2010, з 01.07.2017 по 31.03.2019 та з 01.04.2019 ОСОБА_1 працював у ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля" підземним гороноробочим очисного забою з повним робочим днем під землею, машиністом підземним, гірником з ремонту гірничих виробок з повним робочим днем під землею.
Довідка ДП «Селидіввугілля» від 18.07.2016 №5-1022 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній містить відомості про те, що позивач з 27.04.2007 по дату складання довідки виконував гірничі роботи за професією (посадою), що передбачена Списком №1, затердженим Постановою КМУ від 16.01.2003 №36.
Разом з цим, відповідачем надані відомості про застраховану особу – позивача (форма ОК-5), які містять відомості про нараховану заробітну плату та позначки про сплачені страхові внески ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля", а саме за лютий 2010 року, з січня 2017 року по грудень 2017 року. За періоди з березня 2010 року по грудень 2010 року, з січня 2018 року по березень 2019 року, з квітня 2019 року по липень 2020 позначки про сплату страхових внесків відстуні.
Водночас, ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля" надані довідки №239 (вих від 26.05.2020 №1-1106), № 238 (вих. від 26.05.2020 №1-1105), в яких зазначено про щомісячне нарахування сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відображенні їх у таблиці Звіту, що подані до Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області. Зазначено, що єдиний соціальний внесок перераховано з 01.03.2010 по 31.12.2010, з 01.04.2018 по 31.03.2019 у повному обсязі, за період з 01.04.2019 по 31.03.2020 – частково, за квітень 2020 року – не перераховано.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною 1 статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закріплюючи на конституційному рівні право на соціальний захист кожного громадянина, без будь-яких винятків, держава реалізує положення статті 24 Конституції України, відповідно до якої громадяни мають рівні конституційні права і не може бути обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначені Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV)).
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону № 1058-ІV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані інвалідами в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Пунктом 1 частини 1 статті 9 Закону № 1058-ІV визначено, що відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються у т. ч. пенсія за віком.
Частиною 4 статті 42 Закону №1058, передбачено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
Дія цієї частини не поширюється на пенсіонерів, яким призначено пенсію за вислугу років на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення", та які не досягли віку, встановленого статтею 26 цього Закону.
Відповідно до ст. 1 Закону № 1058-ІV, страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом, і за який сплачено страхові внески.
Згідно зі статтею 24 Закону № 1058-ІV, страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
За приписами ст. 113 Закону №1058 держава створює умови для функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування і гарантує дотримання законодавства з метою захисту майнових та інших прав і законних інтересів осіб стосовно здійснення пенсійних виплат.
Пунктом 1 частини другої статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464-IV) встановлено, що платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до статті 4 Закону №2464-IV, платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
За приписами ч.6 ст.20 Закону №1058, страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків (ч.12 ст.20 Закону №1058).
Згідно з п.10 ч.1 ст.1 Закону № 2464-VI, страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов`язані сплачувати єдиний внесок.
Зокрема ч.1 ст.4 Закону № 2464 встановлено, що платниками єдиного внеску є роботодавці.
Згідно із ч. 2. ст. 25 Закону № 2464-VI, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов`язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Податковим кодексом України встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку ( п. 171.1 ст. 171).
Відповідно до статті 26 Закону №2464-IV посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність, зокрема, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску.
З аналізу наведених норм законів суд приходить до висновку, що несвоєчасна сплата підприємством загальнообов`язкових страхових внесків не повинна порушувати конституційні, законні права позивача, зокрема, порушувати його право на належне пенсійне забезпечення, оскільки, обов`язок сплати страхових внесків до пенсійного фонду та відповідальність за нарахування, утримання та виплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати покладена на роботодавця, який виплачує такі доходи на користь платника податку внаслідок чого несвоєчасна сплата єдиного внеску роботодавцем не може позбавляти працівників підприємства права на зарахування періоду роботи працівника до страхового стажу, фактично позбавляючи особу права власності на пенсію в належному розмірі.
Аналогічна правова позиція викладена, зокрема в постановах Верховного Суду від 27.03.2018 року у справі №208/6680/16-а(2а/208/245/16), від 24 травня 2018 року у справі № 490/12392/16-а.
За наведених вище обставин, суд зазначає про помилковість доводів відповідача щодо відстуності правових підстав для зарахування до страхового та пільгового стажів позивача періодів роботи у ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля" за які вказаним підприємством не сплачені страхові внески, оскільки несвоєчасне перерахування страхових внесків роботодавцем не може впливати на право особи на отримання належних пенсійних виплат, та позивач не може нести відповідальність за неналежне виконання своїх обов`язків підприємством, у якому він працює.
Щодо обраного способу захисту, суд заначає наступне.
Позивач просить скасувати лист №138-129/А-02/8-0572 від 29.07.2020, що складений за результатом розгляду заяви про перерахунок пенсії, разом з цим, суд зауважує, що Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до абзацу першого пункту 4.1 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).
Згідно з абзацами першим, другим пункту 4.3 розділу ІV «Приймання, оформлення і розгляд документів» Порядку № 22-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України. Після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.
Суд зауважує, що оскільки за своєю суттю лист-відповідь відповідача №138-129/А-02/8-0572 від 29.07.2020, у розумінні КАС України, не є рішенням суб`єкта владних повноважень прийнятим за результатом розгляду заяви про перерахунок пенсії, а є листом, що носить суто інформативний характер, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в частині його скасування.
Водночас, суд вважає, що відповідач мав розглянути зазначену заяву в порядку, передбаченому положеннями Порядку № 22-1 та прийняти відповідне рішення за наслідком розгляду.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернення позивача, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як запозовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти замежі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З врахуванням висновків суду щодо безпідставної відмови у зараховуванні до страхового та пільгового стажів періодів роботи з 01.03.2010 по 31.12.2010, з 01.07.2017 по 31.03.2019, з 01.04.2019 по 31.07.2020 на ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля", не прийняття відповідачем передбаченого Порядок 22-1 рішення стосовно розгляду заяви про перерахунок пенсії, з урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття такого рішення (щодо відмови або задоволення заяви), в даному випадку слід вийти за межі позовних вимог та обрати інший спосіб захисту порушеного права, а саме - зобов`язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 20.07.2020 та прийняти рішення відповідно до вимог Порядку № 22-1.
Водночас, у задоволенні вимог позивача про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії згідно ст.42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з 18.07.2020 слід відмовити, оскільки заява позивача від 20.07.2020 не розглядалась по суті, її розгляд належить до дискреційних повноважень відповідача, результат розгляду відповідачем заяви позивача не може завчасно бути відомий, а відповідні позовні вимоги є передчасними.
Вимоги про визнання дій протипрвними щодо відмови у призначені пенсії задоволенню не підлягають, оскільки наданими протоколами підтвердженно призначення пенсії позивачу.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами суд виходить з наступного.
Частиною 3 статті 139 КАС України встановлено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Разом з тим, частиною 8 статті 139 КАС України передбачено, що у випадку якщо, зокрема, спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
З урахуванням встановлених обставин у справі, враховуючи, що спір в даному випадку виник внаслідок протиправних дій відповідача, суд приходить до висновку про необхідність покладення на відповідача судових витрат у повному обсязі, а саме в сумі - 840,80 грн., які слід стягнути за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 2-15, 19-21, 72-79, 90, 94, 122, 123, 132,159-161,164,192-194,224-228,241-247, 255,253-263,293-295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Селидівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Зобов`язати Селидівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код 41247274, 85400, Донецька область, м.Селидове, вул.Героїв праці, 6) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про перерахунок пенсії від 20.07.2020 із зараховуванням до страхового та пільгового стажів періодів роботи з 01.03.2010 по 31.12.2010, з 01.07.2017 по 31.03.2019, з 01.04.2019 по 31.07.2020 на ВП Шахта "Україна" ДП "Селидіввугілля" та прийняти рішення відповідно до вимог Порядку оформлення та подання документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 з врахуванням висновків суду.
В задоволені вимог в частині визнання протиправними дій Селидівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови у призначені пенсії, скасування листа від 29.07.2020 №138-129/а-2/8-0572/20, зобов`язання провести перерахунок пенсії відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV з 18.07.2020 відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Селидівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код 41247274, 85400, Донецька область, м.Селидове, вул.Героїв праці, 6) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судовий збір у сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду, з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідні положення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.О. Кошкош