
УХВАЛА
23 грудня 2020 року Справа №160/16916/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Індустріальної районної у місті Дніпрі ради в особі Голови комісії з припинення юридичних осіб - Індустріальної районної у місті Дніпрі ради та її виконавчого комітету Малашенко І.В., третя особа: Дніпровська міська рада про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування розпорядження №136-рк від 19.11.2020р., -
ВСТАНОВИВ:
17.12.2020р. ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Індустріальної районної у місті Дніпрі ради в особі Голови комісії з припинення юридичних осіб - Індустріальної районної у місті Дніпрі ради та її виконавчого комітету Малашенко І.В., третя особа: Дніпровська міська рада та просить:
- визнати протиправними дії відповідача щодо прийняття 19.11.2020р. Розпорядження №136-рк "Про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 " у вигляді догани;
- визнати протиправним та скасувати Розпорядження відповідача №136-рк від 19.11.2020р. "Про накладення дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 " у вигляді догани.
Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
Пунктом 2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, як вбачається зі змісту позовної заяви позивачем у позові не зазначено поштового індексу позивача, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача в порушення вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, частиною 6 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Однак, як вбачається зі змісту позовної заяви у позові не зазначено реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника позивача в порушення вимог п.2 ч.5, ч.6 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Окрім того, позивач у позові зазначає, що адресою її реєстрації є: АДРЕСА_1 , тоді як згідно доданої до позову копії паспорта, позивач зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Пунктами 4, 5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, позивачем у позові викладено прохання про поновлення строку на оскарження Розпорядження №136-рк, проте не викладено обставин, підстав та не надано доказів поважності причин пропуску такого строку, з урахуванням того, що оспорюване розпорядження прийняте 19.11.2020р., а позов подано до суду 17.12.2020р., в порушення вимог ст.123 п.4, п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також і у відповідності до положень ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Положення наведених норм процесуального права дають підстави для висновку, що копії документів, які надаються до суду в якості доказів повинні бути засвідчені у встановленому законом порядку.
Загальні вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами, створеними у паперовій формі, у Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади встановлені Типовою інструкцією з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 55 (далі - Типова інструкція).
Згідно з пунктом 71 Типової інструкції напис про засвідчення документа складається із слів “Згідно з оригіналом”, найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалу імені та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту документа “Підпис”.
Враховуючи викладене, засвідчення оригіналу документа передбачає: 1) вчинення відповідного напису уповноваженою на таку дію особою із зазначенням її посади, ініціалів (ініціалу імені) та прізвища, слів “Згідно з оригіналом”, а також дати засвідчення копії; 2) скріплення напису про засвідчення копії підписом уповноваженої особи.
Також, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, позивачем до позовної заяви додано копії документів, які не засвідченні у встановленому законодавством порядку, а отже не є належними доказами у розумінні ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Окрім того, у позові зазначено, що позивач займає посаду державного службовця 6 категорії 11 рангу, проте, відповідних доказів до позову не додано в порушення ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За приписами ст.4 Закону України “Про судовий збір” встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною собою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2020р. складає 2102,00 грн.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Тобто, за подання даного адміністративного позову, в якому об`єднані дві вимоги немайнового характеру (визнання протиправними дій; визнання протиправним та скасування розпорядження) позивач повинна була сплатити судовий збір у розмірі 1681,60 грн., виходячи із розрахунку: (2102 грн.*0,4)*2, однак позивачем до позову додано дублікат чека від 04.12.2020р. про сплату судового збору лише у сумі 840,80 грн. в порушення вимог ст.ст.4, 6 Закону України "Про судовий збір", ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
За таких обставин, недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у п`ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:
1) адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України та з дотриманням норм ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- із зазначенням у ньому поштового індексу позивача, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника позивача в порушення вимог п.2 ч.5, ч.6 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові адреси реєстрації позивача згідно доданої до позову копії паспорта у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові викладу обставин, якими позивач обґрунтовує своє клопотання щодо поновлення строку на оскарження Розпорядження №136-рк, підстав та доказів поважності причин пропуску такого строку, з урахуванням того, що оспорюване розпорядження прийняте 19.11.2020р., а позов подано до суду 17.12.2020р., у відповідності до вимог ст.123 п.4, п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
2) копій документів доданих до позовної заяви відповідно до кількості учасників справи, завірених у встановлено порядку згідно до ч.4, ч.5 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у відповідності до ч.1, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
3) доказів того, що позивач займає посаду державного службовця 6 категорії 11 рангу, проте, відповідних доказів до позову не додано у відповідності до ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
4) оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 840,80 грн. (з урахуванням сплаченої частини судового збору: 1681,60 грн. - 840,80 грн.) у відповідності до вимог ст.ст. 4, 6 Закону України "Про судовий збір", ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись п.2, п.4, п.5 ч.5, ч.6 ст.160, ч.3, ч.4 ст.161, ч.1 ст.169, ст.ст.243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Індустріальної районної у місті Дніпрі ради в особі Голови комісії з припинення юридичних осіб - Індустріальної районної у місті Дніпрі ради та її виконавчого комітету Малашенко І.В., третя особа: Дніпровська міська рада про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування розпорядження №136-рк від 19.11.2020р. - залишити без руху.
Позивачеві у п`ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:
1) адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України та з дотриманням норм ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
- із зазначенням у ньому поштового індексу позивача, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника позивача в порушення вимог п.2 ч.5, ч.6 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові адреси реєстрації позивача згідно доданої до позову копії паспорта у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- із зазначенням у позові викладу обставин, якими позивач обґрунтовує своє клопотання щодо поновлення строку на оскарження Розпорядження №136-рк, підстав та доказів поважності причин пропуску такого строку, з урахуванням того, що оспорюване розпорядження прийняте 19.11.2020р., а позов подано до суду 17.12.2020р., у відповідності до вимог ст.123 п.4, п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
2) копій документів доданих до позовної заяви відповідно до кількості учасників справи, завірених у встановлено порядку згідно до ч.4, ч.5 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у відповідності до ч.1, ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
3) доказів того, що позивач займає посаду державного службовця 6 категорії 11 рангу, проте, відповідних доказів до позову не додано у відповідності до ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
4) оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 840,80 грн. (з урахуванням сплаченої частини судового збору: 1681,60 грн. - 840,80 грн.) у відповідності до вимог ст.ст. 4, 6 Закону України "Про судовий збір", ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Реквізити, на які підлягає сплаті судовий збір: р/р отримувача №UA238999980313131206084004008 УК у Чечелівському районі м.Дніпра, код ЄДРПОУ 37989253, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Роз`яснити позивачеві, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва