ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" серпня 2007 р. м. Чернівці Справа № 2/130
За позовом Заступника прокурора Садгірського району м.Чернівці в інтересах держави в особі Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до відповідача –Товариства з обмеженою відповідальністю “Фараон ЛТД”
про стягнення адміністративно-господарських санкцій за нестворення нормативних робочих місць для працевлаштування інвалідів –3495,35грн.
Головуючий суддя Скрипничук І.В.
при секретарі судового засідання Косташ О.І.
Представники:
Від позивача –Берекету А.О. за довіреністю від 13.07.07р. № 01-192/916
Від відповідача –Федюк В.В. –директор; Дембінська А.О. –головний бухгалтер .
В засіданні приймав участь Філіпець В.П. - прокурор
СУТЬ СПОРУ: Заступник прокурора Садгірського району в інтересах держави в особі Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю “Фараон” м.Чернівці про стягнення 3495,35грн. адміністра-тивно-господарських санкцій за нестворення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2006 році.
Відповідач вимоги позивача заперечує, посилаючись на те, що робоче місце створене, про що повідомлено 09.02.05р. позивача та Черні-вецький міський центр зайнятості.
Одночасно відповідач просив позивача та Чернівецький центр зайнятості посприяти в атестації новоствореного робочого місця і направленні інвалідів для працевлаштування.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.
Так, відповідно до ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Укораїні” від 21.03.1991р. № 875-ХІІ із змінами, внесеними Законом України від 15.06.2004 року № 1773-ІУ для підприємств (об’єднань), установ, організацій незалежно від форми власності і господарювання, встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4 відсотків від чисельності працю-ючих, а якщо працює від 8 до 25 чол. – у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць в порядку, визначеному цим Законом, Положенням про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою КМУ № 314 від 03.05.1995 року.
За порушення вимог ст.19 Закону підприємства (об’єднання), установи, організації в силу ст.20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні сплачують штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі половини середньої річної та середньої річної заробітних плат на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом, а також пеню у розмірі 120% облікової ставки НБУ за кожний день прострочення платежу.
На підставі поданого відповідачем звіту форми 10-ПІ “Про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2006 рік” середньооблікова чисельність працюючих у 2006 році на підприємстві інвалідів становила 0 чоловік, в той час, коли встановлений норматив складає 1 чоловік.
Таким чином, відповідач зобов’язаний був самостійно до 15.04.2007 року сплатити на рахунок облвідділення Фонду адміністративно-господарські санкції у розмірі 3495,35грн. Дана сума підтверджується роз-рахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій відповідно до поданого підприємством звіту форми 10-ПІ.
Проте, відповідач у добровільному порядку санкції позивачу не перерахував, що стало підставою для звернення у суд з позовом.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 86, 159, 160, 161, 162,163,167,186 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Фараон ЛТД” м.Чернівці, вул. Коломийська,1-А (код 32027238 , р/р 26002359419001 в ЧФ КБ Приватбанк ) на користь Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів м. Чернівці, р/р 31214230700002 в Управлінні держказначейства м.Чернівці 3495,35грн. санкцій.
Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи у апеляційній інстанції та залишенні даної постанови у силі..
Відповідно до ст. 185, ч.1-3, 5 ст.186 Кодексу адміністративного судо-чинства України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної заяви або апеляційної скарги, які подаються в апеляційну інстанцію через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржувану постанову.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі, відповідно до статті 160 цього Кодексу, з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.В. Скрипничук