
Справа №949/1227/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2020 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 11 березня 2000 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області, ідентифікаційний НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
04 жовтня 2020 року о 17-55 год. по вулиці Залізнична в м.Дубровиця Рівненської області, ОСОБА_1 керував автомобілем марки "Audi A4" з номерним знаком НОМЕР_3 , перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, обстановка, що не відповідає дійсності. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора "Alcotest 6810" та проведення огляду у медичному закладі відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимог п.2.5 Правил дорожнього руху.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 від надання пояснень та підпису у протоколі відмовився.
На розгляді справи в суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненому правопорушенні не визнав та на першому судовому засіданні пояснив, що 04 жовтня 2020 року він транспортним засобом не керував, а за кермом був його товариш. Коли працівники поліції їх зупинили, то його товариш залишив автомобіль і пішов у невідомому напрямку, а він залишився сам. Під час спілкування з працівниками поліції ОСОБА_1 випив пляшку пива, а тому проходити огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння відмовився, оскільки був впевнений що його результат буде позитивним. Після цього працівники поліції склали відносно нього адміністративний протокол за ч.1 ст.130 КУпАП. Згодом, в ході розгляду справи в суді ОСОБА_1 в одному із наступних судових засідань свої пояснення змінив та вказував, що керував автомобілем він, але наполягав, що за кермом він не перебував у стані алкогольного сп`яніння, а алкоголь пив після його зупинки в присутності працівників поліції.
За клопотанням ОСОБА_1 в судовому засіданні було допитано свідків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які пояснили, що їх було запрошено працівниками поліції бути у якості свідків. У їх присутності працівники поліції пропонували ОСОБА_1 продути газоаналізатор, чи проїхати у медичний заклад, але він відмовився.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та свідків ОСОБА_2 і ОСОБА_3 , повно й об`єктивно дослідивши обставини адміністративного правопорушення та матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а вину останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, яке полягало у відмові особи, яка керує транспортним засобом від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння доведено повністю і факт правопорушення підтверджується дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, які не були спростовані під час судового розгляду, зокрема:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №438124 від 04 жовтня 2020 року (а.с.2);
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 і ОСОБА_3 в матеріалах справи, в яких вказано, що водій ОСОБА_1 відмовився від проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням технічних засобів, а саме: за допомогою газоаналізатора "Alcotest 6810" на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі, а також підтвердили, що водій ОСОБА_1 знаходився з явними ознаками алкогольного сп`яніння. Крім того, зазначено, що у їх присутності було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №438124 від 04 жовтня 2020 року (а.с.4), а також аналогічними поясненнями вказаних свідків, які вони надали на розгляді справи в суді.
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 04 жовтня 2020 року (а.с.5).
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до КНП "Дубровицька ЦРЛ" від 04 жовтня 2020 року (а.с.6);
Крім того, в судовому засіданні було оглянуто відеозаписи із нагрудної камери поліцейського та з відеореєстратора службового автомобіля, які були долучені працівниками поліції до матеріалів справи (а.с.8), з яких встановлено, що за кермом транспортного засобу перебував ОСОБА_1 . Також при перегляді відеозаписів вбачається, що у працівників поліції по поведінці ОСОБА_1 були підстави підозрювати, що він перебуває з явними ознаками алкогольного сп`яніння, оскільки про це свідчила його поведінка, а також нецензурні висловлювання.
Ст.245 КУпАП передбачається, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 31 Закону України від 2 липня 2015 року, № 580-VIII «Про Національну поліцію» поліція може застосовувати такі превентивні заходи, зокрема, застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, засобів фото - і кінозйомки, відеозапису.
Статтею 40 цього Закону закріплено, що поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку, а також використовувати інформацію, отриману із автоматичної фото- і відеотехніки, що знаходиться в чужому володінні, з метою: 1) попередження, виявлення або фіксування правопорушення, охорони громадської безпеки та власності, забезпечення безпеки осіб; 2) забезпечення дотримання правил дорожнього руху.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність за вказане адміністративне правопорушення настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Пункт 2.5 ПДР України зобов`язує водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відмова водія від проходження огляду на стан сп`яніння має наслідком притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Надаючи оцінку наданим в судовому засіданні показанням ОСОБА_1 , суд оцінює їх критично, оскільки в ході розгляду справи він плутався у своїх поясненнях, пояснюючи спочатку до перегляду відеозаписів, що за кермом транспортного засобу він не перебував, а згодом визнав цю обставину, що свідчить про його бажання уникнути встановленої законом відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення. Крім того, пояснення ОСОБА_1 , що автомобілем у стані алкогольного сп`яніння він не керував, а відмовився від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння, оскільки випив після зупинки автомобіля в присутності працівників поліції алкогольний напій (пиво), не є тією обставиною, яка надає право для відмови від проходження такого огляду, а тому у працівників поліції були підстави скласти відносно ОСОБА_1 адміністративний протокол за ч.1 ст.130 КУпАП, а такі пояснення ОСОБА_1 також свідчать про його бажання уникнути встановленої законом відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення, а тому приходжу до висновку, що його вина підтверджується сукупністю наявних досліджених та перевірених в судовому засіданні доказів.
При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , суд враховує характер скоєного правопорушення та особу правопорушника.
Обставин, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення суд не вбачає.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.23, 33 КУпАП, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 (десять тисяч двісті гривень) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП): код банку отримувача 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, його захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 20400,00 (двадцять тисяч чотириста гривень) грн.
Суддя: підпис
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду
Рівненської області Оборонова І.В.