
3/330/1188/2020
Справа № 330/2762/20
П О С Т А Н О В А
іменем України
"22" грудня 2020 р. Якимівський районний суд Запорізької області в складі: головуючого – Гусарової В.В. при секретарі – Колєдаєвої Л.І. за участю прокурора – Ходоровського Я.О.
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області ДСР НП України у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), депутат Якимівської селищної ради Запорізької області, прож. АДРЕСА_1 , громадянина України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу, відповідно до ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів.
05.12.2017 відбулось засідання 1 сесії 7 скликання Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області, на якому було оголошено результати виборів депутатів 7 скликання Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області та визнано повноваження депутатів, у тому числі депутата ОСОБА_1 .
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАІІ, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону.
Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Якимівської селищної ради Якимівського району, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУПАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУПАП.
Таким чином ОСОБА_1 відповідно до протоколу, будучи депутатом Якимівської селищної ради Якимівського району, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 ( яке не стосується вказаного строку подачі декларації, а стосується строку початку подачі декларацій) був зобов`язаний до 01.06.2020 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування депутат Якимівської селищної ради Якимівського району ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, шляхом заповнення відповідної форми лише 30.06.2020, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу, «фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 11.11.2020 р., оскільки саме в цей день посадовою особою органу національної поліції надається оцінка зібраним доказам в їх сукупності»..
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно подав декларацію лише 30.06.2020 р., ухилятися від подання декларації не мав наміру та своєчасно не подав, так як забув про останній день подачі декларацій.. Просив закрити справу в зв`язку із закінченням строку притягнення до відповідальності.
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, вважав, що строком виявлення вказаного правопорушення необхідно вважати дату складення протоколу, тобто 11.11.2020 р. та накласти штраф у розмірі 850 гр.
Під час судового засідання були вивчені наступні матеріали справи :
-супровідний лист від в.о. начальника відділу прокуратури області на ім`я начальника департаменту стратегічних розслідувань та заступника керівника Мелітопольскої місцевої прокуратури про направлення проекту протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцію, стосовно депутата Якимівської селищної ради Запорізької області ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП від 15.10.2020 р. ( а.с.8)
- пояснення ОСОБА_1 ( а.с.9-10,11-12)
-супровідний лист від в.о. начальника відділу прокуратури області на ім`я начальника департаменту стратегічних розслідувань та заступника керівника Мелітопольскої місцевої прокуратури про направлення матеріалів перевірки стосовно депутатів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за фактом несвоєчасного подання ними декларації за 2020 рік для вирішення питання про складання відносно них протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП від 05.08.2020 р. ( а.с.13)
- скріншот з реєстру подачі декларацій, відповідно до якого ОСОБА_1 подав декларацію 30.06.2020 р. ( а.с.14)
- лист Якимівського селищної ради на запит прокуратури від 13.07.2020 р., відповідно до якого ОСОБА_1 опублікував свою декларацію 30.06.2020 р. ( а.с.15)
- копія рішення № 1 від 05.12.2017 р. Якимівської селищної ради ( а.с.16);
- список депутатів на отримання попередження ( а.с.17)
- попередження про обмеження ( а.с.18-19)
- копія протоколу № 2 від 26.02.2020 р. тридцять п`ятої сесії сьомого скликання ( а.с.20-27)
- копія паспорта громадянина України, довідка про код ( а.с.28-31)
Судом було встановлено, що ОСОБА_1 будучі депутатом Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області, відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агенства з питань запобігання корупції був зобов`язаний до 01.06.2020 р. подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 рік, проте декларацію подала лише 05.06.2020 р.
Враховуючи наведене, депутат Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАП є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу з 01.01.2020 по 01.06.2020 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подав її несвоєчасно, лише 30.06.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУІІАП (в редакції Закону № 1700-УП від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Однак, відповідно до протоколу, від 11.11.2020 р. особа, що складала протокол вважала, що вказане правопорушення було виявлено 11.11.2020 р. ( дата складання протоколу), оскільки відповідно до протоколу : « саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка забраним доказам у сукупності».
Суд не може погодитись з вказаною позицією в зв`язку з наступним:
У відповідності до ст. 38 ч.3КупАП адміністративне стягнення завчинення порушення, пов`язаного з корупцією, а також порушень, передбачених ст. 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше 2 років з дня його вчинення.
Розгляд матеріалів адміністративної справи показав, що до справи долучено лист
Якимівського селищної ради на запит прокуратури від 13.07.2020 р., відповідно до якого ОСОБА_1 опублікував свою декларацію 30.06.2020 р. Крім того, 05.08.2020 р. під супровідний лист були направлені матеріали перевірки від в.о. начальника відділу прокуратури області на ім`я начальника департаменту стратегічних розслідувань та заступника керівника Мелітопольскої місцевої прокуратури стосовно депутатів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за фактом несвоєчасного подання ними декларації за 2020 рік для вирішення питання про складання відносно них протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП .
Тобто вказане правопорушення були виявлено значно раніше дати, що зазначена в протоколі – 11.11.2020 р. Саме дату 13.07.2020 р., за думкою суду необхідно вважати днем виявленням адміністративного правопорушення. Тобто, особа може бути притягнута до відповідальності за вказане адміністративне правопорушення не пізніше 13.10.2020 р.
Вищезазначений протокол та справа поступили до суду 16.11.2020 р., у перше судове засідання ОСОБА_1 був викликана 03.12.2020 р. ( немає відомостей щодо вручення судової повістки, та у подальшому ( 14.12.2020 р.) за клопотання правопорушника суд переніс розгляд справи на іншу дату.
Суд дійшов висновку необхідності закриття справи в зв`язку з спливом строків накладення адміністративного стягнення.
Розглянув матеріали справи, суд встановив, що вказана справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
На підставі ч.3ст 38 , ч.7 ст.247 ,283, 284 КУПАП, суд
Постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити, в зв`язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 420,40 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106)
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом 10ти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках,передбачених ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку,повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також в поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області.
Суддя: