
Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 935/2850/20
Провадження № 3/935/1912/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 грудня 2020 року м.Коростишів
Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Щербаченко І. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області, про притягнення ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Коростишів Житомирської області, громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Коростишівського районного суду Житомирської області 10.12.2020 від Коростишівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №268358 від 24.11.2020 ОСОБА_1 24.11.2020 близько 17:03 годині ухилилася від виконання своїх обов`язків, передбачених ст. 150 Сімейного кодексу України відносно своєї неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: о 17:30 годині надійшло повідомлення на лінію «102» від фельдшера Коростишівської ЦРЛ про спробу неповнолітньою суїциду наркотичними таблетками, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, подала заяву про розгляд справи без її участі /а.с.8/, а тому, відповідно до положень статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення справа розглядається за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_2 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , є дочкою ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 /а.с.7/.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 24.11.2020 її дочка ОСОБА_3 того дня, 24.11.2020, близько 1:00 години пішла від бабусі додому, пройшло близько 40 хвилин та вона захвилювалася, що дочки довго немає та вона не бере слухавку, вона пішла її шукати, але не знайшла. Після 40 хвилин пошуку їй зателефонувала її вчителька та повідомила, що бачила як її забрала швидка допомога. ОСОБА_1 пояснила, що вони є благополучною сім`єю, діти забезпечені, причин чому донька ОСОБА_3 вживала наркотичні таблетки їй невідомі, у лікарні їй повідомили, що ОСОБА_3 була доставлена в реанімаційне відділення, наразі її стан стабільний, дочка знайшла таблетки у бабусі, свою вину визнає повністю /а.с.6/.
Згідно статті 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення оцінка доказів здійснюється органом /посадовою особою/ за своїм внутрішнім переконанням, яке повинно ґрунтуватися на всебічному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Тому, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується вказаними матеріалами справи, а ОСОБА_1 не було надано жодних переконливих доводів, підтверджених відповідними доказами, які б давали суду підстави поставити під сумнів правдивість обставин, викладених у матеріалах справи.
Вирішуючи питання про накладення стягнення на ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховується характер вчинених правопорушень, рівень небезпеки вчиненого правопорушення, наслідки, що настали, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан. Обставин, що пом`якшують покарання, та, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Отже, ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні 24.11.2020 адміністративного правопорушення за частиною 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до статті 40? Кодексу України про адміністративні правопорушення, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави слід стягнути судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 23, 25, 33-35, 40?, 184, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні 24.11.2020 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок на розрахунковий рахунок UA348999980313040106000006268, отримувач коштів – УК у Коростишівському районі, код класифікації доходів бюджету – 21081100, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ 37927181.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок на користь держави на розрахунковий рахунок UА908999980313111256000026001, отримувач коштів – ГУК у м. Київ/Києві, код класифікації доходів бюджету – 22030106, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача – 899998, код за ЄДРПОУ 37993783.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов`язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя І. В. Щербаченко