Постанова № 93710397, 21.12.2020, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
21.12.2020
Номер справи
227/4403/20
Номер документу
93710397
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

21.12.2020

227/4403/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2020 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Левченко А.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від військового коменданта військової комендатури м.Покровськ, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Маріуполь Донецької області, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовця Збройних Сил України, який займає посаду помічника начальника служби ракетно-артилерійського озброєння логістики в/ч А0989,

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ

03.11.2020 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДНК-2/3489 від 31.10.2020 року вбачається, що в ході перевірки було встановлено порушення, а саме в період часу з 12.09.2020 року по 30.09.2020 року в наслідок недбалого ставлення до військової служби старшого лейтенанта ОСОБА_1 , на польовому артилерійському складі в/ч А0989, що знаходиться в с.Кам`янка Добропільського району Донецької області, були допущені порушення порядку зберігання та обліку військового майна, таким чином не вівся облік гранат по партіям, гранати Ф-1 з запалами зберігались у ящику розсипом, які розташовані на території складу хаотично, не запломбовані та не опечатані, номери партій гранат Ф-1 не вказані. Крім того на ящиках з гранатами Ф-1 відсутні інвентаризаційні відомості. Таким чином ОСОБА_1 було порушено Інструкцію обліку військового майна у ЗС України, Інструкцію з обліку, зберігання і видачі зброї та боєприпасів у ЗС України, Інструкцію з обліку майна та наказ Міністерства оборони України №16 від 10.01.2017 року «Про затвердження інструкції про особливості проведення інвентаризації стрілецької зброї, ракет та боєприпасів у ЗС України», за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.172-15 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП не визнав, посилався на те, що його не було ознайомлено з Інструкціями.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, з таких підстав.

Відповідно до п.8 розділу XV Інструкції з обліку військового майна у ЗС України встановлено, що Облік ракет усіх типів разом з комплектуючими елементами, артилерійських і стрілецьких боєприпасів, піротехнічних та імітаційних засобів у військовій частині ведеться: на складі - за номенклатурою (тип, калібр, система, вид дії, марка), за партіями їх складання (спорядження, виготовлення), роками і заводами-виробниками; у службі забезпечення - за номенклатурою.

Боєприпаси до стрілецької зброї та протитанкових засобів розсипом зберігаються в металевих коробках, які закладаються в металеві ящики або шафи, що замикаються і пломбуються або запечатуються. У кожну металеву коробку вкладаються ярлики із зазначенням кількості патронів, дати їх перерахування і особистим підписом відповідальної особи. Забороняється під час запечатування сховищ залишати ящики зі зброєю, гранатами, боєприпасами незапечатаними (пункти 4, 5 розділу V Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у ЗС України).

В матеріалах справи маються пояснення ОСОБА_1 на окремому аркуші від 31.10.2020 року вбачається, що він проходить військову службу за контрактом у в/ч А0989. З 12.09.2020 року допущений до тимчасового виконання обов`язків за посадою начальника служби ракетно-артилерійського озброєння (РАО). До його обов`язків входить забезпечення ведення пакетного обліку та зберігання майна служби РАО. В наслідок проведення інвентаризації, яка станом на 30.09.2020 року не була завершеною, при прийомі посади начальника служби РАО він майно не перераховував, у зв`язку із службовим навантаженням. Для обліку гранат Ф-1 був відряджений ОСОБА_2 , який доповів, що облік ведеться відповідно до вимог. На ящиках Ф-1 відсутні інвентаризаційні відомості, оскільки він обов`язки начальника РАО на момент проведення перевірки не виконував.

Згідно письмових пояснень ОСОБА_3 встановлено, що 26.09.2020 року т.в.о. начальника служби РАО Арцибашеву О.М. було нагадано про виконання вимог розпорядження №2022/ОКП/187/48дск від 23.09.2020 року, щодо результатів позапланової перевірки, на що останній відповів, що він на посаді менше місяця і не знає що необхідно робити з виконанням розпорядження. Таким чином на відпрацювання акту перевірки не лишилось часу та самоусунення т.в.о. начальника служби РАО Арцибашева О.М., ОСОБА_3 відпрацьовував акт перевірки опираючись на дані обліку підрозділів та даних отриманих від роботи помічника начальника служби РАО ОСОБА_2 .

Відповідно до витягу з наказу командира в/ч А0989 №332 від 12.09.2020 року, ОСОБА_1 було допущено до тимчасового виконання обов`язків за вакантною посадою начальника служби ракетно-артилерійського озброєння, озброєння логістики в/ч А0989, з 02.09.2020 року вважати таким, що прийняв та приступив до виконання службових обов`язків.

Крім того ОСОБА_1 було підписано Акт прийому передачі посади начальника служби ракетно-артилерійського озброєння логістики в/ч А0989, згідно якого останній прийняв від попереднього начальника ОСОБА_4 відповідну посаду з частково укомплектованим особистим складом та відповідним озброєнням.

Таким чином в судовому засіданні достеменно встановлено, що у військовій частині А0989 було призначено перевірку обліку, наявності та порядку зберігання гранат Ф-1 у службах забезпечення та підрозділах в/ч А0989, ОСОБА_1 відповідно до наказу командира в/ч А0989 №332 від 12.09.2020 року з 02.09.2020 року був призначений на посаду т.в.о. начальника служби ракетно-артилерійського озброєння та відповідно до Акту прийняв зазначену посаду з особовим складом та відповідним озброєнням, відповідно до пояснень інших військовослужбовців свої обов`язки виконував не належним чином, а саме самоусунувся від виконання розпорядження щодо акту перевірки.

Вказане підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ДНК-2/3489 від 31.10.2020 року, сукупними письмовими поясненнями ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , а також Актом проведення службового розслідування за фактом фіктивного виконання розпоряджень начальника штабу – першого заступника Командувача об`єднаних сил від 15.08.2020 року №Р-4370/дск, від 22.09.2020 №Р-5098/дск, неналежного проведення інвентаризації засобів ураження, надання недостовірних відомостей в щоденне донесення з технічного забезпечення.

Щодо вчинення правопорушення ОСОБА_1 в умовах особливого періоду, суд зазначає наступне.

Поняття особливого періоду, згідно Закону України «Про оборону України» визначається, як період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Указом Президента України від 30 квітня 2018 року № 116/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 квітня 2018 року «Про широкомасштабну антитерористичну операцію в Донецькій та Луганській областях» введено в дію вказане рішення Ради національної безпеки і оборони.

У відповідності до ст.12 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областях», з метою забезпечення життєво важливих інтересів суспільства і держави під час відсічі збройної агресії у зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій, військовослужбовці залучені до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганських областях.

Таким чином вбачається, що компетентними органами державної влади України визнано факт існування в державі загрози суверенітету і територіальній цілісності України, загрози життю та здоров`ю людей на території Донецької та Луганської областей, для подолання яких впроваджені заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об`єднаних сил (ООС), тобто на території Донецької області діє особливий період.

З матеріалів справи, а також наказу командира в/ч А0989 №332 від 12.09.2020 року вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на службі в Збройних Силах України.

Враховуючи наведене, дії ОСОБА_1 вчинені в умовах особливого періоду.

Таким чином, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 , необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.2 ст.172-15 КУпАП України у вигляді штрафу у розмірі ста сорока п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2465,00 грн.

Щодо стягнення з ОСОБА_1 судового збору, суд зазначає, що відповідно до ст.5 ч.1 п.12 Закону України «Про судовий збір» останній звільняється від сплати судового збору.

Керуючись ст. 221, ч.2 ст.172-15, КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИВ

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий 09 листопада 1995 року Жовтневим РВ Маріупольського МУ УМВС України в Донецькій області, до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-15 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста сорока п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 2465,00 грн. (дві тисячі чотириста шістдесят п`ять гривень 00 коп.), який слід сплатити на (IBAN) UA038999980313070106000005035, отримувач Добропільське УК/м.Добропілля/21081100, Код отримувача (ЕДРПОУ) 37755456, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету – 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету – адміністративні штрафи та інші санкції.

У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя А.М. Левченко