
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про роз`єднання позовних вимог
22 грудня 2020 року 320/10484/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Панченко Н.Д., розглянувши в місті Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
до суду звернулась ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (04071, м. Київ, вул. Ярославська 40), в якому просить суд:
визнати протиправною бездіяльність відповідача, щодо не нарахування та невиплати позивачеві як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 17.07.2018 підвищення до пенсії у розмірі, визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 додаткової пенсії в розмірі визначеному ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 та з 17.07.2018 і в послідуючому, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, підвищення до пенсії в розмірі визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі двох мінімальних заробітних плат та за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 додаткову пенсію в розмірі визначеному ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, а саме 25% від мінімальної пенсії за віком.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 22.12.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до вимог частини 3 статті 262 КАС України, підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до вимог частини 1 статті 172 КАС України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
При цьому, частиною 6 статті 172 КАС України передбачено, що суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті може роз`єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об`єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства.
Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз`єднання позовних вимог.
Отже, зазначене право суду спрямоване на забезпечення всебічного та об`єктивного розгляду і вирішення адміністративної справи протягом розумного строку.
Згідно з вимогами частини 7 статті 172 КАС України, про об`єднання справ в одне провадження або роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ в одне провадження, роз`єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу.
Відповідно до вимог частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що спільний розгляд позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії, заявлених у цій справі, в одному провадженні ускладнить та сповільнить вирішення справи, що суперечить завданням адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене суд вважає за необхідне роз`єднати позовні вимоги у справі № 320/10484/20, виділивши такі позовні вимоги як:
визнати протиправною бездіяльність відповідача, щодо не нарахування та невиплати позивачеві як непрацюючому пенсіонеру, яка проживає на території радіоактивного забруднення, за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 підвищення до пенсії у розмірі, визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та додаткової пенсії в розмірі визначеному ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;
зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 як непрацюючому пенсіонеру, яка проживає на території радіоактивного забруднення, підвищення до пенсії у розмірі, визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” дві мінімальні заробітні плати та додаткової пенсії відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі 25% від мінімальної пенсії за віком (згідно із Законом України про Державний бюджет України);
визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу з 17.07.2018 підвищення до пенсії як особі яка проживає на території радіоактивного забруднення згідно ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі двох мінімальних заробітних плат;
зобов`язати відповідача здійснити з 17.07.2018 нарахування та виплату підвищення до пенсії позивачу як непрацюючому пенсіонеру, яка проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам - в самостійні провадження.
Керуючись статтями 172, 181, 243, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Роз`єднати позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії.
2. Позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність відповідача, щодо не нарахування та невиплати позивачеві як непрацюючому пенсіонеру, яка проживає на території радіоактивного забруднення, за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 підвищення до пенсії у розмірі, визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та додаткової пенсії в розмірі визначеному ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу за період з 01.01.2014 по 02.08.2014 як непрацюючому пенсіонеру, яка проживає на території радіоактивного забруднення, підвищення до пенсії у розмірі, визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” дві мінімальні заробітні плати та додаткової пенсії відповідно до ст. 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в розмірі 25% від мінімальної пенсії за віком (згідно із Законом України про Державний бюджет України) – розглядати в межах провадження адміністративної справи № 320/10484/20.
3. Позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу з 17.07.2018 підвищення до пенсії як особі яка проживає на території радіоактивного забруднення згідно ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірі двох мінімальних заробітних плат та зобов`язання відповідача здійснити з 17.07.2018 нарахування та виплату підвищення до пенсії позивачу як непрацюючому пенсіонеру, яка проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі визначеному ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам - виділити і розглядати в окремому (самостійному) провадженні.
Передати справу до Відділу документального забезпечення і контролю (канцелярія) Київського окружного адміністративного суду для присвоєння номеру справи.
5. Копію ухвали надіслати (видати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Панченко Н.Д.