
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/43270/20-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2020 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Кузуб А.Т., прокурора Кіч О.М, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 01.04.2020, будучи особою, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, за наступних обставин.
Так, згідно з наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 22.07.2013 № 193/к ОСОБА_1 призначено з 22.07.2013 на посаду головного спеціаліста відділу підготовки інформаційних матеріалів Управління комунікативної політики та зв`язків з громадскістю Секретаріату Уповноважного Верховної Ради України з прав людини.
Відповідно до наказу від 20.07.2018 № 495к/тр ОСОБА_1 присвоєно п`ятий ранг державного службовця з 20.07.2018.
Відповідно до наказу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 04.10.2018 №681/к ОСОБА_1 звільнено з посади заступника керівника відділу управління зв`язків із громадськістю Управління зв`язків із громадськістю та інформаційних технологій Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з 22.10.2018.
Згідно примітки статті 50 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, які займають помади категорії «Б» відноситься до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Таким чином, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та суб`єктом, на якого поширується дія Закону.
Абзацом другим частини другої статті 45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом, який припинив у 2018 році виконання функцій держави, зобов`язаний був подати декларацію, особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, до 01.04.2019, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом - Реєстр), ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2018 рік 01.04.2019 року о 16 годині 44 хвилин.
Відповідно до послідовності дій ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, останній розпочав заповнення щорічної декларації за 2018 рік лише 01.04.2019 року, тобто з порушенням терміну встановленого Законом.
Правопорушення виявлено 29 вересня 2020 року.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні не визнав, підтримав свої письмові пояснення в матеріалах справи, зазначивши, що до 01.04.2019 року він не заходив до реєстру, оскільки його ніхто не попередив і він не думав, що коли він звільнявся на пенсію, то потрібно було подавати декларацію, а дізнався він про це випадково.
Прокурор Кіч О.М. в судовому засідання підтримав зміст протоколу, надав письмовий висновок у справі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності і застосувати покарання на розсуд суду.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, додатково долучені стороною захисту матеріали, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення №47-01/107/20 від 29.09.2020, даними послідовності дій користувача Реєстром декларацій на ім`я ОСОБА_1 , матеріалами з Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відносно ОСОБА_1 , іншими матеріалами справи в їх сукупності.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, її щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.
На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA488999980314080542000026007, Назва отримувача коштів: УК у Печерському районі/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/38004897, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривні 40 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38004897, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова