Ухвала суду № 93693271, 18.12.2020, Шевченківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
18.12.2020
Номер справи
466/10135/20
Номер документу
93693271
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 466/10135/20

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

18 грудня 2020 року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції м. Львова ДПП, з участю третьої особи інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону № 3 лейтенанта поліції Коваля Володимира Любомировича про скасування постанови серії ДП18 № 838115 від 26.11.2020 про накладення адміністративного стягнення,-

у с т а н о в и в:

15 грудня 2020 року на адресу Шевченківського районного суду м. Львова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції м. Львова ДПП, в якій просить суд скасувати постанову серії ДП18 № 838115 від 26.11.2020 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 у розмірі 425 гривень за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.121 КУпАП.

Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 161 КАС України.

Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Велика Палата Верховного Суду у Постанові від 18.04.2020 № 543/775/17 (№ 11-1287апп18) вказала, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.

Відповідно до положень статей 3, 5 Закону України «Про судовий збір», серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором.

Пунктом 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2020 році дорівнює 840,80 грн. (Отримувач коштів - УКуШев.р м.Льв/Шевченківський/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007662; банк отримувача – Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача – UA768999980313181206000013007; код класифікації доходів бюджету – 22030101).

Разом з тим, позивачем всупереч вимог ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додано копію квитанції про сплату судового збору на суму 420,40 грн. Сума недоплаченого позивачем судового збору становить 420,40 грн.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, а також на забезпечення архітектурної доступності приміщень судів, доступності інформації, що розміщується в суді, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Саме суд повинен перевірити, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, тощо, які додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містять відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.

Оскільки законодавством не встановлено певного порядку проставлення на розрахункових документах на переказ коштів відмітки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, то суди, виконуючи наведені вище вимоги закону, повинні перевіряти таке зарахування, використовуючи способи, передбачені законодавством, зокрема в разі необхідності отримувати таку інформацію з Державної казначейської служби України, що забезпечує казначейське обслуговування цього фонду.

Таким чином обов`язок перевірки факту зарахування судового збору покладається на суд.

Частиною десятою статті 169 КАС України визначено, що заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.

Зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, сплаченого ОСОБА_1 згідно з квитанцією від 14.12.2020 року №0.0.1940783671.1 - не встановлено.

Надана позивача квитанція від 14.12.2020 року №0.0.1940783671.1 на суму 420,40 грн. про сплату судового збору не підтверджено органами Держказначейства.

Окрім цього, згідно ч.2 ст.94 КАС письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідчена копія. Позивач долучив ксерокопію платіжного документу, що не відповідає вимогам процесуального законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі вищевикладеного, згідно з частиною 1 статті 169 КАС України, оскільки вказані недоліки перешкоджають розгляду даної позовної заяви по суті, суд вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху і надати позивачу десятиденний термін для усунення вказаних недоліків з дня отримання копії цієї ухвали.

У зв`язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених Законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків заяви буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 94, 160, 161, 169 КАС України суддя, -

п о с т а н о в и в:

позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції м.Львова ДПП, з участю третьої особи інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону № 3 лейтенанта поліції Коваля Володимира Любомировича про скасування постанови серії ДП18 № 838115 від 26.11.2020 про накладення адміністративного стягнення – залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині даної ухвали - протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог ухвали дана позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя: П. С. Невойт