
Справа № 182/6339/20
Провадження № 3/0182/2591/2020
П О С Т А Н О В А
04.12.2020 м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Клименко І. В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «АТЛАНТ», зареєстрований та проживає у АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за правопорушення передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
Відносно ОСОБА_1 26 жовтня 2020 р. державним інспектором складено протокол № 13/4.3-1975/ПТ про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 виконуючи організаційно-розпорядчі функції, допустив порушення вимог ч. 7 та 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», а саме: під час проведення з 23.10.2020 по 26.10.2020 позапланової перевірки зі здійснення державного контролю за додержанням законодавства про зайнятість та працевлаштування інвалідів у ТОВ «АТЛАНТ» (Дніпропетровська область, Нікопольський район, с. Борисівка, вул. Центральна, 119-А, ЄРДПОУ 30831802), встановлено, що звіти про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10-ПІ за 2018 рік, терміном подання до 01.03.2019, та за 2019 рік, терміном подання до 02.03.2020, до Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів не подані, що є порушенням ч. 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875 та п. 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Відповідно ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення. Склад адміністративного правопорушення - це сукупність встановлених законом об`єктивних і суб`єктивних ознак, що характеризують діяння як адміністративне правопорушення (проступок). До складу адміністративного правопорушення входять ознаки, які характеризують об`єкт, об`єктивну і суб`єктивну сторони та суб`єкта правопорушення.
Так, ч. 2 ст. 188-1 КУпАП передбачає відповідальність за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Протокол про адміністративне правопорушення складено стосовно директора ТОВ «АТЛАНТ» ОСОБА_1 . При цьому до матеріалів адміністративної справи не долучено документи, які підтверджують повноваження ОСОБА_1 , стосовно права прийняття та звільнення з роботи (посадова інструкція).
Також, будь-які докази того, що Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів не отримувало звіти про зайнятість і працевлаштування інвалідів від ТОВ «АТЛАНТ» в матеріалах справи відсутні (письмові повідомлення, листи).
Окрім того, до протоколу про адміністративне правопорушення додано ксерокопії документів – Акт за результатами перевірки, наказ по ТОВ «АТЛАНТ», пояснення ОСОБА_1 , однак додані документи не засвідчені уповноваженою особою, що позбавляє суддю можливості пересвідчитися в ідентичності цих документів, в той час, як інформація, що в них міститься, має суттєве значення під час розгляду протоколу про адміністративне правопорушення.
Докази є належними, тоді коли вони оформлені у відповідності до вимог діючого законодавства. Недотримання процесуальної форми, як наслідок впливає на доказове значення отриманих доказів.
Обов`язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Приймаючи до уваги, що посадовою особою при складанні протоколу про адміністративне правопорушення допущені порушення вимог КУпАП, які перешкоджають своєчасному, всебічному, повному і об`єктивному провадженню в справі про адміністративне порушення, суддя приходить до висновку, що адміністративна справа підлягає поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст. 221, 254, 256, 283 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП – повернути до Відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Нікопольському регіоні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області, для доопрацювання.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя: І. В. Клименко