
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
17 грудня 2020 року (11 год. 03 хв.)Справа № 280/5017/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Конишевої О.В.,
за участю секретаря судового засідання Туяк О.К.,
представників сторін:
позивача - Скрима В.А.,
відповідача - Савіщенко А.В.,
третьої особи - не з`явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ( АДРЕСА_1 , паспорт Російської Федерації №НОМЕР_1 виданий ГУ МВС Росії по Московській області 05.02.2020, код підрозділу 500-131)
до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд. 36, код ЄДРПОУ 40302133)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області (69061, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 90, код ЄДРПОУ 37834773)
про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
27.07.2020 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Шевченківського відділу реєстрації фізичних осіб по Шевченківському району управління державної реєстрації фізичних осіб Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (далі - відповідач), в якому позивач просить суд: зобов`язати Шевченківський відділ реєстрації фізичних осіб по Шевченківському району управління державної реєстрації фізичних осіб департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради вчинити певні дії, а саме: зняти з місця реєстрації проживання громадянина Російської Федерації ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою АДРЕСА_1 .
Позовна заява підписана та подана представником позивача Скримою Валерією Анатолієвною на підставі довіреності від 02.03.2020 року. В обґрунтування позову зазначено, що у зв`язку з тим, що позивач у ранньому дитинстві виїхав з батьками в іншу країну, тому не отримував паспорт громадянина України і військовий квиток, відповідно з об`єктивних причин не може надати такі документи. У зв`язку з чим вважає відмову у знятті з реєстрації місця проживання позивача є незаконною та такою, що порушує права позивача. Просить позов задовольнити.
Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, в якому щодо задоволення позовних вимог заперечив зазначивши, що так як в заяві зазначено, що позивач є громадянином України відповідно повинен надати для зняття з реєстрації всі необхідні документи, які передбачені у відповідних нормативно-правових актах, так які документи не були надані позивачем, вважає що відмова у зняття з реєстрації є правомірною, а вимоги позивача безпідставними, необґрунтованими та такими, що не узгоджуються з нормами чинного законодавства, а отже не підлягають задоволенню.
Ухвалою суду від 03.08.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою суду від перейдено до розгляду справи № 280/5017/20, за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 13.10.2020. Замінено відповідача по справі Шевченківський відділ реєстрації фізичних осіб по Шевченківському району управління державної реєстрації фізичних осіб Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради на належного відповідача Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради.
Протокольною ухвалою суду від 13.10.2020 відкладено підготовче засідання на 02.11.2020.
У зв`язку із перебуванням судді Конишевої О.В. на лікарняному підготовче засідання відкладалося на 17.11.2020.
Ухвалою суду від 17.11.2020 зупинено провадження у справі для надання сторонам часу для примирення до 17.12.2020.
Ухвалою суду від 17.12.2020 поновлено провадження у справі.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Представник третьої особи у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне.
Громадянин Російської федерації ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився у місті Запоріжжя, але згодом виїхав разом з батьками ще у дитинстві на постійне проживання до Російської федерації. Позивач досягнув віку для отримання паспорту вже після того як с батьками виїхав до іншої країни на постійне проживання. Так свідоцтво про взяття на облік фізичної особи в податковому органі ОСОБА_1 отримав 04.08.2016, тобто у віці 16 років у Російській федерації, у 2018 році отримав паспорт громадянина Російської федерації, паспорт громадянина України ОСОБА_1 не отримував.
Мешкає і зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 .
До матеріалів справи була надана відповідь Державної міграційної служби України від 10.11.2020 року №48 (вх.№8798/1/2301-20 від 17.11.2020 року) на запит адвоката щодо наявності паспорта громадянина України у позивача, тому суд не витребовув даний доказ. У відповіді зазначено, що згідно статті 16 Закону України «Про захист персональних даних» та статті 25 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» повідомляємо, що за обліками Управління ДМС України в Запорізькій області відсутні відомості про документування паспортом громадянина України ОСОБА_1 .
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме намйно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо субєктів ОСОБА_1 є власником ? частки квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Той факт, що позивач є зарестрованим за цією адресою сторонами не заперечується.
У зв`язку з постійним проживанням в Російській Федерації виявив бажання зняти своє місце проживання в Україні з реєстрації.
На підставі виданої представнику позивача довіреності позивач уповноважив свого представника на здійснення дій щодо зняття з реєстрації місця проживання за адресою АДРЕСА_1 .
02.06.2020 представник звернулась до Шевченківський відділ реєстрації фізичних осіб по Шевченківському району управління державної реєстрації фізичних осіб департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради із заявою №960-7/04-23 про зняття місця проживання ОСОБА_1 з реєстрації у вказаній квартирі.
У задоволенні заяви було відмовлено шляхом внесення службових відміток до заяв відповідно до ст. ст 7, 9-1 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", п. 26 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №207 від 02.03.2016 року з посиланням на ст. п. 9-1 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", п. 26 Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №207 від 02.03.2016 року, у зв`язку з ненаданням документу до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання та військовий квиток ОСОБА_1 .
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією України, законами чи міжнародними договорами, або підставою для їх обмеження.
Згідно зі ст. 7 Закону зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
- заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації;
- судового рішення, яке набрало законної сили про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
- свідоцтва про смерть;
- паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
- інших документів, які свідчать про припинення підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", правила здійснення реєстрації місця проживання, форми необхідних для цього документів, порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру" (далі - Правила реєстрації місця проживання) встановлено, що ці Правила визначають механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів.
Відповідно до пункту 26 Правил реєстрації місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11;
рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
свідоцтва про смерть;
повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку;
інших документів, які свідчать про припинення:
- підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні);
- підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту);
- підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
Зняття з реєстрації місця проживання на підставах, визначених в абзацах восьмому та дев`ятому цього пункту, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або за заявою власника/наймача житла або їх представників.
Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.
Разом із заявою особа подає:
документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження;
квитанцію про сплату адміністративного збору;
військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються:
документ, що посвідчує особу представника;
документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами). Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами зняття з реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним із батьків здійснюється за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
Відповідно до пункту 11 Правил реєстрації місця проживання, орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо:
особа не подала необхідних документів або інформації;
у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними;
звернулася особа, яка не досягла 14 років.
Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.
Згідно з пунктом 27 Правил реєстрації місця проживання, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.
Працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку:
приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи;
вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Датою зняття з реєстрації місця проживання осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів;
формує і вносить дані про зняття з реєстрації місця проживання особи до реєстру територіальної громади;
формує інформацію про зняття з реєстрації місця проживання особи для її передачі до Реєстру відповідно до Порядку;
оформляє і видає довідку про зняття з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 16, дітям, які не досягай 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучає раніше видану довідку про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення;
повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого внесені відомості про зняття з реєстрації місця проживання, довідку про зняття з реєстрації місця проживання, а також документи, які подавалися.
Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа подала для зняття з реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Якщо іноземець або особа без громадянства подали для зняття з реєстрації місця проживання недійсний документ, до якого вносяться відомості про місце проживання, іноземця або особу без громадянства направляють до територіального підрозділу ДМС відповідно до території обслуговування для вжиття до них заходів адміністративного впливу, а також для оформлення нового документа або внесення визначених законодавством змін у наявний документ.
Якщо зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, зазначених в абзацах третьому, сьомому - дев`ятому пункту 26 цих Правил, без надання документа, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, штамп зняття з реєстрації місця проживання особи проставляється в такому документі у разі звернення особи.
Свобода пересування та вибір місця проживання на території будь-якої держави, в якій людина перебуває на законних підставах, є одним з суттєвих особистих прав, яке прямо або побічно гарантується в ряді документів Ради Європи і підтверджується рішеннями Європейського Суду з прав людини.
Право на свободу пересування встановлене пунктами 1 і 2 статті 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Воно націлене на забезпечення будь-якій особі права на свободу пересування в межах території та право залишати цю територію, яка передбачає право поїхати в будь-яку країну на вибір цієї особи. Право людини на свободу пересування та вільний вибір місця проживання закріплене у Загальній декларації прав людини, Міжнародному пакті про громадянські і політичні права, Конституції України.
Так, ст. 13 Загальної декларації прав людини проголошує, що кожна людина має право вільно пересуватися й обирати собі місце проживання у межах кожної держави. Відповідно до ч. 1 ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, кожен, хто законно перебуває на території будь-якої держави, має право вільно пересуватися і вільно обирати місце проживання в межах цієї території. Частина 1 ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права гарантує кожному, хто законно перебуває на території будь-якої держави, у межах цієї території право на вільне пересування і свободу вибору місця проживання.
Як свідчать матеріали справи позивач є власником частки квартири за адресою АДРЕСА_1 , в якій зареєстрований, однак не проживає.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач є громадянином Російської Федерації, на момент виїзду за межі України не досяг віку в якому отримується паспорт та військовий квиток, тому паспорт громадянина України не отримував, військовий квиток не отримував, відповідно документа до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання подати відповідачу не має можливості.
Відповідач під час вирішення питання повинен дослідити та врахувати об`єктивну неможливість подачі заявниками окремих документів, передбачених Порядком, принцип верховенства права та пріоритету норм міжнародного законодавства, яке визнає за людиною право на вільний вибір місця проживання без імперативної прив`язки до країни походження.
Враховуючи встановлені обставини, суд вказує, що позивачем з об`єктивних причин не було надано зазначені відповідачем документи. Тому належним способом захисту, який відповідатиме інтересам позивачів, а також не суперечитиме закону, є зобов`язання органу реєстрації вирішити питання про зняття позивача з реєстрації місця проживання за адресою АДРЕСА_1 ,з урахуванням висновків суду.
Щодо стягнення судових витрат.
З матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що позивачем у зв`язку із розглядом даної адміністративної справи понесено судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 840,80 грн. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 6000,00 грн.
Частиною 1 ст.132 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Також, частинами 1 та 2 ст.16 КАС України встановлено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою.
Представництво в суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст.134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
У разі недотримання вимог частини п`ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.
З метою отримання професійної правничої допомоги, позивачем було укладено договір про надання правової допомоги №24/19 від 28.11.2019 з Адвокатським бюро «Валерії Скрими». Відповідно до вказаного договору Виконавець бере на себе зобов`язання надавати будь-яку правову допомогу Клієнту за його дорученням, в обсязі та на умовах, передбачених цим Договором.
Відповідно до підписаного акту здачі-приймання робіт (надання послуг) від 22.07.2020, перелік наданих юридичних послуг Виконавцем: Правовий аналіз наданих документів (1год., 1000,00 грн.), досудове врегулювання (звернення до відповідача із відповідною заявою) (1 год., 1000,00 грн.), підготовка матеріалів для позовної заяви (2 год., 2000,00 грн.), складення позовної заяви (1 год. 1000,00 грн.), подання позовної заяви1 год. 1000,00 грн.).
Представником позивача також надано до суду довідку №1/24/19 від 22.07.2020 відповідно до якої Адвокатське бюро «Валерії Скрими» підтверджує факт оплати ОСОБА_1 коштів у розмірі 6000,00 грн.
Враховуючи, що до матеріалів справи не надано банківських документів про оплату витрат на професійну правничу допомогу, суд дійшов висновку, що заявлені витрати не підтверджені належними та допустимими доказами, у зв`язку з чим в задоволенні заяви про стягнення витрат на професійну правничу допомогу необхідно відмовити.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт Російської Федерації № НОМЕР_1 виданий ГУ МВС Росії по Московській області 05.02.2020, код підрозділу 500-131) до Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд. 36, код ЄДРПОУ 40302133), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління Державної міграційної служби України в Запорізькій області (69061, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 90, код ЄДРПОУ 37834773)- задовольнити.
Зобов`язати Департамент реєстраційних послуг Запорізької міської ради зняти з місця реєстрації проживання громадянина Російської Федерації ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з адреси реєстрації: АДРЕСА_1 .
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт Російської Федерації № НОМЕР_1 виданий ГУ МВС Росії по Московській області 05.02.2020, код підрозділу 500-131) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, буд. 36, код ЄДРПОУ 40302133).
У стягненні витрат на правничу допомогу - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення виготовлено в повному обсязі 21.12.2020.
Суддя О.В. Конишева