ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2-а
___________________________
УХВАЛА
про відкриття провадження у адміністративній справі
03 вересня 2007 р. Справа № 7/206-2007
Суддя Швед С.Б., розглянувши матеріали
за позовом Комунального підприємства „Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода”, м. Ужгород
до відповідача Державної податкової інспекції у м. Ужгороді,
м. Ужгород
про скасування податкового повідомлення –рішення ДПІ у м. Ужгороді від 16.03.2007р. №0001791640/0/865/15-2/03344326/7405 про визначення до сплати податкового зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 184307,50 грн.,
ВСТАНОВИВ:
31.08.2007р. Комунальне підприємство „ВУВКГ м. Ужгорода” звернулося до суду з позовом до ДПІ у м. Ужгороді про скасування податкового повідомлення –рішення ДПІ у м. Ужгороді від 16.03.2007р. №0001791640/0/865/15-2/03344326/7405, а також податкових повідомлень від 21.05.2007р. №0001791640/1/1639/15-2/03344326/14585 та від 12.06.2007р. №0001791640/2/1939/15-2/03344326/16814 про визначення до сплати застосованих штрафних санкцій на суму 184307,50 грн. за порушення граничних строків сплати узгоджених сум податку на додану вартість.
В даному випадку предметом позову для судового розгляду у справі може бути податкове повідомлення –рішення ДПІ у м. Ужгороді від 16.03.2007р. №0001791640/0/865/15-2/03344326/7405 про застосування штрафних санкцій у сумі 184307,50 грн.
Що стосується позовних вимог у частині скасування податкових повідомлень про встановлення нових строків сплати податкового зобов’язання за наслідками процедури апеляційного узгодження сум податкових зобов’язань, то зазначені податкові повідомлення з врахуванням правових приписів п. 5.3. „б” Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001р. №253, частин четвертої та п’ятої п. 9 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби, затвердженого наказом ДПА України від 03.03.1998р. №93 у редакції наказу від 02.03.2001р. №82 та п.п. 6.4.1. „в” п. 6.4. ст. 6 Закону №2181-III не можуть бути предметом судового розгляду справи у розумінні ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки будуть анульовані автоматично у відповідній частині при скасуванні судом первинного рішення про визначення до сплати податкового зобов’язання, тому у відкритті провадження у справі у цій частині слід відмовити на підставі пункту1 частини першої статті109 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного, керуючись статтями 104 –107, пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі про скасування податкового повідомлення –рішення ДПІ у м. Ужгороді від 16.03.2007р. №0001791640/0/865/15-2/03344326/7405 про визначення податкового зобов’язання зі сплати штрафних санкцій у сумі 184307,50 грн. відкрити та прийняти справу до свого розгляду.
2. Розгляд справи призначити на 17 вересня 2007р. на 11 год. 00 хв. у попередньому судовому засіданні, яке відбудеться у приміщенні суду за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, кабінет №410.
3. Зобов’язати подати суду:
ПОЗИВАЧА –доказ про доплату судового збору у сумі 1615 грн.; податкові декларації по ПДВ за грудень 2005р., січень-грудень 2006р. та копії платіжних доручень про сплату податкових зобов’язань за цей період; копії рішень органів ДПС по скаргах; копію постанови Львівського апеляційного господарського суду від 12.05.2006р. у справі №14/5 та відомості щодо касаційного провадження по ній; доказ про набрання законної сили постановою Господарського суду Закарпатської області від 16.07.2007р. у справі 14/13 або відомості щодо апеляційного провадження по ній.
ВІДПОВІДАЧА – письмові заперечення проти позову з доказами в їх обґрунтування; облікову картку платника податку по спірних позиціях.
4. Відмовити у відкритті провадження щодо скасування податкових повідомлень ДПІ у м. Ужгороді від 21.05.2007р. №0001791640/1/1639/15-2/03344326/14585 та від 12.06.2007р. №0001791640/2/1939/15-2/03344326/16814.
5. Копію даної ухвали з інформацією про права та обов’язки сторін направити позивачу та відповідачу з копією позовної заяви та доданих до неї документів.
Неявка представника органу державної податкової служби не буде перешкодою для судового розгляду справи без його участі.
Суддя С. Швед
Витяг із Кодексу адміністративного судочинства України
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.