
Дата документу 25.11.2020
Справа № 334/6146/20
Провадження № 2-а/334/205/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2020 року м. Запоріжжя
Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Філіпової І. М.,
за участю секретаря Єременко А .В.,
представника позивача Седлярова В. С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Офісу великих платників податків Державної податкової служби про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася з позов до суду, в якому просить скасувати постанову №0053/28-10-51-06 від 19.10.2020 року про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 165-1 КУпАП, винесену начальником Східного управління Офісу великих платників податків ДПС Северін Анастасією Вікторівною, провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 718 від 12.10.2020 року - за результатами камеральної перевірки ПАТ «Запоріжжяобленерго», в.о. генерального директора якого є ОСОБА_1 , встановлено порушення ч. 8 ст. 9 розділу ІІІ Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VI, пп. 6 п. 3 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів від 20.04.2015 року №449, а саме – несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування за червень 2020 року, при граничному терміні сплати – 20.07.2020 року, фактично сплачено нараховану суму у розмірі 14 060 584,92 грн. із затримкою сплати – 36, 37, 39, 42, 43, 46, 49, 51, 53, 56, 58, 60 календарних днів, за липень 2020 року, при граничному терміні сплати -20.08.2020 року, фактично сплачено нараховану суму у розмірі 14 520917,88 грн із затримкою сплати – 29, 32, 33, 34, 35 календарних днів, за серпень 2020 року, при граничному терміні сплати – 21.09.2020 року, фактично сплачено нараховану суму у розмірі 14 995 839,70 грн із затримкою сплати 3 календарні дні, за що передбачена відповідальність за ч.4 ст. 165-1 КУпАП.
В обґрунтування позову, позивач зазначає, що вона є в.о. генерального директора з лютого 2018 року, а ведення податкового обліку, нарахування і сплата податків і зборів (обов`язкових платежів) входить до функціональних обов`язків директора з економіки та фінансів. Крім того, вказаний протокол складено з порушеннями: його було складено за відсутності ОСОБА_1 , їй не було роз`яснено її права та обов`язки, не надано можливість надати свої пояснення, протокол за результатами камеральної перевірки від 12.10.2020 року було складено 19.10.2020 року, що є порушенням вимог ст. 254 КУпАП.
У судовому засіданні представник позивача Седляров В. С. позов підтримав з підстав зазначених у позовній заяві, просив постанову скасувати, провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 займає посаду виконуючого обов`язки генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» з 19.02.2018 року, що підтверджується наказом №668 від 16.02.2018 року.
07.10.2020 року складено акт про результати камеральної перевірки ПАТ «Запоріжжяобленерго» з питання своєчасності сплати до бюджету сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, на підставі якого було складено протокол №718 від 12.10.2020 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за ч. 4 ст. 165-1 КУпАП за порушення ч. 8 ст. 9 розділу ІІІ Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VI, пп. 6 п. 3 розділу ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів від 20.04.2015 року №449, а саме – несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування ) єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування за червень 2020 року, при граничному терміні сплати – 20.07.2020 року, фактично сплачено нараховану суму у розмірі 14 060 584,92 грн. із затримкою сплати – 36, 37, 39, 42, 43, 46, 49, 51, 53, 56, 58, 60 календарних днів, за липень 2020 року, при граничному терміні сплати -20.08.2020 року, фактично сплачено нараховану суму у розмірі 14 520917,88 грн із затримкою сплати – 29, 32, 33, 34, 35 календарних днів, за серпень 2020 року, при граничному терміні сплати – 21.09.2020 року, фактично сплачено нараховану суму у розмірі 14 995 839,70 грн із затримкою сплати 3 календарні дні.
Постановою №0053/28-10-51-06 від 19.10.2020 року ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 165-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1360,00 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 165-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загально обов`язкове пенсійне страхування, утому числі авансових платежів, у сумі більше 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Дії особи, поведінка якої є предметом дослідження, у кожному випадку потрібно оцінювати у контексті положень ст. 9 КУпАП, де закріплено поняття адміністративного правопорушення.
Відповідно до цієї норми адміністративним правопорушенням (проступком) визначається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, вчинена суб`єктом правопорушення та за яку передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 14 КУпАП посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров`я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов`язків.
Відповідно до ч. 2 ст. 61 Конституції України юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Суб`єкт адміністративного правопорушення ч. 4ст. 165-1 КУпАП є спеціальним, оскільки санкція даної статті передбачає накладення штрафу саме посадових осіб підприємств, установ чи організацій.
Відповідно до наказу ПАТ «Запоріжжяобленерго» № 305-од від 17.07.2019 р. «Про розподіл обов`язків між керівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго», ведення податкового обліку, нарахування і сплата податків і зборів (обов`язкових платежів) належить до функціональних обов`язків директора з економіки та фінансів (п.п.22.2.29. п.22.2. розділу 22).
Таким чином, до функціональних обов`язків генерального директора (розділ 2) не належить обов`язок забезпечення своєчасних нарахування і сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний, зокрема, з`ясувати, чи винна дана особа в його вчиненні.
У відповідності до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно положень п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, відсутність події і складу адміністративного правопорушення є підставою для закриття провадження.
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, суд враховує, що матеріали додані до протоколу про адміністративне правопорушення не містять підтвердження того, що до повноважень ОСОБА_1 як в.о. генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго», сплати податків, а також суд враховує, що згідно наказу ПАТ «Запоріжжяобленерго» № 305-од від 17.07.2019 р. «Про розподіл обов`язків між керівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» ведення податкового обліку, нарахування і сплата податків і зборів (обов`язкових платежів) належить до функціональних обов`язків директора з економіки та фінансів. Само по собі складення протоколу про адміністративне правопорушення за відсутності інших даних, на підтвердження наявності складу правопорушення, зокрема належного суб`єкту правопорушення, не є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що провадження відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 165-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 7, 9, 14, 165-1, 247, 280 КУпАП, ст. 246,250, 251, 286 КАС України,
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Офісу великих платників податків Державної податкової служби про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності задовольнити.
Скасувати постанову №0053/28-10-51-06 від 19.10.2020 року про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 165-1 КУпАП, яка винесена уповноваженою особою, начальником Східного управління Офісу великих платників податків Державної податкової служби Северін Анастасією Вікторівною.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 165-1 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення до Третього апеляційного адміністративного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження , зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо не було скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Проголошення повного тексту рішення 27.11.2020 року о 09.00
Інформація про учасників справи відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 246 КАС України:
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ;
Відповідач: Офіс великих платників податків Державної податкової служби, код ЄДРПОУ 43141471, юридична адреса: м. Запоріжжя, вул. Дегтярівська, буд. 11г.
Суддя: Філіпова І. М.