Постанова № 93643443, 18.12.2020, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
18.12.2020
Номер справи
235/7816/20
Номер документу
93643443
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Єдиний унікальний номер справи 235/7816/20

Номер провадження 3/235/3382/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2020 року м. Покровськ

Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Варибрус В.А., розглянувши матеріали про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новоолександрівка, Красноармійського району, Донецької області, громадянина України, депутата Новотроїцької сільської ради Покровського району, Донецької області, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 було обрано депутатом Новотроїцької сільської ради Покровського району Донецької області на підставі рішення Новотроїцької сільської ради №VII/1-1 від 02.11.2015 року, визнано його повноваження та згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» на нього розповсюджується дія вказаного закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Отже, депутати сільських рад, як суб`єкти декларування, мають в обов`язковому, визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 щорічна декларація подається у період з 00:00 01 січня до 00:00 до 01 квітня року, наступного за звітним роком.

Таким чином, граничний термін подання декларацій встановлено ЗУ «Про запобігання корупції» та обмежено моментом у часі, з настанням якого пов`язана дія чи подія, яка має юридичне значення, що повністю узгоджується із положенням ч.ч. 2, 3 ст. 251 та ч. 2 ст. 252 Цивільного кодексу України.

До того ж, положення ч. 5 ст. 254 Цивільного кодексу України не можуть бути застосовані до визначення своєчасності подання декларацій, оскільки Законом України «Про запобігання корупції» не встановлено строк подання декларації роками, тижнями, днями або годинами, а обмежено конкретною датою.

За таких умов, у депутата Новотроїцької сільської ради Покровського району Донецької області ОСОБА_1 виник обов`язок до 23:59 31.05.2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік.

ОСОБА_1 мав змогу своєчасно подати щорічну декларацію за 2019 рік протягом часу з 01.01.2020 по 31.05.2020 включно (5 місяців) та виконати дії щодо перевірки заповнення та подання такої декларації на офіційному сайті НАЗК. Будучі суб`єктом декларування, останній вже не вперше виконує дії щодо заповнення та подання електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на офіційному сайті НАЗК, таким чином порядок заповнення та подання декларації йому добре був відомий.

Факт несвоєчасного подання підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2019 рік лише 09.06.2020 року. Час публікації на сайті - о 18 годині 10 хвилин.

Таким чином, депутат Новотроїцької сільської ради Покровського району Донецької області ОСОБА_1 , 09.06.2020 несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

До судового засідання ОСОБА_1 з`явився, підтвердив обставини справи, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №625 від 20.11.2020 року, визнав свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Прокурори Власенко В.В. та Філонов О.О. в судовому засіданні наполягали на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності. Просили призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.

Суддею були досліджені та належним чином оцінені наступні письмові докази:

-Протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №625 від 20.11.2020 року, відповідно до якого, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а.с.1-6);

-Лист Прокуратури Донецької області до начальника УСР в Донецькій області ДСР НП України Левітову М.О. від 29.07.2020 року, відповідно до якого, у ході моніторингу ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено факти, які дають підстави вважати, що у ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (а.с.7-8);

-Лист Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області до Голови Новотроїцької сільської ради Покровського району Донецької області про надання інформації та завірених належним чином копій документів щодо ОСОБА_1 (а.с.9-10);

-Копією списку депутатів ознайомлених з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до якого, мається особистий підпис ОСОБА_1 під №12 (а.с.11);

-Копію рішення Новотроїцької сільської ради Красноармійського району Донецької області від 02.11.2015 року №VІІ/1-1 с. Новотроїцьке про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Новотроїцької сільської ради та Новотроїцького сільського голови (а.с.13);

-Копію переліку депутатів Новотроїцької сільської ради, обраних на виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року (за порядком виборчих округів), відповідно до якого, ОСОБА_1 обрано від округу №12 (а.с.14-15);

-Скриншот з офіційного сайту декларацій щодо ОСОБА_1 (а.с.19);

-Копію науково-експертного висновку на запит Генеральної прокуратури України у справі про правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ст.172-5 КУпАП (а.с.22).

Згідно ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста, чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пп. «б», п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як депутат міської ради, є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», а тому він мав подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік за формою, що визначена НАЗК.

Натомість, з матеріалів справи та пояснень ОСОБА_1 вбачається, що вказана декларація подана ним тільки 09.06.2020 року о 18 год. 10 хв. з порушенням встановленого строку.

Приписами ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю.

Отже, суддею встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність відповідно до вимог ст.ст.34, 35, 283 КУпАП. При накладенні адміністративного стягнення враховується ступінь вини та матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст.33 КУпАП.

З урахуванням викладених обставин, думки особи, що притягається до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімально передбаченому санкцією частини статті розмірі.

Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 283-284 КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп. (Реквізити рахунку для оплати штрафу: р/р Покровський район – UA038999980313050106000005259; Отримувач коштів: Покровське УК/ Покровський район/21081100; МФО - 899998; ЄДРПОУ – 37803022; Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (Реквізити рахунку для судового збору: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ) – 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Суддя Варибрус В. А.