
Справа № 405/7341/20
3/405/1672/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Льон С.М., за участю прокурора Солопова В.Ю., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кропивницький протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, складеного відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українки, громадянки України, працюючої на посаді головного спеціаліста відділу планово – фінансової роботи, бухгалтерського обліку та відомчого контролю в Головному управління житлово – комунального господарства Міської ради міста Кропивницького, перебуваючої у декретній відкпустці, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за 1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Оперуповноваженим відділу Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України майором поліції Ротарь К.В. складено протокол №359/20 від 16.11.2020 року відносно ОСОБА_1 , в якому зазначено, що остання, будучи, у т.ч. станом на з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції», а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року до 01.04.2019 року в порушення вимог частини першої статті 45 Закону (особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме: 21.04.2019 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєному правопорушенні визнала в повному обсязі та вказала, що у період з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року перебувала у декретній відпустці та у зв`язку з тим, що не було доступу до мережі Інтернет не подала своєчасно декларацію. Вказала, що їй було відомо про необхідність подачі декларації.
Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. Також додав, що в матеріалах справи достатньо доказів, що свідчать про несвоєчасну подачу останньою декларації, будь-яких доказів щодо поважності причини несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 не надано, просив визнати останню винною у вчиненні адміністративного правопорушення та, враховуючи, що остання не притягувалась до адміністративної відповідальності, має на утриманні двох дітей, накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та її вина повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення №359/20 від 16.11.2020 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (а.п.1-8);
- розпорядженням Кіровоградського міського голови №298-К від 18.11.2009 року про призначення ОСОБА_2 на посаду спеціаліста 1 категорії відділу бухгалтерського обліку та звітності департаменту житлово – комунального господарства Кіровоградської міської ради з 19.11.2009 року (а.п.12);
- розпорядженням Кіровоградського міського голови №170-К від 28.07.2014 року ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста відділу планово – фінансової роботи, бухгалтерського обліку та відомчого контролю Головного управління житлово – комунального господарства (а.п.14);
- повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.19);
- рішенням НАЗК від 04.04.2017 року за № 124 (а.с.35-36);
- попередженням про встановлені Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на службу в органах місцевого самоврядування та її проходження та з вимогами статей 45, 46 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», з якими ОСОБА_1 ознайомлена під підпис (а.с.15, 16);
- копією декларації з сайту НАЗК (а.п.22-31);
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 19.10.2020 року, згідно яких остання вину у вчинених правопорушеннях визнала в повному обсязі (а.п.32-34).
Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 19.11.2009 року працює в Департаменті житлово – комунального господарства Кіровоградської міської ради на посаді спеціаліста 1 категорії відділу бухгалтерського обліку та звітності (а.п.12).
28.07.2014 року ОСОБА_1 переведено на посаду головного спеціаліста відділу планово – фінансової роботи, бухгалтерського обліку та відомчого контролю Головного управління житлово – комунального господарства (а.п.14);
Відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII (надалі – Закон) суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 являється суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Разом з тим, відповідно до вимог ч.1 ст. 45 Закону особи, зазначені у п.1, п.п. «а» - «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік, у порядку, встановленому цим Законом.
З урахуванням положень вищевказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування – головного спеціаліста відділу планово – фінансової роботи, бухгалтерського обліку та відомчого контролю Головного управління житлово – комунального господарства ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію за 2018 рік з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 року по 00 год. 00 хв. 01.04.2019 року.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2018 рік ОСОБА_1 як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі 21.04.2019 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – несвоєчасно.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, будучи суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», своєчасно не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП України.
При накладенні стягнення, суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
При визначенні виду і розміру стягнення, вважаю необхідним врахувати характер скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність обставин при розгляді справи в суді не встановлено.
З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення, у вигляді штрафу. Разом з тим, враховуючи, що особа раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, вважаю за можливе призначити штраф мінімального розміру, що забезпечить функцію запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.12 ЗУ «Про запобігання і протидії корупції», ч.2 ст. 172-6, ст.ст. 283,284, 285,294 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,-
ПОСТАВОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень), за наступними реквізитами: номер рахунку UA338999980313000106000011002, одержувач: УК у м.Кроп./м.Кропивницький/21081100, код одержувача – 38037409, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку 899998.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420,40 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Ленінський районний суд м. Кіровограда
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Світлана Михайлівна Льон