
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/3044/20
14 грудня 2020 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Подлісної І.М. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Зборівської міської ради Зборівського району Тернопільської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Зборівської міської ради Зборівського району Тернопільської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 звернувся до міського голови Зборівської міської ради Максимів Руслана Сергійовича, із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2,0000 га, кадастровий номер 6122689800:01:002:0069 розташовану за адресою: с. Вільшанка, Зборівський район, Тернопільська область. Зборівською міською радою було надіслано, відповідь на адвокатський запит №496/02-21 від 06.08.2020 року, в якій повідомлено: «У зв`язку із надходженням великої кількості заяв від громадян, зокрема щодо безоплатної приватизації земельних ділянок - заява ОСОБА_1 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2,0000 га, кадастровий номер 6122689800:01:002:0069» буде розглянута на черговому засідання сесії Зборівської міської ради, яке відбудеться 20.08.2020 року». А вказане чергове засідання сесії не відбулося. Тому, позивач вважає таку бездіяльність Зборівської міської ради протиправною, що слугує підставою для звернення до суду.
Ухвалою від 19.10.2020 судом прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) судом вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Відповідачу надано п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.
Ухвалою суду від 10.11.2020 ухвалено справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін у судове засідання та призначено судове засідання на 14.12.2020 о 10:00 год.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, подавши до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час, дату і місце розгляду справи. Причини неявки суд не повідомив.
Частиною шостою статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Згідно п.1 ч.3 ст. 205 КАС України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Відповідно до частини 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи положення ч.3 ст.194, ч.3 ст.205 та ч.4 ст. 229 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав розгляду справи в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, розглянувши адміністративну справу, вивчивши зміст позовної заяви, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Судом встановлено, що 06.02.2020 ОСОБА_1 звернувся до Міського голови ОСОБА_2 із заявою про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею - 2,0000 га, за кадастровим номером 6122689800:01:002:0069, із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення (землі запасу-пасовище), яка розташована в межах населеного пункту с. Вільшанка Зборівського району Тернопільської області.
До заяви було додано: копію викопіювання з кадастрової карти; копію паспорта та РНОКПП.
Зборівська міська рада надала дозвіл ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського площею 2,0000 га за рахунок земель комунальної власності сільськогосподарського призначення (землі запасу-пасовище), розташованої в межах населеного пункту с. Вільшанка, Зборівського району Тернопільської області, що підтверджується рішенням №3488 від 20.02.2020 року восьмого скликання сорок третьої сесії Зборівської міської ради Зборівського району Тернопільської області.
Довідкою від 10.03.2020, виданою в.о. старости М.Я. Жук, підтвердженого, що гр. ОСОБА_1 , не скористався правом на безоплатну передачу йому у власність земельних ділянок із земель Ярчівецької сільської ради в межах норм безоплатної приватизації відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; ведення особистого селянського господарства.
Так, 10.03.2020 ОСОБА_1 , звернувся із заявою до Державного підприємства «Тернопільський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», який знаходиться за адресою: (46002, вул. Лисенка, 20а, м. Тернопіль, Тернопільська область), про виготовлення «Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 , площею 2,0000 га у власність для ведення особистого селянського господарства, розташованої в межах населеного пункту с. Вільшанка, Ярчовецької сільської ради, Зборівського району Тернопільської області».
Згідно з акту прийому - передачі межових знаків на зберігання від 21.04.2020р., вказано що межі земельної ділянки за кадастровим №6122689800:01:002:0069, яка знаходиться в межах населеного пункту с.Вільшанка, Ярчовецької сільської ради, Зборівського району, Тернопільської області, площею 2,0000 га наданої користувачу земельної ділянки ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства закріпленні в натурі (на місцевості) межовими знаками встановленого зразку III- виду, у кількості 31 шт.; набувач земельної ділянки претензій щодо меж та конфігурації земельної ділянки не має; власниками/користувачами суміжних земельних ділянок претензій до існуючих меж не заявлено; межові знаки пред`явлені та передані на зберігання ОСОБА_1 .
21.04.2020 року сформованого за № НВ-6112747132020 Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку ОСОБА_1 , за кадастровим номером 6122689800:01:002:0069 на земельну ділянку за цільовим призначенням - 16.00 Землі запасу (земельні ділянки кожної категорії земель, які не наданні у власність або користування громадянам чи юридичним особам).
В подальшому, 13.05.2020 року ОСОБА_1 звернувся до міського голови Зборівської міської ради Максимів Руслана Сергійовича, із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2,0000 га, кадастровий номер 6122689800:01:002:0069 розташовану за адресою: с. Вільшанка, Зборівський район, Тернопільська область.
Проте, відповідачем, не було прийнято відповідного рішення (погоджено/скасовано), в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,0000 га, кадастровий номер 6122689800:01:002:0069, та передачі її у власність для ведення особистого селянського господарства, із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення (землі запасу-пасовище) розташованої в межах населеного пункту с. Вільшанка, Ярчівецької сільської ради, Зборівського району Тернопільської області.
Адвокат Янчишин Володимир Йосифович, діючи в інтересах ОСОБА_1 , звернувся з адвокатським запитом вих.42 від 27.07.2020р., до відповідача, в якому просив надіслати копії усіх матеріалів за заявою гр. ОСОБА_1 , щодо надання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства - 2,0000 га, як знаходиться у межах с.Вільшанка Зборівського району Тернопільської області за кадастровим номером 6122689800:01:002:0069; та повідомити на якій стадії затвердження знаходиться земельна справа ОСОБА_1 .
Як видно з матеріалів справи, Зборівською міською радою було надіслано, відповідь на адвокатський запит №496/02-21 від 06.08.2020 року, в якій повідомлено: «У зв`язку із надходженням великої кількості заяв від громадян, зокрема щодо безоплатної приватизації земельних ділянок - заява ОСОБА_1 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2,0000 га, кадастровий номер 6122689800:01:002:0069» буде розглянута на черговому засіданні сесії Зборівської міської ради, яке відбудеться 20.08.2020 року». А вказане чергове засідання сесії не відбулося.
Не погодившись із такою бездіяльністю відповідача, ОСОБА_1 звернувся до суду із даним позовом.
Визначаючись щодо спірних правовідносин, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст.3 Земельного кодексу України, земельні відносини регулюються Конституцією України, вказаним Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Частина 2 статті 22 Земельного кодексу України передбачає, що до земель сільськогосподарського призначення належать: сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги).
При цьому, п. "а" ч.3 ст.22 Земельного кодексу України визначено, що землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Згідно з пунктом в ч.3 ст. 116 Земельного кодексу України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
Відповідно до пункту б ч.І ст. 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Частинами 6, 7 ст. 118 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно ч. 8 ст. 118 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.
Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов`язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (ч. 1 ст. 186-1 Земельного кодексу України).
Відповідно до ч. 4 ст. 186-1 Земельного кодексу України розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту, а щодо земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов`язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, розробник подає оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на погодження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а до органів, зазначених у частині третій цієї статті, - завірені ним копії проекту.
Частина 5 ст. 186-1 Земельного кодексу України визначає, що органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов`язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.
Згідно до ч. 6 ст. 186-1 Земельного кодексу України підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
Виходячи із вище викладеного, Зборівська міська рада повинна у двотижневий строк з дня отримання 13.05.2020 року заяви про погодження проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею - 2,0000 га, за кадастровим номером 6122689800:01:002:0069.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін (ч.7 ст. 118 Кодексу).
Відповідно до частин 9,10 ст. 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов`язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
У відповідності до ч. 1 ст. 33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських рад у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища належать, в т.ч. делеговані повноваження: організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою (пункт 9).
Згідно із ст.ст. 12,42 Закону України "Про місцеве самоврядування" сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста; забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади; представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державним и органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства.
Частиною 1 статті 122 Земельного кодексу України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
В силу норм Земельного кодексу України, передача земельної ділянки, без її формування, шляхом розроблення документації із землеустрою неможлива, оскільки законодавством встановлений чіткий механізм передачі земельних ділянок у власність із земель державної чи комунальної власності у власність громадян, якому передує процедура формування земельної ділянки та її державна реєстрація шляхом присвоєння кадастрового номера.
Частиною 1 статті 50 Закону України "Про землеустрій" передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об`єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки.
За правилами ч.2-3 ст.50 цього Закону, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.
Висновком про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 03.04.2020 року №5863/82020 «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянину ОСОБА_1 площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту с. Вільшанка, Ярчівецької сільської ради Зборівського району Тернопільської області», погоджується.
Відповідно до частин 1, 2, 4 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Водночас, відповідно до статті 2 КАС, суд перевіряє, зокрема, чи діяв відповідач обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Отже, наявні підстави для захисту прав позивача шляхом визнання протиправною бездіяльності Зборівської міської ради Зборівського району Тернопільської області (код ЄДРПОУ - 04058410), щодо невирішення заяви ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) від 13.05.2020 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,00 га за кадастровим номером 6122689800:01:002:0069, розташованої в с. Вільшанка, Зборівський район, Тернопільської області. Та зобов`язання відповідача повторно розглянути заяву від 13.05.2020 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,00 га за кадастровим номером 6122689800:01:002:0069, розташованої в с. Вільшанка, Зборівський район, Тернопільської області.
Водночас, суд звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (заява № 65518/01; від 06.09.2005; пункт 89), "Проніна проти України" (заява № 63566/00; 18.07.2006; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (заява № 4909/04; від 10.02.2010; пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; 09.12.1994, пункт 29).
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статей 9, 77 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Відповідно до частини другої статті 9 КАС суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
З урахуванням наведеного, позовні вимоги ОСОБА_1 до Зборівської міської ради Зборівського району Тернопільської області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії, є обґрунтованими та доведеними та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до вимог статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.
У відповідності ст. 139 КАС України, відшкодуванню позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає сплачена сума судового збору у розмірі 840,80 грн. згідно квитанції №358 від 12.10.2020.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Зборівської міської ради Зборівського району Тернопільської області (код ЄДРПОУ - 04058410), щодо невирішення заяви ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ) від 13.05.2020 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення йому у власність земельної ділянки площею 2,00 га за кадастровим номером 6122689800:01:002:0069, розташованої в с. Вільшанка, Зборівський район, Тернопільської області.
Зобов`язати Зборівську міську раду Зборівського району Тернопільської області (код ЄДРПОУ - 04058410) повторно розглянути заяву від 13.05.2020 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_1 земельної ділянки площею 2,00 га за кадастровим номером 6122689800:01:002:0069, розташованої в с. Вільшанка, Зборівський район, Тернопільської області.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Зборівської міської ради Зборівського району Тернопільської області сплачений судовий збір в розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок, відповідно до квитанції № 358 від 12.10.2020.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 16 грудня 2020 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідач:
- Зборівська міська рада Зборівського району Тернопільської області (місцезнаходження/місце проживання: вул. Б. Хмельницького, 13,м. Зборів,Тернопільська область,47201 код ЄДРПОУ/РНОКПП 04058410).
Головуючий суддя Подлісна І.М.