Рішення № 93626117, 18.12.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2020
Номер справи
420/6494/20
Номер документу
93626117
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/6494/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Глуханчука О.В., розглянувши за правилами загального позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

17 липня 2020 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якому позивач просить суд:

1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 року на підставі подання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року № 604;

2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії згідно подання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року № 604 з урахуванням посадового окладу у розмірі 6910, 00 грн.;

3) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити виплату суми недоплаченої пенсії з 01.01.2018 року;

4) стягнути з відповідача сплачений позивачем судовий збір у розмірі 847, 20 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що він перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років. У січні 2018 року на підставі приписів ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, пункту 4 Порядку № 45, позивач набув право на перерахунок пенсії відповідно до постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103. З 01.01.2018 року проведений перерахунок пенсії позивачу на підставі наданої Одеським обласним військовим комісаріатом довідки про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, за нормами, чинними на 01.03.2018 року.

Однак, як вказує позивач, у зазначеній довідці помилково вказаний розмір посадового окладу по 25 тарифному розряду, замість 37 тарифного розряду.

Виявивши зазначену помилку, 02.07.2019 року позивач звернувся з заявою до Департаменту Фінансів Міністерства оборони України.

23.07.2019 року на адресу Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надіслано звернення правильності визначення розміру посадового окладу для перерахунку пенсії.

07.08.2019 року на адресу відповідача Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки надано подання від 05.08.2019 року №604 про перерахунок пенсії з урахуванням виправленого посадового окладу в розмірі 6910, 00 грн.

Однак, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області відмовлено в проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 року на підставі подання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року № 604, що стало підставою звернення позивача до суду з даним позовом.

Так, позивач вважає дії відповідача неправомірними, та такими, що порушують його право на пенсію у розмірі, визначеному законом, з урахуванням посадового окладу у розмірі 6910, 00 грн., який визначений згідно подання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року № 604.

Ухвалою суду від 22 липня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження з розглядом справи без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України. Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідач копію ухвали суду від 22 липня 2020 року про відкриття провадження у справі № 420/6494/20 отримав в приміщенні суду 27 липня 2020 року, що підтверджується розпискою про отримання документів в суді.

Однак, у встановлений судом строк, відповідач відзив на адміністративний позов не надав, з клопотаннями/заявами щодо продовження строку на подання відзиву до суду не звертався.

Ухвалою від 22 липня 2020 року суд витребував від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) в частині, що стосується предмету спору, для долучення до матеріалів справи.

Копію ухвали суду від 22 липня 2020 року про витребування доказів відповідач отримав в приміщенні суду 27 липня 2020 року, однак станом на 26 серпня 2020 року ухвалу суду не виконав.

Отже, витребувані судом матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 відповідачем до суду не надані.

Разом із тим, відсутність вказаних матеріалів перешкоджала з`ясуванню обставин у справі та розгляду справи у строк, визначений ст. 263 КАС України.

Ухвалою від 26 серпня 2020 року суд постановив:

залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040; 65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 6);

розгляд адміністративної справи № 420/6494/20 проводити за правилами загального позовного провадження;

розпочати спочатку розгляд адміністративної справи № 420/6494/20 зі стадії відкриття провадження у справі;

встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення цієї ухвали;

встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив;

встановити третій особі семиденний строк з дати отримання цієї ухвали для подання пояснень до позовної заяви та семиденний строк з дати отримання відзиву на позовну заяву для подання пояснень щодо відзиву;

витребувати повторно від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) в частині, що стосується предмету спору, для долучення до матеріалів справи;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області надати до Одеського окружного адміністративного суду витребувані докази протягом семи днів з дня отримання копії даної ухвали.

10 вересня 2020 року відповідачем надано до суду відзив та позовну заяву та витребувані судом докази (а.с. 32-54).

Відповідно до відзиву, відповідач проти задоволення позову заперечує, з позовними вимогами не погоджується, вважає їх безпідставними, з огляду на наступне.

Так, відповідач вказує на те, відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Закон № 2262-ХІІ) в редакції від 01.01.2017, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. 30.08.2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 704, відповідно до якої затверджено нові схеми тарифних розрядів зазначених осіб. На виконання Постанови № 704 та положень ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, 21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб”. За цією постановою пенсії, призначені згідно Закону № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 року підлягали перерахунку з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 704.

Відповідно до положень Порядку № 45, ГУ ПФУ здійснює перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від уповноваженого структурного підрозділу, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку.

Як зазначає відповідач, Одеським обласним військовим комісаріатом Головному управлінню передана довідка від 03.04.2018 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку Позивачу пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” за нормами, чинними на 01.03.2018.

На підставі викладеного відповідач стверджує, що управлінням на виконання вимог ч. 4 ст. 63 Закону №2262 та Постанови №103 здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою з урахуванням посадового окладу в сумі 5220 грн., окладу за військовим (спеціальним) званням в сумі 1410 грн. та надбавки за вислугу років в сумі 3315 грн.

Щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі подання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року № 604 з урахуванням посадового окладу у розмірі 6910,00 грн., відповідач також зазначив наступне.

Чинним законодавством України визначено порядок здійснення перерахунку пенсій, відповідно до Закону № 2262-ХІІ, яким встановлено чіткий механізм здійснення перерахунку пенсії. Відповідач вказує, що Головне управління призначає/перераховує пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить.

Рішенням Окружного адміністративно суду міста Києва від 12.12.2018 року по справі № 826/3858/18, яке набрало законної сили 05.03.2019 року, було визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 постанови № 103, проте Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру грошового забезпечення та проведення перерахунку не приймалося, таким чином положення Порядку №45 не були дотримані.

У зв`язку з викладеним, Пенсійний фонд України листом від 22.07.2019 року № 22177/02-12 звернувся до Міністерства соціальної політики для надання роз`яснення щодо підстав для проведення перерахунку пенсій відповідно до Постанови № 103 згідно з повторно наданими довідками про розмір грошового забезпечення. У відповідь на вказане звернення, Міністерство соціальної політики України листом від 21.08.2019 року № 15308/0/2-19/54 підтримало позицію Пенсійного фонду України щодо відсутності підстав для проведення перерахунку пенсій.

За таких обставин відповідач вважає, що у Головного управління відсутні правові підстави для проведення перерахунку пенсії Позивачу на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 05.08.2019, відтак позовні вимоги Позивача є необґрунтованими та безпідставними.

З боку третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, пояснення на позовну заяву або відзив до суду не надходили.

Інші заяви по суті справи учасниками справи не надавались, додаткові докази не надходили.

Ухвалою від 06 жовтня 2020 року, занесеною до протоколу судового засідання, продовжено шістдесятидений строк проведення підготовчого провадження у справі на тридцять днів. Підготовче засідання відкладено на 03 листопада 2020 року - 10 год. 00 хв.

Ухвалою суду від 03 листопада 2020 року закрито підготовче провадження в адміністративній справі № 420/6494/20 та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судове засідання, призначене на 19 листопада 2020 року, учасники справи не з`явились, про місце, дату та час підготовчого засідання повідомлені належним чином та своєчасно.

В матеріалах справи наявне клопотання представника позивача щодо розгляду справи за відсутності сторони позивача.

Представник відповідача також надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Третя особа причини неявки свого представника не повідомила.

Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

У відповідності з ч. 1 ст. 205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно з ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

З урахуванням вищенаведеного, суд ухвалив рішення розглянути справу в порядку письмового провадження 18 грудня 2020 року за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши подані сторонами заяви по суті справи і докази на їх обґрунтування, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, судом встановлено наступне.

З 02.12.1995 року позивачу, підполковнику ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільненому з військової служби у запас за пп. “б” (за віком) п. 65 Тимчасового положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” у розмірі 71 % грошового забезпечення (вислуга років 27). Пенсійна справа №ЮО088294-Міноборони (а.с. 42-43, 46-49).

Під час призначення пенсії до складу грошового забезпечення для обчислення пенсії враховано такі складові:

- посадовий оклад;

- оклад за військове звання;

- процентна надбавка за вислугу років - 40 %;

- надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі - 50 %;

- премія – 10%.

Основний розмір пенсії 71 % грошового забезпечення (вислуга років 27).

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №704, яка набрала чинності 1 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 103, пунктами 1, 2 якої встановлено, перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до Постанови № 704.

03 квітня 2018 року Одеським обласним військовим комісаріатом видано на ім`я ОСОБА_1 Довідку № ЮО88294 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, згідно якої відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103, розмір посадового окладу, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами чинними станом на 01.03.2018 року, становить:

Посадовий оклад – 5220,00 грн.;

Оклад за військовим званням (підполковник) – 1410, 00 грн.;

Надбавка за вислугу років (50 %) – 3315, 00 грн. (а.с. 51 зворот.стор.)

На підставі цієї довідки, згідно наявного в матеріалах справи Перерахунку пенсії, пенсійна справа № ЮО088294-Міноборони, у квітні 2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року.

Підставою перерахунку зазначено: постанова КМУ №704, постанова КМУ №103 від 21.02.2018 року пункт 1, перерахунок з 01.01.2018 року (а.с. 44).

Згідно вказаного перерахунку, пенсія позивача за вислугу років перерахована із урахуванням таких складових грошового забезпечення:

- посадовий оклад - 5220,00 грн.;

- оклад за військове звання - 1410,00 грн.;

- процентна надбавка за вислугу років 50 % - 3315,00 грн;

- премія – 0 %.

Основний розмір пенсії: 70 % грошового забезпечення (вислуга років 27).

Таким чином, під час перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року на підставі постанови КМУ №103 від 21.02.2018 року у складі грошового забезпечення для обчислення пенсії враховано такі складові: посадовий оклад; оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років.

Перерахунок пенсії проведений на підставі довідки Одеського обласного військового комісаріату № ЮО88294 від 03 квітня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України (а.с. 51 зворот.стор.).

23 липня 2019 року на звернення позивача Департамент Фінансів Міністерства оборони України скерував на адресу Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки лист №0290/П-1148/997 щодо правильності визначення розміру посадового окладу для перерахунку пенсії. У листі повідомляється, що відповідно до штату № 31/001, Схеми розмірів посадових окладів за посадами офіцерського складу військових представництв Міністерства оборони України, затвердженої начальником Генерального штабу Збройних Сил України 21 липня 2011 року, та наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 “Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України”, з 01.03.2018 оклад за посадою начальника 112 військового представництва Міністерства оборони України (II категорія) відповідає 37 тарифному розряду і становить 6910 грн.

У зв`язку з викладеним в листі зазначено про необхідність Військовому комісару Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки доручити відповідним посадовим особам перевірити правильність визначення розміру посадового окладу для перерахунку пенсії ОСОБА_1 та, в разі необхідності, надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір його грошового забезпечення (а.с. 5, 53).

30 липня 2019 року за вхід. №7248 лист Департаменту Фінансів Міністерства оборони України від 23 липня 2019 року №0290/П-1148/997 надійшов на адресу Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

05 серпня 2019 року Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки складено на ім`я ОСОБА_1 Подання №604 про перерахунок пенсії на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення № ЮО88294 від 05 серпня 2019 року та листа Департаменту Фінансів Міністерства оборони України від 23.07.2019 року №0290/П-1148/997 (а.с. 52).

Згідно вказаного Подання розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови КМУ від 30.08.2018 року №704 слід перерахувати з урахуванням посадового окладу у розмірі 6910, 00 грн. (37 тарифний розряд відповідно до листа Департаменту Фінансів Міністерства оборони України від 23.07.2019 року №0290/П-1148/997).

05 серпня 2019 року Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки складено на ім`я ОСОБА_1 Довідку № ЮО88294 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 року №704, за нормами чинними станом на 01.03.2018 року, за посадою ВП МО України (а.с. 53 зворот.стор.).

Відповідно до цієї довідки, грошове забезпечення за відповідною (аналогічною) посадою, яку обіймав позивач, складається з:

- посадовий оклад у розмірі 6900, 00 грн.;

- оклад за військовим званням (підполковник) – 1410, 00 грн.;

- надбавка за вислугу років 50 % - 4160, 00 грн.

Вказану довідку № ЮО88294 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки разом із Поданням від 05 серпня 2019 року №604 про перерахунок пенсії з урахуванням виправленого посадового окладу в розмірі 6910, 00 грн., подано до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

Вказані обставини не заперечуються відповідачем та підтверджуються матеріалами пенсії справи позивача, наданими до суду відповідачем (а.с. 41-53).

Листом від 25 жовтня 2019 року №2598/П-1 на звернення позивача щодо перерахунку пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило, що перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки не проводився.

В обґрунтування відповіді в листі зазначено, що Головному управлінню 07.08.2019 Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки було надано подання від 05.08.2019 № 604 про перерахунок пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим, категоріям осіб” з урахуванням виправленого посадового окладу у розмірі 6910,00 грн. У зв`язку з тим, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, пункти 1 і 2 Постанови № 103 визнані протиправними та нечинними, а інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося, перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки не проводився. До законодавчого врегулювання вказаного питання підстави для перерахунку пенсії відсутні (а.с. 8).

Вважаючи своє право порушеним діями Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 року на підставі подання Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року № 604 з урахуванням посадового окладу у розмірі 6910, 00 грн., позивач звернувся до суду із цим позовом.

Вирішуючи спірні правовідносини, надаючи юридичну кваліфікацію встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є, зокрема Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон №2262-ХІІ).

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

30.08.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704, якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 10, ця постанова набирала чинності з 1 січня 2018 року.

Отже, з набранням чинності постановою КМУ від 30.08.2017 року № 704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова № 103).

Пунктом 1 Постанови № 103 передбачено перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 2 Порядку №45, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

У відповідності з абз. 1 п. 3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови КМУ № 103 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

З огляду на наведені норми законодавства, з 01.01.2018 року, перерахунок пенсії військовослужбовців здійснювався з урахуванням таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, відповідно до вимог Постанови КМУ № 103.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови КМУ від 21.02.2018 р. №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008р. № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов`язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

При цьому, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (зі змінами), затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

З огляду на наведені норми законодавства, суд зазначає, що перерахунок пенсії здійснюється в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, на підставі даних довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби.

З 01.01.2018 року по 05.03.2019 року перерахунок пенсії військовослужбовців здійснювався з урахуванням таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, відповідно до вимог Постанови № 103.

Статтею 9 Закону №2011-XII визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону №2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять:

- посадовий оклад, оклад за військовим званням;

- щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

- одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Як вбачається з матеріалів справи, наказом заступника Міністра оборони України по озброєнню – начальника озброєння Збройних Сил України від 23 листопада 1995 року №0231 (по особовому складу) підполковник ОСОБА_1 звільнений з військової служби у запас за пп. “б” (за віком) п. 65 Тимчасового положення про проходження військової служби особами офіцерського складу з посади начальника 112 військового представництва Міністерства оборони України (а.с. 47).

В листі Департаменту Фінансів Міністерства оборони України від 23 липня 2019 року №0290/П-1148/997 повідомляється, що відповідно до штату № 31/001, Схеми розмірів посадових окладів за посадами офіцерського складу військових представництв Міністерства оборони України, затвердженої начальником Генерального штабу Збройних Сил України 21 липня 2011 року та наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 “Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України”, з 01.03.2018 оклад за посадою начальника 112 військового представництва Міністерства оборони України (II категорія) відповідає 37 тарифному розряду і становить 6910 грн. (а.с. 53).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (із змінами), з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України, наказом Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 установлені тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 березня 2018 року.

Отже, з 01.03.2018 оклад за посадою начальника 112 військового представництва Міністерства оборони України (II категорія) відповідає 37 тарифному розряду і становить 6910 грн.

Натомість, як вбачається з матеріалів справи, в Довідці Одеського обласного військового комісаріату № ЮО88294 від 03 квітня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, помилково зазначено, що посадовий оклад за відповідною посадою – начальника військового представництва Міністерства оборони України (ВП МО України) за нормами чинними на 01.03.2018 року становить 5220, 00 грн.

Разом із тим, на підставі листа Департаменту Фінансів Міністерства оборони України від 23 липня 2019 року №0290/П-1148/997, Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки видано на ім`я ОСОБА_1 Довідку від 05 серпня 2019 року № ЮО88294 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 року №704, за нормами чинними станом на 01.03.2018 року, згідно якої посадовий оклад за посадою ВП МО України складає 6900, 00 грн.

Таким чином, позивач має право на перерахунок пенсії на підставі даних Довідки від 05 серпня 2019 року № ЮО88294 про розмір грошового забезпечення.

При цьому, суд зазначає, що це право позивача на перерахунок пенсії виникає для позивача не у зв`язку з черговою зміною розміру складових грошового забезпечення для такого перерахунку, а на підставі тієї ж постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до п. 9 Порядку № 45, Пенсійний фонд України та його головні управління мають право перевіряти правильність складення довідок.

Водночас, права самостійно визначати складові та розмір грошового забезпечення осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, Пенсійний фонд України та його головні управління не мають.

Перерахунок пенсії здійснюється на підставі даних довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби.

Довідка від 05 серпня 2019 року № ЮО88294 про розмір грошового забезпечення носить уточнюючий характер, у зв`язку із раніше допущеною помилкою, та також видана на підставі постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704, відповідно до норм Порядку №45.

Проте, відповідач відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі цієї довідки, посилаючись на те, що після визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 Постанови № 103 інших рішень Уряду про умови і порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося.

Однак, суд не приймає вказані доводи відповідача, оскільки, по-перше, право позивача на перерахунок пенсії згідно довідки від 05 серпня 2019 року № ЮО88294 не пов`язане зі скасуванням пунктів 1, 2 Постанови № 103 (щодо врахування додаткових складових грошового забезпечення), навпаки стосується розміру основного виду грошового забезпечення (посадовий оклад), який підвищено на підставі постанови КМУ від 30.08.2017 року № 704.

При цьому, з 01.01.2018 року по 05.03.2019 року перерахунок пенсії військовослужбовців здійснювався з урахуванням таких видів грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, відповідно до вимог Постанови № 103.

По-друге, до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Що стосується періоду, з якого позивач має право на перерахунок пенсії на підставі даних Довідки від 05 серпня 2019 року № ЮО88294 про розмір грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Таким чином, пенсія позивача підлягає перерахунку на підставі Довідки від 05 серпня 2019 року № ЮО88294 про розмір грошового забезпечення з 01.01.2018 року (дата набрання чинності постановою КМУ від 30.08.2017 року № 704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців).

Згідно із частинами першою та другою статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ, Суд).

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-VI “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” суди застосовують при розгляді справ Конвенцію і практику ЄСПЛ як джерело права.

За змістом правової позиції ЄСПЛ у справі “Кечко проти України” (рішення від 8 листопада 2005 року) у межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство. Однак якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти в цих виплатах, доки відповідні положення є чинними. Тобто органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов`язань.

Верховний Суд України у своїх рішеннях неодноразово вказував на те, що відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення будь-яких виплат (постанови Верховного Суду України від 22 червня 2010 року у справі № 21-399во10, від 7 грудня 2012 року у справі № 21-977во10, від 3 грудня 2010 року у справі № 21- 44а10).

Вищезазначена правова позиція висловлена Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду й у рішенні від 17.12.2019 року та Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 24.06.2020 року у справі №160/8324/19, яку суд враховує при розгляді даної справи.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії позивача з 01.01.2018 року на підставі Довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року №ЮО88294.

Крім того, для належного захисту порушених прав позивача суд вважає необхідним зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.01.2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі Довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року №ЮО88294 з урахуванням посадового окладу у розмірі 6910, 00 грн.; а також провести перерахунок та виплату недоплаченої пенсії з 01.01.2018 року (із врахуванням раніше виплачених сум).

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, у відповідності до приписів ст. 139 КАС України, розподіл судових витрат здійснюється на користь позивача у розмірі 840,80 грн., де 840, 80 - ставка судового збору сплачена позивачем за звернення до суду із цим позовом.

Керуючись ст.ст. 2, 5-9, 72, 74-77, 90, 139, 242-246, 255, 262, 291, 295, 297 КАС України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії – задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року на підставі Довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року №ЮО88294.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.01.2018 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі Довідки Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 05.08.2019 року №ЮО88294 з урахуванням посадового окладу у розмірі 6910, 00 грн.; а також провести перерахунок та виплату недоплаченої пенсії з 01.01.2018 року із врахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 840, 80 грн. (вісімсот сорок гривень 80 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Позивач – ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ).

Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83; код ЄДРПОУ 20987385).

Третя особа, яка не заявляє самостійний вимог щодо предмета спору, – Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (код ЄДРПОУ 08402040; 65044, м. Одеса, вул. Пироговська, 6).

Суддя О.В. Глуханчук

.