Рішення № 93625903, 17.12.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2020
Номер справи
420/9407/20
Номер документу
93625903
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/9407/20

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2020 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження заяву про ухвалення додаткового судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії, -

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії.

27.11.2020 року Одеським окружним адміністративним судом прийнято рішення у справі № 420/9407/20.

07.12.2020 року від представника позивача до суду надійшла заява про ухвалення додаткового судового рішення, вхід. № 51921/20, в якій останній, керуючись ст.ст. 159, 163 КАС України, просить, ухвалити додаткове судове рішення у справі № 420/9407/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в частині позовних вимог щодо дати, з якої пенсія позивача підлягає перерахунку та виплаті згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090, з урахуванням вже виплачених сум.

Відповідно до змісту заяви представника позивача, її заявлено з таких підстав:

- в провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебувала справа № 420/9407/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якому позивачем було заявлено, зокрема, наступні позовні вимоги: визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01.04.2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.09.2020 № Ю0103090, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області: провести з 01.04.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.09.2020 № ЮО103090, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки; провести доплату різниці в пенсії між максимально нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 01.04.2019 року по день проведення перерахунку;

- рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.11.2020 у справі № 420/9407/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області заявлені позивачем позовні вимоги задоволено частково. Зокрема, щодо перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки судом визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090, з урахуванням вже виплачених сум;

- при цьому, як вбачається з заявлених позивачем позовних вимог та резолютивної частини судового рішення, судом не розглянуто позовні вимоги щодо дати, з якої пенсія позивача підлягає перерахунку та виплаті згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090, з урахуванням вже виплачених сум;

- так, позивач у позовних вимогах, звертаючись до суду за захистом порушеного права на проведення перерахунку пенсії, просив суд поновити таке право шляхом зобов`язання відповідача провести саме з 01.04.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.09.2020 № ЮО103090, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки;

- відповідно, з урахуванням здійснення такого перерахунку з 01.04.2019, позивач просив провести доплату різниці в пенсії між нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 01.04.2019 року по день проведення перерахунку;

- проте судом в рішенні від 27.11.2020 у справі № 420/9407/20 дату, з якої Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зобов`язано здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090, з урахуванням вже виплачених сум, не визначено;

- однак в резолютивній частині рішення судом вказано про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивача згідно з оновленою довідкою з урахуванням вже виплачених сум;

- такий висновок свідчить про дослідження судом позовної вимоги щодо виплати пенсії за минулий час з певної дати, проте судом в цій частині позовної вимоги рішення не винесено (в резолютивній частині відповідно не відображено);

- в свою чергу судом у мотивувальній частині рішення правомірно зазначено, що з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011 –XII;

- при цьому відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону;

- питання встановлення дати, з якої пенсія позивача підлягає перерахунку, є істотним, та без його вирішення постає неможливим повне відновлення порушеного права позивача на одержання відповідних правомірних, законних та справедливих пенсійних виплат, а також належне виконання прийнятого судом рішення у справі, оскільки резолютивна частина судового рішення не визначає такої дати.

Відповідно до ч. 2 ст. 252 КАС України заяву про ухвалення додаткового судового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання судового рішення.

Згідно з ч. 3 ст. 252 КАС України, зокрема, суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Дослідивши позицію представника позивача, викладену у заяві про ухвалення додаткового судового рішення, вхід. № 51921/20, та матеріали справи в межах поданої заяви, суд встановив, що до Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому позивач просив:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення позивачу перерахунку пенсії з 01.04.2019 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.09.2020 № ЮО103090, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, та виплати з пенсії із зменшенням її розміру;

- зобов`язати відповідача:

- провести з 01.04.2019 року перерахунок пенсії позивача з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розмірах та на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.09.2020 № ЮО103090, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки;

- провести обчислення та виплату пенсії позивача з 01.04.2019 по 31.12.2019 в розмірі 100% нарахованої пенсії;

- провести доплату різниці в пенсії між максимально нарахованими та фактично виплаченими розмірами з 01.04.2019 року по день проведення перерахунку.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.11.2020 року у справі № 420/9407/20:

- адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії – задоволено частково;

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090;

- зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090, з урахуванням вже виплачених сум;

- визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року;

- зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року;

- в задоволенні решти позовних вимог – відмовлено;

- стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 суму судового збору в розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).

Відповідно до мотивувальної частини рішення, судом встановлено, зокрема:

1. Щодо позовних вимог в частині: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення позивачу перерахунку пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.09.2020 № ЮО103090, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки; зобов`язати відповідача провести з 01.04.2019 року перерахунок пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 02.09.2020 № ЮО103090, виданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, – слід зазначити таке.

Згідно з матеріалами пенсійної справи позивача, копії яких надано відповідачем на виконання ухвали суду, відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача, зокрема, з 01.01.2019 року на підставі: ЗУ «Про державний бюджет України на 2018 рік», ПКМУ № 103.

Листом від 21.09.2020 року № 1500-0325-8/69263 (а.с.12-13) Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області на адвокатський запит від 15.09.2020 № 43, повідомило представника позивача, зокрема, наступне:

- частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон) визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України;

- умови проведення перерахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» були передбачені пунктом 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова № 103);

- рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 по справі № 826/3858/18 залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 (05.03.2019 рішення набрало чинності), яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103. Постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 1088 «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян» зазначені пункти виключені;

- після визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 Постанови № 103 інших рішень Уряду про умови і порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося;

- рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.07.2020 по справі № 420/1047/20 на Головне управління зобов`язань щодо перерахунку пенсії по довідці, наданої Одеським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки не покладено, тому для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 правові підстави відсутні.

Згідно з пунктом 1 Постанови № 103 встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01 березня 2018 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Проте, зміни внесені постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 – дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема ГУ ПФУ та Одеський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.

Згідно з пунктом 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.

Також Верховний Суд у своїх постановах, зокрема від 20 березня 2018 року у справі № 636/662/17, від 03 липня 2018 року у справі № 709/2728/16-а, від 10 липня 2018 року у справі № 553/3053/16-а зазначав, що Головні управління Пенсійного фонду України наділені повноваженнями щодо здійснення перерахунку пенсій після надходження довідок встановленого зразка.

Таким чином, з 05.03.2019 – з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

До того ж рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі № 826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019, в якій суд касаційної інстанції серед іншого вказав на те, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

При цьому відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Крім того, при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин судом також враховані висновки щодо застосування норм права, викладені в постанові Верховного Суду № 160/8324/19 від 24 червня 2020 року також на виконання вимог ч. 5 ст. 242 КАС України.

Також, суд звертає увагу відповідача на те, що згідно зі змістом листа від 21.09.2020 року № 1500-0325-8/69263 відповідач відмовив позивачу провести перерахунок пенсії, оскільки після визнання протиправними та скасування пунктів 1, 2 Постанови № 103 інших рішень Уряду про умови і порядок проведення перерахунку пенсій не приймалося, тому у Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відсутні правові підстави для вчинення зазначених дій.

Проте, така позиція – підстава відмови не відповідає резолютивній частині та правовим висновкам Верховного Суду, викладеним у рішенні за результатами розгляду зразкової справи № 160/8324/19, яке 24 червня 2020 року залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду.

Отже, позиція відповідача щодо спірних правовідносин – є помилковою, такою, що не відповідає вимогам законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Також, в рішенні Верховного Суду № 160/8324/19 від 24 червня 2020 року зазначено, зокрема, що:

- враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до ГУ ПФУ оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 є неправомірними, а тому відповідача належить зобов`язати скласти та подати до ГУ ПФУ нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1, станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови № 704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії позивача.

З вищенаведеного змісту рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27.11.2020 року у справі № 420/9407/20 вбачається, зокрема, що у його резолютивній частині не визначено дату, з якої: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090; та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090, з урахуванням вже виплачених сум, а саме – 01.04.2019 року, питання щодо якої заявлене позивачем у позовних вимогах та, згідно зі змістом мотивувальної частини рішення, досліджувалось судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:

1) щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення;

2) суд, вирішивши питання про право, не визначив способу виконання судового рішення;

3) судом не вирішено питання про судові витрати.

Враховуючи встановлені обставини, на підставі положень ст. 252 КАС України, суд вважає за можливе ухвалити додаткове рішення, яким:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090, з урахуванням вже виплачених сум.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 252, 255, 262, 295, Прикінцевими та Перехідними положеннями КАС України, суд -

вирішив:

Заяву представника позивача про ухвалення додаткового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (місцезнаходження: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107; ідентифікаційний код юридичної особи: 20987385) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 з 01.04.2019 року перерахунок та виплату пенсії згідно із довідкою Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 2 вересня 2020 року № ЮО103090, з урахуванням вже виплачених сум.

Апеляційні скарги на додаткове рішення суду подаються учасниками справи до або через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного додаткового судового рішення.

Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги додаткове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.Г. Цховребова