
04.12.2020 Справа №469/929/20
3/469/403/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 грудня 2020 року смт. Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Тавлуй В.В., за участі секретаря судового засідання Рогозевич С.О., прокурора Беднарського В.Є., розглянувши в судовому засіданні матеріали, що надійшли від Миколаївського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, одруженої, на утриманні 1 малолітня дитина, проживає в АДРЕСА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, №24 від 27 жовтня 2020 року, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2019 рік, за таких обставин:
Відповідно до наказу №34 о/с від 29.01.2018 року ГУНП в Миколаївській області Москаленко Н.Ю. було призначено оперуповноваженим сектору кримінальної поліції Березанського відділення поліції Очаківського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області.
Відповідно до підп.«з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Наказом ГУНП в Миколаївській області №188 о/с від 20.05.2019 року ОСОБА_1 , відповідно до п.7 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію», було звільнено зі служби за власним бажанням з 21 травня 2019 року.
Згідно з ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме після звільнення за 2019 рік.
ОСОБА_1 зобов`язана була подати електронну декларацію суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2020 року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, а саме до 01 квітня 2020 року.
Така декларація охоплює звітний період (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, у якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Проте, ОСОБА_1 у порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року несвоєчасно подала електронну декларацію після звільнення за 2019 рік, а саме 17 червня 2020 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість визнала, суду пояснила, що несвоєчасно подала декларацію після звільнення за 2019 рік у зв`язку з тим, що не мала технічної можливості її подати.
Прокурор у судовому засіданні підтримав складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення та просив застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальних розмірах.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу до такого висновку.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом`якшують чи обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Наказом начальника Головного управління Національної поліції в Миколаївській області №34 о/с від 29.01.2018 року ОСОБА_1 було призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Березанського відділення поліції Очаківського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області (а.с.20).
Наказом начальника Головного управління Національної поліції в Миколаївській області №188 о/с від 20.05.2019 року ОСОБА_1 з 21 травня 2019 року було звільнено зі служби в поліції за власним бажанням на підставі п.7 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію» (а.с.21).
ОСОБА_1 була ознайомлена з попередженням про обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби (а.с.23).
Згідно з п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - поліцейські.
Відповідно до ч.1 ст.61 Закону України «Про національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.
Згідно з п.14 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, пунктах 4 і 5 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов`язані подавати декларацію та виконувати інші вимоги фінансового контролю відповідно до цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи поліцейським, була суб`єктом, на якого поширювалася дія Закону України «Про запобігання корупції» та була суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 11.08.2016 року «Про роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджено: декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Березанського відділення поліції Очаківського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області, 21 травня 2019 року була звільнена із займаної посади на підставі поданого нею рапорту про звільнення, тобто припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави та отримала трудову книжку, тим самим була обізнана про звільнення із займаної посади.
На виконання зазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 , як особа, яка припинила свою діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язана була подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у строк до 01 квітня 2020 року, але подала її 17 червня 2020 року (а.с.15).
Таким чином ОСОБА_1 , будучи звільненою зі служби в Національній поліції, без поважних причин несвоєчасно подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, яка припиняє виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги п.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, є щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують адміністративну відповідальність, судом не встановлено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, обставину, що пом`якшує відповідальність за вчинене адміністративне правопорушення, думку прокурора, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 мінімальне адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
На підставі ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.252, 280, 284 КУпАП,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, і піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень у дохід держави, отримувач коштів: УК/ Березанський район\21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37969258, Банк отримувача: Казначейство України МФО 899998, Рахунок отримувача: UA 408999980313020106000014047, Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 420,40 грн., отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ\22030106, код отримувач ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Дата виготовлення повного тексту постанови 04 грудня 2020 року.
Суддя: