Постанова № 93618074, 17.12.2020, Лозівський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
17.12.2020
Номер справи
629/5705/20
Номер документу
93618074
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 629/5705/20

Номер провадження 3/629/1183/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.12.2020 року м. Лозова

Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого судді -Мицик С.А., при секретарі судового засідання - Заводяній О.Ю., за участю прокурора - Гребенюка В.Є., особи яка притягається до адміністративної відповідальності- ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в Харківській області Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Горлівка Донецької області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , мешкаючого за адресою: АДРЕСА_2 , працюючого слюсарем з ремонту технологічних установок 6 розряду ремонтно-механічного відділу Придніпровського управління магістрального аміакопроводу Державного підприємства «Укрхімтрансаміак», у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №640 від 24.11.2020 року, ОСОБА_1 , будучи начальником ремонтно-механічного відділу Придніпровського управління магістрального аміакопроводу Державного підприємства «Укрхімтрансаміак», згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону №1700-VII, несвоєчасно подав декларацію (перед звільненням) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, а саме 20.10.2020. Вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення №641 від 24.11.2020 року, ОСОБА_1 , будучи начальником ремонтно-механічного відділу Придніпровського управління магістрального аміакопроводу Державного підприємства «Укрхімтрансаміак», згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ, тобто суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45, п. 2-1 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону №1700-VІІ, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин за 2019 рік, а саме 20.10.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП

Відповідно до ст. 36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Згідно змісту наведеної норми та з урахуванням думки учасників судового провадження, суд вважає за необхідне розглянути в одному провадженні справи про адміністративні правопорушення за протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією № 640 від 24.11.2020 року, №641 від 24.11.2020 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік не навмисно, а у зв`язку із збоєм інтернет-зв`язку, оскільки він її почав заповнювати 31.05.2020, а зміг подати лише 01.06.2020. Зазначив, що йому відомо, що робота на посаді начальника ремонтно-механічного відділу Придніпровського управління магістрального аміакопроводу ДП «Укрхімтрансаміак» передбачає подання декларацій згідно Закону України «Про запобігання корупції», але про необхідність подавати декларації перед звільненням та після звільнення йому стало відомо лише 20.10.2020 після того, як йому зателефонували з НАЗК, та одразу цього ж дня він заповнив та відправив ці декларації.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що протоколи складені з дотриманням вимог КУпАП, важав доведеним скоєння ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, у зв`язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про повну доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, яка підтверджується даними: протоколів про адміністративні правопорушення №640 та №641 від 24.11.2020 року, повідомленням начальника служби з питань запобігання та виявлення корупції ДП «Укрхімтрансаміак»; копіями: наказу про переведення № 72 к від 21.10.2019 року, наказу про переведення від 09 к від 23.01.2020 року, посадової інструкції №29 начальника ремонтно-механічного відділу, попередження про обмеження, обов`язки та заборони, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», Антикорупційною програмою ДП «Укрхімтрансаміак» під час роботи на підприємстві.

Згідно скриншотів сторінок НАЗК та за інформацією з послідовністю дій користувача з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», доданих до протоколів про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , начальник ремонтно-механічного відділу, подав декларацію перед звільненням та щорічну декларацію 20.10.2020 року; декларацію після звільнення 01.06.2020.

Згідно абзацу 15 частини 1 статті 1 Закону № 1700-VII, суб`єкти декларування - особи, зазначені у підпункті "а" пункту 2 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до Закону №1700-VII.

Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті З Закону №1700-VII визначено осіб, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п. 2-1 Розділу ХІІІ Прикінцеві положення зазначено - встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи особою, на яку відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього закону, несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, та несвоєчасно подав декларацію (перед звільненям) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, що відповідає приписам ст. 245 КУпАП.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).

З урахуванням обставин вчинення адміністративного правопорушення, особи правопорушника, його відношення до скоєного, яке полягає у визнанні вини та щиросердному розкаянні, відсутність відомостей про те, що він раніше притягувався до адміністративної відповідальності, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в межах санкції, встановленої ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Окрім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.

Керуючись ст. ст. 23, 33, 36, 172-6, 251, 283-284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати справи про адміністративні правопорушення № 629/5705/20 та № 629/5706/20 в одне провадження, якому присвоїти єдиний номер 629/5705/20.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу розмірі п`ятдесяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 935 гривень.

На підставі ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , остаточне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 935 (дев`ятсот тридцять п`ять) гривень на наступні реквізити (Лозівське УК/ОТГ Лозова/21081100, код ЄДРПОУ 38053090, Казначейство України (ЕАП), р/р UA028999980313070106000020573, кодкласифікації доходів бюджету 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.п.н. НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету22030106) у розмірі 420 гривень 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення через Лозівський міськрайонний суд Харківської області.

Суддя С.А. Мицик