Рішення № 93592004, 15.12.2020, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.12.2020
Номер справи
540/3031/20
Номер документу
93592004
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 грудня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/3031/20 Херсонський окружний адміністративний суд у склад:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 89 % до 70 % суми грошового забезпечення;

- зобов`язати відповідача здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" у порядку і розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 89% суми грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Ухвалою від 16.10.2020 у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), сторонам наданий строк для подання заяв по суті справи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що починаючи з 16.10.2002 на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ОСОБА_1 призначена пенсія за вислугу років, з 01.01.2003 розмір пенсії становить 89% відповідного грошового забезпечення. У зв`язку із змінами у чинному законодавстві, а саме - внесенням змін до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 у військових пенсіонерів виникло право на перерахунок пенсії у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції виготовлено довідку від 05.03.2018 №3.3/2270/Ярм про розмір грошового забезпечення позивача та направлено до ГУПФ України в Херсонській області для перерахунку пенсії. На підставі даної довідки, ГУ ПФУ в Херсонській області здійснило перерахунок пенсії позивача, однак розмір пенсії після перерахунку становив 70 % від суми грошового забезпечення, замість раніше призначених 89 %. У листі від 05.10.2020 № 2100-0318-8/41124 відповідач зазначив, що розмір пенсії визначається відповідно до норм Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що діють на дату, з якої переглядається її розмір. Так, відповідно до Постанови № 103 та норм зазначеного Закону позивачу перерахована пенсія з 01.01.2018, виходячи з 70% грошового забезпечення. ОСОБА_1 вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що суперечать чинному законодавству, а тому просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

31.01.2020 відповідач надіслав відзив на позовну заяву, в якому не погоджується з вимогами позивача, з огляду на таке. Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області з 16.10.2002 та отримує пенсію за вислугу років відповідно до статей 12, 13 Закону №2262-XII. Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" з 24.02.2018 встановлений порядок та механізм масового перерахунку пенсій відповідної категорії осіб. Зокрема, військовослужбовцям перерахунок здійснюється із урахуванням трьох складових грошового забезпечення, визначеного на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Розмір пенсії визначається відповідно до норм Закону, що діють на дату на яку переглядається її розмір, зважаючи на що максимальний розмір пенсій за вислугу років не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення, а не 89 %, як просить позивач. Крім того, відповідач заперечує проти задоволення клопотання позивача про встановлення місячного строку для подання звіту про виконання судового рішення, у зв`язку з його передчасністю та зазначає, що позивач не навів причини, доказів, які б свідчили про можливе ухиляння від виконання рішення суду. На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

30.10.2020 позивач надіслав відповідь на відзив, відповідно до якої заперечує проти доводів відповідача та просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

За змістом ст. 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи вищевикладене, суд розглядає дану справу у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 вийшов на пенсію за вислугою років у званні "старший прапорщик внутрішньої служби", пенсія призначена з 16.10.2002.

Згідно з заявою про призначення пенсії від 15.10.2002, протоколу по пенсійній справі N/A, заяви про перерахунок пенсії від 03.03.2017, старший прапорщик, начальник черговий зміни відділу нагляду і безпеки ОСОБА_1 15.10.2002 звільнений зі служби у відставку за п. 65 "а". Станом на момент звільнення вислуга років позивача у календарному обчисленні складає 26 років, для призначення пенсії - 33 роки.

Пенсія позивачу призначена у розмірі 89 % грошового забезпечення.

Відтак, згідно з довідками про перерахунок, основний розмір пенсії ОСОБА_1 перерахований та склав 89 % грошового забезпечення (вислуга - 33 роки), що підтверджується довідками про перерахунок пенсії станом на 01.11.2016, 01.12.2016, 01.05.2017, 01.11.2017.

Разом з тим, згідно з довідкою про перерахунок пенсії за вислугу років позивача, з 01.01.2018, 01.12.2018, 01.07.2019, 01.12.2019, 01.01.2020, основний розмір пенсії ОСОБА_1 складає 70 % суми грошового забезпечення.

Як вбачається із довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції 05.03.2018 № 3.3/2270/Ярм про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яка видана ОСОБА_1 , відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018 року, за посадою начальник чергової зміни відділу нагляду і безпеки становить: 6206,00 грн. (посадовий оклад – 3260,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням старший прапорщик внутрішньої служби – 1020,00 грн, надбавка за вислугу років (45 %) – 1926,00 грн.

На звернення позивача від 29.09.2020, ГУ ПФУ в Херсонській області листом від 05.10.2020 № 2100-0318-8/41124 повідомило про те, що пенсія ОСОБА_1 призначена з 16.10.2002 в розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 13 Закону), з 01.01.2003 - у розмірі 89% грошового забезпечення. У квітні 2018 розмір пенсії ОСОБА_1 перерахований з 01.01.2018 відповідно до пункту 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі довідки Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції від 05.03.2018 № 3.3/2270/Ярм із загальної суми грошового забезпечення 6206,00 грн. При перерахунку з 01.01.2018 застосована чинна редакція ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ, згідно з якою максимальний розмір пенсії не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Позивач не погоджується з такою позицією відповідача, оскільки вважає, що розмір його пенсії не повинен становити менше ніж 89% відповідних сум грошового забезпечення.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-ХІІ) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Згідно із ч. 18 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

30.08.2017 прийнята постанова Кабінету Міністрів України № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Статтею 10 Закону № 2262-ХІІ обов`язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області не заперечується факт направлення Південним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на адресу останнього довідки для перерахунку пенсії позивачу з урахуванням грошового забезпечення, установленого для військовослужбовців від 05.03.2018 № 3.3/2270/Ярм.

При цьому, згідно з наявною у матеріалах справи копією довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, сформованої відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01.03.2018, за посадою начальник чергової зміни відділу нагляду і безпеки становить: 6206,00 грн.

Постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704 набрала чинності з 01.03.2018 та нею встановлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, схеми тарифних розрядів, а також встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, факт введення (зміна) постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 грошового забезпечення військовослужбовців є підставою для перерахунку пенсії колишнім військовослужбовцям.

Згідно із ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсії не проведений з вини органів Пенсійного фону України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, перерахунок та виплата провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи викладені обставини, суд вважає, що позивач, як військовий пенсіонер, має право на перерахунок розміру пенсії, починаючи з 01.01.2018.

Крім того, суд наголошує, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Пунктом "а" ст. 12 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) визначено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають на день звільнення зі служби вислугу 20 років і більше.

Згідно із п. "а" ч. 1 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах, зокрема, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Частиною 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) передбачено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Таким чином, оскільки позивач, виходячи на пенсію, мав 33 роки вислуги у пільговому перерахунку, то з урахуванням 3 % відповідних сум грошового забезпечення за кожен рік служби понад 20 років, розмір його пенсії складає - 89% (50% + 39%). Тобто, позивач набув право на отримання пенсії у розмірі 89% від грошового забезпечення на час виходу на пенсію.

Пунктом 8 розділу ІІ Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 року № 3668-VI (далі - Закон № 3668-VІ), який набрав чинності з 01.10.2011 року, та п. 23 розділу II Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 року № 1166-VII (далі - Закон № 1166-VII), який набрав чинності з 01.05.2014 року до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ було внесено зміни та цифри "90" (ред. від 31.07.2002 року) замінено цифрами "80" та цифри "80" замінено цифрами "70", відповідно.

Тобто, зміна встановленого Законом максимального розміру пенсії з 90 % та 80 % до 70 % сум грошового забезпечення відбулася вже після призначення позивачу пенсії.

Частиною 1 ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, суд вважає, що зміна розміру пенсії з 89 % до 70 % сум грошового забезпечення, що відбулася відповідно до положень ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ після призначення пенсії позивачу, не може бути підставою для зменшення розміру вже призначеної пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку.

Внесені Законами № 3668-VІ та № 1166-VІІ зміни до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 80 % та 70 % грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися лише виключно при призначенні пенсій особам, які набули право на її призначення у період дії зазначеної норми. Тому відповідач при перерахунку пенсії позивача повинен був застосувати норми ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-ХІІ в редакції, що діяла на час набуття права на пенсію у розмірі 89 % від розміру грошового забезпечення.

Зважаючи на те, що позивач набув право на пенсію у розмірі 89 % грошового забезпечення під час редакції Закону України № 2262-ХІІ від 17.07.2004, то відповідно до статей 22, 58 Конституції України не допускається звуження права позивача на перерахунок розміру пенсії у меншому відсотковому відношенні.

За таких обставин суд вважає протиправними дії відповідача щодо перерахунку і виплати позивачу пенсії в розмірі 70 % суми грошового забезпечення, зазначеного у довідці про розмір грошового забезпечення.

Вказана позиція відповідає висновкам Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, викладеним у рішенні від 04.02.2019 у зразковій справі №240/5401/18, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019.

У вказаній зразковій справі № 240/5401/18 Верховний Суд визначив наступні ознаки типовості: позивачами у них є особи, яким призначено пенсію за вислугу років, відповідно до Закону №2262-ХІІ; відповідачем у них є один і той самий суб`єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України), на пенсійному обліку якого перебувають позивачі; спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв`язку зі зменшенням територіальним органом Пенсійного фонду України основного розміру пенсії до 70 відсотків відповідно до частини другої ст. 13 Закону №2262-ХІІ в редакції чинній на момент здійснення перерахунку).

Так, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 16.10.2019 року у зразковій справі зазначила, що при перерахунку пенсії пенсіонеру-військовослужбовцю з 01.01.2018 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 вказаного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Згідно із частиною 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірності перерахунку пенсії позивачу у розмірі 70 % грошового забезпечення.

Оскільки перерахунок пенсії у розмірі 70 % грошового забезпечення відповідач здійснив з 01.01.2018, то, відповідно, перерахунок пенсії позивачу у розмірі 89 % грошового забезпечення необхідно здійснювати з 01.01.2018.

З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку про захист порушеного права позивача шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо перерахунку та виплати позивачу пенсії у розмірі 70% грошового забезпечення та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії з розрахунку 89 % грошового забезпечення з 01.01.2018.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 9, 14, 73-78, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд, -

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) щодо перерахунку ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) з 01.01.2018 розміру пенсії та зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 89 % до 70 % суми грошового забезпечення

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73036 м. Херсон, вул. 28 Армії, 6) здійснити з 01.01.2018 перерахунок та виплату ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" у порядку і розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 89% суми грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (код ЄДРПОУ 21295057, 73036, м. Херсон, вул. 28 Армії, 6).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя О.Й. Кисильова

кат. 112010201