Рішення № 93590157, 17.12.2020, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2020
Номер справи
260/3558/20
Номер документу
93590157
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

17 грудня 2020 року м. Ужгород№ 260/3558/20

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дору Ю.Ю.,

розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Закарпатській області до комунального підприємства "Води Солотвина" (вул. Воз`єднання, буд. б-н, смт. Солотвино, Тячівський район, Закарпатська область, 90575, код ЄДРПОУ 38856617) про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДПС у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Води Солотвина" згідно якого просило суд: стягнути з Комунального підприємства «Води Солотвина» код ЄДРПОУ 38856617 із місцезнаходженням: 90575, Закарпатська обл., Тячівський р-н, смт Солотвино, вул. Воз`єднання, буд. б/н податковий борг у розмірі 118 623,25 грн., у тому числі пеня у розмірі 357,90 грн. по платежах: 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 51 567,10 грн.; 85 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення» у розмірі 9 649,47 грн.; 85 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти» у розмірі 28 790,71 грн., у тому числі пеня у розмірі 83,52 грн.; 85 13020100 «Рентна плата за користування води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення)» у розмірі 28 615,97 грн., у тому числі пеня у розмірі 274,38 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Позовні вимоги мотивовано тим, що станом на 05.10.2020 за відповідачем рахується податковий борг у розмірі 118 623,25 грн., у тому числі пеня у розмірі 357,90 грн. по платежах: 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 51 567,10 грн.; 85 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення» у розмірі 9 649,47 грн.; 85 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти» у розмірі 28 790,71 грн., у тому числі пеня у розмірі 83,52 грн.; 85 13020100 «Рентна плата за користування води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення)» у розмірі 28 615,97 гри., у тому числі пеня у розмірі 274,38 грн. Представник позивача зазначає, що податковий борг є узгодженим та загальна сума заборгованості у добровільному порядку позивачем не сплачена, а відтак такі підлягає стягненню у судовому порядку.

Ухвалою суду від 02.11.2020 року відкрито провадження за вказаною позовною заявою та встановлено відповідачеві строк для подання відзиву на позовну заяву. Вказану ухвалу суду направлено за адресою, що вказана в позовній заяві та за якою зареєстроване місце знаходження юридичної особи відповідно до відомостей у Єдиному державну реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме за адресою: 90575, Закарпатська обл., Тячівський р-н, смт Солотвино, вул. Воз`єднання, буд. б/н, вказана кореспонденція повернулася до суду із відміткою про отримання особисто 06.11.2020 року. Суд зазначає, що відповідно до ч.8 ст.126 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Відтак, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи. Разом з тим, відзиву на позовну заяву відповідачем не подано.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Згідно ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Згідно вимог ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (в тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження.

З`ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Комунальне підприємство «Води Солотвина» (код ЄДРПОУ 38856617, місцезнаходження: 90575, Закарпатська обл., Тячівський р-н, смт Солотвино, вул. Воз`єднання, буд. б/н) перебуває на обліку як платник податків в Головному управлінні ДПС у Закарпатській області (а.с.а.с.8-10).

Згідно розрахунку податкового боргу та облікової картки, що наявні у матеріалах справи, за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 118 623,25 грн., у тому числі пеня у розмірі 357,90 грн. по платежах: 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 51 567,10 грн.; 85 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення» у розмірі 9 649,47 грн.; 85 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти» у розмірі 28 790,71 грн., у тому числі пеня у розмірі 83,52 грн.; 85 13020100 «Рентна плата за користування води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення)» у розмірі 28 615,97 гри., у тому числі пеня у розмірі 274,38 грн.

Вищевказаний борг виник у відповідача у зв`язку з наступним.

Відповідачем до податкового органу самостійно подано по платежам: 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)»: звітну податкову декларацію з податку на додану вартість №9170237343 від 17.07.2020 за червень 2020 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 16 546,00 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання сплачена Відповідачем частково у розмірі 16 467,26 грн.. Залишок несплаченого боргу по вказаній декларації становить 78,74 грн.; звітну податкову декларацію з податку на додану вартість №9201045914 від 14.08.2020 за липень 2020 року із самостійно задекларованою сумою податку, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 41 806,00 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі.

85 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення»: звітну податкову декларацію з рентної плати №9333017700 від 29.01.2020 за 4 квартал 2019 року (за користування надрами для видобування корисних копалин) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 2 240,41 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі; звітну податкову декларацію з рентної плати №9092335844 від 29.04.2020 за 1 квартал 2020 року (за користування надрами для видобування корисних копалин) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 2 097,79 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі; звітну податкову декларацію з рентної плати №9179376405 від 27.07.2020 (отримано податковим органом 28.07.2020) за 2 квартал 2020 року (за користування надрами для видобування корисних копалин) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 2 367,02 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі.

85 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти»: звітну податкову декларацію екологічного податку №9159705457 від 23.07.2019 за 2 квартал 2019 року (за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 5 004,76 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання сплачена Відповідачем частково у розмірі 4 461,41 грн.. Залишок несплаченого боргу по вказаній декларації становить 543,35 грн.; звітну податкову декларацію екологічного податку №9254265184 за 3 квартал 2019 року (за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 5 004,76 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі; звітну податкову декларацію екологічного податку №9333018734 за 4 квартал 2019 року (за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 5 004,76 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі; звітну податкову декларацію екологічного податку №9092334392 від 24.04.2020 за 1 квартал 2020 року (за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 5 004,76 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі; звітну податкову декларацію екологічного податку №9179373506 від 27.07.2020 (отримано податковим органом 28.07.2020) за 2 квартал 2020 року (за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 7 371,54 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі.

85 13020100 «Рентна плата за користування води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення)»: звітну податкову декларацію з рентної плати №9333017691 від 29.01.2020 за 4 квартал 2019 року (за спеціальне використання води) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 13 583,24 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі; звітну податкову декларацію з рентної плати №9092335808 від 29.04.2020 за 1 квартал 2020 року (за спеціальне використання води) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 4 735,33 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі; звітну податкову декларацію з рентної плати №9179376399 від 27.07.2020 (отримано податковим органом 28.07.2020) за 2 квартал 2020 року (за спеціальне використання води) з самостійно задекларованою сумою податкового зобов`язання у розмірі 4 407,30 грн.. Проте, самостійно задекларована сума грошового зобов`язання залишається несплаченою Відповідачем в повному обсязі.

Згідно із п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Працівниками податкового органу проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість та своєчасної сплати податку на додану вартість Відповідачем. За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки №1832/04-01/713/38856617 від 07.07.2020 та винесено податкові повідомлення-рішення від 20.07.2020:

№0011805404, яким нараховано суму штрафу по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 1 057,54 грн.;

№0011815404, яким нараховано суму штрафу по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 8 624,62 грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися Відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку і залишаються ним не сплаченими в повному обсязі.

Працівниками податкового органу проведено перевірку дотримання податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки №1555/0403/713/38856617 від 06.12.2019 та винесено податкові повідомлення-рішення від 17.12.2019:

№0020895404, яким нараховано суму штрафу по платежу 85 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення» у розмірі 535,80 грн.. Вказана сума сплачена Відповідачем частково у розмірі 90,84 грн.. Залишок несплаченого боргу становить 444,96 грн.;

№0020935404, яким нараховано суму штрафу по платежу 85 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення» у розмірі 2 499,29 грн.. Вказана сума залишається не сплаченою в повному обсязі;

№0020885404, яким нараховано суму штрафу по платежу - 85 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти» у розмірі 5 277,54 грн.. Вказана сума залишається не сплаченою в повному обсязі;

№0020875404, яким нараховано суму штрафу по платежу - 85 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти» у розмірі 500,48 грн.. Вказана сума залишається не сплаченою в повному обсязі;

№0020925404, яким нараховано суму штрафу по платежу 85 13020100 «Рентна плата за користування води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення)» у розмірі 7 962,34 грн.. Вказана сума сплачена Відповідачем частково у розмірі 2 346,62 грн.. Залишок несплаченого боргу становить 5 615,72 грн..

Вказані податкові повідомлення-рішення не оскаржувалися Відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України, у зв`язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов`язань, Відповідачу проведено нарахування пені у розмірі 357,90 грн. по платежам:

85 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти» у розмірі 83,52 грн.;

85 13020100 «Рентна плата за користування води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення)» у розмірі 274,38 грн..

Вказана сума пені залишається несплаченою в повному обсязі.

Згідно пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов`язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 16 Податкового кодексу України передбачено, що одним із обов`язків платника податків є обов`язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг- сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

У зв`язку з несплатою узгоджених сум Відповідачу на підставі п.59.1 ст.59 ПК України, виставлено податкову вимогу №70211-54 від 18.10.2019 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов`язаннями, яку направлено на адресу Відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та яку вручено 11.11.2019.

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ГІК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно із п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що відповідачем станом на день розгляду даної адміністративної справи не надано суду доказів про сплату узгодженої суми заборгованості в добровільному порядку та не спростовано доводів позивача (відзиву на позов не подано), суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України сплачений судовий збір з відповідача не стягується.

Виходячи з вищенаведеного та керуючись статтями 6, 9, 72-76, 126, 139, 242 -246, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління ДПС у Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Волошина, 52, код ЄДРПОУ 43143065) до Комунального підприємства "Води Солотвина" (вул. Воз`єднання, буд. б-н, смт. Солотвино, Тячівський район, Закарпатська область, 90575, код ЄДРПОУ 38856617) про стягнення податкового боргу – задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства "Води Солотвина" (вул. Воз`єднання, буд. б-н, смт. Солотвино, Тячівський район, Закарпатська область, 90575, код ЄДРПОУ 38856617) податковий борг у розмірі 118 623,25 грн.(сто вісімнадцять тисяч шістсот двадцять три гривні двадцять пять копйок), у тому числі пеня у розмірі 357,90 грн. по платежах: 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 51 567,10 грн.; 85 13030100 «Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення» у розмірі 9 649,47 грн.; 85 19010200 «Надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти» у розмірі 28 790,71 грн., у тому числі пеня у розмірі 83,52 грн.; 85 13020100 «Рентна плата за користування води (крім рентної плати за спеціальне використання води водних об`єктів місцевого значення)» у розмірі 28 615,97 грн., у тому числі пеня у розмірі 274,38 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяЮ.Ю.Дору