Постанова № 93576365, 16.12.2020, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
16.12.2020
Номер справи
331/4833/20
Номер документу
93576365
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

16.12.2020 Провадження № 3/331/1994/2020

Єдиний унікальний номер 331/4833/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2020 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Запоріжжя, громадянина України, із середньо-спеціальною освітою, не офіційно працюючого кухарем у кафе, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

13.05.2019 року Бердянським міськрайонним судом Запорізької області у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд з обмеженням виходу з будинку з 21:00 години до 05:00 години наступного дня та обов`язковою реєстрацією в районному відділенні поліції 4 рази на місяць, який був продовжений постановами Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 29.04.2020 року та від 13.10.2020 року та діє до квітня 2021 року.

Однак, 22.10.2020 року ОСОБА_1 не прибув на щотижневу відмітку в Олександрівське ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Крім того, 16.11.2020 року о 21:30 годині ОСОБА_1 був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 , при перевірці співробітниками Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Крім того, 18.11.2020 року о 22:14 годині ОСОБА_1 був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 , під час перевірки співробітниками Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Крім того, 19.11.2020 року о 22:59 годині ОСОБА_1 був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 , при перевірці співробітниками Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Крім того, 20.11.2020 року о 21:43 годині ОСОБА_1 був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 , при перевірці співробітниками Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Крім того, 22.11.2020 року о 21:30 годині ОСОБА_1 був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 , під час перевірки співробітниками Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Крім того, 25.11.2020 року о 21:32 годині та о 22:00 годині ОСОБА_1 під час перевірки співробітниками Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.

Крім того, 26.11.2020 року о 21:30 годині ОСОБА_1 був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 , при перевірці співробітниками Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду.

Крім того, 27.11.2020 року о 22:20 годині ОСОБА_1 був відсутній вдома за адресою: АДРЕСА_1 , при перевірці співробітниками Олександрівського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області, чим порушив правила адміністративного нагляду.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав, пояснив, що йому відомо про строк застосування адміністративного нагляду, однак він має проблеми із працевлаштуванням, тому наразі він неофіційно працює кахарем у кафе, графік роботи якого з 10:00 до 22:00 годин. Знайти іншу роботу з іншими умовами він не може, утримувати його нема кому, через що він вимушений порушувати умови адміністративного нагляду. Просив суворо його не карати, адже він розуміє, що це є порушенням, однак на цей час не має можливості щось змінити. При цьому зазначив, що покарання у вигляді адміністративного арешту він відбув, штрафи сплачує і жодних правопорушень, окрім порушення адміністративного нагляду, він не допускав.

Вислухавши пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи, доходжу до наступних висновків.

Статтею 187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.

Так, винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення ВАБ № 282654, ВАБ №282645, ВАБ № 282720, ВАБ № 279277, ВАБ № 279129, ВАБ № 282655, ВАБ № 279128, ВАБ № 282646, ВАБ № 279278; копією ухвали Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 13.05.2019 року; копією довідки про звільнення серії ЗАП № 04502; копією постанови Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 29.04.2020 року; копією постанови Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 13.10.2020 року; відповідними рапортами співробітників поліції; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 16.11.2020 року та від 22.11.2020 року; письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 27.11.2020 року; копією реєстраційного листа перебуваю чого на адміністративному нагляді в Олександрівському ВП ДВП ГУНП в Запорізькій області.

При обранні розміру стягнення, передбаченого ч. 1 ст. 44 КУпАП, відповідно до положень ст. 33 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , передбаченою ст. 34 КУпАП, є щире каяття. Обставини, що обтяжують відповідальність, передбачені ст. 35 КУпАП, продовження протиправної поведінки.

Пунктом «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Адміністративний нагляд, відповідно до визначення, наданого в Законі України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Враховуючи, що судді не надано жодних доказів вчинення ОСОБА_1 будь-яких кримінальних або адміністративних правопорушень, пов`язаних з порушенням громадського порядку або прав інших громадян (всі порушення, за вчинення яких ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності протягом періоду перебування під адміністративним наглядом, пов`язані саме із порушенням умов перебування під таким наглядом), вважаю, що підстав для застосування найсуворішого виду стягнення - арешту, немає.

Крім цього, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

За правилом ст. 283 КУпАП, постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

На підставі викладеного та керуючись ст. 268, 277 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, одержувач: УК в Олександрівському районі м. Запоріжжя, 21081100, рахунок: UA868999980313070106000008003, код ЄДРПОУ: 38025440, банк: Казначейство України (ЕАП), код класифікації: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн., отримувач коштів: ГУК м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір, стягувач: Державна судова адміністрація України.

У разі несплати судового збору у добровільному порядку правопорушником, судовий збір стягується примусово.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 7, ч. 1 ст. 287 КУпАП.

Суддя: Ю.О. Пивоварова