Рішення № 93562348, 15.12.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.12.2020
Номер справи
640/12746/20
Номер документу
93562348
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 грудня 2020 року м. Київ № 640/12746/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києвіпро визнання протиправною відмову та зобов`язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368), в якому просить суд:

1) визнати протиправною відмову відповідача щодо перерахунку та виплату пенсії позивачу як пенсіонеру Державної служби України з надзвичайних ситуацій відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 за довідкою Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

2) зобов`язати відповідача перерахувати та виплатити позивачу пенсію відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 за довідкою Державної служби України з надзвичайних ситуацій про розмір його грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018, починаючи з 01.01.2018, з урахуванням раніше виплачених сум.

Позиція позивача. Історія питання.

Позивач зазначає, що наказом Міністра оборони СРСР №1055 від 20.02.1991року ОСОБА_1 у званні полковника, було звільнено в запас за ст. 59 «б» (по хворобі) «Положення про проходження військової служби офіцерського складу Збройних сил СРСР» з посади начальника штабу - заступника начальника Цивільної оборони Полтавської області.

Також, як зазначає позивач, постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 14.06.2012 у справі №2610/10727/2012, ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2013 у справі № 2а/2610/703/2012 встановлено, що розпорядженням Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 24.10.2008 № 248/6/с1343-д позивача було знято з обліку як пенсіонера МО України та поставлено на облік в уповноважені органи Міністерства з надзвичайних ситуацій (далі - МНС).

На підставі довідки МНС України № 20/1-1003 від 12.06.2008 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ГУ ПФУ в місті Києві було проведено перерахунок пенсії з урахуванням Постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу» від 07.11.2007 № 1294.

У жовтні 2010 Позивач отримав лист від ГУ ПФУ в м. Києві від 25.10.2010 № 24573/12, в якому повідомляється, що відповідно до розпорядження Міністерства праці та соціальної політики від 12.02.2009 № 627/0/039/09-зв та Пенсійного фонду України від 20.04.2010 № 6832/02-60 розмір пенсії позивача приведено у відповідність до чинного законодавства.

В листах, йдеться мова про одні і ті ж обставини, але вони, на думку позивача, різні за смисловим змістом і з діаметрально протилежними висновками.

У висновках урядової комісії, що викладені в листі Мінпраці від 12.09.2009 і обґрунтовані нормативно-правовими актами, чітко зазначено, що колишнім військовослужбовцям штабів Цивільної оборони України та СРСР (за територіальним розподілом) розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій повинні здійснювати уповноважені органи МНС і колишні військовослужбовці Цивільної оборони України та СРСР (за територіальним розподілом) повинні перебувати в уповноважених органах МНС.

ПФУ, підпорядкований Міністерству праці та соціальної політики України, своєю маніпуляцією, як зазначає позивач, ревізував на свій розсуд зміст і висновки урядової комісії, що викладені в листі Мінпраці та соціальної політики від 12.09.2009 та містять нормативно-правові обґрунтування.

Так, в листах ПФУ від 20.04.2009 та ГУ ПФУ в м. Києві від 25.10.2010 при посиланні на пункт 3 Порядку перерахунку пенсії, затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок) стверджується (дослівно): «Відповідно до пункту 3 Порядку перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМУ від 13.02.2008р. № 45, для осіб які звільнені зі служби в штабах і військах Цивільної оборони України після підпорядкування їх КМУ, уповноваженим органом, який видає довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, є Міністерство України з надзвичайних ситуації...».

А далі, як зазначає позивач, ПФУ робить свій висновок, що «з урахуванням викладеного, для військовослужбовців, звільнених зі служби в штабах і військах Цивільної оборони СРСР, до їх підпорядкування КМУ (1992 рік) довідки для проведення перерахунку пенсій видає уповноважений орган МО України».

Цей хибний висновок, як стверджує позивач, суперечить висновкам вищезгаданої комісії.

Позивач зазначає, що вищенаведене твердження у листах ПФУ і ПФУ в м. Києві не відповідає дійсності, оскільки в пункті 3 Порядку міститься інформація іншого змісту. Пунктом 3 Порядку передбачено: «Довідки видаються на осіб, які звільнені зі служби: у штабах і військах Цивільної оборони України, що ліквідовані, органах і підрозділах цивільного захисту та Держтехногенбезпеки - ДСНС.

У разі ліквідації таких органів, установ чи підприємств довідки видаються правонаступниками...», у даному випадку - МНС (ДСНС).

Отже, пункт 3 Порядку перерахунку пенсії такого твердження, яке подається в листах ПФУ і ПФУ в м. Києві, не містить.

На це, як зазначає позивач, звернув увагу і Вищий адміністративний суд України.

Зокрема, в мотивувальній частині ухвали ВАСУ від 15.05.2014р. по аналогічній справі К/800/26466/13 іншої особи колегія суддів погоджується з висновком, що уповноваженим органом, який має видати позивачу довідку про грошове забезпечення, є Міністерство з надзвичайних ситуацій як правонаступник штабів Цивільної оборони України та СРСР (за територіальним розподілом), в якому існує посада, що за кваліфікаційними характеристиками прирівнюється до посади, з якої позивача звільнено.

В мотивувальної частині цієї ж ухвали наголошується, що «Висновок апеляційного суду з посиланням на роз`яснення Міністерства праці та соціальної політики України від 12.02.2009р. № 672/0/039/09-зв про те, що військовослужбовці військ і штабів Цивільної оборони СРСР, звільнені зі служби до 1992р., повинні залишатися на пенсійному обліку в органах МО України, суперечить пункту 3 Порядку, який не містить такого застереження».

В тій же ухвалі наступним абзацом ВАСУ роз`яснює, що «вичерпаний перелік підстав для перерахунку раніше призначених пенсій визначені статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», серед яких немає такої підстави як приведення розміру пенсії у відповідності до чинного законодавства, а натомість зазначено, шо в разі якщо внаслідок перерахунку пенсій їх розміри є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій».

Посада, яка за кваліфікаційними характеристиками відповідає посаді начальника штабу Цивільної оборони області, не передбачено серед офіцерського складу Збройних сил України, про що зазначено в листі Київського міського військового комісаріату (далі - КМВК) від 15.04.2016р. № 43/874, в якому військовий комісар також наголошує, що Київський міський військовий комісаріат не має повноважень прирівнювати посади або проводити аналогію між ними.

Одночасно, як зауважує позивач, така посада передбачена в Міністерстві надзвичайних ситуацій (ДСНС), В судових рішеннях, зокрема, в постанові Шевченківського районного суду м. Києва від 14.06.2012р. у справі №2610/10727/2012, ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2013р. у справі № 2а/2610/703/2012, рішенні Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.06.2019р. у справі № 826/9063/718 встановлено, що посада начальника штабу Цивільної оборони АР Крим, області прирівнюється до керівника Головного управління (управління) МНС в АР Крим, області.

Саме тільки на підставі цих так званих «документів» (листів ПФУ від 20.04.2010р. та ГУ ПФУ в м. Києві від 25.10.2010р.) які не є нормативно-правовими актами, розмір пенсії Позивача «приведено у відповідність до чинного законодавства».

Отже, ГУ ПФУ в м. Києві безпідставно, свавільно визначило уповноважений орган для надання довідки про розмір грошового забезпечення Позивача (поставило ОСОБА_1 на облік в ГУ ПФУ в м. Києві як пенсіонера МО України) без посилання на будь-які нормативно-правові акти, у зв`язку з чим зменшило розмір пенсії Позивача, чим порушило його конституційні права, вчинивши протиправні дії.

Позивач також зазначає, що Шевченківський районний суд м. Києва постановою у справі №2610/10727/2012 від 14.06.2012р. визнав дії ГУ ПФУ в м. Києві щодо нарахування йому пенсії протиправними і зобов`язав ГУ ПФУ в м. Києві перерахувати пенсію відповідно до довідки МНС № 20/1-1003 від 12.06.2008р. Київський апеляційний адміністративний суд від 08.10.2013 залишив рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 14.06.2008 без змін.

Отже, як зазначає позивач, рішення цих судів підтверджують перебування Позивача як пенсіонера в уповноважених органах Міністерства надзвичайних ситуацій (ДСНС). Про це свідчить і застереження в листі Міністерства праці та соціальної політики України від 12.02.2009, в якому Мінпраці погоджується з висновком, поданим до урядової комісії в листі МНС від 30.01.2009р. № 03- 1073/201, про те, що визначення розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії повинні здійснювати: «колишнім військовослужбовцям штабів Цивільної оборони Україна га СРСР (за територіальним розподілом) і військ Цивільної оборони України (1992-2005 роки) - уповноважені органи МНС)».

Судовим рішенням Київського апеляційного адміністративного суду від 15.12.2016 у справі № 761/23411/15-а зобов`язано Державну службу України з надзвичайних ситуацій поставити Позивача на облік як пенсіонера Державної служби України з надзвичайних ситуацій та направити на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві довідку про розмір грошового забезпечення Позивача для вирішення питання підвищення до пенсії Позивача відповідно до вимог постанови КМ України № 355 від 23.04.2012р.

Шевченківський районний суд м. Києва, виконуючи рішення Київського апеляційного адміністративного суду, своїм рішенням (ухвала від 22.10.2018 у справі №761/23411/15-а), зобов`язав боржника (Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві) у виконавчому листі від 21.01.2017 р. №761/23411/15-а поставити на облік ОСОБА_1 в Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві як пенсіонера ДСНС та здійснити підвищення до пенсії Позивача відповідно до вимог постанови КМУ № 355 від 23.04.2012.

Переведення ОСОБА_1 на облік в Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві як пенсіонера ДСНС та проведення підвищення до пенсії Позивача відповідно до вимог постанови КМУ № 355 від 23.04.2012 за довідкою ДСНС № 20-113/1 від 10.03.2017 Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві виконано під тиском виконавчої служби на виконання виконавчого листа Шевченківського районного суду м. Києва від 21.01.2017.

Позивач звертає увагу на те, що постанова КМУ від 21.02.2018 № 103 пунктом 1 вимагає перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 (крім пенсій, призначених особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, військової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018р. відповідно до постанови КМУ від 30 серпня 2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Пунктом 2 постанови передбачено «виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018р. у таких розмірах: з 1 січня 2018р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019р. по 31 грудня 2019р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018р.»

Позивач звертає також увагу на те, що Порядок проведення перерахунку пенсії (далі - Порядок) затверджено постановою КМУ від 13.02.2008р. № 45 зі змінами, внесеними в Порядок, в редакції постанови КМУ від 21.02.2018р. № 103.

Згідно з п. 2 Порядку головні управління Пенсійного фонду України в десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішенням керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій».

Відповідно до пункту 3 Порядку «на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для кожної особи, що зазначена в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України».

Судами всіх інстанцій у справах Позивача, які набрали законної сили, а саме:

Постанови Шевченківського районного суду м. Києва від 14.06.2012р. у справі № 2610/10727/2012;

Ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 08.10.2013р. у справі № 2а/2610/703/2012 встановлено, що «оскільки станом на лютий 2009р. правонаступником Штабу Цивільної оборони України було Міністерство України з питань надзвичайних ситуації та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи, то довідку про розмір грошового забезпечення Позивачу мало бути видано саме вказаним органом та саме на підставі цієї довідки підлягає перерахунку пенсія Позивача;

Ухвали Вищого адміністративного суду України від 09.07.2015р. у справі № 761/9879/14-а (К/800/58662/14, К/800/60973/14) колегія судів ВАСУ дійшла висновку, що «уповноваженим органом, який має видавати довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 є Державна служба України з надзвичайних ситуацій як правонаступник штабів Цивільної оборони Україна та СРСР, що встановлено судовим рішенням, яке набрало законної сили, і не підлягає доказування даній справі (ч, 1 ст. 72 КАС України)».

Згідно з судовими рішеннями (ухвала Шевченківського районного суду м. Києва від 22.10.2018р. у справі № 761/23411/15-а) Позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві як пенсіонер Державної служби України з надзвичайних ситуації.

Але, як зазначено у позові, ГУ ПФУ в місті Києві на виконання постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2018 всупереч рішенням судів за довідкою уповноваженого органу МО України про грошове забезпечення станом на 01.03.2018, а не за довідкою Державної служби України з надзвичайних ситуації.

Позивач неодноразово звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (листи від 27.03.2018 вх. № 3078; від 26.04.2018р. вх. № 3078/2; від 12.12.2018р. вх. № 82728) з вимогою виконати судове рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 15.12.2016р. у справі № 761/23411/15-а, а саме:

поставити Позивача на облік в ГУ ПФУ в місті Києві як пенсіонера ДСНС;

направити до ДСНС запит про надання довідки про розмір грошового забезпечення Позивача (згідно з додатком 2 Порядку в редакції постанови КМУ від 21.02.2018р. № 103), що визначено станом на 01.03.2018р. за відповідною посадою, яка за кваліфікаційними характеристиками прирівнюється до посади, з якої Позивач був звільнений зі служби;

перерахувати пенсію Позивачу відповідно до вимог Постанови КМУ від 21.02.2018 за довідкою ДСНС про розмір грошового забезпечення Позивача визначено станом на 01.03.2018р. за відповідною посадою, яка за кваліфікаційними характеристиками прирівнюється до посади, з якої Позивач був звільнений зі служби.

На звернення Позивача ГУ ПФУ в місті Києві відповіло відмовою (листи ГУ ПФУ в місті Києві вих. № 14178/03/0-3078 від 12.04.2018; вих. № 1688/03/03078/2/0-3078/1 від 27.04.2018р.; вих. № 1402/78/03 від 22.12.2018).

ГУ ПФУ в місті Києві мотивує це тим, що оскільки Позивач був звільнений зі служби у 1991р. з органів Цивільної оборони СРСР, то уповноваженим органом для Позивача є МО України, тому підстави для взяття на облік в ГУ ПФУ в місті Києві Позивача як пенсіонера ДСНС відсутні, а отже відсутні підстави для надсилання до ДСНС на Позивача списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, для надання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до Постанови КМУ. Відповідач також заявляє, що оскільки справа № 761/23411/15-а від 15.12.2016 Київським апеляційним адміністративним судом розглянута до прийняття постанови КМУ від 21.02.2018р. № 103, суд не покладає зобов`язання на ГУ ПФУ в місті Києві здійснити перерахунок пенсії Позивача.

Ці обставини розглянуті судами першої та апеляційної інстанцій і своїми судовими рішеннями доводи Відповідача спростовані.

Отже, на думку позивача, судами встановлені ті обставини що саме ДСНС є тим органом який повинен видавати довідки про грошове забезпечення Позивачу.

Судове рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 15.12.2016р. у справі №761/23411/15-а набрало законної сили до прийняття постанови КМУ № 103 від 12.02.2018р., тому дії його правового поля поширюються і на виконання постанови саме за довідкою ДСНС як пенсіонера ДСНС, як це і відбулося з підвищенням пенсії Позивача відповідно до вимог постанови КМУ № 355 від 23.04.2012р., про що згадано вище.

Такими своїми діями, як зазначає позивач, ГУ ПФУ в місті Києві проігнорувало судове рішення Київського апеляційного адміністративного суду постанова від 08.10.2013 у справі № 2а/2610/703/, Вищого адміністративного суду України (ухвала від 09.07.2015р. у справі № 761/9879/14-а (К/800/58662/14, К/800/60973/14) і вимоги постанови КМУ № 103 від 21.02.2018р., яка підлягають застосуванню без відповідного рішення суду.

Таким чином, на думку позивача, відповідно до вимог Порядку згідно з судовими рішеннями ГУ ПФУ в місті Києві зобов`язано подати запит до ДСНС (а не до Київського міського військового комісаріату МО України, як це вчинив Відповідач) на оформлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Позивача, що визначена станом на 01.03.2018 згідно з постановою КМУ від 21.02.2018р. № 103.

А ДСНС, як вважає позивач, повинна підготувати і направити до ГУ ПФУ в місті Києві довідку про розмір грошового забезпечення Позивача (згідно з додатком № 2 Порядку в редакції постанови КМУ від 21.02.2018р. № 103), що визначена станом на 01.03.2018р. за відповідною посадою (начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуації в Полтавської області), яка за кваліфікаційними характеристиками прирівнюється до посади, з якої Позивач був звільнений зі служби.

У позові також зазначається, що Окружний адміністративний суд м. Києва, розглянувши справу, дійшов висновку, який чітко і однозначно визначає, що після виконання рішення суду Державною службою України з надзвичайних ситуацій щодо надіслання довідки для перерахунку пенсії до ГУ ПФУ в місті Києві, останнє (ГУ ПФУ в місті Києві) зобов`язано здійснити перерахунок.

На виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.06.2020 у справі № 826/9063/18 Державною службою України з надзвичайних ситуацій оформлено довідку Позивачу про розмір грошового забезпечення від 03.12.2019 № 20-504/1 та листом від 03.12.2019р. № 20-17333/201 направлено до ГУ ПФУ в місті Києві для перерахунку йому пенсії відповідно до рішення суду.

На звернення Позивача (лист до ГУ ПФУ в місті Києві від 16.01.2020р. вх. № 494/0-2610-20) щодо перерахунку йому пенсії за указаною довідкою ДСНС від 03.12.2019р. № 20-504 ГУ ПФУ в місті Києві відповіло відмовою. Така відповідь, як зазначає позивач, була прогнозована, адже ГУ ПФУ в місті Києві ігнорує навіть судові рішення судів усіх інстанцій у справі Позивача, безпідставно і свавільно визначає уповноважений орган для надання довідки про розмір грошового забезпечення Позивача всупереч рішення урядової комісії, про що згадано вище.

Враховуючи наведене у сукупності, позивач просить задовольнити позов.

Позиція відповідача.

Відповідач зазначив, що постановою КМ України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького кладу та деяких інших осіб", яка набрала чинності з 01.03.2018 року, були запроваджені нові розміри посадових окладів, окладів за військовим званням, деякі інші види надбавок у грошовому забезпеченні військовослужбовців, а постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова-103) - визначено конкретний механізм перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом до 01.03.2018 року.

Зазначається також, що на виконання Постанови № 103 Головним управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, наданої уповноваженим органом Київського міського військового комісаріату станом на 01.03.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, як визначено вказаною постановою.

Також повідомлено суд, що на виконання ухвали Шевченківського районного суду міста Києва від 22.10.2018 у справі № 761/23411/15-а, Головним управлінням у лютому 2019 року ОСОБА_1 поставлено на облік як пенсіонера Державної служби України з надзвичайних ситуацій та зроблено перерахунок пенсії з 15.12.2016 року.

Різницю пенсії на виконання вищевказаного рішення суду за період з 15.12.2016 по лютий 2019 в сумі 29 696,80 грн. було перераховано на рахунок позивача в березні 2019 року.

Відповідач зазначає, що Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 червня 2019 року у справі № 826/9063/18 позов ОСОБА_1 задоволено частково. Зобов`язано Державну службу України з надзвичайних ситуацій підготувати та направити до Головного управління довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, визначеного станом на 01.03.2018, за відповідною посадою, яка за кваліфікаційними характеристиками прирівнюється до посади, з якої він був звільнений зі служби. У решті позовних вимог відмовлено.

Відповідачем визнається, що Довідка про розмір грошового забезпечення на виконання рішення суду у справі № 826/9063/18, зареєстрована в Головному управлінні 17.12.2019 за № 147184 та долучена до матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 без виконання, оскільки рішенням даного суду не має зобов`язального характеру щодо вчинення Головним управлінням будь-яких дій.

Процесуальні дії, вчинені у справі.

Ухвалою від 03.08.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін на підставі п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України.

Встановлені судом обставини.

Як випливає з наявних у справі матеріалів, наказом Міністра оборони СРСР від 20.02.1991 № 0155 ОСОБА_1 звільнено зі служби в запас з посади начальника штабу Цивільної оборони Полтавської області. Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до згаданих вище судових рішень встановлено, що згідно з розпорядженням Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 24.10.2008 № 248/6/С1343-д щодо зняття з обліку пенсіонерів штабів і військ цивільної оборони позивача було знято з обліку як пенсіонера Міноборони та поставлено на облік в уповноважені органи МНС України.

Відповідно до згаданих вище судових рішень встановлено, що органом, уповноваженим видати позивачу довідку про розмір грошового забезпечення позивача та який є правонаступником штабів Цивільної оборони України і СРСР, є Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Відповідно до ч. 4. ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

З урахуванням наведеного та вирішуючи спір по суті, суд, не повторюючи, але враховуючи викладені вище положення Порядку № 45 констатує, що перерахунок здійснюється на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, виданих уповноваженими органами.

У даному випадку, відповідно до Постанови № 103 перерахунок був проведений на підставі довідки КМВК від 17.03.2018, хоча уповноваженим органом є саме Державна служба України з надзвичайних ситуацій, що встановлено у численних судових рішеннях та під час розгляду справи відповідачем не наведено обставин та їх нормативного обґрунтування для спростування особи уповноваженого органу.

Відповідно до довідки КМВК від 17.03.2018: посадовий оклад 6910,00 грн., оклад за військовим званням (полковник) 1 480,00 грн., надбавка за вислугу років - 50% - 4 195,00 грн., а всього: 12 585 грн.

Між тим, відповідно до довідки уповноваженого органу від 03.12.2019 № 20-504/1, яка наявна у ГУ ПФУ (вх. від 17.12.2019 за № 147184): станом на 01.03.2018: посадовий оклад - 9 160,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням (полковник) - 1480,00 грн., надбавка за вислугу років - 50% - 5320,00 грн., а всього - 15960,00 грн.

З наведеного вбачається, що перерахунок проведений не на підставі довідки уповноваженого органу, а відтак, враховуючи те, що в інших фактичних обставинах та щодо застосування норм права у сторін відсутній спір, права позивача підлягають поновленню шляхом задоволення позову.

На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями статей 2, 5 - 11, 19, 72 - 77, 90, 241 - 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) задовольнити.

2. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (код ЄДР: 42098368) провести перерахунок з 01.01.2018 та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) на підставі довідки Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 03.12.2019 № 20-504/1.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368) провести перерахунок з 01.01.2018 та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) на підставі довідки Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 03.12.2019 № 20-504/1 з урахуванням виплачених сум.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII).

Суддя О.А. Кармазін